Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

andrea12737
29. říj 2009

😀 😵 tak to je super. Drzim ti prsty, dufam ze vsetko dopadne dobre a babenko budes mat cochvila pri sebe 😎

kaleilah
29. říj 2009

janka tak jak pokračuješ? 😵 😵

petja
autor
30. říj 2009

Je to je fajn číst,že další miminko už se chystá na svět! A snad spontánně 😉

jankanej
30. říj 2009

No holky zase mě to teda pěkně prohnalo, kontrakce se dostavily, nejdřív nepravidelně pak zas po 2 minutách a pak zas nic, ale myslím si že to má dost vliv na otvírání čípku, tak snad to už budu mít brzo za sebou... 😅

andrea12737
30. říj 2009

Dobre ranko,
jankanej takze nakoniec nic z toho? to mi je luto. 😔
Ja som si vcera nechtiac nechala dlho luhovat caj z ostruziny malinovej a lanoveho semiacka, tak ma odvtedy pobolievalo brucho a vecer dokonca aj v pravidelnych intervaloch(ale boli to len taky slaby poslickovia), no ale aspon nieco sa dialo 😎 asi si ho necham aj dnes dlhsie luhovat. 😉 Dnes uz chcem vyskusat aj ´naparovanie sa´ nad cajikom zo kassie sennej, tak dufam, ze to pomoze 😉

jankanej
30. říj 2009

No nic bohužel...a to mě doktor tak potěšil a stejně zbytečně, už na to prdím, až mi bude hrozit vyvolávačka což doufám že se mimko umoudří tak si dám poslední dávku ale včera mi to nějak nesedlo a chtělo se mi z toho oleje blinkat...ale zase na druhou stranu si užívám dny kdy mi je fakt dobře krom občas břicha mi nic nebolí a za celé těhu jsem se necítila lépe 😎 aspon něco

amandab
30. říj 2009

jankanej-tak zas nic,to mě mrzí a máš už termín na vyvolání? A půjdeš do toho i po 3, to už asi né co 😒

Já byla dnes na kontrole a naměřili mi tlak 150/105, tak jdu odpoledne znova na přeměření a mám strach, aby si mě tam nechtěli třeba nechat a vyvolat mi porod, doufám, že ne a zítra zkusím nápoj

kaleilah
30. říj 2009

holky jdu se zeptat na ten meruňkovej džus, koupili jste kde? já mám doma přinejhorším kompot nebo koupím asi hipp nebo kdo dělá ty šťávy, ale mají vůbec normálně ten džus?

jankanej
30. říj 2009

kaleilah, mají ho v takových velkokrámech jako Kaufland, třeba i Globus, v malých jako penny jsem taky nesehnala, ale hodně holek to taky nahradilo kompotem, mylím že by se dal i pro ty děti když je to z meruněk, zas až tolik bych to neřešila - tak jdeš do toho?tak dej info jak jsi dopadla, držím palečky 😎 😉 😉

marti123
30. říj 2009

Ahoj holky, tak si to tady tak pročítám, komu všemu ten olej pomohl... 🙂 dnes mi ho manžel přivezl, ale strašně mě odrazuje jak je na lahvičce napsáno: Neužívat vnitřně...trochu bojím bojím.. 🤐

kaleilah
30. říj 2009

jankanej díky, juknu po něm. Když se nebudenic dít, půjdu do něm příští sobotu. Ale třeba ani nebude potřeba 😉

petrolejka
30. říj 2009

Ahoj, nechala jsem se tu inspirovat a olej mám doma, zatím zkouším bylinky a v neděli když tak prubnu ten dryják. Ale stejně jako Marti se bojím, že je tam psáno "neužívat vnitřně". Snažila jsem se sehnat namíchaný pro vnitřní užití, ale nepodařilo se. myslíte, že to tam prostě píšou "prevetivně" a není mezi nimi zásadní rozdíl ve složení či koncentraci nebo by to mohl být problém? nehodlám to přehánět dávku dám určitě jen jednu a bu'd se to rozjede nebo se na to vyprdnu a budu čekat dál. 😀 Pila jste někdo ten s označení jen pro vnější užití?

kaleilah
30. říj 2009

marti, klid. Na pytiolu (nej nej mastička na opruzeniny, doporučí jí každá dětská doktorka když je mimčo hodně opruzený) je napsáno až od deseti let 😉 a taky nikomu neublížila 🙂

marti123
30. říj 2009

JJ, holky, jsem na to zvědavá..prubnu to ale asi až příští týden, to budu mít termín.. 🙂

kaleilah
30. říj 2009

Já měla první termín včera, druhý mám 8.11.

marti123
30. říj 2009

Kaleilah, to jesme na tom skoro stejně...a kdy máš v plánu to vypít?

jankanej
30. říj 2009

čus holky já jsem se ptala Petji, která tuhle diskuzi rozjela páč jsem taky měla strach ale neudělá to nic i když je tam etikete pro vnější užití, já se po tom neotrávila, ale dobře mě to prohnalo 😀 😀 držím vám palečky, jsem zvědavá jak to pomůže ostatním a je super vidět že v tom čekání nejsem sama 😉 držte se 😎

kaleilah
30. říj 2009

V sobotu v pět odpoledne 😀 😀

jankanej
30. říj 2009

kaleilah radši si to naplánuj aby ses i vyspala co já jsem vypila ten nápoj tak jak poprvý tak i po druhý se dostavily opravdu silné kontrakce, nevím jestli má někdo jinou zkušenost, ale já knourala a vydýchávala že se manža hrozil že už jedem do porodnice... 😅 😅

kaleilah
30. říj 2009

Já to právě naplánovaný mám, mám dvě děti doma, dvoletou a ročního, ráno k snídani bude štrůdl se skořicí, v 11 mi chodí obě děti spát a já s nima, jsem tak zvyklá, pak přijede tchýně a vezme děti ven, my s manžou dáme vanu, sexík 😉 a oholim se, kolem pátý přijde tchýně s vyvenčenýma dětma, tak je hodim do vany a jdu pít 😀

Mám to do porodky hodně daleko, skoro dvě hodiny cesty, protože se tam staví dálnice a je to rozkopaný všude možně, cestou do mojí nej ale jsou tři porodky, co kdybych nestíhala... 😉 Takže budu pít takhle navečer i kvůli cestě,přes den to mlže trvat i dýl než dvě hodiny, jetdí tam kamiony s nákladem a nedají se předjet, je to tam ucpaný 😀 a hlavně minule jsme vyráželi do porodky taky v sedm večer, je mi příjemnější rodit večer a na noc, takový přirozenější 😀

jankanej
30. říj 2009

😀 😀 😀 tak to je hustý jak to máš vychytaný, ale aby opravdu to tak klaplo samo že ti to přeju 😉 no mě je nějak divně, tvrdne mi břicho a pobolívá...ani nevím jestli poznám když mi praskne voda...tak uvidíme třeba se jí už chce ven (kéééééž by) 😅

marti123
30. říj 2009

Jankanej- jak já tě chápu..já bych si tak přála aby vylezl před termínem..všechny moje kamarádky porodily před termínem...taky bych chtěla mít tolik štěstí!!!

Kaleilah- 😉

kaleilah
30. říj 2009

janka tak vodu poznáš, už jsi jednou rodila, ne? 😉 i kyž mě praskla až před samotným tlačením, já jsem postel nevytopila 😀 tak dej vědět jestli jsi celá

jankanej
30. říj 2009

kaleilah to jsem sice rodila ale po obou termínech a nepraskla mi voda vůbec, tím že jsem už dva dny předem ležela v nemocnici a měla i po druhém termínu tak se primář slitoval a píchli mi vodu takže záplava byla najednou, ale spousta rodiček co jsem se bavila tak jim třeba uniklo trochu nebo jim odtékala postupně...ani nevím jaký je to pocit když prdne sama od sebe a odteče jen trochu...třeba mi zas nerupne to je taky možný... 😒
marti 123 to si přeje asi každej, ale třeba bude ten porod o to snažší nebo lepší, těžko říct, mimku se tam líbí a je to to nej pro něj co zatím má...ale mám pocit že čím víc myslím na samotný porod tím víc se mi vzdaluje 😀 😀 😀

kaleilah
30. říj 2009

Já jsem prvního rodila pět dnů před termínem a voda taky nepraskla, ale neodcházela mi ani zátky, neměla jsem před tím poslíky, prostě nic..takže jsem měl strach jestli poznám že rodim 😉 teď to taky pořád řešimmívám poslíčky dost často a kolikrát i dost bolestivý, takže pořád plašim jestli už 😉 no jsem zvědavá, dneska mám pocit že nevydržim ani do neděle, že už jsem dost načatá, jindy si říkám že budu měsíc přenášet a pak půjdu do koktejlu...no uvidim jak to bude vypadat příští pátek 🙂

jankanej
31. říj 2009

kaleilah koukám že máš termín až 18.11, máš ještě dost času a raději na nic nespěchej, mě taky bylo donedávna fakt mizerně, ale poslední dny jsem se nějak ani něvím jak hodila do klidu a je mi i lépe 🙂 já sice měla u první posly asi měsíc ale žádnou zátku, ted mi odchází furt a jsem otevřená daleko víc než když už jsem šla rodit Terezku a furt nic , ono se to asi nedá nějak vychytat, každej mi říká že to není tak dlouho že když to mám projetý 😅 tak tohle bude rychlejší, ale asi to není pravda 😵 a koukám taky čekáš holčinu - ty se paráděj no 😀

kaleilah
31. říj 2009

janka to je termín od koníka 🙂 ne od doktora, první jsem měla předevčírem 😉 Hlavně mě doktor vůbec nekontroluje, takže nevim ja se to tam "dole" chystá, posílá mě jen na ctg

jankanej
31. říj 2009

kaleilah cože??? to nemyslíš vážně!je sice pravda že i když máš nějaké známky blížícího se porodu tak to nic neznamená, ale co kdyby ses třeba otvírala než bys měla...to je docela nebezpečný, tak se ho zkus zeptat, proč tě nevyšetří že bys to chtěla vědět když už si platíš zdravotní pojištění...
mě zase řekl že možná porodím v 37.tt a ted jsem 40 a furt nic 😵

kaleilah
31. říj 2009

naposled"do mě" koukal v 32tt, ve 36tt jsem byla v poradně, bral mi jen stěry a protože mám problém s hrází od minulýho porodu, tak jsem ho poprisila jestli koukne, protože mě to hrozně tahá, zkontroloval jen hráz, neprohmatal mě vevnitř, jen řekl že hráz je v pohodě. Teď chodim po týdnu, vždy si jen lehnu, on na minutu poslechne srdíčko a dá mi žádanku do porodky na ctg. to je všechno. Takhle to bylo i minulý těhu. Mě to přišlo normální,on je doktor a ví co dělá, ale když holky z druhýho trimestru po poradnách psali na kolik jsou otevřený, jak to s nima vypadá a tak, tak jsem zjistila že jsem jediná kterou neprohlíží.

jankanej
31. říj 2009

tak možná že to dělal kvůli tý hrázi, ale i tak by ti měl říct jak na tom jsi, jestli ten nález aspon trochu vypadá pozitivně k porodu...nevím doktor nejsem, taky čekám dvě hodiny na to že do mě strčí jen prst a jsem hned venku ale aspon vím že se to dobře chystá a mám reálnou šanci porodit bez vyvolávaček...dneska je mi nějak divně tvrdne mi břicho a někdy to dost zabolí, třeba už budu mít štěstí a malá se už podívá na svět 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru