Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

eriana
10. dub 2011

Tak co, tak co?? Nějaký miminka? 😀

nedbalinka
10. dub 2011

neeeeeeeeee, kdeze..... ma nekdo v planu tento tyden lupnou ricinaka?rada bych do toho sla s nekym....takova psych. podpora.... 🙂 😀

eriana
10. dub 2011

@nedbalinka Já teda zatím ne, na mě je brzo. Navíc jsem pořád u našich, tady rodit nechci, kromě dokladů tu nemám nic.

helcenka
11. dub 2011

Ahoj holky,
tak my taky nic. Včera mi teda břicho tvrdlo o sto šest. Nemohla jsem udělat ani krok. Ale odpoledne jsme byli u našich na zahradě a já tam tahala dřevo z lesa, jsem si říkala, že se to možná rozjede, ale mimísovi se to zrovna asi líbilo, protože mi břicho povolilo a už to nebylo tak hrozný. Velká námaha mu evidentně dělá dobře... 😀

Jinak s tím nápojem - ve středu jdu na kontrolu, tak uvidím, jak se to vyvinulo, jestli to vypadá blíže porodu. Nicméně zítra si udělám kořeněný nápoj. Doufám že se po něm - slušně řečeno - nepoblinkám. 😝

mataharyy
11. dub 2011

@helcenka hodně medu a představuj si něco dobrého 😀

verczu
11. dub 2011

Ahoj holky, pošlete mi někdo odkaz na ten váš zázračný nápoj. Jen pro jistotu. Nechce se mi pročítat celou diskuzí. Díky

nedbalinka
11. dub 2011

@verczu je hned na prvni nebo druhe strane tusim.... 🙂 ricinovej olej, merunkovy dzus a cistej alkohol / davky jsou napsane tam. ten ricinak nejlip od znacky saloos / kterej je i pro vnitrni uziti.
@helcenka ja chlastam dnes korenak taky vydatne, med tu nemam, ale da se to....teda nejlepsi je to pit v prubehu celyho dne po troskach....dnes na koktejl nemam odvahu, naladu mam od rana prapodivnou, po peti mesicich cekani nam prisel rano email ze manzovi schvalili konecne pracovni vizum do australie, firma tam na nej ceka, tak jsem z toho rozcarovana, nejak jsem doufala ze to nedopadne, ze se vratime do spanelska a nebo ze dopadne nejaka prace tady v praze... je to divnej pocit. chjo, proc my ten zivot mame tak komplikovanej.....nekdo hnije celej zivot na jednom miste, teda asi to je nuda no, ale zas se takhle porad srat po svete.....no asi jednou budu mit ve stari pestre vzpominky a doufam ze i deti z toho neco vytezi.... jdu si zalit cerstvej korenak.... v pupku se to hrozne mele, kdyby z toho aspon neco bylo.....

akcijy
13. dub 2011

Zdravím dámy, ráda bych se dozvěděla, čím to rozjet...mimčo vysoko, bolesti, tvrdnutí bříška, prdel mě bolí jak kdybych tam měla tank 😀 malá byla taky na vyvolávačku a to až na potřetí. Trpěla jsem tam tři dny....nevíte čím čím, abych tam neskončila znovu? je tu halda příspěvků, to by trvalo a trvalo 😎

nedbalinka
13. dub 2011

@akcijy na první straně tohoto fora maš všechny rady.... 😀

romanka30
13. dub 2011

tak já to tu vše celé zdárně dočetla,,a hlásím se mezi vás,,čekáme třetí miminko ,,opět kluka ,,první termín 22.duben a druhý termín dle MS 9.květen,,,,toho druhého data se doufám vcelku nedočkám jelikož muj druhý syn měl při porodu skoro 4 a pul kg.a 58 cm,,,,ted to vypadá taky na macka tak strašně moc doufám že pujde dříve ,,,v nejbližších dnech plánuji taktéž nápoj ,,už pár dní mám neustálé tvrdnutí břicha a otevřená jsem na dva prsty,,,,už bych moooc chtěla,,🙂

ofelieee
13. dub 2011

holky tak já nápoj vzývám do nebes 🙂
19:00 večeře - bramborová kaše s párkem
19:30 nápoj (celkem asi deci a půl, ani mi to nepřišlo tak hnusný, jen ta slivka)
22:00 začala jsem běhat s průjmem a bylo po večeři 🙂
23:00 začala mi být zima a průjem lítal jak blázen
24:00 pochopila jsem, že to co se mnou cloumá po 3 minutách jsou asi kontrakce a volala PA, ať prej počkám hodinu a kdyžtak volám zas
1:00 už jsem skoro nevnímala, drahý volal PA ať jede
1:45 pocity na tlačení
1:50 dorazila PA, otevřená jsem byla na 10 cm, tlačit!
2:53 Kubík byl na světě!
fakt paráda 🙂

nedbalinka
13. dub 2011

@ofelieee whoooooooooooooooooow' tak to teda moc gratuluji to je skvele! Ja to zkusim do konce tydne urcite. Prosim Te v jakym jsi byla tydnu kdyz jsi to lupla? Ja jsem dnes 39+0...tak by to mohlo vyjit. hlavne at jste v poradku a uzivej si miminko! 🙂

eriana
13. dub 2011

@ofelieee Gratulka k pěknému porodu, i když to mohlo být nápojem a taky nemuselo, někdo má takový porod a o riciňáku v životě neslyšel 😉 Jsem stále 2v1, ani poslíčky se nekonají, na jednu stranu jsem ráda, dělají nám na baráku a čím dýl se mrně vylodí, tím líp. Ale jinak jsem jak velryba a už se těším, až bude venku 🙂
@romanka30 Pěknej cvalík, jako ten můj a to byl první, tak se těším na míry druhého chlapáka 😀

helcenka
13. dub 2011

@eriana, @nedbalinka
holky, hlásím se po dnešní kontrole. Na porod je dole vše připraveno. Dnes dr. dokonce šmatal mimísovi na hlavičku. Jen bohužel zbývá, aby se mimís uráčil. Dle UTZ má cca 3,5 kg, takže je nejvyšší čas, abych mohla rodit normálka. Takže čekám čekám a čekám. Mám naordinovaný klid, protože mimísovi evidentně dělá dobře námaha - okna mám umytá, o víkendu jsem tahala dřevo z lesa, od včera nám nejede výtah, takže když se k nám vyškrábu, myslím, že rodím, ale ono z toho zase nic není. Takže pravý opak námahy by prý mohl udělat zázrak....
Takže uvidíme, jak se to vyvrbí. Kubík je teď nemocný, takže jsem v jednom kole, takže den klidu asi fakt nehrozí. 😒

eriana
13. dub 2011

@helcenka Mimís ví, že ho chceš vyhnat, tak Ti to nedaruje 😀 Ale jinak gratulace k nějakému postupu.

ofelieee
13. dub 2011

@nedbalinka s tím mým termínem to bylo složitý, podle UTZ v 7tt byl termín 1. dubna, podle poslední MS 11. března... a další a další UTZ směřovaly spíš k tomu 12. březnu... byla jsem z toho sama zmatená a trochu jsem ztrácela trpělivost (chtěla jsem rodit doma, a velký přenášení by to vylučovalo - no jenže kdy jsem začla přenášet, mi nikdo neřekl 🙂 ), tak jsem to prostě zkusila - že jako jestli je to nachystaný, tak to spustí, jestli ne, tak ne... a ono jo
Ani si nemyslím, že ta rychlost byla tím koktejlem, věřím, že to byl hlavn spouštěč...
držím palce všem!

nedbalinka
14. dub 2011

@ofelieee Tak já bych si přála stejný postup, zítra do tohoa si jdu....

@helcenka Přeju ti, aby to bylo rychle, ja dnes byla taky na kontrole, že prej se to dole taky chystá, což je oproti min. tydnu změna, ještě jdu přelouskat zpravu z porodnice, u čípku-hrdla už nemam žadnou hodnotu jen nějakej vyraz, ani tomu nerozumim..... každopadne, v noci jsem mela docela dlouhy bolesti, jsem 40.tyden, tak určitě ničemu neuškodim, a kdyžtak bude mravnej projímak. někdo kdo se chce přidat:? no, ja tu pak napišu...... držte mi palce, at mam odvahu, docela se porodu děsím, jsem prostě srab.... 😝

ofelieee
14. dub 2011

@nedbalinka budu držet pěsti! A jsem zvědavá... 😉

agnessa
15. dub 2011

hezké ráno,
tak jsem se zájmem přečetla část diskuze a zvažuju, že bych nápoj také vyzkoušela... TP mám v pondělí (ale dcera je o cca 2týdny větší) a kvůli vyššímu tlaku mě Dr nechce nechat přenášet. První dceru jsem přenášela 10 dnů a ten porod (zcela vyvolávaný, 35 hodin šílených bolestí atd.) stál opravdu za to, že si říkám, že tímto nemůžu nic pokazit (při "nejhorším" to jen nezabere a dojde opět na tablety, ale nebudu se užírat, že jsem to mohla zkusit jinak)... tentokrát jsem už aspoň nějak otevřená (cca 2cm, zkrácené hrdlo atd., minule jsem nebyla vůbec), mám za sebou už 2x hamiltona a vůbec nic se neděje...
dneska jedu nakupovat ingredience 😀 napřed bych ráda zkusila kořeněný nápoj a chci se zeptat - kde jste sehnaly sporýš? skořice musí být vcelku, nebo může být i mletá? a tento nápoj se pije jednorázově, nebo víc dnů po sobě?
pokud by nezabralo toto, asi se zachovám dle pravidla "zoufalá situace vyžaduje zoufalé činy" a v neděli nebo pondělí bych vyzkoušela i ricinový olejíček (kamarádka to teda zkoušela, na ni to nezabralo, ale říkala mi, že za pokus to stálo a aspoň se cítila o 3kg lehčí po důkladném vyprázdnění 😀 )...
další vyvolávaný porod bych zažila docela nerada, celkově jsem z toho neměla dobrý pocit, přišlo mi to hrozně násilné, myslím, že i to stálo za tím, proč jsme pak měly s malou hrozné problémy s kojením a vzhledem k tomu, že další dítko momentálně neplánujem, ráda bych aspoň to druhé zkusila přivést na svět pokud možno bez zásahů lékařů...

nedbalinka
15. dub 2011

@agnessa ten kořenák jsem pila, bez sporýše, jen celá skořice, hřebíček a dva pytlíky zázvorového čaje, ale nic.... tak Ti přeji, aby Tvůj porod byl tentokrát o mnoho snažší! hodně štěstí! 🙂

nikolka007
15. dub 2011

AHOJKY VŠEM, MÁM TAKOVEJ DOTAZ K TOMU RACINOVÝMU NÁPOJI. Jaký poměr těch věciček se do toho vmíchává?? Už třetí den mám bolesti v břiše, a zádech. Břicho mi tvrdne, celou noc nespim. Prosím o ,,receptík,, 😀 na ten kouzelný nápoj 😀 😀

akcijy
15. dub 2011

Tak sem začala pít ten čaj z maliníku. Piji ho třetí den, píší tam třikrát denně, může se pít vícekrát? Malá to chce pít taky, co myslíte může? 😀 😎 uvidíme jestli to nějak pomůže, jinak ten ricinák má smysl pít, až když je dole nějakej pohyb, že?Bez otevření to nemá cenu. Já se cítím jak vyvrženej vorvaň 😀

beisis
15. dub 2011

@akcijy Já jsem si ho dala a byla jsem zavřená pomohl mi, že jsem se začla otvírat.

eriana
15. dub 2011

Koukám kolik tu bude nových miminek 😉
Maliník piju, doporučený dávkování bych asi nepřekračovala a můj synáček ho pije po lžičkách se mnou, chutná mu. Piju ho půlitr denně, už asi tři týdny. Vloni mi to bylo k ničemu, i semínko a kořeněný nápoj, letos jsem snad narazila na lepší a rozumnější doktory.

nedbalinka
15. dub 2011

holky, lupla jsem to nekdy o pul ctvrte, od te doby jsem byla 5x na wc, mam bolesti ale takove ustavicne, sem tam silnejsi pak slabsi, jdu do vany do horky vody jestli se to rozezene.... 🙂 uvidime......

mataharyy
16. dub 2011

@nikolka007 půl panáka oleje půl panáka alkoholu a do trojky dolejt džusem 😉 budu držet palce ať zabere 🙂
@akcijy ha já byla otevřená a nezabral ani tak 😉 po dvou vyvolávačkách, kdy se mi nespustili ani kontrakce (prostě ven nechtěl) jsem večer před třetí vyvolávačkou zkusila masáž bradavek (sic jsem si připadala jak trotl, ale ta nemocnice mi už lezla krkem 😅 ) do tří minut se mi rozjeli kontrakce po dvou - třech minutách trvající minutu a víc, tak jsem si ještě došla na záchod, jestli to nepřejde 😅 asi tam mi praskla voda (pač jsem to ani nevěděla 😀 ) a od první kontrakce do narození 2 hodiny 19 minut (přesně 🙂 ) takže kdo ví co pomohlo, ale v případě nouze je asi nutné zkusit co se dá 😎

mataharyy
16. dub 2011

@ofelieee tvé rozpětí termínu je taky dobré já u prvního měla dle PM termín první týden v březnu a dle utz 24. dubna 😀 jináč taky dobrej porod, gratuluji 🙂

helcenka
16. dub 2011

@nedbalinka - že by nápoj zabral 😉 😀 😉
Nebo nás jenom napínáš?

agnessa
17. dub 2011

tak já pořád váhám (hrdinka veliká 😀 ) TP mám zítra, chtěla jsem původně vypít nápoj dneska, ale nahlásila se nám návštěva (kterou bych ráda měla za sebou, protože je schopná přijet i den po návratu z porodnice 😠 ), takže dneska zase nic... ale zítra by se to dalo 😀

nedbalinka
17. dub 2011

Nazdar carodejnice, nedbalinka vam vzkazuje ze napoj zabral. Lokla to ani nevim kdy ale jelikoz litala na zachod a zdalo se mi to divne.... tak se nakonec priznala za to kolem 17lokla , no a asi 22.30 jsme jeli do porodnice. Hector se narodil 16.4 v 2.30.

Mejte se a hlavne to reknete svym polovickam co se chystate udelat

manzel

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru