Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

hanikk
12. dub 2012

ahoj holky zdravim vsechny....mám termin az 20.5...ale uz ted mi doktor rekl,ze to bude urcite driv....kuli tlaku a otokum....takze pockam jak budou vypadat vyserteni...ale uz ted zacnu hledat kde koupit ric.olej....a pak ho zkusim....myslim,ze lepsi je olej nez vyvolavacky....

kimm88
12. dub 2012

@denousek Jo? Tak to jdu mrknout.. Já měla právě strach, abych nakonec nevypila třeba něco na masáže 😀

denousek
12. dub 2012

@kimm88 i to je mozny 😀 prej se to nesmi vnitrne na nekterych je ze se to nesmi ale ne nekterych ze se to muze 😀 tak nevim..

kimm88
12. dub 2012

@denousek 😀 Aby sme se nakonec neotrávily, herdek 😀

denousek
12. dub 2012

@kimm88 no me to neotrávilo 😀 ale 16dni pred terminem nic...aaz 8 dni pred... a jsem za to moc ráda porod byl vážně rychlý...

angetha
12. dub 2012

@kimm88 Ahoj Kimm, existuje ještě jeden koktejl - olivový olej, hruškový džus, skořice, hřebíček, zázvor, slivovice, ale dávala jsem si ho dvakrát a nezabral..

kimm88
12. dub 2012

@denousek Ono mimčo a hlavně cesty musí být asi připravený 🙂 Mně právě dr minulý týden tvrdila, že vydržíme 2v1 max do Velikonoc..a ono prd 🙂 Ještě chvíli počkám a asi do toho nápoje půjdu taky..
@angetha Tak tě aspoň pořádně prohnal? 🙂 No, zkusit se má vše, tak uvidíme..

angetha
12. dub 2012

@kimm88 Ne mě neprohnal ani ten ricinový..jen jsem si pak normálně došla v noci..a pak začal porod

anabelleee
16. dub 2012

ja som ho vyskusala dnes o dvanastej, termin mam zajtra a uz tyzden sa citim podozrivo inak, tlaci ma cely spodok, tak hadam sme pripraveni.........ale zatial nepocitujem nic

pomerancowa
16. dub 2012

Ahoj holky. Zavítala jsem do téhle diskuse po cca 2 a půl letech 😀 koukám, že to tu pořád žije. 2 týdny před porodem prvního dítěte jsem tady našla recept, jak se vyhnout vyvolávanému porodu kdy jsem byla 5 dní po termínu. Ukázkově mi tehdy zabral. 11.00 koktejl, 15:00 prasklá voda , 21:00 odjezd do porodnice, 2:30 hotovo 🙂 . Teď jsem v 36 týdnu a už si pomalu osvěžuji paměť na složení koktejlu, kdyby náhodou... Rozhodně do toho půjdu znovu. Nemám vůbec žádnou obavu. První dítě mělo 4 a půl kila a doktoři koukali, že jako prvorodička jsem porodila tak velké dítě přirozeně. Joo přirozeně... Držím palce všem které do toho jdete. Ať se díílo ( nebo spíš dítko ) podaří 🙂))

PS: olej jsem koupila tento, všimněte si té poznámky v textu : Jak používat: Nanášejte na pokožku nebo konzumujte dle potřeby.

sylvinka
17. dub 2012

Holky, je-li tu někdo 🙂 - s jakým nálezem k porodu (čípek, CS) jste koktejl vyzkoušeli a jaký byl výsledek????

aknapets
17. dub 2012

@denousek mám v sobě ten ricin. nápoj...cítila jsi něco ještě před kontrakcema? pohyby střev nebo něco podobnýho? Já jsem si dala mín toho oleje, protože mám citlivý střeva a myslím, že mi budou reagovat i tak... jinak jsem si ho vzala v půl třetí...

denousek
17. dub 2012

@aknapets jj to se nejdrív vyprázdníš a pak začnou kontra .. 🙂 snad to pomuze..ae pak jak se to rozjede tak uz je to rychlé tak at stihneš dojet 🙂 to jsem zvedava... dej vedet....

denousek
17. dub 2012

@sylvinka já jsemmela CS 2 tyden predtim... adopadla jsem viz výše .-) co zkusila si?

denousek
17. dub 2012

@pomerancowa ten jsem mela presne já 🙂 na tomto prave píšou že je vhodný i k vnitřnímu užití 😉

aknapets
17. dub 2012

@denousek mám den po termínu a asi zánět prsu (bolí mě a mám teplotu a je mi špatně) a skoro nemůžu chodit, tak jsem se pro to rozhodla...no jsem zvědavá... dám vědět...

denousek
17. dub 2012

@aknapets jejda zanet ,??vem si jesste paralen...ten muzes... a je protizánetlivy...

aknapets
17. dub 2012

@denousek no..mlíko..nebo spíš kolostrum mi teče už tak od šestýho měsíce...a sestra s tím také měla problémy...a odsávat :D to mi píjde vtipný...přijet do porodnice s rozjetým mlíkem :D.. vezmu kdyžtak paralen když bude nejhůř, dekuju

sylvinka
17. dub 2012

@denousek Já zkusila v sobotu takovou pidi dávečku ze zvědavosti a cosik to se mnou udělalo 🙂 Teď "velkou" zkusím asi ve čtvrtek (popř. zítra nebo v pátek). A další kdyžtak o víkendu - pak už to nechám na medicíně - v pondělí dostanu termín na vyvolání.

denousek
17. dub 2012

@sylvinka ja jsem to zkusila 16dní před terminem a nic.. pak 8dní pred terminem a to už vyšlo 🙂

mamkamagda
17. dub 2012

Ja diky teto diskuzi vypila tri dny pred nastupem na vyvolani ricin 30ml+dzus, slivovice, v 16,00, od 18 do 19 jsem byla na WC, pak kontrakce hned po 3 az 2 minutach, v 23,00 byl maly na svete.
Pred tim na me nepusobil koreneny napoj ani masaz bradavek a sex.
Za me ricin ano.🙂

strihalka
18. dub 2012

Baby z jake stranky jste byli pripraveny na porod dle nalezu doktora?
@mamkamagda
@denousek
@sylvinka
@sylvinka

denousek
18. dub 2012

@strihalka to ja nevim dr mi nic nerikali ..

strihalka
18. dub 2012

@denousek ja jen ci si bylo zatovtena, hlaivck naalehala...apod.krcek v jakem byl stavu...jestli mi to muze zabrat nebo ne

angetha
18. dub 2012

@sylvinka já měla cs 6, čípek měký, miminko se tlačilo už dlouho, ricin zabral 6 (případně 12) dní před termínem

denousek
18. dub 2012

@strihalka ja myslim ze to zbere jen kdz je to pripravene ... zkousela jsem 16dni pred terinem a nic ... pak 8 dni pred terminem a to uz vyslo ... ale jeste po tom napoji sex ...dohromady to klapne 🙂 naposledy jsem byla otevrena tusim jen na prst... hlavička tuším taky naléhala ale uz fakt nevim dr mi nic nerekli je si to psali na papír... a j jsem se ani nejak neptala když jsem mela ještě čas..hele však za pokus nic nedáš,bud to vyjde nebo ne!jo a cs jsem mela ve 35tt 2 a pak uz mi nikdo cs nikam nepsal tak nevim...

denousek
18. dub 2012

@sylvinka zkusíš to teda jeste?v normální dávce?já jsem prave taky zkousela min a nevyslo to .. 😀 az pak víc a to vyslo... ale chce to fakt nešidit kdyz se do toho vloží strach a dáš mín tak to nevyjde...

strihalka
18. dub 2012

@denousek hmm, no ja jsem zavrena, 1po terminu ale krcok je uz spotrebovany...hlavicka nenaleho. ted jsem vypila odvar ze skorice , ted apred hodinou a pul a zatim jen klasicke bolesti a obcas tvrdnuti, nic pravidelne☹

denousek
18. dub 2012

@strihalka ten mi vubec nepomohl to je slabý... ingredience na ten ricinák nemas??to bys uz jela 😀 si myslim teda.. je to fakt super a mela jsem to po tom rychle jako prase 😀 a hned jsem byla v pohode.. rodila bych zas.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru