Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

janana
30. črc 2010

Ahojky
Jen sem chtěla naspat, že jsem nápoj vyzkoušela. Vypila sem ho ve 14:00 hod, nic se nedělo, ve 23:00 jsme ještě s manželem dali sexík a ve 4:15 začaly kontrakce po 2 minutách, tak sme vyrazili. Bolesti teda strašný, porodila sem v 10:00, Zda to bylo koktejlem nebo sexíkem nevím, každopádně bylo.

petja
autor
31. črc 2010

@janana Pěkné,gratulace!!!

elfka11
31. črc 2010

Ahojky,už dva dny si vás pročítám aje to zajímavé,a zvažuji zda vyzkoušet nápoj.Mám jít v úterý 3.8 na indukci a chtěla bych to trošku popohnat doma.

elfka11
31. črc 2010

@elfka11 :Při prvním vyvolávaném porodu den a půl děkuji,ale děs tak uvidíme zda mi ten olej prodají v lékárně jak tady čtu.Myslíte zkusit den nebo dva dny před??díky

janana
31. črc 2010

@elfka11 Mně ten olej kupovala kámoška normálně v lékárně a žádný problém s tím prý neměli. Tak držím palečky, ať to vyjde.

cudlinka22
31. črc 2010

@elfka11 v lékárně by ti ho měli prodat. A nebo jsem ho viděla ve Vaňkovce ve zdravé výživě. A jestli ho zkusíš den a nebo dva před indukcí už je jedno, jestli to má zabrat, tak to zabere, den už nehraje roli.

elfka11
1. srp 2010

Ahojky tak ted jsem si koktejl s manželem nachystala,a jsem zvědavá kdy to do sebe kopnu.Jen nevím zda mám dost oleje.

elfka11
1. srp 2010

No tak jsem to ted klopla,tak uvidíme a písnu. 😉

cudlinka22
1. srp 2010

@elfka11 tak určitě piš, ať víme, jak to s Tebou vypadá. A držím moc palečky 🙂

elfka11
1. srp 2010

@cudlinka22 :Jo jo uvidíme zatím se mi akorát z toho brká 😀 Kompl mám zapnutý.A ty jsi ten koktejl zkusila???

cudlinka22
1. srp 2010

Nezkusila, mně stačil Hamilton 🙂 Ale určitě bych si ho dala, kdybych měla jít na indukci.

elfka11
1. srp 2010

@cudlinka22 :Tak projímavé účinky na výbornou po hodině a půl 😀

cudlinka22
1. srp 2010

tak až přestaneš chodit na velkou, tak si dej ještě na půl hoďky teplou vanu a pak ať se zapojí manžel 😀

cudlinka22
1. srp 2010

@elfka11 elfi, tak jak je?

elfka11
2. srp 2010

@cudlinka22 :Ahojky jsme 2v1 nic k tomu nepomohlo.Skončila jsem asi 7krát na wc,mega křeče a po......................jako nikdy,tak aspoň prázdné střeva.Ještě se jí nechce asi ven.

cudlinka22
2. srp 2010

@elfka11 to je mi líto, ale jestli Ti to tak moc podráždilo střeva, tak to určitě podráždilo i dělohu a na porod se to líp nachystalo 😉 A poprvé jsi rodila spontánně? Jestli ano a jsou porodní cesty hezky nachystaný, tak bývá indukce u druhorodičky docela rychlá 🙂 Zkus ještě dneska dlouhou procházku, několikrát se projít po schodech nahoru a dolů, věčer si dát teplou vanu a vínečko a pak ještě zapojit manžela 🙂

elfka11
2. srp 2010

@cudlinka22:No byl vyvolávaný poprvé.Taky si myslím,že by se to mohlo trošku aspoň nastartovat na tu zítřejší indukci.Všechno vyzkouším co píšeš 😀

cudlinka22
2. srp 2010

@elfka11 a nevíš, jaký CS jsi měla naposledy?

petja
autor
2. srp 2010

@elfka11 Zkus masáž bradavek,třeba co 2hod.vždy minutu třít a dvěma prsty pokrucovat,minuta pauza,pak zase 2 minuty,minuta pauza.To můžeš opakovat tak 2-3x.

elfka11
2. srp 2010

@cudlinka22 :To je čípek?

elfka11
2. srp 2010

@petja :Zkusím 😉

cudlinka22
2. srp 2010

@elfka11 jj, čípek, cervix score 😉

elfka11
2. srp 2010

@cudlinka22 :Myslím,že doktorka říkala 1 tak myslím,že nic moc před týdnem

cudlinka22
2. srp 2010

@elfka11 hmm, tak to nic moc, ale za týden se to může hodně změnit, obzvlášť když rodíš podruhé a i teď po tom koktejlu. A nemáš manžela doma? Že byste tomu pomohli teď ráno a ještě večer 😉

kaceenka81
2. srp 2010

elfka-já mám cs 2 taky nic moc ale jsem méně než ty.
já zkoušela nápoj všera ale akorát mě perfektně pročistil ale kontrakce žádná

elfka11
2. srp 2010

@cudlinka22 :Manžel v práci tak až odpo,prochajda a večer 😉 Jinak je to zítra na doktorech.
@kaceenka81 :Tak já se pročistila 7krát a nic,ještě se jí nechce.

cudlinka22
2. srp 2010

@elfka11 hlavně ať manžel není moc zmožený 😀 A taky je důležíty po těch techtlích a mechtlích 😀 tak půl hodinky ležet, nejlépe s podloženým zadkem, ať tam ty prostaglandiny konají svou práci 😉

kaceenka81
2. srp 2010

já taky pak kadila jen vodu.snad sem se aspon víc otevřela uvidíme ve čtvrtek po kontrole.ještě mám půlku oleje ale nevím nevím to bych to musela zkusit jedině zítra nebo ve středu.ve čtvrtek mám kontrolu v říkala že možná v pátek by mě už odeslala.

elfka11
2. srp 2010

@cudlinka22 :Jasně né moc zmožený 😀 😀 Snažila jsem se po tom ležet 😉

cudlinka22
2. srp 2010

@elfka11 elfi, tak ještě relax v teplé vodě, dvě deci vína na uvolnění a ještě jednou hrátky s manželem 😀 Snad se to aspoň nachystá na indukci, ať se Ti to v porodnici neprotahuje 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru