Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

jankanej
2. lis 2009

Ahoj holky, tak vás nepotěším...dneska mě vrátili z porodnice...v pátek jsem začla mít po vypití nápoje hned za tři hodky kontrakce nejdřív to šlo, pak po 3minutách a pak po 2 tak jsme jeli asi v půl jedné ráno v sobotu, tak mě vyšetřili, byla jsem na dva prsty, ale prý to ještě moc nevypadá a dali mi tabletku, po tý tabletě se to stupnovalo a do 4 do rána kontrakce po 2min a pak to všechno ustalo a od tý doby ani tuk 😢 😢 😖 holky já už mám fakt dost, je asi fakt že ten nápoj mi pomohl uzrát ten čípek ale to je tak vše, po 6 hodinách pravidelnýách kontrakcích jsem jim v porodnici oznámila že až začnu rodit naostro tak už ani nepřijedu protože po těhlech poslech to nemá cenu a že nejspíš pojedu až ucítím hlavičku mezi nohama, tak na mě sestzra koukala, ale řekla jsem jí že už si připadám jak trumpeta která nepzná že rodí...chjo..než mě pustili tak mi je mudr řekl že je to hezky připravené na porod tak uvidíme kdy to bude 😒

amandab
2. lis 2009

jankanej- Teda holka ty si užíváš, chudáku to už musí být opravdu na butku, a kdy si vůbec měla termín, že tě ještě vůbec pustili domů, přece tě nemůžou nechat přenášet donekonečna?? 😨

andrea12737
2. lis 2009

Ahojte, jankanej tak to je mi moc luto, ze to nevyslo ☹ pozerala som tu, a ozaj som si myslela, ze uz to mas za sebou 😒 nebud smutna, asi ti to este ozaj nie je sudene, drzim ti silno, silno prsty aby to uz cochvila prislo 😉 a vsetko dobre dopadlo 🙂
Ja napoj vyskusam v piatok-uvidime, kazdopadne tu hodim svoju skusenost 😎

kaleilah
2. lis 2009

Jé, janka, to je nám líto, už jsme si říkali že si užíváš s Barunkou 😵 😉
Holky já pořád nevím jestli se něco děje nebo ne. První porod mi začal zřetelnýma kontra o pěti minutách, teď ráno asi 4 po 15-20 minutách, po sprše už přímo kontrakce (nebo poslíčci?) nebyli, ale začalo mě bolet bříško jakoby v jednom kuse. stejně jako při ms. Ale fakt jen malinko, bolí to pořád, není to takový že bych měla vydýchávat, ale zase to není tak nezřetelný abych o tom nevěděla.tak co myslíte? 😉

amandab
2. lis 2009

kaleilah- já měla včera to samé, ale nebolelo mě to jen trochu, ale pořádně a pak to najednou přešlo a dneska mi doktor řekl, že se to vůbec k porodu nechystá a to už jsem po termínu,jenže mám vysoký tlak a tak mi vyhrožuje vyvolávačkou

bocinka
2. lis 2009

ahoj holky, tak jsem se sem konečně dostala... ☹ ☹ nějak mi to tady celé vypadlo... ale nevím proč...

Lenises - jak se cítím??? Celkem to už jde... Bříško přestalo tvrdnout, tak jsem uklidila a teď peru... 🙄
Já mám taky tři termíny, mám se držet toho 17. 12. jenže když mi dělá UTZ, tak malá je o tři týdny větší... 😒 První termín mám 3. 12. takže pak jdu do toho riciňáku...

kaleilah
2. lis 2009

to jsi mě nepotěšila 😉 ☹ , přijde mi že se to zesiluje, občas je to trochu nepříjemný už, no nevim 😉 😅 připadám si jak prvorodička. Až přestane pršet, vezmeme děti na nákup,prochajda to třeba taky trošku rozběhne a podívám se po džusíku 😉

bocinka
2. lis 2009

Janka... to je škoda, my už myslely, že uvidíme fotečky miminka... Ten olejík asi fakt působí jen u připravených... 😖 Hlavní, ale je, že jste v pořádku - jinak by Vás nepustili domů.... 😉 a navíc budeš mít malé po tom co vyprávět, jak si dělala ze všech srandu... 😵

bocinka
2. lis 2009

Kaleilah - nesmutni, určitě už to bude... 😉 proběhni se po schodech... 😝

amandab
2. lis 2009

Každá jsme jiná, takže u mě to neznamenalo nic a u tebe to může znamenat, že se ti to vážně rozjíždí. Já o tom nápoji taky přemýšlím, jestli do toho jít nebo ne, mám dneska poslední možnost, zítra už mě domů asi nepustí, ale já se bojim, potom co to udělalo jankanej, jinak sem byla rozhodnutá, ale tohle mě zradilo, že si s tím chudinka vytrpěla a nic z toho 😒

kaleilah
2. lis 2009

boci, si děláš srandu? já jsem ráda když se zvednu ze sedačky 😀 😀 😀
Jo jen pro zasmání MM je dost vtipálek, tak navrhuje abych si "tam" strčila mobil a třeba nám Adrianka zavolá, nebo pošle sms jestli teda už 😝 😀 😀 😀 ale kdyby to tak fungovalo, tak by to bylo super 😀

amandab
2. lis 2009

bocinka-petja co tuhle diskusi zakládala , psala, že jí lékaři řekli, že není připravená vůbec, a nápoj jí zabral, takže je to zvláštní a janka zas psala, že jí lékaři řekli ,že už to k tomu je a jak dopadla

bocinka
2. lis 2009

Amanda - taky si myslím... tobě řekli, že nejsi, tak třeba budeš... 😉

Kaleilah - to by bylo super, žádný nervování se, kdy, kde, nebo jak... Prostě by přišla jen SMS... AHOJ MÁMO, CHYSTEJ NARUC, ZA DVE HODKY JSEM U TEBE, ALE RIKAM SI, ZE SE NEBUDU TLACIT TOU MALOU DIRKOU, TAK PRIJDU CISAREM... PA 😀 😀 😀

amandab
2. lis 2009

bocinka- no jooo no, jen se rozhoupat a vyzkoušet to, ti závidím, že máš ještě čas 🙂

kaleilah
2. lis 2009

Tak to bych jí odepsala at radsi ani nevylejza a zklidni hormony, pac za dve hodiny teda rozhojavascript:addEmoticon('😀','vBody')dne nestiham nic, musim jeste uklidit a varim detem na zitra 😀 a na cisare at rovnou zapomene, tesim se na porod v kadani 😀 😀

bocinka
2. lis 2009

amanda - mám a nemám, přenášet mě nenechají, takže raději dříííív... 😉
kaleilah - to byl jen nápad, tak by ti napsala třeba "ZÍTRA VE TŘI ODPOLEDNE".... 😀

kaleilah
2. lis 2009

tak holky, mluvila jsem s dulu, jdu nakoupit a mám jít d oleje, prý si myslí že už je to nachystaný. tak dám vědět

bocinka
2. lis 2009

😅 dej dej, budeme to s tebou prožívat online... 😝

jankanej
2. lis 2009

ahoj holky rozhodně to neberte jako odrazovačku, já se sice nerozrodila ale mudr mi říkal že ty kontrakce způsobily to že jsem se víc otevřela a víc se to připravilo, takže nápoj vliv měl jen ne porodní (na mě) 😅 takže nezoufejte, každá jsme jiná třeba na po4 by to už vyšlo ale to už asi já zkoušet nebudu 😀 dneska mi primář řekl, že je to krásně nachystaný na porod že je možný že se večer uvidíme, oni si mě původně chtěli nechat v porodnici ale měli dost holek na příjem tak co bych tam dělala když nerodím, zas by neměli místo...každopádně dám vědět když už budem, aspon jsem si nanečisto zkusila co mě čeká 😀 😀 jinak jsem se ptala dr jak dlouho nechávaj přenášet tak řekl že je to hodně věcí a je to individuální jak to řeší...jak se daří mímu, mamině jak to snáší, jaká je plodovka atd...takže se necháme překvapit 😉
každopádně držím palce děvčata!!

bocinka
2. lis 2009

janka však my Tobě taky držíme - už i nohy, abys to měla co nejdříve... 😝

kaleilah
2. lis 2009

Tak právě jsem vypila olej, uvidíme co se bude dít 😉

bocinka
2. lis 2009

😝 a chut??? a jaký alkohol jsi dala???

kaleilah
2. lis 2009

právě doma nic nebyla tak jsem dala asi lžíci metaxy

jankanej
2. lis 2009

Bocinka říká se čistou kořalu - vodku slivku, asi je to fuk...

jankanej
2. lis 2009

kaleilah tak nám dej vědět co a jak...

bocinka
2. lis 2009

janka... jj, proto se ptám... vysomrovala jsem si na to flašu slivky od dědečka... 😝

kaleilah
2. lis 2009

janka-měla jsi průjem? za jak dlouho?

Tak po 15 min. jsem pořád ve stejným stavu, jen hrozně nervozní, balim co sedá 🙂

bocinka
2. lis 2009

kaleilah - možná, že ta nervozita vyvolává porod... 😅 Já myslela, že už máš sbaleno... 😲 Holky říkaly, že to zabralo až tak za tři hodky, ne???

kaleilah
2. lis 2009

sbaleno mám tak napůl, dobalila jsem ještě nějaký drobnosti... já myslela že průjem bude hned, tak za 3 hod začnou kontrakce..ale asi jsem to špatně pochopila 😉

jankanej
2. lis 2009

Kaleilah já průjem měla tak za 3-4hodky a za pět hodin se mi dostavily kontrakce hned po třech minutách...to bylo dvakrát tak a napotřetí jsem průjem neměla vůbec a kontrakce za tři hodky taky nejdřív nepravidelný pak po třech minutách a pak po dvou a ty trvaly pak celou dobu než to odeznělo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru