Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

mataharyy
26. bře 2011

@veronika.h Jo straším... Je to děs, víš co nějak mě to je putna budu klidně rodit i cestou hlavně už chdi rodít, mám čas jen do pondělního rána, pak jsem v háji jak jarní sníh 😅

veronika.h
26. bře 2011

@mataharyy Však ono to nějak dopadne, já jsem byla v porodce tak nachystaná, že stačil jen ždibec té tablety 😉 . Taky jsme ho vypuzovali všemi možnými i nemožnými způsoby a ven se mu zkrátka nechtělo🙂)

mataharyy
26. bře 2011

@veronika.h och ich ach, tak ještě máme jeden den a dvě noci, hádám ho ukecáme aby šel ven 😀

eriana
26. bře 2011

@mataharyy Počkej, drží za žebra? Nožičkama, nebo máš mládě KP? 🙂

helcenka
26. bře 2011

@mataharyy - zkus tu masáš bradavek ve teplé vaně, za to nic nedáš. Kamarádka se necítila jedno odpoledne dobře, ještě si došla s přítelem na véču a pak hupsla do teplé vany, dala masáž a z vany už jí tahal přítel a jeli rovnou do porodnice. Za dvě hodinky se mímo narodilo. 😉

mataharyy
26. bře 2011

@eriana jéé nestraš, ještě koncem pánevním, to už bych si šla asi hodit 😀 Asi se drží nohama, nebo si přehodil pupeční šňůru a hopsá tam jak pometlo... 😀
@helcenka Jo už připravuji koupel, ale vidím to tak že je to poslední pokus, pak rezignuji a holt si "užijem" to vyvolávání, když se neumoudří 😎

majdula
26. bře 2011

Holky dikec za rady, s chlastem do toho fakt nepujdu ☹
Jako byt "jenom" tehotna, tak uz ted na to kaslu, to se vi... ale kdyz este kojim, tak to fakt ne, s tim asi nikdo moc nepocita, ze by se zaroven aj mohlo kojit druhy dite 😅 ... na druhou stranu ono to bude s tim kojenim pak okolo porodu beztak vselijaky, asi bude nejakou dobu pauzicka, tak uvidime...
Kazdopadne cekam do terminu, koukam ze tady hodne vymitate docela predem 😕 jako taky bych uz rodila, ale prcek si to evidentne nemysli jeste...

beisis
26. bře 2011

@eriana Tak já jsem se o to tenkrát hodně zajímala, když jsem čekala prvního syna a přenášela už týden a hrozily mi vyvolávačky a jak řikám měla jsem nástup do porodky prostě v den narození syna. Ale jela jsem do porodnice už v noci s pravidelnýma kontrakcema.

@mataharyy No my máme rohovou vanu a v těhotenství jsem za to fakt vděčná. Teda aspoň v těhotenství. Normální vana a zvedání bylo pro mě ke konci stim velkym břichem fakt hrůza 😀 . 😀 😀 A to nemluvim o tom, že když jsem vlezla do úzký vany, tak jsem si připadala fakt velká tlustá a nemotorná a když se voda ve vaně ještě zvedla, tak to bylo ještě horší 🙂

mataharyy
26. bře 2011

@majdula Juj můžu dotaz to pak budeš, nebo plánuješ kojit obě dítka? 😕 Nebo starší odstavíš, nějak si to nedovedu představit, tak proto takovej blbej dotaz 😅 Jináč já s "drsným" vyvoláváním začala v pátek a to byl termín, jenže to je to kdyby mě nechali ještě týden přenášet tak tu neskřečkuju, ale když vím že pokud do pondělí neporodím tak nastupuju, je to na pytel 🙄
@beisis No ani nemluv si připadám po každé koupeli jak velryba na suchu, se hrabu jak do hrobu, pak jak z hrobu, pořádně se ani neponořím pač mám moc vysoko břicho... prostě děs 😅 Ale jináč teda ani dvouhodinová vana nezabrala, tak já nevím fakt se mu nechce, takže na to asi dlabu a děj se vůle boží 😖

majdula
26. bře 2011

@mataharyy Covece ja to nejak neplanuju, jak to bude, tak to bude 🙂 Jako odstavovat starsiho nasilim urco nebudu, urcite ne ted, by si to urcite spojil s novym "vetrelcem" a to nechci, aby pak zarlil... navic je furt docela malej, klidne ho budu kojit do dvou, mi to neva... on beztak pije uz jen po probuzeni, obcas na dobrou noc, kojim zasadne v posteli, takze rozhodne nebudu davat obema zaraz 🙂

Hele drzim palce, at to do pondelka stihnes, mne se to vyvolavani taky nelibilo, vubec 😒 jeste ze me to tentokrat mine... ale zas hrozi cisar, no, to si clovek nevybere... to je na pytel, ze te nenechaj prenaset, pritom aspon par dni by mohli a meli, dyt je to furt fyziologicky... nebo jsou jiny duvody u tebe?

mataharyy
26. bře 2011

@majdula No právě proto se ptám, že by mi pak to odstavování přišlo "kruté" a v okolí nemám nikoho kdo by to měl tak že kojil první a zároveň i druhý, tak mě to právě zajímalo jak to pak budeš dělat, ono třeba se ti starší pak odstaví po porodu sám, že... 🙂
Nejsou jiné důvody, tady je to takovej "trend" nenechávají přenášet, termín jsem měla v pátek a to už mě chtěl vzít na poslední kontrolu a kdyby nic tak rovnou na vyvolání, ukecala jsem ho do pondělí (chvála bohu že měl v pátek nátřesk) a pokud nic tak jsem jasná 😒 Fňuk... 😅

majdula
26. bře 2011

@mataharyy Hele a co by se stalo, kdybys proste v to pondeli nenastoupila, proste neprisla? 😉
Jako nasilim ti prece porod vyvolat nikdo nemuze 😎

mataharyy
26. bře 2011

@majdula se obávám že bych pak raději rodila doma, pač by mě v nemocnici asi zavraždili... 😅

nedbalinka
27. bře 2011

@mataharyy Ahoj, je mi líto, že Ti to zatím nezabralo...třeba se dnes ještě stane zázrak.....
@majdula Já teda obdivuju všecky matky, co kojí víc jak půl roku-rok....přijde mi to trochu úchylné...nehledě na to že nejnovější studie prokázaly že nejprospěšnější pro dětátko je kojit jej do půl roku, tak dlouho z matky saje všechny blahodárné látky, nicméně do půl roku je z matky vysaje kompletně, vycucne ji jako malej upírek a další kojení je už neprospěšné, nebot tahá z maminky i naopak látky škodlivé, které mu nijak nepomůžou ani díky nim nevyroste (zlatej sunar-nutrilon apod.... - z toho se roste mnohem víc), a navíc to pak hodně škodí i samotné mamince, takže jestli se budou kojit dvě, tak nevím ale miminko toho "moc dobrého" do sebe božátko asi nedostane.... pro mě prostě půl roku strop a finíto! 🙂

mataharyy
27. bře 2011

@nedbalinka No budu v ten zázrak doufat, ale nevím, nevím... A nejsem si jistá že se mi chce do třetího riciňáku, včera se mi po něm dost zvedal kufr 😅 Jináč k těm studiím o kojení, to máš těžké ono co člověk to názor a studie stále mění 😅 Já kdybych mohla kojit, tak kojím co to jde 😵 ale nebylo dopřáno, tak hádám u druhého to půjde 😵

beisis
27. bře 2011

@mataharyy Uvidíme, tak třeba si to ještě rozmyslí. On určitě cítí, jak se ho chceš zbavit a tak se mu just na svět nechce 😀

mataharyy
27. bře 2011

@beisis Bejt to na mě tak se na to vykašlu, nikam ho netahám a ještě týden si ho ponosím, však co mám ho nosit teď nebo pak v šátku 😀 mě jde o to vyhnout se tomu vyvolávání v nemocnici 😅

beisis
27. bře 2011

@mataharyy Já to chápu. Já už to měla fakt špatný proto jsem i celkem chtěla, aby mi mimčo i vyndali a u apolináře měli jednání hrozný, tam by mě fakt nechali přenášet měsíc. V hořovicích chtěli vyvolávat týden po termínu, což mi přijde akorát.

mataharyy
27. bře 2011

@beisis ty jsi rodila v hořovicích?? 😕 😎 Já taky a rodila bych tam zas, jen je to krapet z ruky 😀 No nevím fakt dumám zda prubnout ten třetí ricin...??? 😕

beisis
27. bře 2011

@mataharyy jj rodila. Ale taky právě to mám z ruky, tak chci rodit v podolí. Už tam jsem zaregistrovaná. A hlavně v Hořovicích vzhledem k tomu, že mi udělali císaře, by to nechtěli risknout a vzali mě na císaře znova a já chci přirozený porod. Tak to zkus za zkoušku nic nedáš a možná ti doporučim neupínat se na to. Holt to brát tak, že když to nezabere nedá se nic dělat. Třeba když se na to tolik neupneš psychicky, tak to taky pomůže. Ale vim přesně jak ti je. 🙂

mataharyy
27. bře 2011

@beisis Já to do hořovic měla hodinku autem, teď jak žijem na slovensku by to bylo krapet delší 😀 ale fakt se mi tam líbilo a byla jsem ráda že jsem nerodila v nějaké líhni v praze 😀 Jen na poslední den se vrátila primářka z dětského a to je jiná... 😒 ale to už jsme se oblékali a šli domů 😎 Jináč já doufám, ale už se neupínám (teda ne až tak vědomě) a už jsem se smířila s tím že když to nezabere tak to prostě nezabere... Včera ani ta vana nzabrala, pak jsem dostala chuť na kompot, zežrala jem celé kompotované hrušky a taky nic, takže právě dumám zda má cenu ještě do třetice zkusit ten riciňák, nebo se na to vykašlat a vyčkat co bude 😅

beisis
27. bře 2011

@mataharyy Já jsem to taky měla tak hodinu. A ta primářka na novorozeneckým byla takovej rapl. Ani dudlíka jsem nesměla dát synovi.

eriana
27. bře 2011

@nedbalinka Tak na kojení mám stejný názor jako Ty, přijde mi to u většího dítěte docela úchylný, taky si říkám, že půl roku je strop. Navíc když pak čtu u nás na diskuzi, jak se roční děti budí 8x za noc na kojení - tak to fakt ne 🙄

@beisis Však dudlíky se obecně nedoporučujou při kojení, stejně jako příkrmy z lahvičky...

A s tím vyvoláváním bych je taky nejradši poslala do háje, do 42+0tt není žádnej důvod to dítě vyhánět... A někde nenechají přenášet ani 3dny, to je síla.

beisis
27. bře 2011

@eriana No jenže to bych musela mít svoje dítě 24hodin na koze a to nešlo navíc po císaři bylo pro mě i normální kojení celkem muka. Stejně jsem do 6 týdnů o mlíko přišla díky stresu a díky tomu, že jsem dostala záněty do bradavek. Když už to došlo tak daleko, že malej dostával histeráky jen viděl moje prso, tak to byl strop. Zkoušela jsem odstříkávat a dávat mu odstříkaný ovšem jsem měla tak málo mlíka, že to přestalo stačit a nechtěla jsem trápit ani dítě ani sebe. Takže jsme skončili na UM a jak byl pak spokojený. Sice to člověka mrzí, ale za každou cenu to taky nejde.
Jinak moje dokonalá švagrová kojí ještě 2 letýho kluka a můžu vám říct, že je celkem dost otřesný, když jsme někde na návštěvě, a on jí normálně vytahuje kozy, aby se napil. (možná jsem to napsala fakt hnusně, ale tenhle případ mi totiž přijde fakt otřesný)

eriana
27. bře 2011

@beisis Já to měla s kojením taky hororový, v Benešově se nějak neumí prvorodičkám v tom věnovat, kojit jsem přestala po dvou týdnech, kdy jsem dostala zánět prsu. Myslela jsem si, jak je kojení přirozená věc a jak to zvládnu a až poté, co jsem si o tom začala hledat info, jsem zjistila, že jsem dělala skoro vše špatně. Ale Damien třeba dudlík nikdy nechtěl a já mu ho necpala - dítko s dudlem mi taky není moc sympatický. No a já mám nevlastní tetu a ta kojila snad do 4let, to byl humus. Měla pak druhý dítko, a ten větší se jí taky věčně sápal do výstřihu. No fakt humus 🙄

beisis
27. bře 2011

@eriana No mě dudlík u dětí moc nevadí. Já jsem mu ho necpala. On ho měl vyloženě jenom na spaní, protože ho to uklidňuje. Ale co mi řikala doktorka, tak je to i tim, že jsme měli komplikovanej porod a malej se přidusil na pupeční šňůře. Mě v porodnici s kojenim taky moc nepomáhali, takže jsem mohla kojit jen na jeden způsob a to pro mě bylo i celkem hrozný. Teda v porodnici dobrý v rámci možností a dojeli jsme domu a já začla mít problémy.
Jinak stim sápánim do výstřihu je fakt hrozný. Tohle je možná jediná chvíle, když to vidim, že jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo.

beisis
27. bře 2011

@mataharyy Ty už rodíš co 🙂

eriana
27. bře 2011

@beisis Taky si občas říkám, že se asi rouhám, ale že jsem ráda, že nekojím. A u druhého docela přemýšlím, zda kojit budu, ale asi jo, jestli se to povede. Snad natrefím na dobrou sestru, která mi s tím pomůže.

A myslíš, že Mataharyy už rodí? No kéž by, přála bych jí to, vyvolání je hnus. Ale zase jestli byla tak hezky nachystaná, jak tu popisovala, mohlo by to jít hladce...

mataharyy
27. bře 2011

@beisis
@eriana ale houbelec nerodím, jen jsme se šli na odpoledene projí ve vesnici za lesem a kopcem se hrál fotbal tak jsem se rozhodli pro lení tůru 😀 takže jsme se hodinku a půl sápali lesníma stezkama tam, dali jsme si kolu a pač jako správný fanoušci nás fotbal vůbec nebere, tak jsme se otočili a šli lesníma stezkama zas dom 😎 Parádní procházka, unavený jsme všichni, dětma počínaje a náma konče, ale bylo to super takže jsem si před cestou ani riciňák nedávala, představa projímadla a lesní stezky kdy z jedné strany sráz dolu a z druhé "stěna" nahoru není nic moc 😀 Takže co zítra na kontrolu a "hurá" na vyvolání, nechce se mu už ho nebudu přemlouvat, beztak si ze mě dělá jen srandu 😎
Jináč je fakt že ty dudlíky tam hodně odmítají a ta primářka byla na pěst, fakt ještě že nás pustili ten den co ona se vracela z dovolené, takže jsem jí viděla jen na jedné vizitě 😝 U nás teda dudlík proběhl, ale řekla jsem že do roka, nebo do prvního zubu, pak šlus no a protože obojí přišlo ve stejný okamžik, zhruba (jak rok, tak zub 😀 ) bylo to jasný 🙂 Já totiž nemám ráda třeba dvou a více leté děti jak jdou a v tlamě dudel 😅

beisis
27. bře 2011

@eriana Myslím, že už je asi v porodnici protože už se neozvala 🙂
No taky doufám, že se to teď povede protože přeci jen umělá výživa stojí peníze a všude sebou jí taky tahat nemůžu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru