Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
9. led 2012

@lnovakova jj.přesně tak,já byla vždycky taky zavřená až do samotného dne D.I hlenová zátka mi odešla až ve sprše než sme vyrazili do porodky.
Takže co má jedna mamča,druhá má úúúplně jinak.Proto se musim soustředit hlavně na SEBE a SVOJE mimi

lnovakova
9. led 2012

docela jí to zavidím,jsem byla s dcerou na vyvolání a ted zž bych nechtěla...ale malej je vysoko-už nevím jak bych ho setřepala trochu níž🙂

petja
autor
9. led 2012

A kdy máš TP?

lnovakova
9. led 2012

18.1.2011

petja
autor
9. led 2012

@lnovakova 2012 😀

petja
autor
9. led 2012

@lnovakova to máš celých 9dní a pak ještě týden min.než tě budou strašit vyvoláním,ne?

lnovakova
9. led 2012

no mě straší už ted,mám těh,cukrovku,problémy s tlakem a hodnoty jat.testů lezou hore,dělám vše abych malýho setřepala dolů a nic 😠 ,drží se

anicka164
9. led 2012

Nevíte někdo, kde v Praze jde sehnat ricinový olej? Dneska jsem byla ve dvou lékárnách, ale prý je jenom na předpis...
Díky moc

anicka164
9. led 2012

Teď jsem hledala na netu, jestli by někde nešel koupit a vyrábí ho ještě Saloos, ale ten je určený pro kosmetické účely. Pily jste některá tenhle olej?

petja
autor
9. led 2012
petja
autor
9. led 2012

@lnovakova tak zkus ještě masáž bradavek a nápoj bys nezkusila?

anicka164
9. led 2012

@petja Díky moc, tak já se ho zítra pokusím koupit.
Nevíte někdo, kde v Praze by ho mohli mít?

lnovakova
10. led 2012

@petja Ahoj,
no nápoj jsem měla už 2x-jednou studenej a jednou teplej🙂,masírování bradavek dělám od včerejška-žadné změny zatím necítím-no ale dovnitř nevidím, 😒 ,ale výrazné změny necítím

beisis
10. led 2012

@anicka164 Já ho koupila skoro všude. Stačí říct, že ho máš na kosmetiku na vyrážku nebo bradavice nebo něco takového 🙂 . Kde bydlíš? Já bych ti poradila asi nejbližší lékárnu.

anyzz
12. led 2012

Tak já se taky musím přidat s pozitivní zkušeností s nápojem 🙂
Termín jsem měla 5.12,byla jsem dopoledne normálně v poradně.Doktorce se ale už moc nelíbil monitor,takže mi v 11.30 řekla ať přijdu za dvě hodiny znovu a že když bude monitor špatný,tak mi udělají oxytocinový zátěžový test a vyvolají porod.Za dvě hodiny byl monitor v pořádku,takže jsme jeli domů.(cestou jsme koupili v lékárně ten ricinový olejíček,protože vyvolávaný porod jsme nechtěli).Domů jsme přijeli kolem 15. hodiny,hned jsem si udělala koktejlík - dala jsem tam velkého panáka ricinového oleje + malého panáka vodky a do půllitru dolila meruňkovým džusem.Čekala jsem,že se začne něco dít a ono nic 🙂 K večeru mi začalo celkem pravidelně tvrdnout bříško,ale nic dalšího se nedělo,tak už jsem si začala říkat,že to na mě asi působit nebude...Večer přišli čerti s andělem a mikulášem - prý mě nebudou moc strašit,abych z toho neporodila - hrozně jsme se tomu s mužíčkem smáli 😎 .Kolem 23.hodiny jsme šli spát......a ve 4.45 mi praskla voda 🙂 . Nevím jestli to bylo opravdu nápojem,ale porod jsem měla skvělý - rychlý - Maxík se narodil ve 12 hodin ( takže to trvalo asi 7 hodin) a taky ty opravdu bolestivé kontra jsem měla asi jen hodinku,takže pohodička 😉 . Takže já nápoj doporučuju,je to rozhodně lepší než umělá vyvolávačka,ale je to přesně tak,jak tu už několikrát psala Petja - když tomu někdo nevěří ať to prostě nezkouší. Já jsem za něj každopádně ráda 🙂

chlebenka
12. led 2012

@anyzz Tak to je super, moc gratuluju 🙂 . Taky mě první porod vyvolávali a nic moc teda, ale i tak naštěstí jsme nakonec byli s maličkým oba v pořádku, ale porod opravdu nic moc. Za to teď ten druhý byl opravdu super. Opět jsem přenášela, už jsme měli i stanovené datum na vyvolávačku na pondělí, ale já před tím v noci z pátka na sobotu spolehla na poslední 2 trumfy, co jsem měla v rukávu a to úplněk a právě ricinový nápoj. Dala jsem si ho po 23. hod. když mě ho přinesl manžel, když se vrátil z práce a ve 2.30 hod mě praskla voda a už se jelo 😉 . Porod pohoda, maličká se sice narodila až ve 13.17 odpol. ale bolesti nebyly až tak hrozný a kord, když to porovnám z tím prvním vyvolávaným porodem. Takže, ricinový nápoj je prostě super 😀

anyzz
12. led 2012

@chlebenka Díky moc 🙂 Já jsem byla pěkně vyklepaná,všichni mě strašili,jak moc to bolí a nakonec jsem se skoro celý porod smála a dělala si ještě legraci 🙂 Jsem vážně ráda,že jsem do toho šla 🙂 A gratuluju k maličké 🙂

leoni8
13. led 2012

ahojte 🙂 - na mě nápoj dvakrát vyzkoušený nepůsobil ve smyslu spuštění porodu, ale když mi kvůli tlaku a otokům zavedli tabletu, tak od té chvíle byl maličký za necelé 3 a půl hodiny .... 😉

anicka164
16. led 2012

@besis Díky moc, nakonec jsem to nechala na úterý, že až pojedu z monitoru, že ho někde koupím. Ráno v úterý přišel Mikuláš k břichu a povídal - Eli, poď ven, je ráno. Do 15 minut přišla první kontrakce 🙂 A večer se Eliška narodila, porod byl fakt jako z pohádky. Takže na olej nakonec ani nedošlo...

eniciatko
18. led 2012

Ahoj, dá se prosím sehnat ten ricinový olej někde v Praze? Díky 🙂

chlebenka
19. led 2012

@eniciatko Já nevím, nejsem z Prahy 😉 . Ale měla by jsi ho sehnat kdekoliv v obchodě se zdravou výživou. Je to ricinový olej od Saloosu. Málokomu se povede ho koupit v lékárně.

eniciatko
20. led 2012

@chlebenka v lekárně se mi to zatím taky nepovedlo 🙂, děkuji... zkusím zdravou výživu 🙂

ashlee
20. led 2012

@eniciatko objednej si ho z internetu.Kamaradka ho objednavala z internetu.
Moje segra děla v lékarně a neprodala by ricinovy olej tehotné,prej to prodavaj jen starym babkam na zacpu.že pry ten ricinovy olej je nebezpečny. 😕 😅

kaleilah
21. led 2012

ahoj holky, před půl hodinou jsem do sebe kopla olej, držte pěsti 🙂

majatob
21. led 2012

@kaleilah ty jo, ty uz budes rodit??? 😕 😕 😕 nejak rychle to uteklo, ne? ja mela za to, ze ses tak 30tt 😅 😅 😅 drzim palce at to zabere 🙂

petja
autor
21. led 2012

No já čučím že vůbec byla těhotná 😀
taky přeju ať má úspěch!!!

kaleilah
21. led 2012

@majatob
@petja
no jo, já už na koně moc nelezu, tak jsem neviditelná 😀
Byla bych ráda, kdyby to dneska vyšlo, jsem celkem odpočatá, vyspalá, bezdětná- jsou u babi 🙂

petja
autor
23. led 2012

@kaleilah takže asi jo? 😉

kaleilah
24. led 2012

@petja ne, dneska jsem dala další, nemám ani průjem, minule mě to aspoň prohnalo. Dala jsem v 16 hod...Dnešní poradna naprd, zítra TP, ve čtvrtek do nemocnice a indukce 😠

kaleilah
24. led 2012

ale mám najednou šílený bolesti do zad, jen v bedrech, jinak nic... že by něco?? Já už si ani nepamatuju, jak bolí ty kontrakce 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru