Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

erinka83
10. lis 2009

Maliník jsem pila, hráz jsme masírovali a stejně stehů mám ☹ a malá měla jen 3 kg....

jankanej
10. lis 2009

no hokky já vám tedka vůbec nestíhám...
beko u prvního jsem měla píchlou vodu a tedka u druhýho jsem zkoušela nápojík...
jsem na to zvědavá, nevím jestli je to tím že už čekám na ten zítřek, ale mám slabý poslíčky ale není to moc příjemný, mám nervy na pochodu co a jak bude probíhat...už bych to chtěla mít za sebou, ještě že tam semnou bude ten můj chlap, at taky vidí jak trpim 😀 😀 😀
holky to máte štěstí že shazujete jak nic...já sice nechala 9kg u prvního v porodnici, ale pak se mi zbláznila štítná žláza a během půl roku jsem měla ještě víc než když jsem šla rodit...no děsný snad mě to tedka nečeká, chci vydržet co nejdýl kojit a to prý dost pomáhá tak uvidíme...

mamina
10. lis 2009

To mě mrzí.Ale ono taky záleží na tom,jestli tě rodí doktor nebo PA.Doktoři neumějí čekat,furt se něčeho bojej.Berou rodičku jako pacientku a podle toho do ní rvou spoustu provokaček a chemie,aby urychlili porod (kterej doteď postupoval naprosto v poho) a nedaj miminku čas,aby dorotovalo tak,jak potřebuje,často nutěj rodit na zádech,což je nepřirozený a pak jsou maminy potrhaný.Neříkám,že všichni doktoři jsou stejný,ale je jich dost.Oni je totiž na fakultách (nevím proč) učej,že HLAVNĚ musej PŘEDCHÁZET RIZIKŮM!A tak to ,bohu žel,dělaj často zbytečně,aby se mohli v případě komplikací,bránit-já nic,já muzikant,já nic nezanedbal,já dělal to a ono...Prostě proto,že ani v dnešní době není 100% jistota,že těhotenství a porod skončej dobře,krásným zdravým miminkem.

jankanej
10. lis 2009

mamino já z prvního porodu mám celkem dobrý pocit zpězně...je fakt že mi píchli vodu když jsem byla na dva prsty, hrozně pomalu jsem se otvírala, ale nakonec to nebylo moc dlouhý (7.5hod), tím že jsem zdravotní sestra a vím co všechno-teoreticky- by mě mohlo potkat tak jsem dopředu hlásila že nechci nástřih apod...rodil mě primář a vše respektoval ale jak jsem tlačila, tak tím že jsem měla silnou stěnu hráze, tak mi dal vybrat, bud že to potrvá déle, nebo mi udělá malý nástřih a bude to hned, mě už to bylo jedno tak jsem nástřih měla, zašil mě na jedničku * a nemám potíže, ale mít nákýho řezníka tak mu asi dám co proto, ale ted se bojím, snad to nebude potřeba...furt doufám že když mi furt v poradně tvrdí že už jsem měla dávno rodit že stačí jen malý impuls k tomu aby se spustil porod sám...

jajik25
10. lis 2009

boci- já za to nemůžu prostě už mám takový organismus a ty co mě neznají si určitě myslí že jsem anorektička nebo tak něco.Jenže já můžu jíst jak chci a kdy chci a nepřiberu nic,někdy mě to taky docela štve.Pár kilo navíc by mi vůbec nevadilo.

erinka83
10. lis 2009

mamino, rodila mě PA a taky nemám z porodu nějak špatnej pocit, brala jsem to tak jak to je a byla jsem ráda, že jsem to zvládla bez epidurálu 🙂 Ale přiznám se, že jsem to nastřihnutí pak vůbec neřešila, zeptat se Dr. u šití mě jaksi nenapadlo... Ale celkově byl jejich přístup OK, tak snad věděli, proč mě nastihli, někdy prostě nezabere ani masáž, maliník a lněné semínko.... Ale je fakt, že mi teda neřekli, že mě nastřihnou...to je asi jediná výtka, co bych měla, i když jsem neměla porodní plán, tak si myslím, že by o tom měli aspoň informovat, i když přitom tlačení už by mi to asi stejně bylo jedno 😅 Ale už vím, co si u příštího porodu ohlídám 🙂

cirrusa
10. lis 2009

Eri, rodit chci v Krnově, ale přiznám se, že jsme líná jezdit na prohlídky až tam, tak budu jezdit jen do Vítek. Akorát se mi tam desně nechtělo, MUDra mi před 14dny (skoro 3 týdny) řekla, že rodím, že to bude do 24hodin a koukej na mě, pořád tady straším. 🙄Jen jsem doufala, že těm kontrolám už se vyhnu, stejně mi nic moc neřeknou☹
Baruška tě tak moc natrhla? Šla ven nějak rychle?

marti123
10. lis 2009

Holky, Kaleilah už asi porodila že? Tak u nás nic, a pokud mimi nevyleze samo, tak vyvolání až další pátek 😒

jankanej
10. lis 2009

marti taky jsem si říkala kde vězíš, dlouho jsi tu nebyla...jo kal to má určo za sebou, ty už pomalu budou podávat zprávy jak to bylo a andy, amandab a lenises myslím taky ne?taky se už neozvala, tak zítra já tak mi držte palce
ciru aspon vidíš jak je každá ženská jiná, mě to taky říkaj jak dlouho že už zítra rodím, ale neřekli mi který zítra, aspon že vím že to bude ještě letos 😀 😀 neboj pujdeš hned po mě, nebo to třeba stuhneš ještě dneska ani o tom nevíš 😉

cirrusa
10. lis 2009

Janki, kéž by🙂 ono je to děsně deprimující když ti někdo řekne, že rodíš a pak nic - pořád se sleduji, každéí píchnutí řeším slovy "už?" 😖

Jinak jsem se dneska probudila s tím, že musím udělat něco co už s mimísem nepůjde. Tak jsem šla v 6ráno nakupovat do Tesca 😀

jankanej
10. lis 2009

ciru naprosto tě chápu, já prožívám úplně to samý 😀 ale to už zmáknem, včera jsem nemohla usnout páč se mi furt vybavuje ta porodní bolest, je to hnusný na to myslet tak dopředu nevím proč se stresuju...hrozně se těším na to malinký miminko a na ten úžesnej pocit jí mít u sebe, to je to nejhezčí co můžeš zažít, na to se doslova klepu a doufám že to přehluší to předtím co nejdřív 🙂

marti123
10. lis 2009

Jinak jsem koktejl vypila a svíjela se bolestí a průjmem asi 4 hodiny na WC..ale to bylo asi tak vše 😖

vanitka
10. lis 2009

Jankanej, to vies, povedali ti, ze rodis zajtra,ale vzdy, ked sa rano zobudis, je dnes. 😀 Ale plne ta chapem, ja som obe deti prenasala a to cakanie posledne tyzdne bolo hrozne. Navyse u mna sa ani nechyrovalo o nejakej priprave na porod, ziadne otvaranie, nic... Drzim palce, bay si to zvladla stastne a co najmenej bolestne. Veru, uz aj ja by som chcela mat drobca na rukach 🙂

bocinka
10. lis 2009

Jajík, já Ti jich pár dám a ještě zaplatím, jestli chceš... 😀

marti - škoda... asi to neúčínkuje na všechny... 😒

jankanej
10. lis 2009

marti asi ti to fakt nesvědčí takový drijáky...tak asi zkusit menší driják který ti nezpůsobí střevní potíže...sama jsem doufala že dopadnu jako holky a poběžím rodit a furt tu jsem ale asi jsme statné a odolné ženy 😀 😀 😀
vanitka no vidíš to mi necvaklo, jsem si mohla ušetřit pár trapasů...co dodat 😎
boci jen si je nech třeba mimí bude plakat a utečou od tebe samy a ještě je budeš prosit aby se vrátily aby ti daly sílu na ty začátky 😉 a ne každýmu sluší být kost a kůže 😉

bocinka
10. lis 2009

janka, kost a kůže??? to ze dmě asi nikdy nebude... Hodila bych se spíš do Baroka... 😀 😀 😀

vanitka
10. lis 2009

bocinka, podla fotky prilis barokovo nevyzeras, neboj 😉 a neboj, po narodeni drobatka tie kila pojdu dole, zakladom je ale aspon trosku pravidelne jest a nedohanat to vecer (ja som taku chybu robila pri prvej, ako prvorodicka som nic nestihala a jest uz vobec nie, vysledok - sice som sa velmi rychlo vratila na povodnu vahu, ale postupne sa to zacalo nabalovat...)

jankanej, verim tomu, ze ten ricinovy napoj je naozaj impulzom, ked je uz babo vychystane na svet... uvidime, ako dopadnem ja po poziti, ale velku nadej tomu nedavam, kedze ho budem skusat cca v nejakom 39 tt 😕

bocinka
10. lis 2009

vanitka, koukalas mi do alba??? tam je to asi víc vidět.... v obličeji se umím vyfotit, aby to nebylo vidět... 😝 😝 😝

snad mi půjde dolů aspoň těch 15 kilo, co jsem přibrala... 😒

jankanej
10. lis 2009

vanitka držím ti palce,možná můžeš i v tom 40tt, aby to nebylo pro mímo moc brzo a nebylo ti třeba zvbytečně ouvej, ale na každýho to působí v jiný čas, ale jsem zvědavá zda budeš patřit mezi ty štastné maminy kterým to zabralo...juj to bude čteního...mezitím budou vyprávět ty který tu tedka s náma nejsou 😎
boci taky jsem koukala na fotečky a náhodou ti to moc sluší i když nejsi vyžle, hlavní je že se líbíš svýmu chlapovi a ostatní ti můžou vlézt na záda... 😉

bocinka
10. lis 2009

janka, tomu asi jo.... 😀 I když bych se nedivila, kdybych už vážila víc než on.... 😀 😀 😀

erinka83
10. lis 2009

Cirru, byla venku na 2 obrovský zatlačení 🙂 no tím že jsem měla toho streptokoka, tak mi dali tu tabletku, pak mi později píchli dolzin, ten to prý snad taky urychlil a nakonec ta voda, takže šla ven asi rychleji, než se jí chtělo, nevím... každopádně šití už necítím, snad mi to tam zašili dobře 🙂
A že rodíš ti řekli podle čeho ? Já v to úterý od Dr. odcházela s tím, že jsem na 2cm, cesty nachystaný a že tomu můžem pomoct🙂 Tak jsme pomohli 😀

bocinka
10. lis 2009

eri... jak jste pomáhali??? 😀

kaleilah
10. lis 2009

Čauteeeeeeeeeee, jsme domaaa 😵 😵 😵 😵 nemám čas, jdu se ňuchat a vybalovat, a zabydlovat 😀 večer jsem tu jak na koni a poreferuju 😀

Každopádně po nápoji se to rozjelo, v deset večer kontra po 2 min, v 2.33 Adrianka na světě 😵 😵 😵

cudlinka22
10. lis 2009

Mooooooooc gratuluju!!!!!

bocinka
10. lis 2009

Ahoj Kaliiii.... celkem rychlé... 😵 😵 😵 ňuchněj, ňuchněj....

davlu
10. lis 2009

Ahoj holky. Sice jsem si vás za dnešek ještě nepřečetla, udělám to, až večer, ale hlásím, že jsem se vrátila z kontroly a dle Dr. jsem stále zavřená, břicho nahoře, vody hodně a na porod to fakt není, takže v pondělí nástup na vyvolávačku... ☹ ☹ ☹

erinka83
10. lis 2009

boci no jak asi 😉 😀 tak těžko říct, co tomu pomohlo víc, jestli ten nápoj, nebo manžel 😀

cirrusa
10. lis 2009

Eri - výsledek kontroly tri tydny zpět -otevřená na 2 prsty, bez čípku, hlavička naléhá, vody niet 😠 Ve čtvrtek to budou tři týdny a furt nic...uaaaaa, to je fakt na palici

erinka83
10. lis 2009

ty jo, tak s takovým nálezem jsem já rodila za dva dny...hm, a pila jsi třeba aspoň ten kořeněný nápoj? nečetla jsem to tu moc zpět....

petja
autor
10. lis 2009

Jé,Kali měla jsi to podbné jako já,i ty kontra i čas porodu,malý se narodil 02:23 😀
večer se těším na reference 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru