Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

hanca101
25. srp 2010

@tatarina Gratuluji ke zdarné koupi. 🙂 Ja jsem uz ztracela nadeji ze olej sezenu, ale dnes v lekarne jsem byla mojemu rocnimu prckovi pro nejaky ten syrup na odkaslavani. Chudacek to asi chytl ode me, ja uz mesic tak desne kaslu ze se az davim. Nedobré s tim byt na porodnim stole. ☹ Tak mu doktor v lekarne doporucil sirup a caj a jeste jsem se ho zeptala jestli muzu koupit dve polevkove lzice ricin oleje. Rikal ze jo, 🙂 tak mi to asistentka nalila do flasticky (50ml). Byla to ta sama lekarnice co mi minulý týden tvrdila ze to jde vydat jen na recept. Jenze kdyz jsem pak doma spocitala kolik to vlastne stalo, prislo těch 50ml na 166 kc (u nas v lekarnach listky nedavaji, a ja si o nej zapomela rict). No ale mam to tak su rada. 🙂

9ka
25. srp 2010

Ona asi myslela, že ho chceš taky na kašel - jako v tom vtipu, jak doktor předepíše pacientovi na kašel projímadlo. A když se ten pac. diví, tak mu řekne, že po tom se zakašlat ani neodváží... 😀
A ta cena - ber to tak, že z netu by Tě to vyšlo stejně - tam bys platila 100,- poštovné.... 😉
Teď to jen použít ve správný čas.... 🙂

hanca101
25. srp 2010

@tatarina dej prosím vědet jak to zítra vypijes (myslím tim co to s tebou udělá a jak rychle to půjde s porodem). Budeš tam míchat i ten verbena/proskurnik nebo jen ricinovy olej s merunkama? Já mám ještě tak dva týdny čas, no uvidíme jak se bude malé chtít na svět. Navíc jsem v porodnici s registraci už podepsala i papír ze prej nebudu užívat žadne léky bez vědomi lékařů nebo sester, tak nevím jestli jim to řeknu nebo to nebudu povazovat za lék a ani se radši ptat nebudu. Uvidím jestli mi praskne nejdříve voda jak posledně, tak si to asi namicham doma před cestou do porodnice. Přeji hodně štěstí 🙂

hanca101
25. srp 2010

@9ka hehehe, ten vtip je dobrej, tos mě rozesmala až k dalšímu záchvatu kašle. 🙂

tatarina
25. srp 2010

@hanca101 Jo, dám vědět, manžel se bude akorát vracet ze služebky ze zahraničí, tak už si troufnu... Teď jsem chvíli poskakovala v kuchyni, utírala prach a tak... Radši jsem si už na chvíli sedla, abych nerodila ještě dnes... 🙂 Jo a budu pít bez Verbeny, tu jsem nějak zapomněla koupit, tak na to kašlu... Rozmixuju si domácí kompot z meruněk, dám trochu vodky a asi tak 2 lžíce riciňáku a uvidíme... Mám to požehnaný pozřít i od sestřičky od mého gynekologa, jen prý do toho správně přijde ještě mléko, ale to si nedokážu představit vůbec v téhle kombinaci pozřít... 😖
@9ka Bezva vtip... 😀 😀 😀

hexe75
25. srp 2010

Ahoj holky, tuhle diskusi sleduju už celkem dlouho a vypadá t, že koktejlu se nevyhnu, jsem 41+3 a v pátek jsem objednaná na vyvolání☹. Za chvíli jdu na lov do lékárny. Nevíte někdo, ve které lékárně v Praze prodají ten ricinový olej bez problémů? Nejlépe Praha 8 nebo 9, ale dojela bych kamkoli.

9ka
25. srp 2010

@hanca101 doktorům bych to neříkala - jak tady kdesi někdo psal - kdyby se něco stalo, tak to ještě hodí na Tebe...

@hexe75 v Praze to můžeš koupit i v nějaké zdarvé výživě... 😉

petja
autor
25. srp 2010

@hanca101 V porodnici bych to ani nezmiňovala,nejde o žádná medikament ani medicínský lék či zásah,co by je mohl zajímat...To není kontraindikace k ničemu

hexe75
25. srp 2010

@9ka: díky, tu zkusím samozřejmě taky, pak dám vědět. Porod mi chtějí vyvolávat v pátek, děsím se toho jak čert kříže. Jinak jsem vyzkoušela už kdeco, včetně dlouhých procházek, sexu, červeného vína, prostě všechno. Teď už mi zbývá jenom ten koktejl...

9ka
25. srp 2010

@hexe75 já jdu taky v pátek, takže zítra ráno si ho dám...

hanca101
25. srp 2010

@hexe75 zkus třeba taky tlakové body. Já při prvním mimču jsem chodila na acupuncturu, a ona mi přitom napichla i par míst na to aby se mi "připravilo" děložní hrdlo. Porod šel jak po masle.

Tyto body není doporučeno masírovat před 36tt, ale pomáhá to místo umělého vyvolání chemikaliema.
Ted si vzpomínám jen na tři na které si dosahnu sama (jsou ještě i na zádech, ale to mi dělal manzen až v porodnici)
1. Mezi palcem a ukazovákem v té blane
2. Na 3-4 prsty nad vnitrnim kotnikem
3. Mezi vnějším kotnikem a achilovkou

Mě dal manžel masáž chodidel večer před spaním aniž by se nějak míč snažil speciálně masírovat tyto body, a v jednu v noci mi rupla voda. Možna náhoda, ale s tema jehlickama, yogou a masáží si myslím ze dohromady to vliv mělo.

petja
autor
25. srp 2010

@hanca101 A to tlakuješ,nebo masíruješ?Jak dlouho,jak často?

hanca101
25. srp 2010

@petja ja bych to tlacila krouzivymi pohyby, takze spise masirovala. Nekteri rikaji ze se to ma tlacit po minute a pak prestat na chvilinku a pak zase pokracovat, tak do 10 minut na kazdem bode. Ale nektere ty body jsou velice citlive, zvlaste kdyz je najdes presne tam kde jsou (podle toho rikaji i ze vis zes ten bod nasla, ze to boli na stisk). Tak ja bych to delala tak dlouho jak tu bolest vydrzim, i mene jak deset minut.

Tady je video ktere to velice jasne ukazuje kde ty body jsou. Toto jsou body na nohach

https://www.youtube.com/watch?v=wnEcLSHTI0s

toto jsou body na siji a zadech (to ale spise manzel nebo kamaradka, tezko si tam dosahne clovek sam)

https://www.youtube.com/watch?v=wnEcLSHTI0s

a toto je bod na ruce

https://www.youtube.com/watch?v=wnEcLSHTI0s

Vetsina techto bodu zpusobi kontrakce, nektere jsou i na zmirneni stresu a relaxovani, nektere na zmekceni a roztazeni delozniho hrdla, nektere pusobi i na zmirneni porodnich bolesti.
.
Me manzel tlacil 2 hodiny na ty body v krizi aby se snizila bolest, pak mi dali do ruky savku s oxid dusny N2O, neboli rajsky plyn, a to se to paradne tlacilo 🙂 Jenze jsem se ptala a u nas v porodnici to nemaji, tak jsem se tesila. Pouzivaji jenom pry epidural, to je mi nejake divne ze nemaji zadnou stredni cestu mezi "nicim" a epiduralem do patere. Ale to uz je jine tema nez indukce.

petja
autor
25. srp 2010

@hanca101 Moc díky za vyčerpávající odpověď!!!

hanca101
25. srp 2010

@petja hmm nejak divne se mi to zkopirovalo, jsou to tri ruzne videa od te same zenske "ancientcurrent", ale asi to je automaticky nastaveny playlist ktery ma vsechny tri videa za sebou a to same URL.

petja
autor
25. srp 2010

@hanca101 Akorát všecky odkazy jsou na noze..ale dá se najít odkaz na ostatní body

hanca101
25. srp 2010
https://www.youtube.com/watch?v=3a0wDNQeYx8

to by mel byt ten bod na ruce

aduska1
25. srp 2010

Ahoj holky, v úterý mám jít na vyvolání a tak jsem dnes začala pátrat, jak si pomoct, aby šlo miminko samo ven a narazila jsem na tuto diskuzi, za kterou jsem moc a moc ráda. Všechny přípravky už mám doma a zítra vyzkouším. Je to i trochu adrenalin 🙂, čekat, jak výsledek dopadne, ale proč to nezkusit. Jsem fakt doooost zvědavá, kéž by to vyšlo ♥

hanca101
25. srp 2010

a todle je video na body na zadech

https://www.youtube.com/watch?v=h3gYUBhlMIo
hexe75
25. srp 2010

@9ka: No ono to prý nejlíp působí přes noc, tak já to možná zkusím už dnes před spaním. Pak ještě sex, no a uvidíme🙂 Když to nezabere, tak pak znovu zítra odpoledne.
@petja: Manžel mi koupil meruňkový džus, ale je jen 10% - stačí to? Ricinový olej nakonec nebyl problém, v bio obchodě ho neměli, ale v lékárně (OD Krakov, Lodžská, Praha 8) mi ho vydali bez problémů, odvážili 50 g za 36 Kč.
@hanca101: Všechno zkusím, a to by bylo, aby nebylo! Díky!!!

9ka
25. srp 2010

@hexe75 tak piš jak to probíhá, co to s Tebou dělá a jaký si mícháš poměr. Já si to dám v 7 ráno - to už budeš určitě rodit... 😉

bocinka
25. srp 2010

@hanca101 týýý jo, máš dítka brzo po sobě??? to obdivuju, mám strach, že bych to nezvládla... a zaplatilas teda hodně, já 27 Kč.... 😅

@tatarina mléko??? nooo, tak to bych určitě vyzvrátila... 😝 a Tvůj gyndr to ví??? je to borec... že Ti to požehná a nenadává, že nejlepší jsou léky...

@hexe75 zkus nápoj, ale vyvolání není tak hrozný, rozhodně ne tak, aby ses děsila... 😉

@hexe75 držím palce.... 😵 😵 😵

tatarina
25. srp 2010

@bocinka No můj mudr to asi neví, bavily jsme se o tom se setřičkou než mudr vůbec přišel ráno do ordinace. Taky jsem sestřičku a porodní zkušenou porodní asistentku informovala o existenci MK, vůbec o něm nevěděla a koukala, že mám docela nastudováno... 😅 😎

bocinka
25. srp 2010

@tatarina u nás o MK ví moc dobře... sledujou ho.... 😠 😀

tatarina
25. srp 2010

@bocinka Tak pozor na ně, jsi pod drobnohledem... 😀

bocinka
25. srp 2010

@tatarina jojo, napsala jsem názor na jednoho doktora a dal mi to sežrat... 😅 😅 😅 tak jsem mu jen řekla, že je to pravda a at zavzpomíná.... 🙄

hexe75
25. srp 2010

Díky vám všem za podporu! Je to super vědět, že člověk v tom není sám! Nakonec jsme se s manželem dohodli, že to vypiju radši až ráno, abychom se ještě vyspali. Takže začneme spolu s 9kou kolem té 7. ráno 😉 Budu psát, co to se mnou dělá.

petja
autor
26. srp 2010

@hexe75 Ahojky,podle mě by to chtělo ještě meruňky nebo kompot aspoň,či broskve,tam je draslík taky,možná i meloun.10% je dost málo

hexe75
26. srp 2010

Petjo, díky, já si to taky myslela. Broskve doma mám, meruňky ne. Tak teď nevím, možná to tedy nechám na úplně poslední chvíli, přes den si koupím meruňkový kompot nebo meruňky, počkám, až se manžel vrátí z práce, a pak do toho jdu. Déle to odkládat nemůžu, zítra v 10 vyvolávačka... Jo, jinak průjem mám už druhý den, myslím, že se to tím samo připravuje. (Před menstruací ho mám vždycky taky.) A doktor říkal, že hrdlo je zcela připravené.
@9ka: Tak možná budeš rodit dřív než já 😉 Já měla večer docela kontrakce, ale v noci to zas ustalo...

9ka
26. srp 2010

no, já jsem si v průkazce všimla, že jsem se tam měla hlásit už dneska... tak jsem to do sebe teď kopla - snažím se to udržet v žaludku - a odpoledne jedeme. Minule mi to vyvolalo pravidelné kontra, které po sprše ustaly, tak teď tam pojedu ať to dopadne jakkoliv - nic jiného mi ostatně nezbývá... 😒
Ještě poměr: 5Oml oleje, půl velkého kompotu, 2 víčka slivky a dala jsem tam trochu toho mléka, jak tady psala tatarina - celkem toho bylo 0,5l - byla to fuška vypít... 😝 Zapila jsem to jedlou sodou - líp se to udrží v žaludku.
Jestli mi někdo v dohledné době nabídne meruňky, tak ho asi ohodím.... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru