Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

eriana
16. bře 2010

Zuzu: Taky jsem na ní myslela, zda už🙂 No, každopádně se to brzy dozvíme...

zuzule
16. bře 2010

Eri - a ty nic? Já mám termín ve čtvrtek tak si říkám, že malej bud čeká na termín nebo až na jaro (neděle)..ach jo

blanches
16. bře 2010

Ahojky,
zaujala mě tahle diskuze, koukám, že některé už přenášíte docela dlouho. Držím palečky, aby porod přišel co nejdříve a byl v pohodě. Já mám podle ultrazvuku termín dnes, ale nevypadá to, že by se mrňouskovi chtělo ven, je teda pravda, že jsem už 3 týdny otevřená na 2 prsty, ale jinak nic. Tak jsem si říkala, že počkám pár dní po druhém termínu a pak bych to asi také vyzkoušela 😅

eriana
16. bře 2010

Zuzu: Já nic, i když mi asi právě odešla "zátka". Termín dávno minul, ve čtvrtek už jdu na příjem a budou vyvolávat ☹ Prcek asi čeká na pátek, měl by svátek můj milovaný dědeček, kdyby tu byl ještě s námi. No a nebo první jarní den, to je druhá možnosti 🙂

Blanches: Vyzkoušej, uvidíš🙂 Já nesehnala ingredience na koktejl, takže to doháním kořeněným nápojem, vínem, úklidem, možná se něco bude dít...

blanches
16. bře 2010

Eriana věřím, že to je pro tebe šílené, každý se tě asi ptá tak co, kdy to bude, že? Člověka to jen znervozní 😅 Držím pěsti, aby mrňousek se rozhodl, jít ještě před vyvoláváním. Já to nechám na 26.3., když nepůjde prcek dříve ven. Jak mám dneska ten termín dle UTZ, tak už mi volal táta, máma, tchýně a kamarádka, prý jen jak se cítím 😀 😀 Je to legrace.

zuzule
16. bře 2010

Holky, mě se taky furt ptaj..už jsem všem řekla, at se neptaj, že až se něco bude dít, tak se to hned dozví 🙂

TAk ted volaj jakoby kvůli něčemu jinému, dobrá finta...haha 😀 ale taky mě o štve 😝 bo sama už bych to chtěla mít za sebou, nepotřebuju aby mi to furt někdo připomínal

Eri - snad se na mě za to nezlobíš 😅

eriana
16. bře 2010

Tak mě kupodivu rodinka neprudí 😀 Teda mamina mi píše skoro denně na icq, musím kvůli ní být online, aby věděla, že nerodím. Když tam půl dne nejsem, je schopná volat🙂 Ale jinak pohoda, taťulda volá ty dny, když jdu na monitor a tlumočí to tetě a babičce, druhá babi s tetou to nějak neřešej, mámu jsem zmínila, tchýně volá nebo napíše asi obden a tlumočí to zbytku rodiny. Řekli jsme jim, že až se to narodí, dostanou echo, tak jakýpak volání pořád 😎 Jedinej, kdo jednu chvíli prudil byl nastávající otec, kterej se byl desetkát denně schopnej zeptat, zda už nerodím? Tak jsem ho usměrnila a teď se ptá tak třikrát a chodí a ťuká mi na bříško a povídá: "pojď ven" 😀

blanches
17. bře 2010

Zuzule, Eriana koukám, že máte kolem sebe také slušnou FBA 😀 😀
Jo, to manžel také chodí a tuká na bříško a říká, už se za námi přijdeš podívat, moc se na tebe těšíme 😉 😉 Ale je pravda, že jakmile hnějak vzdechnu, nebo sebou cuknu, tak hned má vyvalené oči a plaší, že budeme rodit 😅 😅 Je víc nervní, než já 😀

eriana
17. bře 2010

Blanches: Jo, FBI hadr 🙂 A přítel? No kapitola sama pro sebe 🙂 Já s ním děti původně vůbec nechtěla, protože to dokázal být takovej brbla věčně nespokojenej, nic se mu nelíbilo, s ničím mi nepomohl a když, tak držkoval. No a pak bum a pozitivní test a od tý doby se změnil, že se nestačím divit 😎
Já zas půlku noci poslíkovala, ale víc se nějak nic neděje, áchjo 😒

blanches
17. bře 2010

Eriana držím pěsti, aby byl přítel úžasný tatínek. 😉 To je síla, tak dlouho přenášet a pořád nic, tak uvidíš zítra, snad nebude vyvolávaný porod, takový masakr, nebo třeba ještě porodíš 😉

eriana
17. bře 2010

Blanches: No chystám se je ukecávat, ať mě nechají ještě do pondělka, to budu 42.týden. Dle odborných článků není důvod vyvolávat dřív. A asi si sebou beru notebook, takže pokud mi ho povolí, budu moct informovat, co se děje nebo neděje. Každopádně nějaké chemické postrčení mě asi nemine, pokud se porod v nejbližších hodinách nerozjede.

v.kucabka
24. bře 2010

Ahoj holky, mě udělala doktorka Hamiltnův hmat, když jsem jí o to poprosila, a byla jsem 39tt, ale už jsem předtím byla 3 týdny otevřená na 2 cm a měla jsem šílený poslíčky. Bohužel ani koktejl nepomohl, 2h po jeho vypití mi začaly pravidelné kontrakce, když jsem je měla 2 hodiny po 5min, tak jsme vyrazili do porodnice, ale během pár hodin uplně přestaly, tak mě poslali domů a rodili jsme až za týden.

mmmk
27. bře 2010

Prave jsem zjistila na jednom zahranicnim foru, ze se ten merunkovy dzus da dost dobre nahradit svestkovym. Prodava se to i v takovych malych sklenickach pro maly deti proti zacpe. A pry dobre protahne i lneny olej. Ale ani s jednim nemam zkusenost. 😉

mipo
1. dub 2010

Holky, nevite nahodou, jakou silu a jakou tu Pulsatillu koupit na to vyvolani porodu?
vcera v 39+0 vahovej odhad 4390g, prvni melo 4560g, tak se obavam, ze to odpovida, na vyvolani se jdu domluvit pristi utery.

tiki
1. dub 2010

Mipo, to fakt netusim... Ale prcka mas fakt obrovskyho. My jsme zatim s bidou trikilovi...

Jinak já se chtěla zeptat, jakou máte zkušenost s masáží bradavek a mazáním břicha aromaolejem. Já si včera večer namazala břicho levandulovým olejem, pak jsem masírovala bradavky, a pak jsem asi hodinu mela celkem bolestivý kontrakce, jen poslíčky, behem první půlky noci to odeznělo... Ráno jsem to zopakovala a kontrakce se objevily zase, i když jen mírnější... Tak nevím, jestli je to tím, ale asi jo, i když se mi tomu nechce věřit. A přemýšlím, jestli má smysl to takhle provokovat. Ale asi jo...

cicinad
9. dub 2010

zdravim děvčeta,tak je to pár minut,co jsem dostala radu sms na koktejl.čekám třetího prcka a rodím téměř od 7měsíce,to se mu chtělo prvně ven.dodržovala jsem rad lékařů a se slávou jsem vydržela až do dneška a to mám termín.Poslíčky a bolesti mám téměř každou noc,ale po pár hodinách usnu a do rána se to uklidní.Tak sem se dneska vanila ve vaně s teplou vodou a je mi skvěle..prostě jsem rozhodila sítě a dostala se až sem...protože jsem tyhle problémy s holkama neměla,prostě ve mě louplo a jelo se,tak už nechci čekat na nějaké vyvolávání a zítra jdu do koktejlu,stejně si myslim,že to potřebuje jen trošku popohnat a že to půjde.Mimi má mít přes 4kila a neumím si představit,že tady budu jěště 10dní strašit a kynout,teda za těhle podmínek.Kdyby byla pohoda,tak jsem těhotná pořád 🙂 🙂 Ráno vysílám manžu do lékárny,zkusim vám napsat,jak to dopadlo.......

motycka
11. dub 2010

Jen bych přidala svojí zkušenost k masáži bradavek...Při prvním dítěti jsem kvůli trochu vpáčeným bradavkám musela kojit přes klobouček, tak jsem se teď při druhým těhotenství rozhodla, že je zkusim před porodem masírovat.Takže jsem začala, do hodiny přišly kontrakce po 3 minutách, praskla mi voda a za pár hodin porodila. Podotýkám, že jsem měla přesně měsíc před termínem a den před jsem na kontrole měla CS 0 a na porod to vůbec nevypadalo...Tak něco na tom asi bude 😉

hanule05
11. dub 2010

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jak se správně provádí masáž bradavek. Sice jsem teprve v 36. týdnu, ale celkem by mě to zajímalo.

Mám celé těhotenství velice bolestivé bradavky, tak si to moc nedovedu představit, že bych si za ně nějak tahala či jak 🙂

díky

petja
autor
11. dub 2010

Hani,mimčo ale nebude mít s tvými bradavkami asi moc slitování,nicméně vím o čem mluvíš.Toto těhu mám velice citlivá prsa a hlavně bradavky,stejně se ale chystám je na mimčo připravovat.Já spíše masíruju ve sprše celá prsa a bradavky hrubou žínkou nebo lufou.
Masáž na předporodní přípravu jsem začala provádět v den termínu méně a potom i po vypití nápoje den před hrozící vyvolávačkou a to 2x denně.Zaačít třít dlaněmi a potom jemně krouit palcem a ukazováčkem minutu,přestávka minutu a pak dvě minuty.Pak zas přestávka a to celý opakovat třeba 5-6x za sebou.Podle mě je to vhodné ode dne TP

hanule05
11. dub 2010

ahoj petjo, to já vím, že mi mimčo bradavky ze začátku zase zmorduje - první dcerku jsem kojila do dvou let 😀 , šlo o to vydržet ten drsnej začátek, kdy máš popraskaný bradavky a pak už je to brnkačka. Doufám, že to takhle zvládnem s druhou dcerkou.

Chtěla bych vyzkoušet masáž kvůli tomu, že manžel si může vzít dovču jen ten týden kolem termínu porodu a pak už bude zase pracovně pryč. Tak bych potřebovala, aby se malá narodila v tom týdnu 😀 , aby pohlídal starší dcerku a trochu mi pomohl.

Ale dávat si nápoj na vyvolání, to se trochu bojím, abych to nějak nezblbla a nezkomplikovala, takže masáž bradavek mi přijde taková bezpečnější, přírodnější. Tak to vyzkouším, pokud to zvládnu a uvidím.
Díky moc

petja
autor
11. dub 2010

Hani,nápoj je naprosto bezpečný,není to výmysl,ale rada vyplývající ze zkušenosti nejen porodní asistentky Ingeborg Stadelmann,která to zmiňuje spolu s masáží bradavek aj.jako metody přirozeného porodu v knize Zdravé těhotenství a přirozený porod.Vím také,že i v Rusku je doporučovaný,jako prastará rada při porodu.

zdeniii
12. dub 2010

Ahojky, tak já odedněška piju kořeněné nápoje a večer udělám masáž bradavek ve vaně nebo sprše s horkou vodou... Musím už tu naší žížalku nejak vyhnat... 😀 Nu a pokud to nepomůže a bude vážně hrozit vyvolání půjdu do nápoje... Zítra jdem na kontrolu tak snad se dozvím víc, ale nejraději bych už tam frčela a zůstala 🙂)

cicinad
12. dub 2010

tak jsme na tom Zdeni stejně,zítra jedu taky na kontrolu a mám si vzít věci,kdyby se jim nezdál monitor 😒 termín jsem měla 9.4.masáž bradavek jsem si už dělala včera a měla bolesti 5 hodin a pak se to uklidnilo.nápoj vypiju,až mi budou hrozit vyvoláním.Přeji ti rychlovku a o nejdříve....iveta 😉

zdeniii
12. dub 2010

cicinad: tak to jsme na tom opravdu stejně... stejný termín a vše... taky mám kontrakce ale nic z toho nakonec není, nu uvidíme zítra, ale budu doufat že mne ještě pustí domů...
Taky přeju aby se všechno rychle rozběhnulo!!! a bylo to všechno v pohodě!!! 😉

zdeniii
16. dub 2010

Ahojky, tak dneska si jdu umíchat a vypít ten zázračný nápoj jsem moc zvědavá jestli to pomůže, doufám, že ano... Je jedno jaký džus použiju ne?

saraa25
17. dub 2010

Ahoj holky..Teprve dnes jsem narazila na tuto diskuzi při brouzdání na netu ohledně rad na vyvolání porodu...Pišete tu zajimavé zkušenosti... Já jsem sice 39+3 a mám ještě čas ale děsí mě vzpomínka na první porod kdy jsem přenášela a museli mi ho vyvolávat..chtěla bych zažit přirozený porod...tak jsem si ted šla připravit ten "kořeněný napoj" a budu ho popíjet...na ricinovy olej si zatim netroufnu , mám ještě čas...ale tak mě napadla jedna věc...mám už 2 týdny problém se zácpou (vždycky tim trpim jakmile začnu brat železo) no a dcera tu má "lactulosu" což mi paní doktorka řekla že je to přirodni projimadlo a že si to mužu vzit taky když mam problem se zacpou...myslite že by se i z toho dal udělat takový "nápoj" jaky tui popisujete? asi to nema tak silné projimave učinky ale přemyšlim že bych to mohla zkusit..když neporodim tak se aspon konečně vys... 😀

saraa25
17. dub 2010

Tak jsem si nakonec udělala vlastní napoj 😀 do hrnku tepleho kořeněneho nápoje jsem dala 2 lžíce lactulosy 😀 tak z tohodle se bud pokadím,pobliju nebo porodim 😀

helcenka
17. dub 2010

Tak já bych se z kořeněného nápoje asi poblila. Jinak na zácpu mi v těhotenství pomáhaly sušené meruňky, jablečný džus, švestkový kompot. To mi pomáhá doteď. Jinak se mým známým také osvědčila sklenice vlažné vody pravidelně každé ráno na lačno. To u mě teda nezabralo, voda šla okamžitě ven tudy kudy přišla...
Zajímalo by mě, jak dopadla Zdeniii?

saraa25
18. dub 2010

Tak holky u mě to neudělalo vubec nic..jen tu poslíčkuju...dokonce ani na ten záchod mi to nepomohlo ☹

ivika18
18. dub 2010

Ahojte, tak já jsem začala pít kořeněný nápoj asi týden před termínem (bála jsem se přenášení), k tomu masáž bradavek a mazala břicho levandulovým olejem, začala jsem v pátek a v pondělí ráno mi začaly kontrakce a odešla hl. zátka, v poledne jsme jeli a malý se narodil necelé 2 hod. po přijetí do porodnice, byla to docela rychlost. Jinak k tomu ještě od 36. týdne maliník, lněné semínko, pupalka a pak epi-no, takže myslím, že porodní cesty byly díky tomu nádherně připravené a podařilo se i bez nástřihu 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru