Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

beisis
6. únor 2012

@maky_maky Někdy jsou vnitřní pocity nejlepší 🙂 . Uvidíš prolož to horkou vanou třením bradavek a třeba se zadaří 🙂

maky_maky
6. únor 2012

@beisis vana je večer jasná a třeba i nějakej sexík večer a uvidím, hlavně se nějak nestresuju, zabere zabere nezabere nezabere však co!!

beisis
6. únor 2012

@maky_maky Času dost 🙂

kabatek
7. únor 2012

@petja tak nakonec bez koktejlu, 12 hodin pred indukci prisla kohanka sama od sebe. a stihla to v rekordnim case.

dandulikabc
9. únor 2012

Ahoj Petjo,
gratuluji k dětičkám. Chtěla jsem tě moc poprosit o radu.Četla jsem si diskusi,kterou si zahájila o nápoji na vyvolání porodu.Mám termín porodu 19.2.Neustále přemýšlím nad koktejlem.Vzhledem k tomu,že mám 3letou holčičku,jsem se chtěla zeptat,jestli je dobré si vzít nápoj třeba týden před termínem,když budu mít hlídání.Nebo počkat na den v termínu porodu.
Dále zda je nápoj lepší třeba vypít i preventivně?Jestli se člověk po něm lépe otevírá než přirozeně nebo má počkat až se porod rozjede.Popřípadě,když se porod rozjede,jestli si nápoj vypít i tak,jestli se rychleji uvolňuje.Nezlob se,že tě tahle obtěžuji,ale na první porod mám hrozné vzpomínky,tak se tomu snažím zabránit.

petja
autor
9. únor 2012

@kabatek Tak to je perfektní!

@dandulikabc Děkuju! Osobně bych počkala s nápojem až to bude k porodu vypadat,jako pravidelné kontra,to by mohlo otvírání podpořit,udělala jsem to tentokrát zase tak,i minule při Jolance,ale jako týden před TP zkusit můžeš,ale spíš až po termínu,nemáš možnost hlídání,když to prostě přijde? Já mám děti dvě a dycky se to nějak udělalo,fixně sem měla domluvené,že děti pohlídá,to stejně dycky někdo musí 😉

bocinka
9. únor 2012

@kabatek povídej, přeháněj.... 😉

dandulikabc
10. únor 2012

AHoj Petjo,děkuji za email.Problém s hlídáním mám,ale pokusím se to zařídit na termín porodu a potom nápoj zkusím.Doktorka mi říkala,že už je vše připravené k porodu.Teď už prý jen záleží,až děloha porod rozjede. Nápoj mám tedy vypít,i když už se porod rozjede,aby se uvolnily cesty?Děkuji.

lucciasek
13. únor 2012

Ahoj holky, už asi týden průběžně pročítám celou diskuzi a mám prosbu o radu. Ve středu 15.2. (na den přesně 40tt) mám nastoupit do porodnice na vyvolání, důvodem je to, že mimčo je menší, než by mělo být - odhadem prý 2900g (pro srovnání - první syn měl při narození 49cm a 3.010g, takže taky žádný obřík). Jinak je všechno v pořádku, plodovka, průtoky placentou i pupečníkem a za celé těhotenství jsem neměla nejmenší problém. Od soboty piju ten kořeněný nápoj ze sporýše a zázvoru, dávám horký vany, třu bradavky atd. a zítra nejspíš prubnu ten nápoj z ricinovýho oleje, suroviny už mám nachystaný🙂. Nevíte náhodou, jak postupovat v případě, když se porod sám do středy rána nespustí a já si odmítnu nechat porod vyvolat? Doktor se tvářil, že mi nedají ani den "k dobru", že prostě když do středy nic, tak mám rovnou přijít na indukci. Což fakt nechci, ráda bych, aby se porod spustil sám - kor, když je všechno v pořádku a jediným důvodem je to, že je miminko menší... jo a bude ta holčička, takže se menší velikost dá předpokládat (oba jsme s manželem malý, já měla při narození jen 47cm). To se podepisuje nějaký revers...? Nebo jak byste se zachovaly na mém místě - šly byste do indukce, když ještě vlastně ani nepřenášíte a přitom je všechno v pořádku? Díky moc za rady.

emkous
13. únor 2012

Ahoj @lucciasek napadá mě jít rodit jinam? Šlo by to? Podle mě je to totiž na zvycích a rozhodnutí konkrétního doktora nabo porodnice. Byla jsem na tom stejně, Matoušek asi měsíc před termínem nějak přestal růst, stále jsem běhala do porodnice na KTG, průtoky atd. Všechno bylo v pořádku a nechali mě přenášet až do 41+2 (podle termínu z utz jsem byla už 41+5). To jsem měla nastoupit na vyvolání, den před tím jsem si dala ricinový lektvar a za 8 hodin po vypití porodila - míry 48 cm, 2690 g. Takže jestli je opravdu s miminkem všechno v pořádku, snažila bych se indukci oddálit. Držím palce! 🙂

petja
autor
13. únor 2012

@lucciasek asi bych argumentovala právě těmi údaji o předchozím mimču+rodinné míry a váhy,na tom přeci není nic divnýho,že jsou váhově menší,když vy to máte taky tak.Jde o to,jestli se s tebou někdo baví,nebo jsi jen další rodička a oni jedou podle svých zvyklostí..Proč je špatné,že je mimi menší?

lucciasek
13. únor 2012

Rodit mám v Praze, Krči a takhle na poslední chvíli bych už jen těžko sháněla jinou porodku☹. Doktor se se mnou právě moc nebaví, stále argumentuje tím, že jakmile bude mimčo venku a začne se kojit, tak začne nabírat a růst mnohem rychleji a že když se nechá uvnitř, tak mu tím nijak nepomůžeme. A když jsem posledně namítla, že bych chtěla, aby ten porod začal spontánně, tak se na mě díval jako na nějakou alternativní matku, co by snad nejradši porodila doma. Jinak se synem mám pohybu ažaž (20měsíců), tak jsem si myslela, že v kombinaci s těmi lektvary a vším dalším to zafunguje, ale zatím to bohužel nevypadá☹

emkous
13. únor 2012

Aha, tak v Praze vyměníš porodnici těžko... Možná je mimčo menší, protože ještě potřebuje čas na "dozrání", ale to jako argument u doktorů neprojde... Zkus ten nápoj z ricin. oleje, snad se to povede. Jinak ale myslím, že ti indukci nemůžou vnutit proti tvojí vůli, navíc když na to nemáš nějakou diagnózu. Malé mimi může znamenat, že má málo živin, ale taky to nemusí znamenat vůbec nic, tím spíš u vás v rodině.

petja
autor
13. únor 2012

@lucciasek no a na tom,že chci spontánní porod bych prostě trvala a stavěla na tom,je to tvůj porod,on za tebe případné problémy řešit nebude,tomu věř,ty budeš ta zbytečně unavená,nastřižená a třeba dny vyvolávaná rodička a to všecko zbytečně.Opravdu trvej na svém postoji,je to tvůj porod,nevim co je špatného na tom,že chci porodit přirozeně a bez předčasného ukončování těhu z jejich strany.Je to pro ně akorát pohodlnější.

dandulikabc
19. únor 2012

@petja Ještě jednou dobrý den Petjo🙂. Nápoj jsem si udělala v den termínu porodu,kvůli hlídání,neboť jsme ho měli zařízené.Jinak máme oboje rodiče vzdálené 200km. Nápoj mi ale nezabral.Bolelo mě sice břicho,ale jinak nic jiného.Chtěla jsem poprosit o radu za jak dlouho je nápoj dobré vyzkoušet znovu?Děkuji.

petja
autor
19. únor 2012

@dandulikabc osobně bych počkala do termínu,zajistila na den termínu a den po něm hlídání,vím je to těžké,když rodiče jsou daleko,co nějaká kamarádka,sousedka?

dandulikabc
19. únor 2012

@petja Termín mám dneska, hlídání mám právě zamluvené do zítřka.Což asi nevyjde🙂.Po jaké době je dobré nápoj zkusit znovu,abych si hlídání mohla znovu naplánovat?Jestli to zkusit během týdne, po cca 3dnech nebo déle?Moc děkuji.

petja
autor
19. únor 2012

@dandulikabc jo takhle,špatně jsem přečetla,promiŇ.no zkusila bych tak za ty 3dny,nebo až by mi hrozili vyvoláním

dandulikabc
20. únor 2012

@petja Děkuji moc🙂.Má i vliv to jak si nápoj připravím,jestli je dobré něčeho přidat více (kořalky,ricinového oleje)?

petja
autor
20. únor 2012

@dandulikabc z vlastní zkušenosti nevim,ale některé maminky dávaly více oleje,třeba 3/4 až celej panák

dandulikabc
20. únor 2012

@petja Děkuji moc🙂.

katyahla
20. únor 2012

Ahoj, pročítám pár stránek diskuze, vše mám nakoupeno na koktejlík - dnes jsem 40+1 a zítra mám jít kvůli cukrovce na zátěžový oxitoc.test, a že si mně v porodnici nechají na vyvolání. První porod jsem měla vyvolávaný, tak se toho chci podruhé vyvarovat, bylo to šílené. Chtěla jsem se zeptat, ve zprávě z dnešní kontroly mám napsáno: sakrálně čípek 1cm, pro špičku prstu. Myslíte, že je tělo aspoň trochu připravené a koktejl s ricinovým olejem zabere? Moc díky za tuto diskuzi!!

petja
autor
21. únor 2012

@katyahla uklidním tě,já byla den před hrozící vyvolávačkou zavřená úplně,ani ten tvůj cm k dobru a odpo sem vypila nápoj a za 2h mi praskla voda,v noci sem pak porodila synka.Takže o tomhle to není,je to o mimču v bříšku,zda je připravené,tak jak někdo rodí ráz naráz,jako já,někomu ani nápoj po termínu nezabere.Prostě do toho jdi a očekávej nejlepší!!!

katyahla
26. únor 2012

@petja Chtěla bych moc poděkovat, u mně nápoj zabral!! V pondělí, den před vyvoláním porodu, jsem si udělala koktejl, sice to chutově byl hnus, myslím, že meruňky nechci dlouho vidět, ale pomohlo to! Asi za 2 hodiny mi začali kontrakce, trvaly asi 3-4 hodiny, ale pak kolem půlnoci ustaly. V úterý jsem nastoupila na vyvolání porodu do nemocnice, a najednou jsem už byla otevřená na 2 prsty, den předtím jen na špičku a k porodu to dle doktora vůbec nevypadalo. Po zátěžovém oxitoc.testu už věci nabraly velmi rychlé tempo a za další 4 hodiny jsem měla odrozeno - narodila se nám zdravá a krásná holčička. Porod byl absolutně výborný, vše šlo jak po másle. Porodní asistentka mně chválila a já se jen usmívala, protože vím, že ten ricinový koktejl mně krásně připravil. Chtěla bych moc poděkovat za tip a za sebe jsem moc ráda, že jsem do toho šla. Káťa

petja
autor
26. únor 2012

@katyahla To jsem MOC ráda!!! Není nad super zážitek z porodu!!!

tyrisa
28. únor 2012

Holky já tady čtu zkušenosti a mám z vás radost a ještě čučím na epi-nu.... Taak bych chtěla druhý porod přirozeně,ale furt melou,že budu mít druhýho císaře.Ach jooo☹ Že prej se to tak dělá.Přitom moje mamka rodila bráchu akutním císařem,takže má jizvu od pupku dolů a mě rodila o tři roky pozdějc normálně.Teď to najednou nejde 😖

ladie
29. únor 2012

Holky, pražačky, co chcete vyzkoušet nápoj - mám doma zbytek ricinového oleje a sporýš. Daruji, tak kdo má zájem, ozvěte se.
https://www.modrykonik.cz/bazar/jine-pro-mamink...

helcenka
29. únor 2012

@tyrisa - a proč by to nešlo? Ty máš nějaké problémy? Já druhé po prvním císaři porodila úplně v pohodě... 😉

ladie
29. únor 2012

Já mám po císaři a doktorka mi říkala, že mi to vůbec nezaručuje, že bych další taky měla rodit císařem.

tyrisa
29. únor 2012

@helcenka Zatím žádný problém nemám,ale bohužel je takový přístup doktorů...zatím.Ani mi nekontrolovali jizvu,což mě se.e nejvíce,takové předčasné soudy :-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru