Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
21. dub 2011

@helcenka ahojky však máš tp až dnes,já myslím že v tp a před ním rodí málokdo,já měla porody oba spontánně,po koktejlu mi praskla za cca2h voda.Já měla tehda od doktorů nůž na krku a byla dle nich neotevřená,nepřipravená a kdeco.Mě koktejl pomohl na 100%.To bylo 3dny po tp a bylo tomu koktejlem pomoženo
Druhý porod se rozběhl zase sám 3dny po TP,bez nápoje.Den předtím taky malá na KTG spala a ona vůbec jim moc nejela do noty na ty jejich záznamy.
První mimi 3,51 a druhý 4020.I díky epinu bez nástřihu

helcenka
21. dub 2011

@petja - ahojky - no já vím, že mám ještě čas, jenže jsem v takovém divném rozpoložení, protože už tři týdny mi dr. říká, že každným dnem budeme rodit, ale ono nic.
Já jsem ale právě limitovaná odhadní váhou miminka a tím, jestli se porod rozjede nebo ne. První porod se rozjel den před termínem, jenže se právě jen rozjel, trvalo to šíleně dlouho, otvírala jsem se pomalu, nakonec, když už bych byla připravená, tak miminko nenaléhalo hlavičkou... Malej měl nakonec 4,25kg a odhad byl tři dny před porodem 3,5... No byl to děs.
No a teď jsem teda připravená, otevřená, jen miminko se ven netlačí.
Já uvidím přes Velikonoce, možná bych pak do koktejlu šla.
A vyměnila jsi si fotku, vůbec bych tě nepoznala, jsi ostříhaná 😀 .

petja
autor
21. dub 2011

Holky,já právě taky měla strach z dlouhotrvajícího porodu,když nepraskla voda.Proto sem vypila nápoj když byly ty kontra halabala už cca 3h a pak do hodiny se mi zpravidelnily,porod byl do 2h,odjet z domu později,tak mě rodí manža v polích.Já tomu nápoji opravdu věřím a asi i to posiluje účinek 😅

xaverov
22. dub 2011

@petja me koktejl pomohl pet dni pred planovanym TP. Taky s velkou uspesnosti, porodila jsem asi 6, 5 hodiny po vypiti koktejlu. Ricin.olej pomaha urcite i pred TP, ale musi bejt vsechno pripraveny.

eriana
22. dub 2011

Tak já stále přemýšlím, jestli jo a nebo ne. Přes víkend asi ne, bo jsme dneska byli nakupovat a nic jsem si nekoupila ani na jeden ten utrejch, tak kdyžtak příští týden. I když mám nutkání vydržet do tý kontroly ve středu, co mi odhadnou za tu váhu 😎

akcijy
22. dub 2011

tak já pořád nic...ani škvírka, poctivě piju malinovník.dnes jsem zkoušela koupit ricinák v lékárně....bez úspěchu 😠 že prý ho ani nevedou...to sou kecy 😀

meleri
23. dub 2011

ahojte tež jsem to nedávno řešila..nakonec jsem to nepila. zkuste masáž bradavek. ale chce to tak 15 min v kuse a ne jemně ale prostě si je třít. dostaví se silné kontrakce. dělala jsem to tak středa čtvr. pátek, v sobotu mi odešla hlenová zátka, tak jsem pokračovala dál, ráno a večer nebo přes den jak jsem si vzpomněla a v pondělí mi začly kontrakce a v úterý jsem porodila.

karol84
24. dub 2011

u nás nepomohly žádné "vyvolávače" - nápoje, čaje, horké koupele, fyzická námaha, masáž bradavek, sex... prostě nic

petja
autor
26. dub 2011

@meleri Super,že masáž byla tak účinná.Jo,15 min je dost.Já to podporovala asi 5x denně a to vždycky sérku 3x 3min

meleri
26. dub 2011

@petja já jsem měla takovou hrůzu z toho cís. řezu že jsem si řekla buď teď nebo nikdy 😀 . no a nakonec jsem porodila normálně...fakt přirozený porod je super, člověk hned vstane a normálně funguje...celkem bych to aji zažila ráda znovu ale do třetího fakt už nejdu! je to makačka...

akcijy
29. dub 2011

dobré ráno všem....nevíte holky kde se dá koupit ten ricinový olej v olomouci?zkoušela jsem lékárny, ale tvrdí mi, že ho nevedou.... 😠 díky za info

weryss
29. dub 2011

@akcijy Ahoj, zkus se zeptat v nějaké čajovně, většinou ho tam mají.

akcijy
29. dub 2011

čajovna....zkusím

eriana
30. dub 2011

Ahojky,
jdu se nahlásit, že už mám kloučka taky u sebe 😉 Nápoje ani koktejlu netřeba, chvilku před prasknutím vody jsem masírovala bradavky, ale jestli to na to mělo vliv - čert ví 😀

akcijy
30. dub 2011

gratulace gratulace.....my pořád čekáme, nic a nic 😀 asi to bude velkej frajer, když se na to tak připravuje 😎

nedbalinka
1. kvě 2011

@eriana GRATULACE NEJVĚTŠÍ!!! TO JE SUPER, DOUFAM ŽE JSTE V POŘADKU A JAK BYL VELIKEJ A CO POROD DOBRY? PIŠ PIŠ, JSME ZVĚDAVÍ! 🙂

helcenka
1. kvě 2011

Ahoj holky,
v úterý se nám narodila holčička, jmenuje se Kateřinka. Porod byl docela rychlý, bez jakýchkoli komplikací. Kačenka měla 3880 g a 50 cm.
Už musím běžet...

akcijy
1. kvě 2011

mohly byste mi říct správný poměr na koktej.?snažila jsem se to najít, ale je tady toho hodně.....konečně jsem se odhodlala, tak at si to nerozmyslím 😀

eriana
1. kvě 2011

@nedbalinka Ahojky 😉
Jestli se o porodu dá říct, že byl úžasnej, tak to byl ten můj 🙂 Od prasknutí vody po porod 4,5h. A velkej docela byl - 4840g a 54cm, narodil se 24.4. v 1:32h. V pořádku jsme, i se docela dobře sžíváme doma. Co Hector, jak se má k světu?

eriana
1. kvě 2011

@helcenka Krásné míry 😉 Velká gratulace k malé princezně...

akcijy
1. kvě 2011

nevíte jak by to mělo fungovat?pamatuji, že někteří psali, že se aspoň vyčistili, ale hodka pryč a já se ani nečistím 😕

pavlluska4
1. kvě 2011

Ahoj Holky, myslíte, že si můžu ten nápoj dát, ikdyž doktor říká, že ještě nejsou pordní cesty nacyhstaný? Nejsem otevřená. Ale už to chci mít taky za sebou 😉

akcijy
1. kvě 2011

@pavlluska4 zkusit to můžeš, myslím, že se tu psalo, že jedna se po tom aspoň otevřela.... 🙂

lili_k
1. kvě 2011

@akcijy u me to melo docela pomaly nastup, nevim uz presne, ale asi ve 2 jsem ho vypila a v 6 jsme jeli, ale to byly kontrakce jeste dost slaby, poradne se to rozjelo jeste pozdeji 🙂 Drzim moc palce!!!
V jakym pomeru jsi to namichala? 🙂 Za chvili me to taky ceka, doufam, ze opet zabere 😵

Vsem tady gratuluju k mimiskum 😵 @eriana teda, to byl kus chlapa 🙂 gratuluju 🙂

akcijy
1. kvě 2011

@lili_k psali tady do 3dcl džusu, 50ml riciňáku a panák alkoholu....

akcijy
2. kvě 2011

dobré ráno, v deset večer mi začaly obrovské bolesti v podbříšku a tříslách....vyspat se to nevím co je 😅 břicho tvrdne jako blázen, ale stále sem tu.....nevím nevím 😠

vrca
2. kvě 2011

Ahoj, chci se zeptat kde jsi koupila ten riciňák? já ho v Olomouci nemůžu sehnat. Dík

helenka7
7. kvě 2011

Ahojte. Jsem ve 36tt a od 30tt mě hrozí předčasný porod. Minulý týden mě odešla hlenová zátka a s ní nastoupily šílený bolesti zad. Trvají už týden, malá se tlačí dolů, ale porod se doposud nerozběhl. Bříško stále tuhne, ale nic. Mám pocit, že kdybych takhle měla čekat do termínu, tak bych pak neměla ani sílu malou porodit. Už ted jsem total ko. Malá má 2600gr. Co myslíte, je vhodné ten nápoj vyzkoušet?

helenka7
7. kvě 2011

Ještě jsem zapoměla napsat, že jsem otevřená pro prst volně.

beisis
7. kvě 2011

@helenka7 Zkusit to můžeš, ale spíš bych tak týden ještě počkala. Každý týden na víc se počítá a ideální to je až tak od toho 37-38 týdne. Pak už neohrozíš tolik miminko, takhle by jste si taky mohli hezky počkat v nemocnici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru