Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
16. srp 2010

@lucielp jo,jo to tak často bývá,že nejdřív mamča leží a pak od sebe nechce mimi z bříška podvědomě pustit.A takže říkají,že od 36tt jsi otevřená?Aspoň,že máš klidový režim doma?

9ka
16. srp 2010

@janiska01 já jsem měla první litr včera a druhý dneska, myslím, že to není tak silné jako ten ricinový, zatím se mi po tom nic neděje. 😒
Už mi dneska MUDr říkal něco o vyvolání na příští týden, takže jsem si pro jistotu koupila olejíček... 😉
Jinak doufám, že se to rozběhne během tohoto týdne po tom čaji - dám si každý den termosku. 😎
Někde jsem četla, že je důležité pít to po těch doušcích - ne to vypít najednou.

lucielp
16. srp 2010

@petja 5.jsem byla otevřená na prst a 9. na dva. Sem tam tvrdnutí a píchání dole, ale zatím nic strašného. Pohybu mám ažaž ale malej si to asi rozmyslel. Doma jsem byla od třetího měsíce.

veendula
18. srp 2010

zdraví všechny maminky a čekatelky.dnes jsem našla toto téma a chci se zeptat:jsem dnes 40+5 a na kontrole v porodnici mi řekli že jsem tak nepřipravená že mi ani nejde zavést vyvolávací tableta.problém je ten že váhový odhad už je 3900g!paní dr.říkala že pokud se to nepohne zatím nebude nic dělat.já ale nechci rodit obra.
proto se ptám má to cenu pít tento nápoj když mám takový nález(spíš nenález)možná by mi stačilo abych se trochu otevřela je mi jasné že z toho asi neporodím....

petja
autor
18. srp 2010

@veendula Napíšu ti jen tot,na kontrole den před porodem vyvolaným nápojem jsem byla úplně zavřená a na příjmu po vypití nápoje a následném prasknutí vody sotva na prst,do hodiny se vše krásně rozjelo,takže určitě je možnost!Takže směle do toho! A mimi může vážit taky 3,40,odhady moc neber vážně,i,když věřím,že tě znervozňují

veendula
18. srp 2010

petjo děkuji nápoj sem vypila když jsem to dopsala takže ted je to asi hodina tak čekám.zatím se nic neděje....

petja
autor
18. srp 2010

@veendula Mě praskla voda za cca 2,5h.Byla jsem 40+2 a následující den jsem měla jít už na umělé vyvolání.Díky nápoji jsem měla naprosto přirozený porod bez zásahů.

petja
autor
18. srp 2010

Ale může to být různé,někomu to rozpohybuje střeva,takže tím i činnost děložní,někdo porodí až několik hodin nato...Někoho jen připraví na porod,něco se pohne.No a taky se někdy nestane nic.Doufám,že pro tebe bude nápoj řešením.

veendula
18. srp 2010

zatím se mi nechce ani na wc 😕
no pokud mě to ani neprožene tak už pak fakt nevím

petja
autor
18. srp 2010

@veendula Nee,mě to neprohnalo vůbec,jen praskla voda a jeli jsme

veendula
18. srp 2010

tak zatím pořád vůbec nic....no nevadí zkusila jsem to.věřím že to pomáhá prostě jen mě to nepomůže asi.

danyseq
18. srp 2010

ahojky Maminy, dneska mam termín a pořád nic a nic , pročetla sem si vaši diskuzi a docela mě to zaujalo, přecijen se taky na tooho našeho špuntika tesim mohla by ste mi prosim nektera presne napsat co to je ten napoj?? dekuji vam moc rada bych to zkusila i kdyz mam pocit ze me nezabere asi nic a budu první co nikdy neporodi ☹

veendula
18. srp 2010

danyseg-mě to dnes nezabralo ale tobě to třeba zabere. 🙂
ted je to 4 hodiny po vypítí doufala jsem že praskne voda a bude to jasné ale moje dítě asi vážně chce ven císařem nebo co. 😒
jinak ten nápoj je ricinový olej,já dala velkého panáka,hlt kořalky(čisté) a 3dcl merunkového džusu.pokud to píšu špatně tak mě snad někdo opravíé ale myslím že ne.

danyseq
18. srp 2010

jo díky moc zítra to zkusím a snad to pomůže a co to je vlastne ten ricinovy olej? slisim to prvne 😲

9ka
18. srp 2010

@danyseq Ricinový olej najdeš tady:
http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=...
Jinak se dá koupit ve zdravé výživě nebo v lékárně. Místo meruňkového džusu se dá rozmixovat i kompot. 😉
Pak napiš jak to fungovalo 😉 , já si ho dám o víkend, jinak jdu příští týden na vyvolání 😝

danyseq
18. srp 2010

9ka - jj dekuju mno ja to zkusim zitra rano a uvidim modlim se aby to zabralo me chteji nechat az 10 dni prenaset a ja uz toho pupku mam taky plny zuby. 😉

danyseq
18. srp 2010

haloo hallooo jeste jedna otazka co do toho mam dat za koralku???

bocinka
18. srp 2010

@veendula měla jsem nález jako ty a odhad okolo 4.5 kg, nápoj mě připravil a malá měla nakonec rovné 4 kg, neboj... 🙂

bocinka
18. srp 2010

@danyseq čístou... nejlíp slivovici... můžeš i vodku, prostě bílou...

danyseq
18. srp 2010

jj diky tak sem zvědavá a rano uvidime jestli to zabere budu vam vdecna 🙂 a ted uz dobrou 😔 😵

veendula
19. srp 2010

@bocinka myslím že mě ani nepřipravil protože mě jen parádně prohnal asi za 56 hodin ale bolesti jsem nedostala žádný... ☹ a bez bolesti se asi neotevřu....jsem neštastná ach jo

veendula
19. srp 2010

za 5 hodin tam mělo být 😀

luuciee83
19. srp 2010

ahojky!
já si onen nápoj také udělala a to celkem třikrát během 14cti dnů😅 🙂 a zabral mi ten poslední pokus - to jsem byla 40+1 - vypila jsem ho večer a cca po hodině jsem se vyzvracela a taky mě to pěkně prohnalo... no a ráno jsem se vzbudila a v tu chvíli jsem ucítila, jak mi tvrdne břicho, takhle to bylo po 10ti minutách celý den, až do půl druhé, to jsem měla kontrolu, tak jsem to dr. řekla a ta zjistila, že jsem otevřená na 4cm 😉 takže si mě už nechala v porodnici, připravili mě k porodu, ve čtvrt na pět píchli vodu a malá se pět minut před půl sedmou narodila - byla jsem absolutně bez nástřihu i šití 😉 a měla jsem kontrakce cca 1 hodinu a malá se narodila na jednu kontrakci a tři krátká zatlačení 😉😵 a já půl hodiny po porodu byla naprosto fit, dvě hod. po něm jsem se bez problémů sama vysprchovala 😉

kklosky
19. srp 2010

Ahoj holky,
četla jsem vaše odkazy minulý týden a strašně mě to zaujalo... Tak jsem si v pátek byla koupit olejíček. V pondělí se mě první termín a bohužel jsme stále 2 v 1, takže jsem to zkusila v úterý si ho dát a byla jsem přesvědčená, že bude fungovat, ale nezabral, jen mě pěkně prohnal a bolelo mě břicho. Zítra mám jít na kontrolu do nemocnice a tam se rozhodne, kdy mi porod budou vyvolávat. Jsem prvorodička, tak z toho mám docela obavy. Asi zkusím dneska ten olejíček znova. Věřím, že funguje, ale na mě něják ne.

bocinka
19. srp 2010

@kklosky taky jsem byla prvorodička a vyvolačka byla super.... samo, že bych byla raději, kdyby nápoj zabral... ale myslím, že mi připravil hezký porod..... 😉

@veendula já teda tvrdnutí měla... ale uvidíš až u MUDra co Ti řekne, třeba Ti pomohl ani nevíš.... 😅

@luuciee83 týýý jo... tak to byla rychlovka teda... 😵 😵 😵

luuciee83
19. srp 2010

@bocinka jojo, byla to paráda😵 mít takový každý porod, jdu do toho třeba 5x 😅 😀

kklosky
19. srp 2010

Myslíte, že ho mám zkusit znova a nebo počkat co mi zítra řeknou doktoři? Dneska pociťuju něco na sobě jiného?Mám takové tlaky do konečníku, ale na wc nepotřebuji a mám pořád pocit na močení. Myslíte, že to mám s tím nějákou souvislost?

danyseq
19. srp 2010

ahojky chtela bych se jen zeptat jak to mam namixovat kolik ceho?? 😉

9ka
19. srp 2010

@danyseq já jsem ho ještě nezkoušela, ale co jsem četla, tak holky si tu ten poměr v koktejlu různě upravují, ale většinou si dávají 25 ml ricinového oleje, 3 dl meruňkového džusu a hlt kořalky.

9ka
19. srp 2010

@kklosky Máme podobný termín - já jsem měla v pondělí první dle UTZ a v neděli mám poslední dle MS. A co ti říkal Dr jestli jsi otevřená?
Tlaky mám někdy taky - to mimi může tlačit na nějaký nerv, ale těžko posoudit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru