Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

lucie777
16. lis 2009

Dášo, manžel je hrozně nedočkavý a čím víc se to blíží, tím víc by ji už chtěl mít venku! 😀 Tak já si říkám, že jestli ještě není připravená, tak nepůjde ven ani po tomhle lektvaru a když jo, aspoň to budeme mít za sebou.. 😀 Ale včera mi došlo, že se tomu fakt nevyhnu..

evitaz
16. lis 2009

Holky tak nic, asi patřím k těm, co na ně nápoj nepůsobí. Od devíti do jedné (než jsem usnula) bylo tuhnutí opravdu pravidelné po 3-5 minutách, ale na kontrakce to nebylo tak bolestivé a na poslíky to bylo zase celkem dost silné. Tak nevím, co to vlastně bylo. Na internetu sem vyčetla, že poslíci zas takovou pravidelnost nemají. Tak ten nápoj možná zkusím ještě za týden, až bude mimčo víc připravené. Je tady někdo, kdo to zkoušel víckrát a zabralo mu to na druhý nebo třetí pokus??

bocinka
16. lis 2009

dobré ránko.....

kaleilah
16. lis 2009

evitaz, já skošela v pondělí a měla jsem jen tvrdnutí, v pátek jsem to zkusila, dala víc oleje(pondělí 2 lžíce, v pátek 6) a v pátek jsme jeli rodit 🙂

lucie777
16. lis 2009

Kalei, jaký si byla tt? Tak za týden teda vyzkouším taky větší dávku.. 😀

Tak já to do sebe taky kopla, ale oleje sem dala tak 2,5 lžíce, sem se bála víc, abych se neotrávila.. 😅 Mám to v sobě hodinu a zatím nic.. 🙂

kaleilah
16. lis 2009

luci 39+5tt

Tak hodně štěstí 😉 jinka většinou co tak koukám, ty dvě lžíce jsou málo, nezabírají

lucie777
16. lis 2009

Kal, to já sem teď taky asi zjistila, ale já se bála.. 😅 Tak snad aspoň půjdu po tom na záchod.. Za týden zkusím kdyžtak víc.. 🙂 Ještě mám čas..

kaleilah
16. lis 2009

tak ty jsi si to vzala před chvilkou, tak do sebe ještě ty dvě lžíce kopni...

lenises26
16. lis 2009

Ahoj holky,tak já taky zase nic ☹ .Dnes jsem byla v té nemocnici a řekli mi,že malej už naléhá hlavičkou.Nevím,jestli to mám přisuzovat včerejšímu koktejlu,nebo to jdem samo 😨 .Otevřená jsem ale pořád jen na jedne prst.Řekla jsem si o Hamiltona,ale asi mi ho neudělali.Vyšetření bylo dost nepříjemný,ale nešpiním,prostě nic 😒 .Nu,ve středu tam jedu znovu,tak si o něj opět řeknu.Ten prý taky dost pomáhá.Ale na to,že mi řekli,že naléhá hlavičkou,tak si myslím,že mám břicho pořád dost nahoře.

A jinak,holky,doporučil mi sexík 😉 ,tak večer na to hupsnem 😀

lenises26
16. lis 2009

Jo,a podle poslední menstruace jsem 41+2 a dle utz 40+0.To je dost veliký rozdíl,nemyslíte 😅 ?

lucie777
16. lis 2009

Kal, tak se dala ještě, ale už bez alko.. 🙂

Leni, já myslím, že takhle na konci se to může hodně lišit, že děti prostě nejsou přesně podle tabulek a čím později, tím větší rozdíl.. Tak snad ten sex pomůže, držím palce! 😉

johanka1234
16. lis 2009

"Ahoj,jsme na světě. Je to Tadeášek (4,3 kg, 54 cm) - kus chlapa.V 7 hod. zavedli tabletu, v 10 už dost bolelo, v 11 pichli vodu a pak to jelo. Ve 14 hod jsme to zakončili. Zvladla jsem to bez epidurálu a chvála epinu, protože jsme toho klacka porodili bez stříhání na pár zatlačení. Pozdrav tetám koníkovkám a všem těhulím - žádnej strach...dá se to! DAVLU"

lucie777
16. lis 2009

Tak to moc Davlu gratuluju, sice se neznáme, ale já tu pár dní už pozorovala její "zoufalství".. Tak se konečně dočkali, je to šikulka! 😵 A Táďa je teda pěknej obřík! 😵

jankanej
16. lis 2009

ahoj holky tak jsem tu...už to mám taky za sebou, máme krásnou holčičku, měla 3200g a 49cm. Ve středu jsem měla nástup na vyvolání tak jsem tajně doufala že už ve středu to budu mít za sebou a ono houby. Jediný co mi uděli byl Hamilton, který nezabral, jediný co bylo jsem se otevřela do druhého dne na dva prsty, a dr mi řekl že by rád ještě počkal 3-4 dny. říkala jsem mu že to už absolutně nééé že i tak se stejně nerozrodím tak mi slíbil že druhý den mi píchnou bud vodu nebo mi daj tabletku. Nakonec mi píchli vodu já čekala jak se to hned netozjede a ani tuk...dvě hodiny a neotevřela jsem se ani o píd, nakonec mi v půl 2 odpol.dali do kapačky oxytocin, od tý chvíle jsem měla hned kontrakce, byly teda mnohem silnější než u normálního porodu, ale nejdřív se to dalo, ke konci jsem už omdlívala ještě že tam byl manžel, který mi hrozně pomohl a pořád mi pomáhal jak dýchat tak chodit všechno a v 15 .50 byla Barunka na světě...to co jsem si cválila u prvního porodu jsem si vyžrala ted - bolestivý šití, celkově bolesti, porod placenty atak tak to aspon zachránilo to jaký to byl fofr...malá je úžasná a stálo to za to, ale dvě mi už stačí 😎
až budu mít časík tak si přečtu vaše příspěvky dnes jsme přijeli a nějak se nestíhám rozkoukat, tak papa

kaleilah
16. lis 2009

janka, moc moc gratuluju k barunce 😵 😵 škoda jen že jsi nemohla porodit bez vyvolání ☹ já z toho měla největší strach právě kvůli těm bolestem 😒 ale js šikulka, už jste doma, a bude dobře 😎

lenises26
16. lis 2009

Obrovská gratulace Davlu a samozřejmě i tobě Janko,jste obě moc šikovné a teď už bude jen to krásné.Mimískům taky moc štěstí do života 🙂

lenises26
16. lis 2009

Luci,byla bych moc ráda,kdyby zabral,ale myslím,že to neklapne ☹ .
Neslyšela jste některá z vás,že se ke konci těhu,když už je ženská v termínuu,má zkoušet pít Tonic?

cudlinka22
16. lis 2009

Davlu a Janka, moc gratuluju, jste holky šikulky 🙂

lucie777
16. lis 2009

Tak sem se jednou po..., brutálně mě bolelo břicho a už je zas klid.. 😅

bocinka
16. lis 2009

Lenises, mě malá naléhá už od 33 tt... 😒 a taky mám rozdíl asi 10 dní mezi termíny... a tonikar, už si dávám i tedka - po dvou deckách, je to prý jako maliník a zároven, když prý pak vypiješ aspon litr, nebo dva za den, tak vyvolává kontrakce...

HOlky, moc gratuluju k miminkám... 😅

bocinka
16. lis 2009

Luci, pořád nic??? 🙂

bekoska
16. lis 2009

Ahoj tak zdravím všechny skoro přesně po týdnu 🙂 minulé pondělí jsem vypila nápoj a ve čtyři ráno jsem jeli v jednu dopoledne se nám narodila Nelinka 39oo g a 5O cm. Takže všem čekatelkám vřele doporučuji !!!!!!!!!!!!!! 🙂

bekoska
16. lis 2009

Nevím kdo se už ptal kde v Ostravě sehnat ten olej , manžel ho koupil v lékárně normálně volně za padesát korun

bocinka
16. lis 2009

bekoska.... jůůůů.... gratuluju moc... 😅

bekoska
16. lis 2009

BOCI : Díky moc jsem ráda,že je to za náma jinak taky držím palečky kam máte namířeno do porodnice ?

lucie777
16. lis 2009

Boci, už mě přešlo všechno, holt Karolínka ještě nechtěla, za týden to zkusím znova.. 🙂

Beko, gratuluju! 😵 Jaký jsi byla tt? A už se to k porodu chystalo?

bocinka
16. lis 2009

beko, do Krnova... 🙂 je to nejblíže a recenze docela OK... 😉

lenises26
16. lis 2009

Bocinko,tak to jsi mě moc nepotěšila ☹ ,já už si říkala,že naléhá,radovala jsem se.Ale nejsi první,dneska mi už taky kámoška říkala,že to jí říkali už od 6.měsíce 😠 .Takže Tonic můžu,už jsem si ho koupila a dneska jsem teda vypila jenom 0,3dcl.Tak zítra budu pilnější 😉 .
No nic,jdu spát,tak vám všem přeju krásnou a pohodovou noc 🙂 .

Bekosko,veliká gratulace k Nelince,ať roste,je zdravá a má se čile k světu 🙂 .

bocinka
16. lis 2009

Luci, škoda, ale tak po termínu ještě nemáš, ne??? 😉

lucie777
16. lis 2009

Boci, nn, ještě máme čas, proto se zatím nestresuju.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru