Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

esme515
20. lis 2012

Holky, tak já ještě nepřenáším, do termínu mi zbývají 3 týdny, ale mám dost zdravotních komplikací, tak jsem ten nápoj včera rubla.
Tedy ne podle návodu, protože a) meruňkový džus jsem nesehnala, b) "vůně" alkoholu mě silně natahuje, takže to muselo jít bez toho.
Na netu jsem se vyčetla, že mezi nejlepší zdroj K patří banány a pomeranče, takže jsem použila 100%ní pomerančový džus 250 ml + cca 20ml ricinového oleje.
Kopla jsem to do sebe odpoledne kolem 17:30, v 19 jsem se úspěšně pob.., po 22h jsem se nastěhovala na wc s vyprázdněním střev (jsem tak o 2kg lehčí :D ), kontrakce dělohy ale byly parádní, jen se to jaksi nedotahlo do konce, ikdyž ještě v jednu v noci děloha cvičila co 3 minuty a některé kontrakce byly fakt výživné.
Nicméně do rána se vše uklidnilo a od té doby ticho po pěšině. Takže tělo ještě připravené zřejmě zcela není, počkám tedy pár dnů a pak to zkusím znovu, protože jak je vidět, tak to fakt funguje 🙂))

bocinka
20. lis 2012

@esme515 zkus si dát místo kořalky trošku šampusu, je v něm taky alkohol a nesmrdí 😉 😉

esme515
20. lis 2012

@bocinka
K čemu tam vlastně má být ten alkohol ? Aby to mělo zajímavější chuť, nebo to má plnit nějaký hlubší účel ?

gabbika
20. lis 2012

@esme515 Já myslím, že ten alkohol má spolu s těmi ostatními ingrediencemi podpořit peristaltiku střev. Meruňkový džus dělá Relax, u nás běžně k dostání, určitě bych do něj šla, jinak vlastně piješ uplně jiný nápoj - právě i ty meruňky podporují ty procesy ve střevech. Jinak já jse jej vypila v 2O hod den před vyvoláním, téměř dva týdny po termínu a ve 3:25 byl Adámek na světě. Ještě doporučení, je dobré ten nápoj vypít nevečer, protože v noci mají přirozené porody největší tendenci se rozběhnout.

esme515
20. lis 2012

@gabbika

Díky, příště to zkusím s těmi meruňkami. Mně tedy střeva i děloha pracovaly jako divý, jen se to nedotahlo do konce. Ikdyž musím uznat, že ještě teď tu a tam je nějaká pěkná kontrakce (ikdyž už ne tak pravidelně jako v noci), tak kdo ví, jestli se to nakonec ještě nepohne dál. Vyčkám do pátku a pak to zkusím znovu, tedy když najdu odvahu, to pob.. nebylo zrovna příjemný 😖 , ale zase co bych pro porod neudělala, že 😀
A představa, že pak konečně začnu zase normálně fungovat a nebudu trpně ležet na gauči s pekelnými bolestmi kříže a s pocitem, že každý krok znamená konec světa, jak to otřesně bolí, mi za to prostě stojí !

bocinka
20. lis 2012

@esme515 alkohol je tam proto, že se ricinový olej v něm rozpouští.... 😉 😉

helcenka
21. lis 2012

@esme515 - když neseženeš meruňkový džus, tak rozmixovaný meruňkový kompot. A opravdu večer je to lepší. Když ti začnou pravidelné kontrakce, podpoř je ještě masáží bradavek a uvidíš.

petja
autor
23. lis 2012

@esme515 a jak to s vámi tedy dopadlo?

petronuska
23. lis 2012

@esme515 ja taky použila merunkovy kompot, bo u nas jsem merunkovy džus nikde nesehnala ani nevidela. Ja se hlavne rozhodla pro ten napoj v utery dopoledne 😀 teprve, po poledni mi pritel koupil ten olej a kompot a až v 7hodin vecer jsem to vypila. 😉
Ja si dala to hoho panacek zlate slivky. Jednou ten alkohol ti nic neudela 😉 😀 Tak držim pesti! A dej pak vedet 😉

renda_1
24. lis 2012

Zdravím mamky a budoucí mamky. Ještě jsem semka nic nepsala, ale procetla jsem to tady a chtěla bych se podělit o zkušenost s koktejlem. Dneska jsem byla ve 40. tydnu +4, uz v úterý kdy jsem měla termín se me doktor ptal jestli chci v pátek vyvolat porod. Kdyz sem řekla ze ne tak se na me díval ze po víkendu bude pomalu pozde. V pátek mi řekl ze cesty jsou přípravene a ze v neděli mám přijít na kontrolu a v pondělí by se vyvolavalo. Vzhledem k tomu ze první porod jsem mela vyvolávany a rodila jsem 12 hodin tak me ta představa desila. Ricinovy olej jsem měla přípraveny tak jsem si řekla ze v pátek koktejl výpiju kdyby nezabral tak abych měla možnost ještě v neděli. Koktejl jsem vypila ve 20:45, ještě jsem si dala krátkou koupel a šla spát. O pul jedny jsem šla na záchod a zacali bolesti, porad jsem nevěřila, ze je to ono ale bolesti byly silné, manžel zavolal babičku k synovi ta rychle přijela a my jeli do porodnice.Porad jsem říkala ze je čas, ale v porodnici mi řekli ze jsem otevřena na 8 cm a ze se jde honem tlačit. Voda mi odtekla, ale vubec nevim kdy.Jak jsem vzlezla na postel byla venku hlavička a na další dvě zatlaceni cely mimco. Ani me nestihli nastrihnout tak jsem měla nejaky trhlinky ale to nestojí za řeč. Mala byla na svete za dve hodiny od prvni bolesti.Takže za me pokud jste aspon trochu otevřena a vyhrožují vyvoláním tak jdete do toho. Je to přirozenější a rychlejší než oxytocin a tablety.

esme515
24. lis 2012

Holky, tak jsem to znovu rubla včera. Po dlouhých peripetiích jsem sehnala i ten meruňkový džus. Bylo to hnusný, ale vypít se to dalo .. a výsledek ? Nic, spíš zácpa. Tak tomuhle nerozumím, dávka byla stejná jako při prvním pokusu, tehdy jsem se ale na záchod mohla odstěhovat, šlo to ze mě horem-dolem a teď pravý opak. 😠 😖

ocelotka
25. lis 2012

Ahoj holky, tak já včera navečer zkusila nápoj - mám dneska termín. Po 2 hodinách přišly docela slušné kontrakce, které se stupňpvaly a zracovaly až když byly po 3 minutách tak jsme jeli. V porodce to už vypadalo nadějně - kontrakce opravdu silné, jenže nález na čípku nula, což mě teda hodně zklamalo 😒 . Takže po instrukcích jsme jeli domů a já si protrpěla ještě asi 3 hodinky a pak to pomalu ustalo 😒 . Asi mimin není ještě připravený no..

ebsian
25. lis 2012

@esme515 A divíte se, že není připravené?? Já to vážně nechápu, proč si nevážíte, že můžete rodit v termínu a výmluvy na zdr. problémy neberu ☹ Mimčo dobře ví, proč chce zůstat a podle mě takové nápoje a podobně je vážně hazard s mimčem i zdravím ☹

acornika
25. lis 2012

@esme515 ve 38tt nejde očekávat že koktejl zabere 🙂 ten koktejl a veškeré babské rady zabírají pokud jsou porodní cesty připravené aby podpořily kontrakce a otevírání se.

renda_1
25. lis 2012

Opravdu si myslím ze nápoj zabere az kdyz Vám doktor rekne ze se cesty otevírají a chystají.Pred termínem bych to rozhodne nezkousela.

kykynka
25. lis 2012

Fuj by mne zajímala chuť... a jaky olej. Bo v lékárně maj 4. Máte někdo fotku? 🙂

brzdka
6. pro 2012

Ahojte všichni super diskuze včera jsem stihla přelouskat prvních 13 stránek a poslední 3 🙂 Škoda, že se to nedá zvládnout všechno. Tak já jsem na tom tak, že termín mi po dnešní kontrole vypočítali podle početí a UZV na 2.12., takže předběžně naplánovali na pondělí vyvolání, z čehož moc nadšená nejsem 😖 Tak jsem si dneska koupila Ricinový olej od Saloosu a jestli se malá nerozhodne vylézt sama tak ji zkusím v sobotu nebo neděli tím drinkem pošťouchnout. U lékaře mi bylo řečeno že porodní cesty vypadají tak, že když to na mě přijde tak porodím 😀 Tak si myslím, že by to mělo klapnout. Není tady někdo na tom podobně? 😅

brzdka
8. pro 2012

Tak škoda, nikdo do toho nejde momentálně se mnou. Ale pro příští čtenáře hlásím, že jsem si momentálně namíchala nápoj z 25ml slivovice, 25ml oleje a dolila do 3 dcl rozmixovanými meruňkami a meruňkovým džusem. Chutná to prostě jako slivka s džusem, pohodka mi to šmakuje 😀 Popíjím a jdu si pročítat tuto diskuzi.

helcenka
8. pro 2012

@brzdka - držím palce, ať to vyjde. Rozhodně za zkoušku nic nedáš a je to rozhodně lepší, než vyvolávaný porod v nemocnici... 😉

ocelotka
8. pro 2012

Já hlásím, že když jsem si před týdnem a něco dala koktejl (3 dny po termínu), tak cca za 2 hodinky od požití mi praskla voda a za hodinu a půl byla malá na světě 😉 . Byl to sice fičák, ale zpěně jsem ráda, že jsem se rozhodla, protože už jsem měla zkaženou plodovku. Takže za mě doporučuji a držím palce všem co je tahle akce teprv čeká, ať to jde taky tak hladce 🙂 .

kukina27
11. pro 2012

Dnes jsem si nechala udělat Hamiltonův hmat, CS6, ale malej je prý moc vysoko a doktor si myslí, že teda Hamilton nepomůže a ještě se uvidíme........
Myslíte, že mám nápoj zkusit?? Nebo je ještě brzo?

brzdka
13. pro 2012

Ahojte holky, tak jsem doma už i s malou krásnou princeznou 🙂 Po nápoji jsem za 4 hodiny dostala dost průjem a kontrakce hned co 2 minuty 😕 Za hodinu jsme jeli do porodnice a za 5 hodin se malá vyklubala. Voda mi nepraskla a ty kontrakce jsem nemohla vydržet, ale byla jsem otevřená, tak jsem si nechala píchnout plodovou vodu a pak už to šlo krásně spontánně hodinku tlačení, bez nástřihu, krása 😵 Zajímalo by mě jestli jsem toho nápoje neměla hodně, když jsem měla ty kontrakce tak často, ale to už se nedozvíme.. Každopádně jsem šťastná jak jsme to zvládli. Nápoj doporučuju, a kdyby mi zase hrozili vyvoláním dám si ho zase.
Jak už tady několikrát zaznělo taky bych nezkoušela nápoj dříve než den před vyvoláním.

helcenka
15. pro 2012

@brzdka - tak super, gratulace k princezně. Myslím, že to nebude tím, že jsi měla nápoje hodně, ale tím, že už jsi byla na porod maximálně připravená a jen si tomu trochu pomohla, aby to bylo o trošičku dříve a pravděpodobně by stejně brzo přišel, ale kdoví, jestli by byl takhle rychlý 😉 .

katja77
17. pro 2012

Ahoj děvčata, chci se Vás zeptat, jestli nevíte, kde se dá sehnat kniha Zdravé těhotenství, přirozený porod od I.Stadelmannové, moc bych si jí chtěla přečíst, ale nemůžu jí vůbec nikde sehnat, ve všechn knihkupectvích je beznadějně vyprodána a v antikvariátech ji taky nemají....... ☹ Poradíte prosím? Případně kdyby byl někdo ochoten mi ji na pár dnů půjčit (Praha - dojedu kamkoliv). Moc děkuju za pomoc......

cabaretka
19. pro 2012

tak to tady tak pročítám. dneska mám termín. a pořád váhám, jestli nápoj zkusit-ne teda dnes ale během pár dnu. říkám si co když porodní cesty...nejsou nachystané a nápojem se to rozjede ale porod bude dlouhej 😲 rodila jsem už 3x a za toho 2 porody nic moc-byly vyvolávané jeden 41+5tt ten skončil kleštěma a druhej zase pro špatné ozvy ve 36+6tt byl dlouhej tělo nebylo připravené, ale samotnej porod pak byl ok. asi počkám do vánoc-ty bych chtěla totiž bejt doma s dětma a pak když se nic nebude dít-asi nápoj vyzkouším. 🙂

pajusa
3. led 2013

tak já jsem včera (TP+1) po dlouhém váhání nápoj zkusila s tím, že když prostě nebudu ready, tak se fakt max pos...
takže výsledek koktejlu (25ml oleje, vodka a nakonec jsem vypila celý ten džus) ve 22:30 následný:

asi zas tak připravená nejsem, jelikož 3 hodiny se nedělo vůbec nic...pak jsem šla spát a celou noc mi tuhlo břicho bez bolesti (to je naštěstí moje verze poslíčků, vždycky jsem je měla nebolestivé a až to bolelo, byly to fakt pravé kontrakce).
Dokonce mi ani nepřišlo, že to má kdovíjaký projímavý účinek, až ráno, ale nic šíleného.
Tak jsem tak polehávala, občas vstala no ale nic dalšího nepozoruji - začala mě tedy tak o dva stupně víc bolet stydká spona a poslíčci nezmizely a to je ráno NIKDY nemívám...mezi 11-13 poslíčci byly co 5 minut, ale skoro bez bolesti, potom to ustalo...takže to beru asi tak, že mě to minimálně víc připravilo, ale v tuto chvíli ještě nerodím 😀

simkaa1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pajusa
15. led 2013

tak píšu znova, jelikož jsem podruhé nápoj vyzkoušela v TP+5 a zabral - dala jsem si ho zase v noci mezi 22-23, do rána nic, dopoledne běhání na WC, od 13 slabší kontrakce po 5min, čekala jsem do 16, zkusila vanu, nepřestalo, v 17 příjem v porodnici (na 3cm), ve 22 se malá narodila...

konik88
16. led 2013

Ahojky, tak se k vám přidávám. Mají mi cca za 11 dní vyvolávat porod, na přesném datu ještě nejsme domluveni. Pokud do té doby neporodím, asi tedy zkusím příští pátek nápoj a uvidíme. Koukám, že docela zabírá 😀

simkaa1
18. led 2013

Taky koukám,že zabírá,ale já se ho pořád bojím,ale zároven mám strašnou zvědavost ho vyzkoušet. Podle doktorky jsme otevřená a připravená.
Jaké je teda dávkování?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru