Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
15. pro 2009

cudli a to mi bude chybět, plánovala jsem si, že mě to chytne doma a budu si dělat co chci, dokud nebudu chtít jet do porodky... a vidíš... 😒

cudlinka22
15. pro 2009

to chápu, každý si to nějak vysní a pak je zklamaný, když to nevyjde

bocinka
15. pro 2009

cudli, asi jo... 😒 ale co už... hlavní je, že ven musí... 😀

Takže ty jsi PA??? 🙂 to je fajn, aspon jsi veděla jak to chodí... 🙂 takže porod do vody mi nedoporučuješ, jo???

sabinina
15. pro 2009

Boci:ono je lepší nic si neplánovat.Já první holčičku rodila 41 plus 4,byla vyvolaná,jinak bych jí snad měla v bříšku do ted.. 🙂 A byla jsem za to vyvolání hrozně ráda..Je jedno,jak to pujde,hlavně že budou mimískové venku a zdravý..

Cudlinka:já si teda porod do vody moc představit nedokážu..chtějí maminky tak často rodit?

Holky,já si četla zprávu do nemocnice a doktor mi tam napsal větší plod.. 😀 no,to jsem zvědavá,co mi zejtra řeknou..manža si teda plánuje,že mě to chytne dneska v noci,ale zatím nic,akorát mě občas píchne v břiše a tím to končí..besídka a procházka asi nezabrala.. 😒

cudlinka22
15. pro 2009

boci, jj, jsem 🙂 věděla jsem do čeho jdu, ale vlastně nevěděla 🙂 dokud si to člověk nezkusí, tak neví 🙂

sabi, porody do vody jsou fajn, i když ne moc pro nás PA, máchat ruce ve špinavé vodě není zrovna příjemný 😀 jinak jsou ty porody pěkný, ale častý to už moc není

bocinka
15. pro 2009

Sabi, já vím, ale zkus něco neplánovat, když sedíš 7 měsíců doma... 😒 jsem si to musela vysnít... jinak já stále spoléhám na to, že mě to dneska chytne... prosííím... 😝

Cudli, asi máš pravdu... nikdy nevíš do čeho jdeš... ani na podruhý, protože to může být uplně jinak... 😀

renka221
15. pro 2009

KOCKY!!! ja som vypila ten "zazracny napoj" { ricinovy olej, slivka, merunkovy dzus} a nedalo sa to poriadne ani pit, ale vypila som, chvilku ma napinalo ale zvladla som to a potom mi prislo strasne zle, zaspala som na hodniku asi po styroch hodinach som sa po... {dostala som hnacky} mala som krce , tvrdlo brusko ale hned to prestalo... hm.. som dva tyzdne po termine, otvorena tyzden uz na 1,5 cm a nic nic nic sa nedeje som z toho na nervy doktor mi zatial nechce pichat vyvolavacku a ja sa zacinam bat maly uz ma 3700 g... ten napoj neurobil nic akurat mi je zle tazko na zaludku fuj fuj fuj.. mozno este v noci to pride niektorym kockam ako som citala to zaucinkovalo neskor.. ale pochybujem.. dam vediet.. :{ 🤐 🤐 🤐

bocinka
15. pro 2009

renka, mě chytly pořádné bolesti až po sedmi hodinách... 😉

renka221
15. pro 2009

JUj tak dufam ze pridu... ;{ uz nevladzem .. aj tebe bolo tak zle z toho napoja? ja som si dala ten napoj priblizne 12:40 .. 😒

bocinka
15. pro 2009

jo bylo, nezvracela jsem, ale bylo mi fakt zle... jakože se mi brkalo a tak... 😒 ale nachystalo mě to na porod. V úterý jsem byla uzavřená a mimi vysoko, ve středu, nebo čtvrtek jsem ho vypila a v pátek jsem byla otevřená pro prst a malá naléhá... 😝

renka221
15. pro 2009

presne tak aj ja, hnusny napoj nie? ..

ja mam brusko dole.. akurat mi tvrdne brusko poslednych 20 min dost casto a mam take "tlaky" na brusku citim.. ale nie v krizoch proste ako by mi niekto tlacil na brusko.. ja uz na prst otvorena som dufam ze to nejak pomoze.. z toho "kakania" ma nejak uz stipe rica 😀 ale da sa to nechdim na wc az tak casto..

takze tebe nezabral uplne ano?? skusala si ho dat viac krat ci nie?

renka221
15. pro 2009

asi to niesu u mna prave kontrakcie.. ani neviem ako to bude..

bocinka
15. pro 2009

renka, bacha ještě ráno jsem pak měla průjem... 😀 😀

nezkoušela jsem ho víckrát, protože mi řekli, že jdu zítra na vyvolání, jinak bych ho asi ještě jednou - možná - zkusila...

dej si vanu... třeba se to rozjede a jestli ne, tak aspon uklidní a vyspíš se... 😝

renka221
15. pro 2009

ja si ten napoj viac krat nedam .. tie bolesti sa zintenzivnuju.. neviem ci su to kontrakcie... asi si dam ten horuci kupel a dam vediet ci pomohlo

bocinka
15. pro 2009

ren, jj, budem čekat... 😝

kaleilah
15. pro 2009

renka a v kolik jsi ho vypila

jankanej
15. pro 2009

čau kal tak jak to zvládáš? já vůbec nestíhám číst ty vaše příspěvky...chjo snad to všem holkám dopadlo dobře a boci ty už se taky neloudej furt na tebe myslím jak na tom asi jsi a ty furt tvrdneš tady...se parádí cícorka no...

renka221
15. pro 2009

no kocky uz som po kupeli.. bolesti ustalili... citim len jemne tlaky na brusku/... tak asi to nieje este ONO 😒 napoj som vypila 12:40..

kaleilah
15. pro 2009

jankanej, zvládám v poho, sice malá má šílený koliky, ale bude líp. co ty?

renka221
16. pro 2009

joj :( celu noc ma boleli krize, citila som horzny tlak v prsiach a trisko som mala cele mokre ako mi z nich tiekla taka mutna tekutina (mliecko s vodou akoby) pichalo v podbrusku ale niiiiic..
neviem rpeco ten napoj nezabral... co mam este urobit___?? ja som si z toho ricinoveho oleja dala az 0,5 dcl a nic :( 😒 😒 😒 😒 😒 🤐

jankanej
16. pro 2009

kali my jsme taky měli první tři týdny a pomohly nám na to probiotický apičky, už je nepoužíváme tak kdybys je chtěla zkusit tak ti je zašlu, jsou děsně drahý tak abys je nemusela kupovat nový je to zbytečný...my máme otočený spaní tak jí na noc musím budit aby mi pak spala ale jinak je hodnoučká fakt si zabrečí jen když nechce být sama nebomá hlad nebo když není přebalená fakt je hodná tak snad jí to zůstane 😀 😀 tak držím palečky, kdyžtak kdybys chtěla ty kapičky tak písni do IP, moc nestíhám sem chodit jen prolítnu jestli mám poštu tak si toho hned všimnu

darrcy
16. pro 2009

Ahoj všem...🙂 ta my už jsme taky doma... ve čtvrtek jsem jela na vyvolání, ale už jsem měla slabé ztahy a 20:30 se mi narodil Maxíček... partner u porodu byl naprosto jedinečný... jinak jsem dostala 3kapačky..byl to docela boj(malej měl omotanej pupek)...ale zvládli jsme to a chci jenom říct, že at je to jakkoliv, vždycky to za to stojí...🙂 těm, co na to ještě čekají držím moc a moc palce, at to dobře zvládnete a at jsou miminka i maminky zdravé..🙂

sabinina
16. pro 2009

Ahojky holky,
darrcy:moc gratuluju a přeju spoustu zdravíčka a štěstí. 🙂

Holky,potřebuju radu,dnes jsem byla v nemocnici,podle mého doktora to spíše mělo probíhat tak,že se domluvíme kvůli velikosti miminka na vyvolání,ale v nemocnici mi bylo řečeno,že můžu přenášet 14 dnů,že je lepší přirozený porod.. ☹ To bych samozřejmě brala hned,ale nevěřím,že porodím..Každopádně jsem si dnes dala koktejl a mám stahy po cca 7 min,ale nejsou to takové ty do zad,jen mě ztvrdne břicho a bolí odspodu,do zad ne... a ted co mám dělat?mám jet do porodnice až budou třeba po 5 min?i když jsou takhle slabší??má to vůbec cenu?? 😒 😒 Poradte prosím. 😵

darrcy
16. pro 2009

sabinina: ahoj...🙂 pokud se budou stupnovat, tak rozhodně jet... mě začaly taky jen takové vlmi slabé a křížové bolesti jsem celkově při porodu neměla vůbec... jenom se připrav, že jesli ty ztahy máš slabunké, tak ti je budou zesilovat kapačkou...a asi ti pichnou vodu, tak jsem to měla aspon já... tak ti držím moc palce, at to klapne..a kdyby ne, tak se nehroz... mě říkali, že malej bude mít přes 4kg a nakonec měl 3,6... takže se hlavně nestresuj...

sabinina
16. pro 2009

darrcy,moc děkuju,byla bych ráda i za tu kapačku na zesílení..bojím se,že nás pošlou domů,že ještě není čas..No,naštěstí nemocnici máme kousek,jsme tam hned,jen máme doma malou holčičku,tak doufám,že jí nebudu budit a dávat na hlídání zbytečně.. 😒
Já jsem se už smířila,že se náím narodí macíček,jsem ráda,že čtu,že to tak nemusí být.. 🙂 🙂

janca.mareckova
17. pro 2009

AHOJ HOLKY.
11.12. jsem vám psala, že po vypití nápoje jsem stále 2v1 a hodinu potom mi začla odtékat plodovka...... takže už jsem maminka!!!

sarinkaa
17. pro 2009

Janči obrovskááá gratulace 🙂
a míry ,váha?Šup sem s tím 😉

sandule
17. pro 2009

Jani velká gratulace!!!!!!super!!honem popiš vše .... 😵

janca.mareckova
17. pro 2009

Měří 48cm a váží 2710gramů. Je to děsnej drobíček.....panenka je snad větší.... Holky, chcete popsat můj porod??? Nic moc hezkýho to není.... a bylo by to na celej román.....

jajik25
17. pro 2009

Ahoj holky už sem tady dlouho nebyla ale průběžně vás dočítám.

Všem novým maminkám moc gratuluju k miminkám.

Janča jen nám to popiš.Nevím jak ostatní ale já jsem děsně zvědavá!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru