Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

davlu
13. lis 2009

Kal, jsi hodná, že jsi mi to tady vypsala, ale já jsem tě předběhla a už jsem si tě zpětně našla jak to bylo u tebe....ale díííky...

Jajik, tak to tam kopni a třeba ty poslíčky přejdou v kontra...

Jinak, mě to teda prohání statečně. Ze záchodu skoro nevycházím. Ale jinak nic víc. Břicho mi tuhne jako kámen, ale to už mám tak 3 týdny každý večer a navíc jsem od 13 hod nejedla a už mám hlad, takže tím se průjem jedině zastaví...
Jo a Jajik, dala jsem si 75ml riciňáku (3/4 lahvičky), bylo to asi 4,5 polévkových lžic, velkého panáka slicky a rozmix s 5-6 půlkama meruňek...

kaleilah
13. lis 2009

davlu fakt držim palce aby se ti to rozjelo, já tomu u sebe taky nevěřila...hlavně mě přišlo že se fakt pořád nic nedějě a v porodce jsem si na vteřinu nadávala že já kráva do toho šla 😀 😀 😀

marinka
13. lis 2009

Dagmarko, my se tu postupně slezem všechny z tématu 😀
Já teda nakonec asi budu zkoušet už zítra,manža sice pracuje, ale teď mi volal taťka, že přijedou v neděli na návštěvu, tak bych to nerada proseděla na záchodě 😀 Takže zítra odpoledne to zkusím, dřív jak za dvě hoďky by to určitě zabrat nemělo, že?

davlu
13. lis 2009

Kal, se zeptám blbě, ale kontra musí být asi do celého bříška, viď?

dagmarkaaa
13. lis 2009

tý jo tak to jsem mari zvědavá jak to na tebe zapůsobí 😉
kaleilah, i když jak čtu tvůj časový harmonogram porodu to byl fofr....
se toho koktejlu teda bojím 😨 , mám toho streptokoka tak bych to tak rychle zase nerada aby mi včas dali atb 😅 😅

cudlinka22
13. lis 2009

Davlu, u kontrakce je břicho tvrdý jak šutr a nejvíc to bolí od pupku dolů a někoho i v zádech. A mělo by to trvat tak kolem minuty, aby to byly ty správný kontrakce.

kaleilah
13. lis 2009

davlu, já je neměla, proto jsem si pořád nebyla jistá jestli už, chytali mě jen křeče do podbřišku, a to navíc jen opravdu dolů, jako při ms. Ze začátku jsem si říkala že je to hrozně slabý, ale jak jsem psala dule že to mám takhle tak psala že to je super, že se to rozjede

jitie
13. lis 2009

davlu, počkej až ho uvidíš, to ti bude všechno jedno a na všechno tohle zlý zapomeneš 😉
v Berouně ho nemaj 😲 no zítra jedu do Prahy, tak se zeptám, jinak si ho taky objednám přes net

dáší, pěkně se tu scházíme a neboj, zas tak rychlý to nebude, antibiotika ti stihnou dát 😉

bocinka
13. lis 2009

dag, ahoja, taky už koukáš co by??? 😉

marinka, to asi ne... dvě hodiny - to je tak na projití traktem... 😀

kale, já se rozhodla rodit tak nějak "z fleku"... a teď si říkám, že dula by mi pak asi bodla, co??? 😅

kaleilah
13. lis 2009

dagmarka, hlavně já jsem druhorodička, u mě je pochopitelný že to bylo rychlý, navíc nám hodinu a půl zabrala jen cesta do porodky a měli tam dva příjmy, takže mě nepřijali hned, proto tobylo takový, léky včas dostaneš 😉

bocinka
13. lis 2009

kali, vlastně ty máš děti hned po sobě, že??? to jsi byla asi dobře připravená... já chci takyyyyy.... 😒

kaleilah
13. lis 2009

boci já měla i obrej první porod, uvidíš, taky budeš mít rychlovku 🙂 za chvilku ty týdny utečou a budeš chovat 😵 😵 😵

bocinka
13. lis 2009

kali, rychlé porody v rodině zrovna nemáme, ale já hodlám být první.... 😀

kaleilah
13. lis 2009

To víš že jo, ať žijou průkopníci 😀 😀 😀 A hlavně si říkej, porod je tak rychlej, jakej si ho uděláš. Když nebudeš na porodním sále ležet jak mrtvolka v klubíčku a budeš myslet na Sofinku, na to že jí musíš pomoct aby se dostala lépe dolů a budeš pro to dělat všechno, tak to půjde o hodně rychleji, havně tajový ty polohy na boku, sprcha, houpání na míči...a hodně pomáhá vizualizace, fakt 😉 prostě si ři každý kontrakci zavřít oči a snažit se myslet na to jak se tam přetáčí a sestuouje dolů 🙂 zní to ujetě, ale je to fajn 😀

marinka
13. lis 2009

Já si taky říkám, že když je to druhý porod a není to dlouho od prvního, tak by to snad mohlo být rychlé..

jajik25
13. lis 2009

ahoj holky tak jsem tady ještě ale vypadá to že už dlouho nebudu.Ráno mi z části odešla hlenová zátka a teď v podvečer znova tak jsme na to s manžou vlítly a vypadá to nadějně a bez koktejlu.Bolesti jsou docela pravidelný a bolestivý.Doufám že už to bude mít dobrý konec a ne jako předtím.Tak se zatím mějte

davlu
13. lis 2009

Jajik, tak přesně takhle....s manžou jsme na to vlítli, já okamžitě kontra (břicho jak šutr a bolest v podbřišku i do zad a dost) a přesně po 10 minutách celé 2 hodiny a potom hodinu a něco po 5 minutách, ale pomalu jsem to zaspávala, ale budilo mě to a najednou se vzbudím po 15ti, potom po půl hodině a potom se ráno vzbudím a nic...ale třeba to u tebe vyjde...tak držim palec....

Jinak já už byla na záchodě tak 10-13x (a to nekecám)...ale nic z toho...

kaleilah
13. lis 2009

jajik, držím palce, hlavně aby byly kontrakce pořádně dlouhý, efektivní a porod teda co nejrychlejší 😵 😵 😵 😵

davlu, tak se asi tádovi nechce 😒

marinka
13. lis 2009

jajik, držím moc palce, ať to klapne!! 😉

davlu, to mě mrzí, že to nezabralo, je to zvláštní, že to na někoho funguje i před termínem a někdo přenáší a nic 😒

davlu
13. lis 2009

Tak holky nic z toho... ☹ ...jsem důkladně očištěna...ale Táďa se drží jako klíště. Jen mi tvrdlo břicho, ale bolest žádná, ani náznak....jdu spát, protože jsem z té wc akce utahaná jako kotě... ☹

bredmax
13. lis 2009

marinko já prvně běžela přesně za hoďku,tak abys to stihla třeba z procházky 😀 😀 a dokonce jsem byla ještě i dneska odpol,ale bylo to takový,že jsem v poho došla,ale pak jsem tam byla docela dlouho,pořád to nutkání,jsem si říkala,že už ani ve mně nemůže nic být 😀 😀
no a teď už nic 😕 vůbec nic 😠 žádný náznak na porod,áááááááááááááááááchhhhhhhhhhhhhhhhh jooooooooooooooo 😝

no musím se začít smiřovat s nástupem v po ☹ ☹ ☹

tak ostatním přeju lepší úspěch 🙂

lenises26
14. lis 2009

Dobré ráno,maminky?Jak jste se vyspinkali? 🙂
Davlu,jak se po včerejšku cítíš? 😅

bocinka
14. lis 2009

Dobré ránko.... 😀

sarinkaa
14. lis 2009

Davlu já mám termín na začátku prosince, ale u mě jsou jiný věci proč tomu pomoci, už teď mi chtěli porod vyvolat v porodnici,ale ještě se rozhodli týden počkat.Já jsem na porod připravená prý dobře a miminko je hlavičkou pořádně dole.Mám anomálii dělohy a tudiž první dítko mělo cestu hodně špatnou na svět , porod byl vyvolávaný a ukončen kleštěmi, protože malej nebyl sestouplej hlavinkou dole.Teď se tomu chce předejít,ale u té dělohy je to nevyzpytatelný.Takže raději tomu pomoct, když teď je to tak jak by mělo být než zažít to co jsem před rokem a půl zažila

bredmax
14. lis 2009

dobré špatné ráno 😀 raděj bych ráno v porodních bolestech,ale cítím se úžasně 😝

sarinka,tak to chápu,já měla první porod taky vyvolávanej,sice nakonec docela v poho,ale pak jsem začala hodně krvácet,2hoďkypo pordu jsem šla pod narkózu na revizi,4den po pordu zase,mezitím krvácení,transfůze,no nic moc ☹ takže bych to měla ráda už za sebou a aby porod začalsám od sebe,což asi stejně nezačne,takže už bych ráda i to vyvolání. a tobě držím palce,ať je vše v pořádku

sarinkaa
14. lis 2009

Bredmax taky přeji hodně štěstíčka, rozhodně tomu raději pomůžu sama než aby tomu pomáhali oni.
navíc u mě je to riziko,že malá se může vysunout nahoru a bude buď cisař nebo zase komplikace, takže když je to tak krásně nachystaný teď tak raději ať už to je.Malá má odhadem 3kg,takže to je kráásný

cudlinka22
14. lis 2009

Ahoj holky, ještě se tu dnes neobjevila Davlu, že by na ni koktejlík nakonec zabral? 😉

davlu
14. lis 2009

Ahoj holky...

Tak Jajik nikde...asi už to má za sebou i bez nápoje... 😀 😀 😀

Bred, nesmutni, jsme na tom stejně. Přikovaná celý den k záchodu a nic z toho.... ☹

Len, cítím se jako Bred, takže skvěle? Ten průjem byl v poho snesitelný. Žádný křeče a bolesti. Prostě sem pocítila, že musím, tak jsem šla a pořád dokola, ale nějaký extra pohyb střev teda nééé...

Sar, to je blbý, že jsou tam už dopředu jasný nějaký komplikace...Taky to asi nebudu mít lehký. 10let jsem závodně tancovala, tak mám břicho sice velký, ale prý svaly tak pevný, že nepustí malého do porodních cest. Takže cesty jsou prý připravený, já lehce otevřená, malý je ale hodně vysoko (si i promáčknu podbřišek do důlku v místech kde by měla být hlavička), takže prý to zkusíme vyvolat, když nesleze, tak CŘ... ☹

davlu
14. lis 2009

Cudli a to jsem zapomněla dodat, že náš malý velký bude prý mít mezi 4 - 4,5 kg 😲

davlu
14. lis 2009

Chtěla jsem teď napsat Sari a napsala jsem Cudli...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru