Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

9ka
28. srp 2010

@hanca101 díky, masírujeme stále - hledala jsem k tomu i něco na netu - tady jsem našla nějaké stránky: http://acupuncture.rhizome.net.nz/Acupressure/i...
Už mi vypadla i zátka, tak určitě to nějaký účinek má. 🙂
Pro mě by bylo nejhorší jen nečinně sedět a čekat.

hanca101
28. srp 2010

@9ka no to je super, ted ještě aby ti odešla voda a už to půjde samo 🙂

Díky moc za ten skvělý link, ukažu to youtube video manželovi. Už určitě zapoměl co nás před rokem učila ta paní ke které jsem chodila na jehlicky. Měli jsme štěstí, v úterý byl ten kurz a v pátek se nam narodil bobešek.

Jen jsem ještě chtela dodat ze kdyz jsem tam v porodnici ležela v bolestech a čekala až se na mě někdo podívá (ony sestry nechtěly bez souhlasu mojí GynDr protože jsem měla pozitivni nález na streptokokaB a nechtěli prej zanést infekci), tak mi manžel tlačil na ty body jak to je na tom prvním videu z tvojeho linku. Byla jsem tehdy v domění ze hlavní účinek těchto bodu je zmírnit porodni bolest, a trochu pak že to i ma účinek na "ripening the cervix", že to připraví děložní hrdlo.
Ale jak ted zjišťuji, tak vlastně tim že na ty body tlačil při KAZDE kontrakcí, ktere byly 3-4 minuty od sebe, tak tim on mě nejpíš vlastně pomohl se plně otevřít za ty dvě hodiny. A já to rychlé otevření prikladala jen tomu koktejlu co jsem vypila (a pak vyblila ☹).
Líbí se mi jak ta paní na tom videu ukazuje na té kostře kde přesně ty body jsou. Je to lepší video než co jsem našla já.

hanca101
28. srp 2010

@9ka ale stejně věřím že na každou mamču působí něco jiného.... koktejl, sex, bradavky, klystyr, jehlicky či masáž bodů, procházky, schody nebo gruntovani.... A mimčo vyleze až bude připravené (pokud to není zdravotně nutné pro bezpečí mamky nebo bobecka).
Drzim ti palce a hodně štěstí!! 😎

straspitlik
28. srp 2010

ahoj chtela jsem se zeptat uz od stredy mam nepravidelne pohyby a jsem otevrena na jeden prst jenze mi v nemocnici nechteji pomoct porodit poradi mi prosim nekdo jak to urychlim po domacku? 4dny jsem uz nespala a uz mi to unavuje dekuji za rady

9ka
28. srp 2010

@hanca101 ono nic není samospasitelské a na každou funguje něco jiného. Někdo koktejl, někdo sex atd. Ale jak se říká: věř a víra tvá tě uzdraví.... 😀 Určitě jakákoliv metoda má i velký vliv na psychiku, že ta ženská má pocit, že pro to aspoň něco dělá.

@straspitlik hned na první stránce této diskuze začínají veškeré rady 🙂

petaskrdla
29. srp 2010

@petja Tak jak jsi se rozhodla? Dáš si dnes? Já jsem dneska 4 dny po tp,tak přemýšlím, že to dnes zkusím, pokud seženu olej..

romisek77
29. srp 2010

Ahojda,tak mám pročtenou celou diskusi a ráda bych se k vám přidala....sice mám ještě čas,ale vzhledem k tomu,že jsem syna přenášela 14 dní a pak mě porod stejně vyvolali,mám docela strach aby se to neopakovalo.Na čípku bych měla mít hodnotu 7,ale jsem pořád na nule...jak zabetonovaná. ☹ Takže,pokud bych přenášela a stále se nic nedělo,jsem rozhodnutá do toho jít. 🙂

petja
autor
29. srp 2010

@petaskrdla Ahojky,celou noc mám pěkné bolesti a pokračuje to dál.Nápoj zatim nebudu řešit,zítra mám kontrolu,tak pak se rozhodnu.Zatim masíruju ty body na malíku nohy a ostatní na noze,masíruju bradavky a piju malinik.Nevim,jestli bude zítra nález jiný,než minule,ale asi se podle toho nemůžu stejně řídit,minule jsem se začala otvírat až během porodu samotného...spíš,co mi řeknou ohledně vyvolání čekám...stejně o přenášení ještě nejde,to je myslím,až 10dní po TP?

petaskrdla
29. srp 2010

@petja
U nás do 10 dnů po TP už vyvolávají.
Můžeš mi hodit odkaz na to masírování?? To jediný jsem snad ještě nezkoušela 😀

petja
autor
29. srp 2010

@petaskrdla Je to na str.98 spíš ke konci

petja
autor
29. srp 2010

@petaskrdla Já ani nevim,jak u nás v porodce,ale čekám že zítra se už o vyvolání zmíní

petaskrdla
29. srp 2010

@petja Díky, jdu to zkusit 🙂

hanca101
29. srp 2010

@petaskrdla 9ka našla super článek a video na masáž (první příspěvek na strane100). Pekne vysvětluje jak přesně najit ty tlakove body. A tady je to video http://acupuncture.rhizome.net.nz/Acupressure/y...

9ka
29. srp 2010

Tak já zítra v 7 nastupuju, ale stále to nevzdávám - masírujeme jak diví 😀 Ruce, nohy, záda - zatím odešly 2ks zátky. Nevím kolik jí tam může ještě být, ale aspoň se něco děje... 🙂 Snad tam přijedu aspoň trochu připravená.... 🙂

petja
autor
29. srp 2010

@9ka Super,je vidět,že to co děláš,má efekt.Já taky najela na body a mám už od večera bolesti,v noci jsem spala,ale vím o tom,přes den docela síla,ale zatim funguju,jsem taky zvědavá co zítra na kontrole,je vidět,že se to někam posunuje

petaskrdla
29. srp 2010

@petja Nevíš náhodou, jestli se dá ten ric.olej koupit v dm nebo jen v lékárně?
Držím palce ať jsou bolesti k něčemu 😀

petja
autor
29. srp 2010

@petaskrdla v dm jsem ho neviděla.No docela si užívám,když ležím v klidu tak mám kontra po 10min,jinak i po pěti,tak nevim.Ale jako furt to jde zvládnout...

romisek77
29. srp 2010

Holky,kdyby jste nějaká nemohla sehnat olejík,oběvila jsem i na aukru...dávám odkaz 😉
http://www.aukro.cz/item1199646453_saloos_ricin...

petaskrdla
29. srp 2010

@petja
Ale to už máš poměrně dlouho ne? 😲
Já jí asi nechám až na poslední chvíli, jestli se rozhoupe sama nebo ne..

lendaw
30. srp 2010

Dovolím si zkopírovat SMS od Petji:

Ahojky všem, včera ve 21:20 spatřila světlo světa úžasná Jolanka Váňová 4020 g/52 cm. Porod byl super rychlej, do porodky jsme dojeli kontra po 2 min a otevřená na 8 cm. Do 2 hod. od příjmu byla u mě v náručí. Porodo nádherný a bez poranění. Jolanka je strašně hodná. Všechny zdravíme Petja

lenises26
30. srp 2010

@lendaw Petje obrovská gratulce,jsou to šikulky,jak to obě krásně zvládly.Přeji hodně štěstíčka,zdravíčka a maličké princezně růžovou cestičku životem. 🙂

bocinka
30. srp 2010

@petja týýýý jo.... kdys to stihla??? 😀 😀 😀 velká gratulace....

petja
autor
4. zář 2010

Ahojky holky!Díky za přivítání,jste milý! Nakonec sem to stihla tak tak 😀

danyseq
5. zář 2010

Tak se nam 24.8 narodil krasnej chlapak, porod byl sice komplikovanejsi protoze byl ponekud vetsich rozmeru 😀 😀 ale vsechno sme zvladly a jsme zdravy 🙂

ninouche
5. zář 2010

ahojky, tak jsem jen chtěla poděkovat @hanca101 za odkaz na akupresurní body - nevím, jestli tomu masáž bodů na kotníku "jen" trochu pomohla, nebo jestli mi mohla vyvolat porod, ale každopádně je supr, že nemuselo dojít na umělé vyvolání... Na ricinový koktejl tím pádem nedošlo a já mám teď doma ricinový olej úplně nepoužitý, meruňkový džus už vypil manžel🙂
Masírovali jsme ty body večer asi v 11 celkem chvilku, tak asi 5 minut na obou nohách, a v 1 v noci mi praskla voda... Malá se narodila o půl páté odpoledne a porod šel krásně, úplně přirozeně, bez jakýchkoliv zásahů 🙂
Držím palce všem! 😉

hanca101
5. zář 2010

@ninouche Jsem moc rada ze Ti to slo tak hladce a mas krasnou holcicku. Casove to odpovida jak muj prvni porod: vecer masaz bodu na nohach, v jednu v noci mi praskla voda, a tentyz den se nam narodil chlapecek. Ja sice tenkrat vypila ten ricinovy koktejl, ale vyslo to vse ven vrchem, UFF, dost neprijemne.

Dnes mam termin, tak zitra vecer zacnem s masirovanim (jeste musim v pondeli neco obehat po uradech, tak s vyvolanim nespecham).

Hodne stesti vsem maminam v ocekavani 🙂

petja
autor
6. zář 2010

@ninouche Suprovka,to mám radost! Já měla též super porod a taky myslím,že mi udělala i ta masáž ohromnou službu

@hanca101 poslala bys mi odkaz na nějaké body při kolice kojenců? Někde jsem o nich slyšela,děkuju

9ka
6. zář 2010

Také už jsme doma z porodnice. 31.8. se nám narodila naše hvězda - krásná holčička Stella. 4300g, 54 cm.
Popis porodu zde:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnic....

handm
6. zář 2010

ahoj holky, jdu na radu - krom toho nápoje, můžete mi prosím poslat odkaz na ty akupresurní body?! zkoušeli jsme sex, dlouhé tůry, maliník, a nic.. podle MS ´jsem sice dva dny po termínu, ale podle termínu z UTZ už týden... a nález už mám stejný od 32 TT kdy mi hrozili předčasným porodem...
díky moc!🙂

petja
autor
6. zář 2010

@handm odkazy jsou na str 98.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru