Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
3. bře 2010

No vidíš Teri,to jsou právě ty omyly,za které se platí ta největší cena,jde se na potrat úplně zdravého děťátka 😢 Jsem moc ráda,že jsi dala na sebe! Probírala jsi to s někým třeba tady na koníkovi,jestli je teda takový téma.Jak to vůbec mohlo vzniknout,takový omyl?! 😠
No malej je samože dokonalej 😵

martina46
4. bře 2010

nepresla som celu diskusiu, par prvych stran bezne, no uvazujem nad tymto napojom tak, ze ak ma pomoct vlastne to , ze ma prezenie (tak som to pochopila??? 😅 ) tak by mozno rovnako dobre posluzila aj nejaka prehanava mineralka alebo poriadna davka kapustovej vody... hm?

xxxjaninkaxxx
4. bře 2010

Teri, teda s tím spokojeným miminkem u nás nevim nevim 😉 Když se malej narodil, fakt to bylo strašně rychle, tak mám trochu pocit, jestli to nebylo až mooooc rychle, protože je hodně uplakanej a takovej nespokojenej. Jen co ze mne vypadnul, tak strasně moc plakal- teda spíš řval - až doktorky říkaly, že to už dlouho neslyšely.
A první porod byl taky docela rychlej, v půl druhé v nemocnici, v pět byla malá na světě a nezaplakala jak byl rok dlouhý. To byl pravý opak toho, co zažívám teď s mrňousem. A mám pocit, že jsem se v těhotenství "stresovala" asi tak nastejno. Akorát jsem teda musela 14 dní ležet v osmém měsíci v nemocnici, ale to asi nemělo žádný vliv na nynější uplakanost.....

tereza.starobova
5. bře 2010

Petja právě, hned po tom co nás poslali 4.8. na potrat můj muž našel na netu tuhle diskusi na koníkovi. Konkrétně je nazvaná NT hodnoty... a nevěřila bys, kolik lidí tohle musí řešit fakt hrůza. Díky těmhle diskusím jsem to těhu přežila v relativně psychycké pohodě 🙂 Všechno zlí je pro něco dobrý... teď už vím, že se jen tak z něčeho nesesypu 🙂
Jájinko to jsem jen tak střelila od boku 😉 něčím si to musím zdůvodnit, že ten můj kluk je tak hodnej 🙂 ale momentálně to vyvažuje naše 4letá cácora, která má pubertu v plným proudu... takže prožívám pohodová dopoledne s malým miloušem... a bouřlivá odpoledne s tyranosaurem... možná máš recht, že to porodem nebude, ví bůh 🙂

petja
autor
5. bře 2010

Martina,já neměla žádné střevní problémy.Praskla mi voda.Přitom čípek byl bez nálezu,potom se vše rozjelo.Takže u mě to o průjmu rozhodně nebylo

Teri,jsem šťastná s tebou 😵

petulkad
12. bře 2010

Ahoj holky, přemýšlím že to vyzkouším, ale mám z toho taky strach, včera jsem měla kontrolu, že prý to na porod zatím vůbec nevypadá, tak nevím jestli nemám ještě počkat... ☹

zuzule
12. bře 2010

Ahoj Petulkad. Zdravím. Já dnes koupila ricinák v lékárně a taky nevím, ted zrovna hledám, jak dávkovat...ale bojim bojim....ale zase si říkám, že když už to doma mám, tak zkusím...jdem do toho spolu? 😅

petulkad
12. bře 2010

Zuzule: psala jsem Ti do IP, tak to asi opravdu zítra zkusím, ještě musím zajet koupit meruňkový džus, ten doma nemám...určitě bych se Ti před tím ozvala...

zuzule
12. bře 2010

Tak už jsem to vypila 😅 Pak dám vědět, jak jsem dopadla.

petulkad
12. bře 2010

Zuzule: Dobře určitě napiš, budu držet palečky a myslet na Tebe...

zuzule
12. bře 2010

Petulkad - díky, zatím nic 🙂

eriana
12. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem tu skončila taky🙂 Termín porodu jsem měla v pondělí a máme ještě šest dní, než nade mnou doktoři začnou čarovat s tou jejich chemií... 🙄 Takže zkusím čajík a pak koktejl. Akorát nemám nakoupené přísady, něco seženu zítra, ale riciňák asi až v pondělí, pokud ho budou mít a prodají mi ho na ty moje šamanské rituály 😀 Každopádně budu tvrdit, že to mám na zábaly na vlasy 😀

petulkad
12. bře 2010

Erina: Já měla termín porodu ve středu, už mám všechno nakoupeno, tak nejspíš zítra vyzkouším... Pořád doufám, že se to rozjede samo, ale moc už tomu teď nevěřím...

eriana
12. bře 2010

Petul: A nakoupeno máš na ten nápoj s ricinovým olejem? Já přemýšlím zatím o tom čaji, akorát nevím, kde sehnat ten sporýš.

petulkad
12. bře 2010

Eriana: jo, přesně na ten nápoj s ricinovým olejem...Na ten čaj jsem dneska koukala a taky právě nevím, kde ho sehnat (myslím ten sporýš)... 🙂

eriana
12. bře 2010

Petul: teda on jde koupit - ten sporýš - na netu. 50gramů ho stojí asi 36Kč, ale další kilo dáš za poštovný a než přijde, taky už můžu mít porod za sebou 😒 V lékárně nevím, zda ho mají, zkusím se zeptat. Ale do Prahy lítat po obchodech se zdravou výživou, bylinkářstvích a lékárnách se mi nechce, jsem ráda, že se valím 😖
A olej Ti prodali normálně v lékárně? Vím, že ho má ve svém sortimentu Hádek, ale to je stejná situace jako se sporýšem, než to pošta doručí, můžu mít porozeno...

petulkad
12. bře 2010

Eriana: Dneska jsem byla v lékárně, ptala jsem se na ricinový olej, myslela jsem si, že mi ho neprodají, ale normálně mi ho prodala, tak zkus se zeptat v lékárně... 😉

To máš pravdu, objednávat přes net už asi nemá moc smysl...Je to dost pozdě a nakonec za poštovné dávat 100 Kč se mi teda moc nechce...Ach jo, kdyby se to rozjelo samo, byla bych ráda... 🙂

eriana
12. bře 2010

Petul: Možná si měla štěstí na lékárnu, tady v diskuzi se psalo i o tom, že ne všude to chtějí prodat. A taky bych byla ráda, kdyby se mládě rozhodlo vylodit samo, chtěla jsem porod bez zásahů a chemie a ono to směřuje úplně špatným směrem 😨

petulkad
12. bře 2010

Eriana: tak to jsme na tom stejně, říkala jsem si hlavně ne indukovaný porod a ono se to k tomu blíží a při každé kontrole mi ještě říkají na porod to ale vůbec nevypadá...
Možná budeš mít taky štěstí a prodají Ti ho, škoda, že jsi až v Praze, jinak bych Ti riciňák dala, mám ho hodně...Ale Ostrava - Praha, to je fakt daleko, držím palečky, ať se to rozjede samo... 🙂

eriana
13. bře 2010

Petul: tak u mě se možná mládě rozhodlo spolupracovat, dneska jsem celou noc měla poslíčky. Tak snad je trošku připravenější a ten kořeněný nápoj ho popožene. Ještě mě napadl svařák, tam je vlastně taky hřebíček a skořice, když jsem nesehnala ten sporýš, a červené víno se taky doporučuje...
Mám ale pro změnu "zákaz" porodu od přítele, musí dodělat nějaký projekt, který se má v pondělí prezentovat, takže potřebuje pracovat. Dělám si z něj srandu, že si může vzít notebook na porodní sál a semtam mrknout na nás, jak nám to jde 😀

petulkad
13. bře 2010

Eriana: jé, tak to je fajn...no vidiš, tak možná to směřuje dobrým směrem...Já asi dnes ten nápoj vyzkouším, ptala jsem se manžela, co on na to, a říkal, ať do toho jdu, tak uvidíme, kdyžtak dám vědět...
Tak příteli přeji, ať stihne projekt odevzdat... 🙂
Jinak svařák jsem dělala minulý týden, právě taky se skořicí a hřebíčky, ale žádný posun...

zuzule
13. bře 2010

HOlky, tak nám to nezabralo...jako bolesti jsem měla, ale pak to přešlo, takže si říkám, že malej ještě ven asi prostě nechce..tak to holt nechám na něm. V pondělí jdu do motola tak uvidíme co mi řeknou.

Jinak, taky jsem slyšela že by mohlo pomoct pití aloe, tak dnes jsem koupila tu velkou lahev..no co, když tak si zas zaběhnu na velkou, dost projímá, aspon v mém případě to tak je 🙂

eriana
13. bře 2010

Petul: Tak pak dej vědět, co to s Tebou provedlo 🙂 Jsem sama zvědavá, většinou byly ohlasy pozitivní, ovšem při správném načasování 🙂

Zuzu: Tak asi nebyl ten správný čas, měla si před termínem... A aloe je super, pila jsem ho před těhotenstvím právě taky na úpravu zažívání. Akorát jsem měla koupenou šťávu z lékárny, ne to obyč pití.

lendik1983
14. bře 2010

Ahoj Holky, tak vám napíšu svou zkušenost s ricinovým olejem... 🙂

přibližně 14 dnů před termínem jsem ho vyzkoušela poprvé (myslela jsem si, že se naše druhé miminko bude chtít narodit předčasně jako to první)... a nic - ani průjem, ani bolesti. Tak jsem počkala asi 3 dny a zkusila ho znovu - průjem šílený, že jsem málem omdlela, kontrakce opravdu velké, ale přes noc se to rozešlo. Byla jsem z toho zklamaná, tak do třetice (zbytek lahvičky riciňáku od Saloos) jsem tomu dala šanci den po termínu - žádný průjem, jen bolesti - do rána zase klídek. K tomu jsem pila maliníkový čaj, kořeněný nápoj.. tlačila kočár do kopce, nechala se jím táhnout z kopce tak, aby mě nutil popobíhat.. (v kočárku téměř 16ti kilové dítko). A prostě nic. V pátek jsem se dozvěděla, že mám v pondělí nastoupit na indukovaný porod - bála jsem se toho jako čert kříže. V neděli večer - ve 22:00hod. mi praskla voda a v 5:53, v pondělí se nám narodila krásná a hlavně zdravá - čtyř kilová holčička. Já ani náznak poranění, tak třeba ten olejík byl aspoň k tomu 🙂

Přeju vám všem, aby lektvár zabral podle očekávání 🙂 😉

zuzule
14. bře 2010

Lendik - a v jakém množství jsi to pila? Já dala malého panáka oleje, malého panáka vodky a asi deci a půl merunkového džusu...

eriana
14. bře 2010

Lendik: Můžu se zeptat, jak často jsi pila ten kořeněný nápoj? Já si ho teď litr uvařila a nevím, v jakým časovým horizontu to do sebe mám hodit🙂

lendik1983
14. bře 2010

zuzule, dala jsem dvě polévkové lžíce oleje, panák - poprvé slivovice, podruhé i potřetí rumu a dolila do sklenice meruňkovým džusem 🙂 (teď jsem se přistihla, že se pořád ještě umím parádně šklebit, když si na to vzpomenu 😀 ).

eriana, kořeněný nápoj jsem uvařila ráno a za den jsem ho nezvládla vypít.. takže jsem ho měla na dva dny - bylo to tím, že mi nechutnal, byl na mě moc hořký, tak jsem se do něj moc nehrnula.. Ale řekla bych, že tak co půl až hodinku, dej si malou skleničku 🙂

kaniska
15. bře 2010

Ahojte baby,
zaujala ma diskusia ohladom naplanovania porodu prirodzenou cestou. A kedze to vyzera bajecne, rozhodne si ju pred pouzitim mienim precitat a hlavne poradit sa s niekym "certifikovanym"
Zial nemozem ju nikde zohnat. Nemate niekto takuto knihu na predaj? Dakujem!

eriana
15. bře 2010

Aha, tak já si litr toho koření uvařila včera a vypila jsem ho, dneska už piju další dávku. Akorát že to se mnou bohužel nic nedělá, ricin jsem dneska nesehnala a pak už jedem jenom ve čtvrtek do porodnice na příjem na vyvolávačku, takže nápoj asi nezkusím 😖

zuzule
16. bře 2010

TAk mám pocit, že Petulkad už asi porodila...a jsem zvědavá jestli pomohl ten riciňák nebo se to nakonec rozjelo samo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru