Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

e_ska
1. říj 2014

ahoj, já jsem zkoušela druhou dávku toho riciňáku, ale reakce na ni byly o hodně mírnější. Protáhlo mě to, ale jinak jen trošku tvrdnutí a žádné kontrakce. V pondělí jdu na kontrolu, uvidím co mi tam řeknou a možná pak zkusím třetí pokus.. 🙂 Doufám ale, že do pondělka už se to nějak samo rozjede 😉

granda
1. říj 2014

@ivulka4 některá žena je těhotná déle.. je to přirozené.... nevidím týdny,, ale klid.. ja poprvé šla zbytečně na vyvolání....

lucinkaxxx
6. říj 2014

Ahoj holky 🙂 Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale zradila mě technika - notebook protestoval 🙂 Jinak podruhé jak jsem psala, že jsem nápoj vypila 20.9. - tak zabral 🙂 Cca v 19.00 jsem to dopila, od osmi pomaloučku začínaly bolesti, do 22.30 jsem pořád nevěděla, jestli to nejsou poslíčci, tak jsem šla do sprchy a ta to teda slušně rozjela :D Odjížděla jsem do porodnice v 23.00 s kontrakcemi po 2 minutách, to byla jízda 😀 V 23.30 příjem v porodnici, papíry, natočení ozev a protože malej měl během kontrakcí špatné ozvy, tak rovnou na sál. Tam mě napíchli na monitor, takže jsem musela ležet, dali ještě rychle čípky, abych se rychleji otevřela a 00.54 21.9.2014 se s váhou 3.77 kg a 50 cm narodil Tobiášek 🙂 Už jsme přes týden doma, chodíme na procházky když je hezky a moc si to užíváme 🙂 Takže když to shrnu, za mě nápoj doporučuji, šla bych do něj čas. Bolesti mi přišly sice horší, intenzivnější, ale porod rychlovka a tak to má být 🙂

martinahalaburdova
7. říj 2014

Ahojky holky, tak se pridavam do vasi rady, vcera jsem zacala pit nejdriv ten koreneny caj, tak uvidime jak to bude. Dnesni noc byla docela zajimava, co hodinu jsem byla na zachode, tvrdlo mi brisko, poslicky jak vysity, ale nic vic. Rano jsem totalne vytuhla a od peti do pul desate jsem spala jak zabita 🙂 Dneska jsem si dala druhou davku cajiku, pres den to celkem slo, poslicci by sice byly, ale nic extra
Tak uvidim jak to bude pokracovat, ve ctvrtek jdu na kontrolu do porodnice, tak uvidim a kdyz tak o vikendu zkusim koktejl. Jeste mi holky poradte, jak jste si pripravovali ten caj a ten koktejl a jeste v jakem tydnu jste ten koktejl zkouseli?
Diky moooc 😉

lucinkaxxx
9. říj 2014

@martinahalaburdova Čaj jsem nedělala, jenom koktejl. Poprvé jsem zkoušela v 39tt a nezabral vůbec, respektive jen vyvolal kontrakce které samy skončily jak začaly. Podruhé jsem ho zkusila o týden později - 25 ml riciňáku, púl malého panáka slivovice a do trojky dolít rozmixovaným merunkovým kompotem - a za 6 hodin od vypití byl malý na světě 🙂 To jsem byla 40+4tt. Držím palce ať to klapne 🙂

martinahalaburdova
9. říj 2014

Diky za odpoved, dneska jsem byla na kontrole a vse je v poradku. Mimco tak akorat veliky, nalez na jeden prst. Od vcerejska jsem ofiko v 37.tydnu a koktejl budu zkouset uz ted o vikendu, protoze od stredy budu v porodnici a chteji mi dat vyvolavacku. Takze chci zkusit tohle a teprve pak nejaky lekarsky figle. Tak uvidime jak to pujde, mimco je nachystany jit ven, jen mu potrebuju trochu pomoc, aby slo ven rychleji, abysme nemuseli byt v porodnici. Takze Lucii moc dekuju za radu, zkusim tvuj recept. Treba se povede 😉

lucinkaxxx
9. říj 2014

@martinahalaburdova držím palce a pak se ozvi jak to dopadlo 🙂

martinahalaburdova
9. říj 2014

Jj dám vědět, jen ještě musím zhodnotit, kdy to zkusím 🙂))) jestli o víkendu nebo jestli tomu dám ještě pár dní navíc 🙂 Protože kdyby to o víkendu nezabralo ještě bych to mohla zkusit třeba v pondělí nebo úterý 🙂
Díky za podporu a jen otázka, kde jsi rodila? A u když jsi psala, že byl malý za 6 hodin venku, jako za 6 hodin od vypití se vším všudy? 🙂

martinahalaburdova
13. říj 2014

Diky za odpoved, dneska jsem byla na kontrole a vse je v poradku. Mimco tak akorat veliky, nalez na jeden prst. Od vcerejska jsem ofiko v 37.tydnu a koktejl budu zkouset uz ted o vikendu, protoze od stredy budu v porodnici a chteji mi dat vyvolavacku. Takze chci zkusit tohle a teprve pak nejaky lekarsky figle. Tak uvidime jak to pujde, mimco je nachystany jit ven, jen mu potrebuju trochu pomoc, aby slo ven rychleji, abysme nemuseli byt v porodnici. Takze Lucii moc dekuju za radu, zkusim tvuj recept. Treba se povede 😉

zuzulle
1. pro 2014

Holky chtěla jsem se zeptat. Termín porodu jsem měla 22.11. Dnes 1.12 mi doktorka řekla, že ve středu mám přijít už na vyvolání. Mimčo velké cca 3500g (já i manžel jsme při narození měli přes 3800g) a monitory a placenta vše v pořádku. Podle vyšetření nemám ještě připravené porodní cesty. Tak se chci zeptat jestli můžu vyzkoušet ricinový koktejl, když nemám ty cesty připravené. Doufám, že někdo budete vědět a poradíte. Díky 😉

lidddka
10. pro 2014

Ahojky, moc vám gratuluji k miminkům 🙂. Já jsem již kdysi sem psala, a i následně děkovala, za vynález nápoje z ricin. oleje. Mám dvě děti takzvané "riciňáky" 🙂 s krásným dnem narození, které jsem díky oleji vybrala. U obou to zabralo napoprvé - syn měl termín 3.5.09 a tak se po ricinu narodil 5.5. a dcera termín 2.4. a narodila se 4.4.. Když už bylo po termínu, tak jsem datum vybrala 🙂. Před termínem bych do toho nešla, ale teda porodní cesty nevím, jestli byly připravené, ale určitě se rychle připravily 🙂). U prvního porodu přišla první kontrakce po 9-víti hodinách jak z čistého nebe (teda napřed mě to prohnalo) a malej byl do 2,5hod. na světě. U dcery taky cca 9hodin po vypití první příznak a do 50min. byla na světě. Jsem potřetí těhotná a odhodlávám se, jestli v případě přenášení nápoj vypiju - trošku mě děsí ten zkracující čas od prvního příznaku, abych vůbec stihla dojet 😲 . Snad můj příspěvek někomu pomůže, přeji hodně štěstí a zdravá miminka!!!!

evos1982
11. pro 2014

Ahoj děvčata a maminky,
právě jsem vypila vyvolávací elixír. trochu jsem váhala, jestli do toho jít, ale vzhledem k tomu, že mám zítra na 8 nastoupit na vyvolání, šla jsem do toho. Raději zkusit tohle než chemii, je to moje poslední naděje, zkoušela jsem snad už všechno. včera byla horká vana, sklenička červeného vína a sex. v noci mě vzbudili poslíčci, kteří trvali až do rána a nedali mi spát. pak jsem si dala sprchu, oholila se, umyla vlasy a informovala manžela, že asi pojedem. No ale nějak se to sklidnilo, jednou za čas mi bříško ztvrdne. Takže jsme vyrazili do lékárny pro ricinový olej, namíchala jsem 2 lžíce, 300 ml šťávy z kompotu + rozmixované meruňky a půl panáka domácí slivovice. Tak teď čekám co bude. Jsem 39+6 tt a mám těhotenskou cukrovku, proto mě nechtějí nechat přenášet.

evos1982
11. pro 2014

Tak asi po 2 hodinách a 45 minutách po vypití se nic moc neděje. stihla jsem si schrupnout, nepravidelně mám slabou kontrakci, což může být poslíček a jednou jsem byla na wc, ale v pohodě, žádný průjem. Ještě je brzo, tak uvidíme co se bude dít dál.

evos1982
11. pro 2014

kontrakce nepravidelné po 7 až 15 minutách, slabé, další návštěva wc, už větší křeče, ale žádná hrůza. dala jsem si horkou sprchu bez žádného většího účinku.

ladunecka01
12. pro 2014

ahojky všem, přidávám se se svojí zkušeností. čekám čtvrté mimi, tp 22.12. předchozí 3 porody jsem měla po termínu vyvolávané a vždycky to byla mega pecka, kdy jsem si myslela, že mě ty kontrakce snad roztrhají. teď jsem se doslechla o tomto nápoji, tak jsem ho chtěla zkusit. jednak nechci přenášet nebo rodit na vánoce, když mám doma děti a hlavně miminko je velké, takže nač vlastně přenášet. včera ve 21h jsem ho vypila a přesně za 3h začaly kontrakce, které šly krásně po 3 minutách. celá rozradostněná jsem přijela ve 2.30h do porodnice, kde na monitoru byly krásné a pravidelné kopečky, ale to bylo vše! po vyšetření mi Dr. řekla, že nález není vůbec k porodu (tak jsem to měla už 3x i po termínu!), že nejsem vůbec otevřená a poslala mě domů. po 10ti hodinách kontrakcí v 3 minutových intervalech se to dopoledne zastavilo. teď nevím, jestli zkusit večer nápoj opakovaně nebo počkat, když tady čtu, že pokud to není připravené, tak prostě porod nebude. tolik jsem tomu věřila, že to vyjde a ráda bych tomu věřila dál a ještě to zkusila.

spiritty
13. pro 2014

Holky chci se zeptat taky jsem přemýšlela nad koktejlem ale ricinák jsem zatím nesehnala myslíte, že by třeba neměl nějaký účinek i třeba olivový ,rýžový olej ten merunkový juice a ten panák nebo to bude o ničem a můžu poprosit o ten recept na ten kořeněný čajík díky kolik čeho?

ariel96
20. pro 2014

Ahoj maminky, bohužel nemůžu nikde riciňák sehnat.. našla jsem jedině tento, jen nevím jestli je to ten "správný" můžu použít tento?? Díky za odpovědi !

ladie
20. pro 2014

@ariel96 no jasně. To je klasický ricinový olej 🙂

ladie
20. pro 2014

@spiritty jiný olej rozhodně nebude mít ten účinek, protože ricinový je docela silné projímadlo 😉

ariel96
20. pro 2014

@ladie jéééé, díky teď jsi mi fakt udělala hroznou radost 🙂

ladie
20. pro 2014

@ariel96 tak hlavně, aby zabral!! Já ho zkoušela před prvním porodem a poprvé NIC a podruhé jsem se vy.rala z podoby 😀 😀 Ale jinak zase nic.

ariel96
20. pro 2014

@ladie No doufám že zabere! Mám sice termín až v pondělí,ale chceme být všichni doma přes svátky a poslíčky mám už tak poslední dva týdny, jen prostě pořád nic.. tak zkoušíme co se dá a našla jsem tohle.. máš i nějaký typ jak to namíchat prosím?

ladie
20. pro 2014

@ariel96 Velký panák ricinového oleje, panák (nebo aspoň půl) čirého alkoholu typu slivovice a do tří dcl dolít meruňkovým džusem (tady bacha - koukej na složení, jestli opravdu obsahuje meruňky!!! Jinak lze nahradit maředěným rozmixovaným meruňkovým kompotem). A s chutí do toho 😉

Já zkoušela všechno od tohoto nápoje, kořeněného nápoje (jako silný svařák, jen z vody místo vína. Pak už jsem si dala i ten svařák), horká vana, masáž bradavek, dlouhé procházky, mytí oken, sex, schody... A stejně nepomohlo nic. Teď už mě poslíčci taky honí jako blázen a je mi jasné, že i kdybych se na hlavu stavěla, tak si mimčo vyleze, kdy bude chtít, takže tentokrát to neřeším 😀

spiritty
20. pro 2014

Já se teda musím přiznaž už jsem jsem koktejl taky zkusila dokonce dvakrát a jednou naprosto nic a na podruhé jsem se akorát jednou po nic víc:D

kacule6
20. pro 2014

Ahoj holky,takže se taky přidávám k těm z vás, co na miminko netrpělivě čekají a jemu se z bříška nechce.Dnes přenáším 7 den,v úterý mám jít na zátěžový test a pak na indukci,kterou bych strašně nechtěla.Takže právě jsem si namíchala koktejl,chladí se v lednici a za chvíli jdu na to.Jinak už jsem 2x zkusila kořeněný nápoj i čaj se sporýšem a kromě děsnýho tvrdnutí břicha účinek žádný. ☹

ariel96
20. pro 2014

Holky, mám dotaz.. dostalo se ke mě, že ten koktejl funguje stejně ikdyž tam místo ricinu dám olivový olej, má s tím někdo zkušenost? 🙂

kacule6
21. pro 2014

Takže hlásím, že jsem bohužel další z mála,které ani koktejl nepomohl ☹ Kolem 19hod.vypito,pak jsem asi 2x byla na WC,kolem 3,30hod.to vypadalo nadějně-zesilující jakoby mens.bolesti a hodně tvrdnutí bříška.Bolesti ale přešly po horké sprše.Takže to vypadá,že vyvolání a Vánoce v porodnici nás už neminou 😖 .Ale hlavně,aby mimi bylo v pořádku!Tak abych to shrnula-nepomohl sex,úklid,mytí oken,procházky,svařák,kořeněný čaj,čaj se sporýšem a ani ricin.koktejl,miminku se ven evidentně nechce,tak už ji ho asi nechám být a budeme čekat 😒

kacule6
21. pro 2014

@ariel96 -myslím si,že oliv.olej zdaleka nebude mít takový projímavý účinek.Ono ani s tím ricinovým to nebyla žádná extra hrůza,jen se člověk dobře pročistí. 😉

ariel96
21. pro 2014

Bohuzel u nas nemuzu nikde ricinovy olej sehntat, bud ho nevedou nwbo je na predpis, tak zkusim ten vyvar z hrebicku a snad to pomuze.. Nechci jit na vyvolavacku ☹

kacule6
21. pro 2014

Někdy stačí zkusit víc lékáren,nebo poslat manžela.Mně ho teď taky kupoval a bez problémů.Zkusím ho ještě znovu v pondělí,taky se vyvolávání bráním zuby nehty ☹ Nebo ho zkus obj.přes net?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru