Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

lukuva
1. čer 2010

Asi je to tak. Teď jsem si uvařila kořeněný nápoj a pokud se nic dít nebude, tak zítra jedu pro olej 😀

misakiki
1. čer 2010

@vveerraa tak co?? já mám 5 hodin od vypití a vypadá to že z toho asi nic nebude ☹ ☹ ale tak třeba mě to ještě překvapí... jak si na tom ty?? 😉

misakiki
1. čer 2010

@vveerraa tak nevím...ty snad rodíš nebo co....já asi nic ☹ ☹ bříško mám jako beton ale nic z toho ☹ ☹

vveerraa
1. čer 2010

@misakiki bohužel nerodím. Kontrakce byly nepravidelný, takže asi taky nic. Uvidíme, třeba se to rozjede v noci.

vveerraa
2. čer 2010

Tak jsem tady a nějak to na mě nezabralo. Tvrdlo mi břicho a ráno už nic. Tak malá ještě na svět asi nechce. Co ty misakiki?

misakiki
2. čer 2010

@vveerraa tak já taky nic....zítra v 6:30 jdu na to..jdeme vyvolávat tak snad to bude rychlý...držte mi palečky 🙂)

vveerraa
2. čer 2010

@misakiki držím palce, ať máš malýho co nejdřív u sebe.

brnanda
3. čer 2010

Ahoj holky.. tak jsem si vzala riciňák 2X a nic!!!
V pondělí ,aj v úterý ...měla sem jen kontra po5min. potom asi 4hodiny po 3minutách a odeznělo to samo..mám zejtra další ko, a tak přemejšlím,že bych si to vzala tak,abych měla kontra na monitoru,protože mě jinak čeká v pondělí vyvolání.

Jinak dáte 2-3 lžičky riciňáku, půl panáku čiré kořalky. vodka slivka- já měla vodku,aby to ze mě netáhlo,kdyby náhodou
😉 a dolila sem to do 3dcl. rozmiksovaným meruňkovým kompotem,protože meruňkový džus neexistuje 😉 a po vyčtení všeho možnýho jsem na internetu ,jsem se dozvěděla, že riciňák by měl rozjet kontra a potom porod,bohužel jen kontra a dál nic ... 😒

tak snad budete mít víc štěstí 🙂

eveluska
3. čer 2010

brnanda - podle toho, co psaly holky vys, jsi tam asi dala malo toho ricinaku.... drzim palce, porad to tady sleduju, protoze ho pak planuju urcite taky pouzit 🙂

brnanda
3. čer 2010

@eveluska no já sme našla po velkém bádání o ricin.oleji jen tyto "recepty"nebo jak to mám nazvat 😀

Recept 1: Množství takto: půl panáka ricinového oleje smíchat s hltem čiré kořalky a dolít do 3dcl meruňkovým džusem.
Recept 2: džus + ricinový olej 1:1 ( většinou po půl deci ) a troška kořalky ( malý panák )
Recept 3-porodní koktejl: Porodní koktejl funguje na principu zvýšení aktivity střev a pohyby střev pak stimulují děložní svalovinu k děložním stahům. Účinek porodního koktejlu závisí také na připravenosti porodních cest před jeho podáním – pokud byly porodní cesty již měkké, pootevřené, pak je šance na vyvolání porodních stahů a vlastního porodu vyšší. Porodní koktejl by však by měl být použit jen po doporučení lékaře nebo porodní asistentky.

Porodní koktejl se skládá z: 300 – 500 ml meruňkové šťávy, dvou lžící ricinového oleje, 200 ml minerálky.

eveluska
3. čer 2010

@brnanda - holky tu ale psaly velkyho panaka ricinaku a velkyho koralky, tak se mi ty 2-3 lzicky zdaly malo .... jenom ze ti to nezabralo, tak me to napadlo, jestli to neni tim, ale radit ti nechci ......

petja
autor
4. čer 2010

Eve,hlt kořalky,nikoliv panák!!! Riciňáku někdo dává více,půl panák je normál,někdo dá skoro celý

petja
autor
4. čer 2010

@eveluska ,hlt kořalky,nikoliv panák!!! Riciňáku někdo dává více,půl panák je normál,někdo dá skoro celý

eveluska
4. čer 2010

@petja - nojo 🙂 spletla jsem to s tim ricinakem 🙂 je fakt, ze po velkym panaku by po 9ti mesicni abstinenci asi bylo pekne veselo 😝

brnanda
4. čer 2010

jo holky ,já nevím.. myslím si,že aji na to má vliv hodně,kolik máte kilo 😉 ale riciňák vám neublíží 😉 a mě riciňák otevřel,teda zvýšil CSna 7 😉 byla sem furt ne jedničce 😉

ceeruti
6. čer 2010

Ahoj holky,tak jsem se rozhodla,že to vyzkouším,sice mam zítra rano jít na vyvolaní,ale je to poslední "naděje" Jsem 41+3,tak jsem maličko zoufala a vyvolávání se trochu bojím...

jajik25
6. čer 2010

Tak určitě napiš jak si dopadla 😉

lukuva
7. čer 2010

Ahoj! Tak hlásím, že po vypití kořeněného nápoje mi večer bylo trochu divně, v noci taky, ale jinak nic. Ráno jsem si dala 5-ti minutovou masáž bradavek a pak jsem se přestala snažit - že to nepomůže 😠
Za 15 minut mi praskla voda a doma už máme krásnou holčičku! 😉
Takže na riciňák ani nedošlo 😝
Bohužel jsme měli malé komplikace, takže šla malá sekcí, ale je v pořádku a to je hlavní 😀
Všem přeji hodně úspěchu a hlavně zdravá miminka! 😅

bocinka
7. čer 2010

@vveerraa já se hlásím, že jsem byla na porod naprosto nepřipravená, jak řekla má MUDra - zabetonovaná.... vypila jsem nápoj a za tři dny jsem byla krásně pro prst a připravené cesty pro porod.... nápoj mi tedy porod nevyvolal, ale měla jsem kontrakce, které mi pomohly.... 😉
@helabaja gratulaceeee, to byla rychlovka.... 😉

bocinka
7. čer 2010

@brnanda toho riciňáku máš málo a meruňkový džus dělaj.... šťávičku pro děti.... 😉

@brnanda jojo, to o těch kilech už jsem tady taky psala... přece na mě jeden panák bude fungovat jinak, než na nějakou 50kilovou drobnou maminu....

Lukuva, gratuluju.... 😵

petja
autor
8. čer 2010

Meruňkovej džus dělá Toma

tessie79
10. čer 2010

Holky, mně nápoj porod taky nevyvolal, ale jak píše bocinka,spíše připravil. Dnes mi Dr. udělal Hamiltona, tak doufám, že se to spustí. Pochvaloval si, že jsem dobře připravená. JInak jdu v úterý na vyvolání. Ale to bych asi v sobotu zkusila nápoj ještě jednou.
Jo a já jsem použila ricinový olej od Sallosu (půl lahvičky), půl panáka slivovice a rozmixovala jsem to s meruňkovým kompotem. Kupodivu to bylo docela dobrý 😀 😀

flenco
15. čer 2010

Ahoj mamulky ja jsem tu poprve tak zdravim vsechny..ja jsem dnes si koupila ten ricinak a uz jsem ho aji vypila ale zatim me to jen uplne silene prohnalo a zatim se nic nedeje a je to uz 2.5 h☹

flenco
15. čer 2010

@petja ahoj petja ja jsem si ten ricinak dnes udelala po dvou hodinach me to prohnalo brusko tvrdne jak dive ale jinak nic☹ snad se to rozbehne ..

capricorn
15. čer 2010

Hlásím se, že jsem cca před 15min vypila Koktejl 😵 Tak jsem na to zvědavá!!!! 😉

mona12071
15. čer 2010

ja som si nedala ani panaka a do 2 hod mi praskla voda

mona12071
15. čer 2010

@capricorn drzim palce 🙂

capricorn
15. čer 2010

Mona - děkuji. Snad to vyjde, už bych byla ráda!!! 😵 😉

bocinka
15. čer 2010

držím palce holky.... 😵 😵 😵

kaleilah
15. čer 2010

Jé, tady se zase bude rodit 🙂 Tak dejte vědět

Ahoj boci, dlouho jsme se nepotkaly 🙂 jak žijete?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru