Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

tytyta
12. pro 2008

Tak holky olejíček mam doma,tak jestli do neděle nic,tak v pondělí to jdu vypít 😀

heruska.m
12. pro 2008

tytyta: jsem na tom podobně, taky čekám do pondělí..... 😀

marselina
12. pro 2008

tak vám holky držím pěstičky,půjde to hrozně rychle uvidítě.

gwensday
12. pro 2008

mě ten olejíček nechcou nikde prodat 😠

marselina
12. pro 2008

gwensday:tak si ho objednej přes net

gwensday
12. pro 2008

už jsem nad tím uvažovala, ale 120kč za poštovné, no nevím

tytyta
12. pro 2008

a v lékárně ti ho neobjednaji ?tak zkus nějakou zdravou výživu nebo něco takovýho

gwensday
12. pro 2008

zkusím o víkendu vyrazit do Brna, snad budu mít štěstí tam 🙂
byla jsem v pěti lékárnách a všude na mě hleděli, jako že kde jsem to viděla aby se to prodávalo, vždyť je to toxické, že prý to mají jen pro vlastní účely 😠

tytyta
12. pro 2008

tak takhle na mě nekoukali ani v jedný lékárně 😕 .A toxický to neni,jenom je jedovatá ta rostlina sama o sobě,ale po tepelnym zpracování už ne.
http://www.slunecnizena.cz/index.php?main_page=...

beruska38
12. pro 2008

Ahoj holky, tak já se přidávám, že jsem si dneska bez problémů olej koupila a už sem si i nápoj připravila a vypila....je to už 2,5 hodiny, tak čekám zda vyrazím do porodnice...jednou mě to už teda pěkně prohnalo 🙂. Břicho mě pořád tvrdne, občas i pobolívá, ale kontrakce zatím nic...a to ráno u dr. jsem byla už na 3,5cm otevřená. Jsem už dva dny po termínu, tak bych to ráda stihla do vánoc 😉 . Doufám, že to bude fungovat 😉 . Ozvu se...

marselina
12. pro 2008

berusko:bolesti nemusíš mít žádný,prvně ti asi praskne jen voda a bolesti se dostaví později,tak jsem to měla i já

didyna
12. pro 2008

Prosím,může mě někdo napsat přesné složení nápoje a jeho poměr?

evaviki
12. pro 2008

Didyna - ricinovy olej, merunkovy dzus (ak nezozenies, tak rozmixuj kompot) a tvrdey alkohol (slivovica, merunkovica,...) Z kazdeho rovnakym dielom, kvoli alkoholu by som povedala, ze staci pol deci od kazdeho.. Ale ja som to neskusala, tak mozno baby poradia trochu iny pomer, mozno viac dzusu (aby sa to lepsie pilo) 😀

marselina
13. pro 2008

já jsem si dala poměr 1:1.toho oleje jsem dala půlku lahvičky.

tytyta
13. pro 2008

No já mam lahvičku cca 30 ml,tak taky přemýšlím kolik toho vypít 😕 .Jestli bude stačit půlka nebo to pro jistotu vypiju všechno 🙂

gwensday
13. pro 2008

tak se mi to konečně podvedlo sehnat a před půl hodinou jsem to vypila, tak uvidíme jestli se malému bude chtít na svět o týden dřív, nechci být na Vánoce v porodnici 😒

marselina
13. pro 2008

budeme se těšit co písneš,beruška se už taky neozvala tak že by včera jela???

tytyta
13. pro 2008

teda holky jak vás tady tak poslouchám,já už to vypiju snad zítra odpoledne 😀 .A nikdo už se pak neozval,co to tu už vypili,tak je to asi fakt jistota 🙂

janinunina
14. pro 2008

ahoj holky,tak ja mam zitra termin a taky nechci byt na Vanoce v porodnici,takze ted,kdyz uz vam pisu,tak si popijim koreneny napoj 😀 a snad se bude neco dit...jedou k nam tchyne s tchanem,tak ty jsme jeste poslali do lekarny pro ricinovy olej,tak snad jim ho prodaji a ten by tedy prisel na radu jako druhy...no ja uz mam poslicky tak tyden,ale zatim jinak nic...tak snad se to spusti,chtela bych mit miminko uz u sebe 😲

gwensday
14. pro 2008

tak malý bude asi až pod stromeček 😒
nápoj jsem vypila a akorát jsem dostala čtyř hodinové nepravidelné kontrakce 😠
tak za týden znovu

tytyta
14. pro 2008

ahojky,tak já asi před třičtvrtě hodinou taky vypila koktejl,tak uvidíme,ale mam takovej pocit,že z toho nic nebude,tak myslim,že vám tady ráno budu psát,jak nic 🙂

PS: a pít ten olej,byl teda pěknej hnus 🙄

gedren
14. pro 2008

Holky k tomu davkovani, v knizce Partner u porodu to pisou trochu jinak, pry jedna davka jsou dve az ctyri lzice toho oleje, pro snesitelnejsi chut lze naredit pomerancovym dzusem, no a pokud nic, po par hodinach zopakovat, a pak pripadne jeste jednou - ale nedavat si vic, nez ty tri davky. Tak bych z toho odvodila, ze pokud si davate jednu konskou davku, rozhodne bych tam nedavala vic toho oleje, nez ty 4x3 lzice. Fakt to asi bude docela drastak, vzdyt v nejakym tom eshopu, co tu nekdo odkazoval, psali, ze vnitrni uziti jen v nouzi nejvyssi 🙂. Ono pokud si to clovek da v predvecer vyvolavaci injekce, pomuze mu to a vyvolavacce se tim vyhde, tak super, ale rozhodne bych ho nepila driv, a uz vubec ne pred terminem.

evaviki
14. pro 2008

Gedren, pol deci nebude moc velka davka, takze to by ublizit nemalo. A o opakovani moc neviem, asi by som najprv skusila ten koreneny napoj, za dva-tri dni tento koktejl a ak by nezabralo, tak by som to zopakovala za par dni.. Tie napoje i tak neposobia v pripade, ked mimi nie je pripravene. Ja sa na to chystam par dni pred terminom, kedze moja doktorka si ma necha iba do terminu a potom by som musela dochadzat do porodnice, co je 1,5 - 2 hod. cesty.

tytyta
15. pro 2008

Tak já hlásim,že nic 🙄 .Jediný co mi to udělalo bylo asi to samý co gwensday-nemohla jsem v noci spát,protože mi tvrdlo břicho,ale tim to taky skončilo 😠 .Kontrakce nepoznám,rodim poprví,tak nevim co od toho čekat 😀
Takže ve čtvrtek mam termín,tak dopiju druhou půlku tý lahvičky a uvidíme.Třeba fakt mimi ještě neni připravený a nechce se mu ven 🙂

tytyta
15. pro 2008

Jo a aspon jsem si myslela že si dojdu dobře na záchod a to taky nic.A to mě v lékárně upozorňovala,at si dám na začátek 10-15 kapek(myslela že to chci na zácpu,tak jsem jí to samozřejmě nevymlouvala 🙂 ).Vypila jsem toho půl lahvičky a stejně nic,záchod se nekonal 🙂

zemli
15. pro 2008

Ahoj holky. Nesehnali ste tady nektera ten olej v Plzni ?

janinunina
15. pro 2008

zemli,projdi vsechny lekarny,me to dali hned v prvni a to jsem na malem meste.akorat se strasne divili,na co?tak jsem rekla,ze nevim na co to mamka chce a oni na nejaky truhliky?a ja ...jo myslim,ze jo,ze chce neco natirat... 🤐

zemli
15. pro 2008

janinuna: byla sem zatim ve 2 a rekli mi že nejsou laborator

zemli
15. pro 2008

janinuna: a uzsi to vypila ?
🙂

janinunina
15. pro 2008

zemli:ne,volala jsem do prodky,ze mi zmizli kotniky...jestli je to normalni,takze jsem si sbalila tasku,ted cekam na partnera a mame jet do porodky na zaznam...a uvidime....kdyz se vratim,tak to prubnu... 🙂 dam vedet

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru