Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

9ka
23. srp 2010

Jasně - já taky malýho panáka vypiju jedním hltem... 😀
Po dnešní ko je nález jako před týdnem, takže koktejl neudělal nic, krom takového branného cvičení.... 😀
Navíc mi připadá, že mám tu dělohu spíš výš, než aby klesala - dneska se ve mně MUDr šťoural, jak kdyby chtěl vylovit poslední lentilku z krabičky.... 😅
Ale dal mi ještě čas 🙂 - pokud do čtvrtka neporodím, tak se mám v pá hlásit na vyvolání. Takže ve čtvrtek zkusím ještě jednu dávku. 😝
To čekání je nejhorší! 😖
Kdyby jste tu byla některá, kdo chce koktejl taky ve čtvrtek zkusit, napište - mám ráda kolektivní sporty... 😉

ninouche
23. srp 2010

@marinka tak to jo 😉 No já jsem i normálně abstinent, tak možná su zbytečně opatrná s tím alkoholem 😀

ninouche
23. srp 2010

@9ka koukám, že jsme na tom dost podobně - taky jsme čekali Lvíčka (teda snad Lvici), ale mimčo chce být v Panně (doufám, že ne rovnou ve Vahách! 🙂 ) Já jsem se právě vrátila z kontroly a taky nic ☹ Jsem prý otevřená jen na prst... čípek ještě 1,5cm... chjo. No, v pátek mám přijít na monitor a kontrolu a prý se domluvíme, kdy by to začali vyvolávat 😅
Já teda zatím třetí den popíjím ten kořeněný čaj a na koktejl se teprve chystám - ještě nevím, jestli to prubnu už zítra, nebo až v ten čtvrtek taky... kdyžtak se přihlásím a můžeme se vzájemně podpořit, budu ráda 😉

marinka
23. srp 2010

@ninouche To se vůbec neboj, jeden panák těsně před porodem nemůže miminku vůbec ublížit 😉 A držím palce, ať vám to s 9kou vyjde a máte u sebe broučky co nejdřív!! 🙂

9ka
23. srp 2010

@ninouche no, já to dřív než v ten čtvrtek nedám - jako poslední možnost před vyvoláním. Viděla jsem, že když to nemá ještě přijít, tak to nepřijde. 😒
A při tom průjmu jsem si i chvílema nadávala, že jsem to pila - byla to fakt tortura... 😀
Ale zkusím sehnat další dávku oleje (kupovala jsem předposlední kus) a jestli neporodím do středy, tak ve čtvrtek ráno klohním lektvar... 😉
Dneska jedeme autem do lesa na vymletou cestu - jestli se to mimi trochu nesklepne... 🙂
btw: Víte jaké je nejlepší terénní auto?
Firemní.... 😀

marinka
23. srp 2010

@9ka To je stejně sranda, jak to na každého působí jinak, mně to neprohnalo vůbec 😅

9ka
23. srp 2010

Tobě to působilo na dělohu, mně na střeva... I když ta děloha pracovala taky, ale ne tak, jak by měla - čípek se ani nehnul... 😒

statenice
23. srp 2010

Ahoj všem,
jsem tu poprvé, zvažuji vypít ten koktejl z ricinového oleje,
teda bude to asi ňamka 😝 ale 1. dítko jsem přenášela skoro 2 týdny
a teď mám nahoře opět skoro 215 kilo a už to asi nezvládnu a chtěla bych to mít už za sebou....
Jen mi, prosím, poraďte, jaké množství tý "Vaší" dobroty se musí vypít ?!?!?!?!
( jedná se mi o to, kolik toho oleje koupit, staší 100ml naředit s 100ml meruňkovýho džusu
+ ten hlt slivovice ?! Nic víc ?! To je všechno ?).
Předem moc děkuju

statenice
23. srp 2010

Ahoj všem,
jsem tu poprvé, zvažuji vypít ten koktejl z ricinového oleje,
teda bude to asi ňamka ale 1. dítko jsem přenášela skoro 2 týdny
a teď mám nahoře opět skoro 215 kilo a už to asi nezvládnu a chtěla bych to mít už za sebou....
Jen mi, prosím, poraďte, jaké množství tý "Vaší" dobroty se musí vypít ?!?!?!?!
( jedná se mi o to, kolik toho oleje koupit, staší 100ml naředit s 100ml meruňkovýho džusu
+ ten hlt slivovice ?! Nic víc ?! To je všechno ?).
Předem moc děkuju

hanca101
23. srp 2010

Ja vypila po prasknute vode na doporuceni PA (midwife) koktejl z verbeny (5kapek), ricinoveho oleje (2polevkove lzice), mandloveho masla ( 2 pol lz), merunkoveho dzusu (1/2 litru). Jsou I jine podobne recepty ale rozhodne ne 1:1 ricin olej a dzus. Do tri hodin jsem mela kontrakce, dve hodky nato mi dovolili tlacit (10 cm) a po 45 min tlaceni se maly narodil. Kontrakce byly velice silne a bolestive uz od prvniho ztahu nebula pochyb ze rodim. Ale za kraticke 2 a 3/4 hodiny porodu to stalo.

petja
autor
23. srp 2010

To není poměr 1:1,viz recept

9ka
23. srp 2010

@statenice 100 ml oleje je až moc. Doporučuje se 30-50ml. (já jsem dala 50, což je ten velký panák) a džusu radši víc - cca 3dl. Já jsem rozmixovala 1 kompot i se šťávou+trochu minerálky a s tím olejem a 1 víčko slivovice. Mixovala jsem to tím ponorným mixerem a normálně se to dalo bez problémů vypít. Ten olej je bez chuti a bez zápachu, takže v takovém množství meruněk se to ztratilo. Až po vypití mi to trochu leželo v žaludku 😝 - to asi jak se vysráží ten olej, ale jde to udržet. Někde psali, že se to má zapít jedlou sodou.
Ale co se týče toho kolik toho koupit, tak bych koupila těch 100ml a dala si půlku a tu druhou budeš mít v zásobě, kdyby to poprvé nezabralo. A když to zabere, tak ten zbytek využiješ třeba na kůži. 😉

tatarina
23. srp 2010

@9ka Ahoj, tak vzhledem k tomu, že mám zřejmě v pondělí nástup do nemocnice na vyvolávačku, tak bych do toho ve čtvrtek šla... Ingredience mám doma... Někdy odpoledne nejdřív bych byla schopná vypít, večer se vrátí manžel z Německa... 😀

9ka
23. srp 2010

@tatarina ok, já si to dám ráno, jak jsem to ozkoušela už v neděli - on ten průjem v noci by mi moc nevyhovoval - vzhledem k tomu, že z ložnice musím na wc po schodech, tak abych to stíhala... 😀 Ale budu psát info co to se mnou provádí... 🙂

statenice
24. srp 2010

Moc Vám všem děkuju, holky, jste zlatíčka.

ninouche
24. srp 2010

@9ka tak já uvažuju, že do toho půjdu už ve středu - kvůli tomu, že to chci vypít odpoledne nebo navečer, protože prý v noci to nejlíp funguje... a vzhledem k tomu, že v pátek musím být v Podolí už v 7 ráno, tak se bojím, abych tam po průjmem probdělé noci vůbec byla schopna dojít 😅 🙂 Ale teda dneska sem si znovu počítala TP dle možného data početí - sice nevíme přesně den, ale každopádně mi z toho vychází termín pozdější, než mi spočítali jak dle PM, tak dle UZ... tak teď váhám, jestli vůbec se pokoušet mimčo už "pošťouchnout". Akorát se obávám, že dr. to v pátek moc v potaz brát nebude 😒

9ka
24. srp 2010

@ninouche Tak to Ti fakt neporadím... 😒 Já když jsem si to dala v neděli - den posledního termínu, tak jsem sice měla kontrakce, které postupně nabíraly na síle a pravidelnosti, ale pak jsem si dala sprchu a odezněly, prostě se mimi ještě nechtělo...

ninouche
24. srp 2010

No, možná nakonec dám na manžela a do pátku prostě počkám, co mi řeknou, a koktejl bych dala až v pátek večer nebo prostě před reálnou hrozbou vyvolání. Já doufám, že v pátek bych je ještě ukecala o nějaký jeden dva dny...

hanca101
24. srp 2010

Petja, nekolik matek se te ptalo jak je ten recept. Ja prosla skoro 50 stranek teto diskuse (mozna ze prilis rychle) a nenasla zadnou odpoved která by uvedla recept. Nevím proč bych si měla kupovat knížku která recept uvádí jen abych ho měla. Jen jsem se zmínila o poměru 1:1 protože několik lidi tento (nevhodny) poměr chtělo zkusit namichat.

hanca101
24. srp 2010

Ten olej z verbeny, byť jen 5 kapek, je základní složkou!! Mě ho prodala moje PA maličkou skleničku tak na dvě použití. Ořechové máslo je tam pry na to aby zpomalilo účinky ricinoveho oleje, který je velice silné projímadlo. Mě osobně se tento koktejl ani do střev moc nedostal, vyvracela jsem snad skoro vše v nemocnici na lehatku, kde jsem ztravila dvě hodiny velice silných kontrakcí. Říkala Dr ze čím kratší porod, tim silnější kontrakce. Kamarádka odrodila za 1,5 hodiny a bolesti popisovala jako nejhorší co kdy zažila. Mě to trvalo 2a3/4 hodiny od první kontrakce k porození placenty, taky rychle a velice bolestivé. Všechno šlo ale velice hladce🙂
Ted jsem těhotná podruhé a Dr mi predepsal YAL (dostane se v lékárně v balení po dvou flastickach). Je v tom Docusate sodný, který mi byl predepsan při prvním těhotenství po porodu kdy jsem brala železo (to způsobuje zacpu, tak na vyrovnaní). Ten JAL je takový mini klystyr a tim ze se vyprazdni střeva tak nastanou přirozené kontrakce. Ale radši bych dala přednost tomu koktejlu z verbeny, ricinoveho oleje a merunkoveho džusu. Je to stoleti stary a vyzkoušený recept porodnich babek a funguje skvěle. 🙂 všem přeji zdravé mimi, ať je už porod jakýkoli 🙂

9ka
24. srp 2010

@hanca101 no, právě není jednotný recept, když si najdeš nějaké stránky v aj, tak se ty recepty úplně liší. Já jsem pročetla celou tuhle diskuzi, některé stránky i 2x (trvalo to skoro týden 🙂 ) a hledala jsem recept, kdy to těm maminkám zabralo.
Vím, že záleží hlavně na tom, jak moc je to dítě připravené, ale když tu třeba některé maminky psaly, že si daly kávovou lžičku oleje, tak jim to většinou nic neudělalo... A jestli si dá někdo poměr 1:1, tak je zase větší šance, že se poblinká... 😝

bocinka
24. srp 2010

@hanca101 recept je snad na každé druhé strránce... jenže každá si to trochu upraví.... podle strachu.... pocitu.... já třeba podle tělesné stavby... protože třeba Marince zabere malý panák, ale já vážím skoro dvakrát tolik, tak si dám velkého panáka... 😉

9ka
24. srp 2010

@hanca101 verbena je sporýš - ten je v tom receptu na kořeněný nápoj....

hanca101
24. srp 2010

Bocinka, nevěděla jsem ze by v tom měl byt alkohol, ale ten je tam možna pro rychlejší vstrebani....??? Nebo na zpevnění nervu 🙂?
První mimi jsem rodila v BC Womens Hospital, což je prej jedna z nejlepších v Kanadě, a tam ten recept bezne pouzivaji - 5 kapek verbenoveho oleje, 2pol lžíce ricinoveho oleje, 2 lžíce mandloveho másla, a 1/4 litru merunkoveho džusu (a dolit vodou aby toho bylo pul litru). Je ale prej dulezite ze po rozmixovani složek se tam teprve nakonec dá těch 5 kapek Lemon Verbena.

hanca101
24. srp 2010

9ka, díky, to jsem nevěděla ze verbena je sporys. Já si těch par kapek přivezla s sebou. Ale mám problém sehnat ricinovy olej. V lékárně mi ho nedají bez receptu, a můj gynekolog mi ho odmítnul predepsat, ze prej to je zastarale ze 60-tych let a nepoužívá se to. Říkal ze prej nemám experimentovat. Ale já už to zkusila a fungovalo to super. On mě chtěl už v pondělí poslat do porodnice (už rodit!!!) prej ze mám "vek", tak aby mi fungovala placenta. Jsem ted v 38tt. Tak mi udelali Doppleruv ultrazvuk a všechno je ok. Nevím pric to chtěl, asi ze nastupuje na dovolenou na konci tydne.

Muže mi někdo poradit jestli se dá ricinovy olej sehnat někde jinde? Nemáme tady v malem městečku žádné obchody se zdravou výživou, tak ztrácím naději ze ho někde seženu.

Nevím jestli by se ten recept dal namichat i bez toho oleje, jen se sporysem=verbenou ....???

hanca101
24. srp 2010

@9ka taky ze jsem se poblinkala, a toho oleje tam bylo jen 30ml (teda pokud věřím manželovi který mi to namichal a přinesl, hehehe)

9ka
24. srp 2010

@hanca101 V lékárně by neměl být na recept, ale vím, že ho těhotným nechtějí prodávat - pod různou záminkou. Mně nejdřív řekla, že mi odlije, pak viděla ten buben, zalistovala v počítači a řekla, že jim zrovna došel... 😠 Jedině poslat manžela, ať řekne, že s tím chce něco promazat (prý je to i na revma 🙂 )Nebo rychle objednat na netu, kde to pošlou do druhého dne na dobírku.
Já jsem to koupila právě ve zdravé výživě. Nikdo se mi na nic neptal.

bocinka
24. srp 2010

@hanca101 já myslela panák oleje... 😉 😉 slivky jsem dala malého panáka... a od té doby si k ní nemůžu ani čichnout, hned mě natáhne jak si vzpomenu.... 😅 a mě ho prodali bez receptu, jakože na masku na vlasy... ještě po mě lékárnice chtěla recept, tak jsem si z fleku vymyslela masku.... 😝 😝 😝

hanca101
24. srp 2010

Díky holky, hned zítra to zkusím jít koupit do té druhé lékárny s nachystanýma výmluvama, maska na vlasy zní věrohodně. A kdyz mě to nedají, tak pošlu manžela , jenže ten neumí česky, hehe, tak nevím jak to zvládne. Mozna to bude jeho vyhoda zabavit je lámanou češtinou. Nebo jak říkáte na netu, ještě bych měla mít týden čas aby to přišlo.

tatarina
25. srp 2010

@hanca101 Já jsem taky měla strach, jestli mi ho někde prodají, prý jej standartně neprodávají, ale podařilo se... Jen se zeptala kolik že ho chci, jestli 30 ml nebo 50 ml (ukazovala mi dokonce i prázdné lahvičky abych měla lepší představu), tak jsem si vzala tu větší... Pak jen padla otázka k čemu jej potřebuju... Tak jsem měla připravenou odpověď, že na kosmetické účely. Vyčetla jsem, že je olej dobrý na řasy nebo na různé již zmiňované zábaly vlasů, jde pak ale špatně vymývat... Nebyl problém, lékárnice usměvavá a moc milá, chvíli jsem si počkala, než to odvážila, zaplatila jsem asi kolem 30 Kč a hurá domů... 😀 Zítra vyzkouším... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru