Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

9ka
26. srp 2010

@hexe75 buď ráda, že Ti řekl, že jsi připravená, mně řekl že jsem na špičku prstu a nepřipravená. Tak nevím kde se láme ta hranice připravená/nepřipravená... 😲

hanca101
26. srp 2010

@9ka kdyz ti dr rika ze nejsi pripravena, tak zkus si masirovat ty tlakove body, hlavne ty dva kolem kotniku, a je jeste jeden na špičce malicku na noze. A jestli mas někoho kdo ti namasiruje ty body na kríži, tak to je super uvolnovak děložního hrdla. Já se za 2hod otevřela z 1cm na 10. U toho můžeš ležet na boku 🙂 nebo na kolenou oprena přes balon nebo postel.

9ka
26. srp 2010

tak jsem se brutálně poblila - než jsem stihla doběhnout na záchod, ohodila jsem tu celý byt - gejzíry - fuj 😝 Teď jsme to dovytírali - manž. nadával na ten koktejl jak čert - všechno bylo mastný... 😝
Tak já si trochu odpočinu a vyrážíme do porodky. Někdy se prostě nezdaří.... ☹
Ale ostatním, co to zkouší držím moc palce ať se to povede. 🙂

hanca101
26. srp 2010

@9ka Mrzí mě ze ti bylo zle a ještě k tomu s tim bylo tolik práce s uklizenim. Já taky všechno vyzvracela, ale naštěstí až v cekarne v porodnici, bylo toho na devět nemocničnich misek až asi po hodině silnych kontrakcí. Hodně štěstí a ať to mas rychle za sebou 🙂

hexe75
26. srp 2010

Šmarjá, tak teď teda nevim! To je děsný, co to udělalo 9ce. Ale zdá se mi, že 50 ml je teda fakt hodně, opravdu to je velký panák? A nestačil by malý, Petjo? Zdá se mi, že někde jsi psala, že oleje má být 0,02 l, to je o hodně méně, než dala 9ka, a taky alkoholu jen náprstek. A bez mlíka. Možná že ta bouřlivá reakce byla taky spojená s nervozitou a strachem a z odpolední cesty do porodnice... Každopádně na tebe myslím, 9ko! Moc držím palce, aby to v porodnici šlo rychle a hladce!!!!

tatarina
26. srp 2010

@hexe75 Tak si dej půlku z té 50 ml lahvičky... Já to chci zkusit taky tak... 9tky mi je fakt líto... 😒

tatarina
26. srp 2010

@hexe75 A chystáš se pít dneska? Jestli jo, tak já to chci zkusit někdy odpoledne nebo navečer... Můžeme do toho jít spolu... 😉

hanca101
26. srp 2010

Holky, v tom receptu co já ho dostala od své PA, bylo jen 2 polevkove lžíce oleje (což je maximalne 30ml), a hlavně tam bylo to ořechové (mandlove) máslo, taky 2 pól lžíce. Kdyz jsem se ptala na co je tam to máslo, tak mi bylo vysvětleno ze to je na zpomalení účinku toho ricinoveho oleje (aby se to prej udrželo v žaludku či strevech dostatečně dlouho na to než se ta Lemon Verbena (proskurnik) vstřebá do systému.
No ale i tak jsem to vyhodila vrchem, tak ti nevím Karle.

Jedno je ale jisté a vyzkoušené : vyprázdnění střev ať už koktejlem, klystyrem v nemocnici, nebo s tim JAL (dostane se v lékárně a je toho jen jedna deci do konečníku), zpusobi ze přirozeně nastanou kontrakce. Takže kdo ma husi žaludek na ricinovy olej, tak ať radši zkusí ten JAL.

hexe75
26. srp 2010

@tatarina No já jsem teda teď ještě nerozhodnější než předtím... jsem nerozhodná obecně🙂 Jak se znám, půjdu koupit meruňkovej kompot, ale stejně do poslední chvíle nebudu vědět, jestli to vypiju. taky nevím, co by t u mě mohlo způsobit, když průjem mám už druhý den - včera silnější, dnes se to zklidnilo, ale to protože jím míň ovoce. Každopádně kdybych to už opravdu měla rozhodnutý, dám ti vědět a můžeme do toho jít spolu! Já sejen trochu bojím, že mi bude zle, celou noc probleju a pak ráno půjdu totálně vyčerpaná na vyvolání... to by asi moc dobrý nebylo.
@hanca101 Já lemon verbenu ani ořechové máslo nemám, tak bych to udělal bez toho - podle diskuse to fungovalo některým i v tom základním složení.

tatarina
26. srp 2010

@hexe75 Co mi psala zakladatelka Petja, tak stačí ricin. olej, meruňkový džus (kvůli draslíku) a trocha slivovice (já budu dávat vodku, po slivovici zvracím normálně). Verbena je do toho prohřívacího kořeněného nápoje...

Tak pak dej vědět... Já si ho dám asi odpoledne, manžel psal, že přijede domů asi brzo... 😀 Tak ať o mě kdyžtak pečuje... Jinak já mám teď taky průjem, no tak co, tak se kdyžtak pobliju... Být tebou, zkusím to raději dřív, než abys byla vysílená a nespala v noci... 😉 Když máš nástup už zítra... Já až v úterý

tatarina
26. srp 2010

Tak holky, já před 1/4 hodinou vypila, tak jsem zvědavá. Dala jsem 14 ks půlek domácích kompotovaných meruněk, 25 ml riciňáku a malýho panáka vodky. Dolila jsem trochou vody, bylo to dost hustý na konzistenci... Jinak se vypít dal... Ke konci už jsem měla malinko problém, tak jsem ještě dolila troškou vody...

Budu se průběžně ozývat, na zvracení mi zatím není... 😉

hexe75
26. srp 2010

Tak moc držím palce, sleduju tě bědlivě! (Zatímco gruntuju - taky nepomáhá...)

tatarina
26. srp 2010

@hexe75 😀 Jo, já taky tenhle týden docela uklízela a taky moc nepomohlo. Dokonce jsem si uklízela i nahoře na závěsných skříňkách v kuchyni... 😀

petja
autor
26. srp 2010

Holky,to je mi líto vašich komplikací ,ale já jsem fakt nikde neuváděla nic o 50ml oleje,to mi přijde přehnané!!!

tatarina
26. srp 2010

@petja Problém je v tom, že každá ho slyšíme nějak jinak. Moje PA a zároveň sestra mého gynmudr. mi třeba říkala, že ona zná tento nápoj ještě navíc s mlékem, ale to bych fakt nedala... 😉

petja
autor
26. srp 2010

Jo,ale tady je diskuze,kde recept je daný,z toho se vychází a těch 50ml je dvojitá dávka

tatarina
26. srp 2010

Jinak já pořád nic, holky, jsem se teď nadlábla plněným bramborákem, zapila to obyč. vodou... O čtvrt na osm odjíždím s manžou a synem do zoo na noční prohlídku, tak jestli mě něco chytne tak, tak to bude asi sranda 😀

hexe75
26. srp 2010

Mňam, to bych si taky dala, plněnej bramborák! Teda ty máš nervy, tatarino, jet do zoo! 😎 Tak přeju, aby tě tam nic nezastihlo. Asi prostě mimčo ještě není připravený. Já mám doma kompot, jestli si udělám koktejl, ohlásím se. A každopádně bych to dělala s menším množstvím oleje než 9ka. Myslím na ni, teď někde asi leží na indukci. Ale třeba už je hotovo 😉

9ka
26. srp 2010

Tak jsem zpět doma. Rozhodně jsem nechtěla nikoho odradit nebo vystrašit. První koktejl jsem si dělala v neděli a žádné zvracení po něm nebylo, měla jsem krásné pravidelné kontrakce po 5 min (i když pak přešly - to už je ale jiná).
Sháněla jsem různé recepty i ze zahr. webů a v některých bylo napsáno i 60 ml.
Myslím, že to zvracení u mě spustila minerálka, kterou jsem to chtěla zapít.
Nicméně asi něco málo ve mně zůstalo, protože se přecejen nějaké kontra objevily. Natočili mi KTG, tam jsem měla pravidelné kopce s hodnotami 60-80 torr. Ale jelikož je čípek ještě nepřipraven (špička prstu, 2cm), poslali mě dom a mám přijet zítra, pokud se nic nezmění, přijdu zase v pondělí a to už naostro....
Takže: koktejl určitě funguje, opravdu stačí i menší dávka oleje. Spustí krásné pravidelné kontrakce... 🙂
Já už si ho tedy nedám - ne že bych mu nevěřila, ale meruňky teď nějaký čas opravdu nepozřu...

hexe75
27. srp 2010

Tak já jsem měla včera takový průjem, že jsem nakonec nic nepila. Za chvíli jedem na prostaglandiny! Už se těším, stejně už jsem měla o mimčo strach. Tak se držte, 9ce držím palce, aby se to rozběhlo samo. U mě nepomohl ani průjem, ani gruntování celého bytu po kolenou, ani večerní 3,5km procházka, ani sex🙂 Ale u vás to určitě zafunguje, 9ko a tatarinko!

tatarina
27. srp 2010

No tak já jsem asi koktejlurezistentní 😀 Vůbec nic, jen jsem po něm měla hlad a bála jsem se něco sníst, žádný průjem nebo zvracení a kontrakce jen po 10 min a jen párkrát k večeru, než jsme vyrazili do zoo 😀 a pak až kolem 3. hodiny ranní... Vyzkouším znovu v neděli a jinak fakt nevím... Asi si řeknu o Hamiltona v pondělí... 😒 Než v úterý nastoupím do porodnice...

9ka
27. srp 2010

@hanca101 Tak mě ještě dneska pustili domů, ale v pondělí už bez odkladu. Ovšem nález se přes noc o pidikousek pohnul ze špičky prstu na prst a ze 2cm na 1. Dělali jsme tu akupres. masáž zad. Díky hanci za odkaz! 😵

petja
autor
27. srp 2010

@tatarina A už ti Hamiltona dělali někdy? No mimi asi ještě nechce.Já pořád zvažuju,kdy si ho vzít,asi se rozhodnu až po té pondělní kontrole,nejdřív jsem chtěla v neděli...

tatarina
27. srp 2010

@petja No, ještě nikdy nebyl důvod, Ondra se narodil císařem akutně, nedali mi vůbec šanci porodit... 😒
Já jdu do koktejlu zase v neděli, u mě není nález zas až tolik rozhodující, ale taky bych byla ráda, kdyby se pohnul... 😉

petja
autor
27. srp 2010

@tatarina No já to právě nechci nijak hrotit tím,že budu pít předčasně,zřejmě to začnu řešit fakt až po pondělní kontrole..já vím,že ty máš už datum vyvolání?tak to je jasný..Já bych o žádnej zákrok asi nepožádala,fakt mám z těch medicínských úkonů hroznej strach

eveluska
27. srp 2010

sehnala jste nektera ten 100%merunkovej dzus? ja nasla jen 40%, ani v dmku ho nemaji.... ale jsem si jista, ze jednou na zacatku prazdnin tchyne 100%mela, ale nepamatuju si, jaka to byla znacka.... 😒

zdeniii
28. srp 2010

@eveluska já to pila s jablečným a taky to zabralo ;o)

petja
autor
28. srp 2010

@eveluska Těch 40 je úplně v klidu

@zdeniii Tam jde o ten draslík,co mají meruňky,má to v nápoji svůj ochranný účel spíš

hanca101
28. srp 2010

@9ka preju aby se ti to pres vikend aspon trochu rozjelo. Aspon mas legitimni důvod pozadat manžela o masaz, ta přijde vhod, super na relaxovani. Zkouseli jste i ty body na šíji a nohách ? Je to docela příjemná masáž 🙂 zvláště kdyz mas trochu napuchle chodidla a ztuhlou šíji. Moc ti přeju aby ti Dr v pondělí řekl že už seš připravená 🙂

bocinka
28. srp 2010

@petja myslím, že Hamilton není nic hrozného, mě ho udělalaasi půl hodiny před tím, než mi zavedla tabletu, vlastně jen prstem oddělí plodové vaky, bez chemie... to už mi začalo tvrdnout břicho... tabletu mi stejně dali, aby to prej bylo rychlejší...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru