Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

denousek
2. dub 2012

@skendy pul panaka - velkyho ricináku.3dc merunkovyho dzusu-nebo kompot-a hlt čiré kořalky... smichat .a zkonzumovat 🙂

skendy
2. dub 2012

@denousek Díky !!! 🙂

denousek
2. dub 2012

@skendy není zač tak at se zadaří a pak písni jak to dopadlo.. 😉

denousek
3. dub 2012

@skendy tak co??zkoušela jsi?

skendy
4. dub 2012

@denousek zatím ještě ne.Dneska mám teprv termín porodu ,tak malý dávám ještě čas,ale pokud se do pátku nic nebude dít,tak jsem rozhodnuta ho namíchat! 😉

dolphinek
5. dub 2012

Tak jsem právě vypila koktejlík....jsem zvědavá 🙂 Hrozí nám vyvolání kvůli tlaku, tak zkouším co se dá.

mamaamia
6. dub 2012

Ahoj budouci maminky, pridam svou zkusenost s ricinovym olejem z minuleho tydne. Porodila jsem spontanne nakonec po vyvolani tabletkou ve 40+4. Nutne kvuli spatnemu ctg a placente. Ziji v Nemecku a na klinice zacinaji standardne s ricinovym olejem (sekt, olej, merr.dzus a mandlovy moos). Mne to osobne docela i chutnalo. Hodne dulezite je tento koktejl nevypit naraz, ale rozdelit si to do pul hodinky!! A velmi mnoho predtim a po nem pit!!! Ja jsem vypila asi dva litry tekutin od rana, v 11 hod koktejl a potom dalsi litr. Bohuzel se u tohoto koktejlu stava, ze na nej krome maminky, miminka spatne reaguji, coz se stalo mne a na kontrolnim ctg po 6 hodinach po vypiti koktejlu mela mala veliky propad v srdecnich ozvech. Co nasledovalo potom bych nechtela znovu zazit. Behem minuty u me byl cely tym doktoru, dostala jsem do zily neco proti sklidneni kontrakci, pak neco na podporu me srdecni cinnnost a na zaver kapacku. Soupali tam se mnou ze strany na stranu, aby se male srdicko zase rozbehlo. Nakonec asi do 5 minut bylo vsechno v poradku a dalsi den na to se mi po 2 tabletkach narodila zdrava dcera. Urcite koktejl nevyvracim, byly tam se mnou maminky, na ktere pusobil uplne super, ale muze pusobit prave spatne na miminko o jeho ozvy. Proto s tim ricinakem trosku setrete a nedavejte ho tam moc a hlavne opravdu moc moc pritom pijte. Ma vliv na odbodneni a peristltiku strev. Jinak po vyvolani tabletkou jsem mela porod rychly a krasny, bez jedineho poraneni a ten samy den pocit jako bych nerodila. Ale za to asi muzu byt vdecna cviceni s epino, maliniku, lnenemu seminku, joze a ucinemu tonovani a dychani behem porodu.

petja
autor
6. dub 2012

@mamaamia proč myslíš že to bylo právě koktejlem?

mamaamia
6. dub 2012

@petja Pote co se srdicko znovu nastartovalo a byl vetsi klid, tak mi to doktorka vysvetlila, ze nektere deti to spatne snasi a ze toto muze byt ta reakce. Vsechny maminky po koktejlu v pravidelnych intervalech kontroluji. Tzn. Po vypyti koktejlu 4 hodinova prochazka, ctg, 2 hodinova prochazka, znovu ctg. Pokud se pak nerozjede porod, tak je posilaji domu a dalsi den nasleduje tabletka. Zaroven si myslim, ze se to stat muze a clovek o tom ani nevi a i bez zasahu lekaru by se to samo upravilo. Ale byl to sok. Po te kapacce me jeste nekolikrat natocili ctg a uz bylo absolutne v poradku. Proto rikam, hlavne dostatecny prisun tekutin, proti koktejlu nic nemam. Sami doktori ho tu doporucuji a vzdy se pokousi porod vyvolat nejprve timto porodem.

denousek
9. dub 2012

@skendy
@dolphinek
@petja

tak vám něco povím...díky bohu za ricinovy napoj!!!
takovy porod jsem nečekala!!

3.4. vecer v pul 8 jsem ho vypila... bylo to 8 dni pred terminem... v 1 v noci mi začli kontrakce o pul 4 jsem dojela do porodnice a ve 4.09 byl malej na svete!!absolutne bez prblémubez nástřihu arychle!! vážně neuvěřitelné!!

takže za mě Anoooo!!!! buhvi jak bych dlouho rodila bez nej a ted máme díky němu krásné datum narození.. 4.4. ve 4 hodiny . 3400g a 50cm!!

denousek
9. dub 2012

a muzu vam rict ze i porodni asistentka hledela jak jsem se rychle otevřela!!

petja
autor
9. dub 2012

@denousek měla jsem to stejně tak a za vás mám husí kůži štěstí!GRATULUJI!!!

denousek
9. dub 2012

@petja moc dekuji 😵 😵

chucky83
9. dub 2012

Já to asi nechápu, cpát do sebe a dítěte toxický jed - viz. wikipedie "ricin" a "skočec obecný".........

dolphinek
9. dub 2012

@denousek Jdu do druhé dávky riciňáku....kéž by to dnes už vyšlo

renlu
9. dub 2012

Také mám pozitivní zkušenost.Dala jsem si ho v 18hodin večer.V1 ránu mi začali kontrakce a v 15.43 jsem malého porodila.Koktej mi osobně vůbec nechutnal,ale dalo se to.Jen doteď nemůžu cítit meruňkový džus 😀

emkous
9. dub 2012

Ahoj, náhodou jsem nakoukla do téhle diskuze, koktejl jsem zkoušela už před 20 měsíci 🙂 a úspěšně... ale musím říct, že s ozvama byl u nás taky problém (na konci 1. doby porodní a při tlačení) @mamaamia mi potvrdila moje tušení, že s tím měl koktejl něco společného... Nechci nikoho odrazovat, porod byl rychlý (PA a doktor jen zírali, jak rychle se otevírám) a určitě přírozenější než s kapačkou oxitocinu, jen nevím, jestli bych do toho kvůli těm padajícím ozvám šla znovu...

petja
autor
9. dub 2012

@chucky83 no t opravdu pochopit nemůžeš,když takhle střílíš od pasu 😕

petja
autor
9. dub 2012

@emkous klesání ozev při tlačení je normální,dítěti se při snaze dostat na svět nedostává chvilkově kyslik.Nikdo nemůže říct,že by to bez koktejlu bylo jinak

emkous
9. dub 2012

@petja jojo, to vím, že určitý pokles je normální, ale podle toho, jaký byl najednou kolem mě frmol, byl ten pokles asi o dost větší než by měl. No jestli to bylo z koktejlu se už nedozvím... Z toho, že se to stává, jak psala mamaamia, jsem spíš rozpačitá - do teď jsem na koktejl pěla jenom chválu 🙂

denousek
9. dub 2012

@dolphinek neni jeste moc brzo??? jinak po tom ricinaku pak jeste sex ... 🙂

denousek
9. dub 2012

každej o tom mluvi jinak... a podle me toho pul panaka nijak neublizi..max se poserete a to je vsechno...

dolphinek
9. dub 2012

@denousek no podle mých výpočtů mám 7 dní do TP, tak mi to brzo nepřijde. JJ...večer si dáme ještě sexík a uvidíme 😀

denousek
9. dub 2012

@dolphinek no ja jsem to prubla 8dni pred terminem ale ty vidim ze mas 11dni??ale na tom uz nesejde bud to zabere nebo ne... ja jsem to zkusela 16dni pred ale nic a 8 dni pred + sex a bylo to 🙂)

dolphinek
9. dub 2012

@denousek já mám ty vypočty zvláštní...termín dle PM 20.4., dle UZ 19.4. ale 40+0 mi vychází na 17. dubna....no nic, jen to zkouším..kdyby náhodou. Doktror straší vyvoláním kvůli tlaku, tak kdyby to šl teď vůbec bych se nezlobila.

denousek
9. dub 2012

@dolphinek jj vsak uvidis 🙂

kimm88
11. dub 2012

Ahojda, myslíte, že kdyby se dal místo ricinového oleje třeba slunečnicový, že by to nemělo stejný účinek ? U nás ten ricin nemuzu sehnat, tak snad jedině přes net..?

petja
autor
11. dub 2012

@kimm88 jedině ricinový

kimm88
11. dub 2012

@petja Ok, díky 🙂

denousek
12. dub 2012

@kimm88 já jem ho kupovala pres mimibazar , ,,od ssaloosu a je na nem primo napsano ze se muzu vnitrne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru