Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
14. pro 2009

cudli, uvidíme... doktorka se tvářila, že ho budu potřebovat... 😅 😅

cudlinka22
14. pro 2009

Boci, u vyvolávanýho porodu je to dost často potřeba. Po tabletkách, pokud zaberou tak jak mají, nastoupí kontrakce docela dost rychle a navíc epidurál povolí porodní cesty, aby se to líp otvíralo.

linduskaaa
14. pro 2009

Ahoj holky, tak se mi dneska snazili udelat ten Hamilton, ale podarilo se to jen napul. Ted jsem si dala 50 ml ricinaku a ktomu ananasovy dzus, tak treba to pomuze. Slivovice jsem do toho nedala,protoze me posledne z ni tak strasne natahovalo a brkalo se mi z ni jeste 2 dny. Tak uvidime.

bocinka
14. pro 2009

cudli, když já bych chtěla tu vodu... ☹ ale zase si říkám, dát jim 1000 Kč za vanu, ve které budu deset minut a pak 1400 Kč za epi, tak to si rozmyslím co chci... 😅 jo, to mě dneska dostalo, nevěděla jsem, že epidurál se platí... 🤐

Linduš, držím palečky... mě aspon nastartoval na to, že mě mine (snad) císař.... 😵

linduskaaa
14. pro 2009

Bocinko diky, ty jdes ve stredu na vyvolani??

sandule
14. pro 2009

ahoj Boci jak to že jdeš na vyvolání??to ti samy řekli?nebo jsi je nějak poprosila??většinou nechávají déle přenášet..ale je to super zpráva🙂Jinak u nás se epi neplatí 😕

bocinka
14. pro 2009

Lin, jojo jdu... 🙂

San, mno ona se mě zeptala, co mě trápí a já jí řekla, že nic, že bych jen ráda porodila... Ona jen tak z vrchu koukla na kartu a řekla mi, že poslední termín mám 17. 12., takže máme čas a mám být v klidu... hmmm, tak jsem si řekla, že žádnej Hamilton asi nebude... a to jsem si o něj ani nestihla říct... 🤐 mno po prohlídce spodku říkala, že jsem nachystaná na porod, otevřená na prst a že to vypadá dobře... ale že mám stejně čas... 😨 zas nic... 😀 no a pak, pojdte maminko, převážíme miminko... bla bla, holčička potvrzena, bla bla, dobrá placenta, bla bla, očíčko, ušíčko, nosíček a buch... TO SI ZE MŇA ROBI PRDEL, NE???

bocinka
14. pro 2009

(doktorka je slovenka) utíkala se podívat na moji kartu a začala nadávat, že jak může přibrat asi kilo za 5 dní... jsem na ni koukala jak z jara, než mi došlo co chce... 😀 mno Sofinka prostě neváží přes tři kila, ale přes 4... takže mě nemůžou tak nechat, prý... 😅

bocinka
14. pro 2009

nadávala, že moje doktorka se sekla až moc... 😕 pak mi malou třikrát přeměřila a zavolala na pomoc primáře, ten si mě prohlídl a řekl, že čím dřív tím líp, ale na zítra už mají 3 maminy, takže ve středu... 😅 😅 😅

sarinkaa
14. pro 2009

Boci 1400 za epidurál , tak to je síla

když jsem rodila Danečka tak mi ho po 6hod. dali, to jsou fakt bolesti minutu o minutě a ja se přestala otvírat, naštěstí mi pomohl dál, no a zbytek znáte

a teď mi dali oxytocin -ta stejná hrůza,ale trvala menší dobu.

takže pokud bude potřeba nebraň se tomu,ale 1400 je teda fakt síla, u nás je zadarmo

sandule
14. pro 2009

Bocinko tiše závidím..tak vidíš nakonec budete pod stromečkem všeci🙂mám radost za tebe...a budu na tebe myslet...mě dnes zrušili zákaz návštěv tak alespon něco pozitivního🙂

sarinkaa
14. pro 2009

San neboj, stejně jako Bocinka tak i ty budeš na Vánoce doma s miminečkem 🙂
já tu nakukuji pořád na Vás a stále vám držím pěstičky

bocinka
14. pro 2009

San, mě sice návštěvy nepovolili, ale Mira může k porodu, což je super, když se pak neuvidíme 4 dny... 😕 A jak to bude u Tebe, ty máš ještě nějaký termín po tom včerejším???? 😕

Sari, fakt mi to tak říkala dneska, taky jsem o tom dodnes neslyšela, ale když by mi to mělo pomoct, tak to zaplatím a stydět se taky nebudu... 🙂

sarinkaa
14. pro 2009

Boci ale pálka je to teda pořádná, fuj 😠
ale v té chvilce by člověk dal zlato,aby mu někdo pomohl 😀
ale já věřím, že to bude rychlé a nic nebude potřeba a aspoň ušetříš 😀

bocinka
14. pro 2009

sari, no teď se musím rozhodnout, jestli epi, nebo voda, musím to říct dopředu, abych neplatila oboje... 😒

hanik84
14. pro 2009

tak jsem dneska byla na kontrole, drobek má podle měření 4,8kg, doktorka mě zítra poslala do nemocnice na vyvolání. Když jsem se jí zeptala jestli by mi nenapsala plánovaného císaře, že se bojím, že tak velké dítě neporodím, tak mi řekla, že je zastáncem přirozeného porodu a že daleko drobnější ženský rodí velké děti. Jo já mám sice 86kg ale měřím 160cm. Já jsem se tam rozbrečela, protože si myslím, že to nemůžu porodit a ona mi jen řekla, že ať si to zkusím a když to fakt nepůjde tak mi toho císaře teda udělají. Takže mě náš drobek prvně potrhá, pak mě stejně fiknou, ale ona bude spokojená jak to bylo přirozené.
Boci: a to jenom můžu doufat, že se nesekla jak u tebe o kilo a nemá místo skoro pěti kilo šest

bocinka
14. pro 2009

Haniiii, jeeeee, to snad ne, oni se dneska s tema váhama snad zbláznili, my taky máme přes 4 kila, ale nevím nevím... jedla jsi hodně ty vitamínky pro těhule???

Tak to já mám 179 cm a primář přišel se kouknout jestli to zvládnu a říkal, že podle výšky jo... tak nevím co má výška společného s šířkou pánve... 😒 a neboj Hani, mimísci budou mít tak 4 max, jo??? platí??? 😀

sandule
14. pro 2009

Boci u žádný jiný nemám termín☹ale naštvala jsem se že jsem doma zavřená mám akorát depky...tak jsem se rozhodla že zítra pojedu za mamkou a budu s ní balit dárky a udělám si výlet..malej stejně nevyleze 😝

sarinkaa
14. pro 2009

Hani cože?To nemyslí vážně- bran se, na to právo máš.Být tebou zavolám do porodnice,kde máš rodit a řeknu jim to čeho se obáváš, podle mě si tě pozvou na utz a pokud má tolik přikloní se k císaři

hanik84
14. pro 2009

boci: tak 4kg jo slibuješ 😉
No já jsem nejedla vůbec žádné vitamíny, nechtěla jsem je jedla jsem hodně ovoce, zeleniny, mléčných výrobků, pravidelně cvičila, plavala nevím kde byla chyba ☹ To mi taky dneska ta doktorka řekla, vždyť jste taky přibrala 17kg, tak proč se divíte, že je to mimčo tak velké. No já znám holky co přibrali 25kg a stejně měly 3 kilové děti.
S tou výškou nevím, ale je pravda, že mi porodní asistentka řekla, že ženský co měří míň jak 155cm a jejich dítě je větší než 3,5kg mají automaticky plánovaného císařa, tak nevím jestli těch mých 5cm navíc je takový rozdíl. CS mám 5, což si myslím, že taky žádná sláva na tak velké dítě.
Ale strašně se mi líbí ten tvůj pozitivní přístup, zkusím to taky tak brát, dneska jsem z toho všeho byla tak zoufalá, že jsem pořád brečela, a to jsem typ co brečí tak jednou do roka. No uvidíme zkusím se na to vyspat, jestli to půjde, zítra mám v 7h nástup do porodnice, tak ať mám trochu síly, budeme ji s drobečkem potřebovat.
tak pa,pa a myslete na mě, taky na tebe budu myslet ve středu

sarinkaa
14. pro 2009

co to máš za doktorku?
Já jsem docela drobná, 174cm a 58kg jsem začínala u malýho

měla jsem 25kg navrch a malej 3450g
teď 22kg navrch a malá 2760g

budu na Tebe moc myslet a zkus to myslet pozitivně ,ono je to hodně těžký,ale nejlepší co můžeš pro sebe udělat
krásně se vyspinkej,ale věř tomu, že ti udělají dopředu UTZ a pokud opravdu má kolem 5kg nenechají tě rodit přirozeně, halvně se na všechno vyptej hned ráno i tvoje obavy, uleví se ti- takže tfuj,tfuj 😉

sandule
14. pro 2009

Haní jsem s tebou!!!!!!!!!!!!!!

sabinina
15. pro 2009

Hani,držím palečky,zvládnete to! 😉 🙂

Boci:tobě taky,budete mít krásný Vánoce. 🙂

Sandule:pořád tady??já už si taky připadám,že je to nekonečný..

Holky,já budu mít taky pořádnýho mazíka..Dneska jsem byla na kontrole a už mín cejtím pohyby,tak jsem to říkala doktorovi a on,že už se tam skoro nevejde,tak proto,že je to pěknej macík,že takové miminko dlouho neměl..pak jsem tak trošku zažertovala,že bude mít 5 kilo a on že to tomu pomalu odpovídá.. ☹ myslela jsem,že spadnu pod stůl..No jinak změna,jsem otevřená na 2 cm,porodní cesty měkké,tak že by to prý mohlo přijít klidně v noci..ale já už ničemu moc nevěřím.. 😒 tak uvidíme,odpolko jdem s Verunkou na besídku,tak se snad malá v bříšku trošku hne,směrem ven.. 😀

cudlinka22
15. pro 2009

Ahoj holky, teda koukám, že si v bříšku pěstujete pěkný cvalíky 😕 Přála bych vám takovýho špuntíka jako jsem měla já 🙂

Boci, s tím epidurálem a vanou si to dobře rozmysli, ono to obojí dohromady nejde... Porody do vody nejsou špatný, ale takovýho obříka bych si do vody rodit netroufla. Pěkná pálka u vás za epidurál, u nás je to hrazený pojišťovnou.

bocinka
15. pro 2009

Hanik, taky jsem přemýšlela, jestli by nebyl lepší císař, ale tak pořád si říkám, že doktoři nejsou blbí, že poznají, co zvládnu a co ne... nenervuj se... neplakej... uvidíš, bude to dobrý... všechny to zvládneme... 😵 myslíme na Tebe...

Sari, taky jsem přibrala 20 kg a nemyslím, že na tom moc záleží váha mimíska... a taky nevěřím, že by mělo Haniččino miminko 5 kg... 😒 to by musela vidět MUDr už dopředu... 😕 však si počkáme...

Sabi, díky... snad to zvládnem....

Cudli, ten epi budu muset ještě pozjištovat, nějak se mi to taky nezdá, ale říkala to... 😢

cudlinka22
15. pro 2009

Boci, v některých porodnicích si to opravdu maminy hradit musí, protože je to nadstand. služba a asi záleží na smlouvě s pojišťovnou. A ty chceš přímo rodit do vody nebo se chceš jet máchat ve vaně v I.době porodní?

kaleilah
15. pro 2009

sabi a nejdeš teda do oleje když je všechno nachystaný?
Boci pořád tě tusleduju a držim palečky 😵

sabinina
15. pro 2009

Boci:já přibrala 6 kg a budem mít takovou cvaldu.. 😀 podle mě na to nezáleží..

Kaleikah:já už na něj nějak nemám odvahu..předtím to nezabrala,akorát jsem měla bolesti,dost nepříjemný,ale ne na porod a trvaly hrozně dlouho..tak zkusím třeba prochajdu a schody..to snad zabere..

bocinka
15. pro 2009

cudli, chtěla jsem rodit do vody... 😒 ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc přemýšlím, že tu naši sloní holčičku porodím normalně... ☹ ale mrzí mě to...

Kali, díky... hlavně zítra na mě myslete...

sabi, 6 kg??? to je super, ne???

cudlinka22
15. pro 2009

boci, já pracuju jako por.asist. a takovýho cvaldu bych si do vody rodit netroufla. Ale vana při kontrakcích je super, já se v ní rochnila doma, chvíli vana plná teplé vody, chvíli mi zase vyhovovalo jen břicho sprchovat a chvíli zase pobíhat po bytě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru