Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

hanulik
13. pro 2009

Ahoj holky, promiňte, že vám sem lezu, ale zaujal mě název a asi na mě taky dolehla tak trošku nostalgie. Mně porod vyvolávali tři dny a malej se na ně stejně vykašlal. Až když mi manžel donesl třesně a mě se z nich udělalo děsně zle, tak to začlo. 😉
Mimochodem, Hani, v třebíčské porodnici mi dva dny před porodem řekli, že malej má minimálně 4,5 kg a s každým dalším dnem se váha zvětšuje. A nakonec měl malej tři kila rovná. 😉

Držím vám holky palce, ať to máte brzy za sebou.

sandule
13. pro 2009

Hani ahojky jojo přesně tak taky straším a pak ráno vyspávám🙂)

sandule
13. pro 2009

Hanulíku jojo něco na tom asi bude...prostě až se jim zachce ven půjdou a nikdo s nimi nehne 😉

bocinka
13. pro 2009

Hanik... 😀 😀 😀 prý o život... ale tak hlavně, že jste si užili a zasmáli se... když už to teda nepomohlo... 😕

San, fakt??? 😲 ale tak to neva, hlavně, že ho bude mít....

Jinak kde jste včera byly??? když jsem tu já byla... myslela jsem, že spíte, tak jsem šla číst a nuda do tří... 😔

bocinka
13. pro 2009

Hanulik, tak to je rozdíl teda... 😀

Hanik, vidíš, třeba to tak bude i u tebeee... 😅

Hele, tak si dáme třešně s mlíkem a bude to lepčí než ňákej riciňák... 😝 😝 😝

vanitka
13. pro 2009

mile kocky, lucim sa s vami, coskoro odchadzam do porodnice 🙂 ani neviem, ci sa mam tesit, alebo nie, trosku ma chytaju obavy, predsa-len cisarsky je operacia... ale hadam bude bezproblemovy a v sobotu sa zahlasim s novym prirastkom 😵 ale bocinku, sandulu, hanik a spol. tu uz nechcem vtedy vidiet! maximalne tak s fotkami drobcov 😀

my sme tiez robili diskoteku malemu vcera 2x, lebo som konecne dobrala tabletky proti mykoze, ale nejak to tiez nepomohlo... a teraz zase dlho nic 🤐

hanik84
13. pro 2009

Vani: budu na tebe myslet, já mám nástup v úterý, taky se dost bojím, ale zase to ber tak že už budeš mít za chvilku broučka u sebe a na Vánoce budeš stopro doma, neboj myslíme na tebe 😉
Hanulik: to by bylo super, ale zatím se mi v těhotenství vždycky potvrdil ten horší scénář, tak budu doufat, že se to teď konečně obrátí. Mě drobka neměřili v porodnici, ale měřil mi ho Janíček a co jsem se tak ptala, tak ten se seká tak o 20 nebo 30dkg, ale třeba to fakt bude jinak, stejně je mi divné jak z obvodu hlavy a délky stehení kosti můžou vypočítat váhu.
Boci: no asi to byl vtip s těma třešněma, ale já silně uvažuju o tom, že to zkusím, už jsem asi fakt zoufalá

hanik84
13. pro 2009

Boci: tak jsem rozmixovala třešňový a meruňkový kompot, naředila mlékem a teď sbírám odvahu to vypít, no co když už nic tak alespoň půjdu dobře na záchod, skoro týden jsem nebyla 😀

bocinka
13. pro 2009

Hanik, sis měla dát riciňák, to bys šla určitě... 😉 jinak jsou na to dobré i hrušky... 😅

bocinka
13. pro 2009

tady se mlčí??? nikdo nebumbá riciňák...??? 😉

Hanik, jak dopadl Tvůj vlastní pokus??? vylezlo miminko, nebo jen.... 😀

hanik84
13. pro 2009

Boci: dopadlo to jak jsem očekávala vylezlo ledacos, ale rozhodně né miminko 😀
Celý den tady nebyla San, že by už to na ní přišlo ani v noci tady se mnou nestraší jako vždycky

bocinka
14. pro 2009

Hani, no jo... 😅 takže my zase jen závidíme... já jdu na KO do porodky... ☹ přes dvacet kilometrů, tak doufám, že doktor nebude moc nadávat, vezu se sama a to ještě chci hamiltona, když mi to udělá... 😀

hanik84
14. pro 2009

Boci, já jedu taky k doktorce, ale dneska pojedu raději autobusem, i když jsem taky celou dobu jezdila sama autem. No poprosím ji aby drobka přeměřila a pobavím se s ní o tom císaří, celou noc jsem nad tím přemýšlela a došla jsem k názoru, že jestli bude mít drobek víc jak 4,5kg, tak je to asi fakt zbytečné hrdinství rodit přirozeně. Pak dej vědět jak jsi dopadla.
😀

sandule
14. pro 2009

Ahoj holky včera jsem to zalomila dřív byla jsem nějaká unavená všem držím palečky ke kontrolám...
Haní..to není hrdinství být tebou tak toho císaře pokud by byl malej velikej si ho nechám udělat.... 😉

bocinka
14. pro 2009

Hanik, tak jsem zpátky, cesta byla v pohodě... Hamiltona mi neudělala, protože přeměřila malou a zjistila, že moje MUDra se sekla - o celé kilo!!!!! takže nemá 3,2 kg, ale 4,1 kg... ☹ Ve středu jedu na osm na vyvolání... 😒 nevím, jestli se mám bát nebo těšit... každopádně se na mě přišel podívat i primář, jestli to prý zvládnu... tvářil se spokojeně, tak snad ano... prý můžu i do vody, ale mám se nachystat i na normální porod s epi, že by to bylo nejlepší... takže uvidím... ale představa, že ve středu budu mít Sofi u sebe mě uklidňuje... 😵 😵 😵

cudlinka22
14. pro 2009

Boci, neboj, to zvládneš 🙂 Indukovaný porod je sice trochu bolestivější, ale zase rychlejší a v záloze je vždycky epidurál 🙂

bocinka
14. pro 2009

cudli, mojí mamce bráchu vyvolávali taky a dodneška se směje... že ji museli dvakrát holit, protože za tu dobu jí znova narostly chlupy... takže nevím jak moc rychlejší... ale spíš se těším, asi se tak moc nebojím... prostě budeme mít Sofi na Vánoce doma... 😵

cudlinka22
14. pro 2009

tak to je správný přístup 🙂

bocinka
14. pro 2009

Cudli, ještě se pamatuju, jak jsme říkaly, že půjdem rodit spolu, co??? 😅 a Nikinka už má dva týdny... 😵

cudlinka22
14. pro 2009

Jj, je to zlatíčko, nejkrásnější miminko na světě 😀 a že jsem jich už viděla...

cudlinka22
14. pro 2009

Boci, musela jsem Tě trumfnout 😀 😝

bocinka
14. pro 2009

cudli, jistěže je nejkrásnější, všechny Nikolky jsou, o tom něco vím... taky se tak jmenuju... 😝

cudlinka22
14. pro 2009

Kdybych nepotřebovala porodit do konce listopadu, tak bych se do porodu nehrnula a třeba bys vyhrála 🙂

cudlinka22
14. pro 2009

A jaký jsi měla dneska cervix score?

bocinka
14. pro 2009

CS mi nenapsala, mám tady jen čípek v délce 2 - 2,5 cm, pro prst volně přístupný, hlavička naléha

cudlinka22
14. pro 2009

Tak to by mělo být dobrý 😉

bocinka
14. pro 2009

snad jo... oproti minulé KO v úterý mám úplně jiný nález... to jsem měla CS 3, ale malá nenaléhala nic, byla vysoko a na porod to nevypadalo, byla jsem uzavřená, tak nevím, jestli za to může riciňák, co jsem pila, nebo to, že jsem znásilnila Mišana... 😅

cudlinka22
14. pro 2009

Asi obojí 🙂 Já jsem ráda, že jsem nemusela mít indukci, ale když to někdy jinak nejde... Hlavně mimčo musí být v pořádku. U vás se porod vyvolává tabletkama?

bocinka
14. pro 2009

cudli, jo tabletkama, tak snad to bude rychlovka... 😅

cudlinka22
14. pro 2009

Tak přinejhorším epidurál... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru