Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

tytyta
4. pro 2008

já bych do toho nalila tak jednoho malýho panáka,to s tebou nic neudělá,neboj 😀 ,možná i míň

marselina
4. pro 2008

však s tou slivkou já budu moc opatrná.ted pofrčím do lékarny jestli mají ten ricinový olej,snad mě potěší.vypiju to případně ale až ráno,manžel má noční,tak nebudu riskovat.bříško mě sice od rána už docela bolí,ale na porodní bolesti to nevypadá 😠

tytyta
4. pro 2008

tak to jsem teda zvědavá,držim palce at to zabere 😉

heruska.m
4. pro 2008

tak holky, já byla dnes u doktora a ten mi povídal, že budu rodit až o Vánocích, termín mám 6 a 13....vůbec nejsem nadšená 😠 ,tak hned valím do lekárny a jdu kouzlit ty zázračné lektvary.... 🙂

marselina
4. pro 2008

heruska.m:mě povídej já mám termín 10 a na porod to taky vůbec nevypadá,na vánoce chci být určitě doma,máme tří letého klučinu a nechci být o vánocích jinde než moji kluci.
u nás ten olejíček nemají tak jsem zaukolovala manžu at mi ho koupí ve městě,snad pořídí dobře.

heruska.m
4. pro 2008

marselina: já už mám asi týden poslíčky nebo co to je.....furt čekám a nic....taky mám doma ještě jedno nezbedné dítko a nehodlám Vánoce strávit v naší růžové porodnici.... 🙂

marselina
4. pro 2008

heruska:tak až to vyzkoušíš teda pokud to dáš dřív než já tak určo písni,pokud mi olejíček manža doveze zítra ráno,tak to prubnu hned,ale pokud to nedoveze tak budu muset zajet někam odpol.a sehnat to.

heruska.m
4. pro 2008

marselina: ty mi kdyžtak taky písni, já dám určo vědět....

marselina
4. pro 2008

určo hned jak to budu mít doma jdu do toho a písnu

evaviki
4. pro 2008

Baby, drzim palce a budem na vas mysliet, nech vam to vyjde 😉

marselina
4. pro 2008

evaviki:moc děkujeme

schelinta
4. pro 2008

taky už jsem se informovala na ten ricinový olej a není celkem k sehnání, ale strýc je automechanik a používá ho do motoru, že prej to zvedá výkon 😀
a prej je z toho šílenej průjem, tak opatrně a pak dejte vědět 🙂
držím palečky ať to všem dobře dopadne

tytyta
5. pro 2008

No jsem na vás holky zvědavá,já ještě chvilku počkám a když nic,tak jdu do toho taky 🙂 držim palce 😉

marselina
5. pro 2008

tak dnes jsem si udělala ten koktejl tak jsem zvědavá co to semnou udělá,že to má projímavé učinky mi říkala i mamka

tytyta
5. pro 2008

tak to máš rovnou i s klystýrem 😀 .Ti to tak vyčistí střeva,že pak už žádný potřebovat nebudeš 😀

heruska.m
6. pro 2008

marselina: tak jak? Já nemůžu sehnat ten slavnej olej..... ☹

tytyta
7. pro 2008

Já myslim že tu někdo psal,že ho nechtěji v lékárně prodat,jenom na recept,tak já bych spíš zkusila nějakou apatiku nebo zdravou výživu,tam tohle taky mívají.

A marselina už se neozvala,tak to asi zabralo 😉

miquel
8. pro 2008

tak já jsem nápoj vyzkoušela a zabral 😉
teda nejdřív jsem zkoušela ten kořeněný nápoj myslím 2.12. a to mi odešla asi helnová zátka a 4.12. jsem teda zkusila ten nápoj s ricinvým olejem , vypila jsem ho ve 2 odpoledne a v 6 jsem měla kontrakce po 5 minutách malá se narodila o půl druhé ráno, ale porod mi dost urychlovali oxytocinem a epidurálem protože jsem měla zkaženou vodu ale i tak nápoj porod rozhodně nastartoval 🙂
jo měla jsem strach že mě to prožene ale vůbec ne a ani mi nedali klystýr 😀
ricinový olej mi normálně prodali v lékárně řekla jsem si je o 30ml a stálo to asi 19 kč takže asi záleží na lékárně

campi
8. pro 2008

A jaky je rozdil mezi ricinovym olejem a vyvolavanim medicinskou cestou? Stejne je to obojí o tom, ze mimčo popoženeme dřive, než se mu samotnému chce...

Miquel: tak blahopreju🙂

evaviki
8. pro 2008

Campi - oxytocin sposobuje zbytocne bolestive kontrakcie, porod urychli cca o hodinu, dve a moze sposobit tiesen plodu. (dokazane vedeckymi studiami) Takisto nim porod vyvolas, ked este mimco nemusi byt pripravene.
A tieto napoje ti porod vyvolaju iba v pripade, ze je dieta pripravene ist na svet. Ak pripravene nie je, tak nic nesposobia (max. ta z oleja prezenie) a nijako miminku neublizia.

marselina
9. pro 2008

ahoj maminky,tak jsem si v pátek udělala ten koktejl,vypila jsem ho v 16h,za 10min 20h mipraskla voda,tobiášek se narodil tři minutky po jedné hodině ráno,třikrát jsme zatlačili a byl venku,bez šití,nástřihu prostě balada.dnes nás pustili domů.
tak že osobně můžu jen doporučit

marselina
9. pro 2008

holky ještě mě manža ten olej koupil v lékarně a tady u nás by mi ho taky objednala,mají je i na netu za cca 56kč

evaviki
9. pro 2008

Mars, tak to je supeeeer 🙂 Moc gratulujem... 😀 A porod vcelku rychly, ak dobre ratam, tak 5 hodin po prasknuti vody.. Sikulka 🙂

larakroft
9. pro 2008

marselina: gratuluju, super 😉

heruska.m
9. pro 2008

marselina: Moc gratuluju....a tobě i Tobiaškovi přeji hodně štěstí 🙂

tytyta
9. pro 2008

taky gratuluju 🙂
Nám doktor dneska řekl,že už se připravujem,takže jestli do příštího týdne nic,tak jdu do toho taky 🙂

tytyta
9. pro 2008

a marhelino kolik si si toho přesně udělala ? každýho třeba půl deci a do toho malýho panáka kořalky ?

hlavinka
9. pro 2008

Ahoj holky, ten ricinovy olej - koupily jste tenhle? http://www.eko-produkty.cz/detail/ricinovy-olej... Nedava se jen zevne, tedy jako na masaze?
A merunkovy dzus je nutny fakticky merunkovy? Nikde nemaji 100%, vzdycky je to jen treba 25% a k tomu zbytek jablecneho....DIky za info 😉

marselina
9. pro 2008

tady merunkový džus taky neměli tak jsem ho nahradila zavařenými rozmixovanými merunkami a poměr jsem dala 1:1,olejíčku půlku lahvičky 😀 děkuji za gratulace

hlavinka
9. pro 2008

Marselina: to je dobry napad! Asi jde o to, ze merunky maji dobry vliv na peristalktiku strev, stejne jako ten olej 🙂
Preji hodne stesti Tobe i malemu Tobiaskovi! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru