Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

jajik25
9. lis 2009

díky moc za přesný údaje,teď už jen zbývá se k tomu dokopat.Nikdy jsem to nezkoušela tak z toho mám docela strach. 😒

marselina
9. lis 2009

bek:tak to jsem ráda že se tak smějete a jse ak pozitivně naladění.
manžel sice koupil olejík,ale vůbec netuší že jsem vypila nějaký nápoj z něho na vyvolání porodu.řekla jsem o tom mamce a ta si nejdřív tukala na čelo,ale jak jsme jeli rodit tak už néé.
😀 😀

bocinka
9. lis 2009

Jajik - to je na všech lahvičkách....

cudli, chybí ti mikuláši.... 😀

beko... fujky????? 😝

bekoska
9. lis 2009

jajiku i já jsem měla strach ,ale musím říct ,že když jsem to měla v sobě, tak mi spadl kámen ze srdce nevím proč už jsem to tu psala, možná tím panákem,ale fakt se mi ulevilo ,tak aspoň tak 🙂 Určitě mi napiš co a jak jsem napjatá , chceš to prubnout dneska?? Jinak ,když se holky neozvu a nenapíšu ,tak to dopadlo podle očekávání !!!!!!!!!!! 🙂

bekoska
9. lis 2009

Mars: tak ty jsi dobrý agent teda 😀 my jsem s manželem taková dvojka,že vše čteme a řešíme a děláme spolu. Já to řekla taky dneska mamce ,taky mi řekla,že jsem střelená ..................... no uvidíme buď to klapne nebo ne ...........už se stalo 🙂 😵

bekoska
9. lis 2009

boci fujky a hnujky 😝 ty mastné oka jak plavou po to džusu to je fakt Saigon,ale zacpala jsem nos a vyžáhla to ........... zatím jsem v pohodě ........... 😀 manžel si myslí,že jsem asi opilá ,ale nejsem ............asi 😉 😵 i když po roce abstinence ????? 🙂

bekoska
9. lis 2009

A když se nic dít nebude ,tak aspoň dneska dobře usnu a neprobdím celou noc myšlenkama na to co zítra bude nebo nebude ............. 😎

bocinka
9. lis 2009

beko, tak to jsi byla asi hodne vynervovaná, když jsi nemohla spát... já sice taky do dvou do rána čučím na TV, nebo čtu, ale pak spíme... 😅

jankanej
9. lis 2009

beko ještě vyčkej, to fakt nemusí být přesně 3-6 hodin...mě se teda spustily docela silný kontrakce hned po pěti hodinách a asi hodku 3minuty a pak dvě po dvou minutách, bylo to maso, ale aspon jsem se trochu i psychicky připravila jak to bude asi bolet...a pak po druhým koktejlíku jsem měla 6 hodin kontrakce a nikdo mi nevěřil jak je to možný, pak jsem řekla manžovi co mi to způsobilo, že jsem to vypila abysme už rodili a taky mi řekl že jsem střelená, oni by si to taky rozmysleli 3/4roku tahat batoh...
jajik25 strach asi měly všechny já když jsem viděla konzistenci toho oleje tak jsem nad tím stála čtvrt hodiny než jsem to vypila, z toho smradu se mi zvedal kufr, fujjj 😝 ale o to líp bude probíhat snad tenhle porod...
a jsem zvědavá co nám pak poví amandab, kaleilah a andrejka který to maj štastně za sebou 😉 🙂 🙂

bekoska
9. lis 2009

No jo boci, ale já ulehám většinou s malou - Naty max. v deset , všichni hned usnou a já chodím jen na malou , přetáčím se ze stany na stranu atd. Ale to jen před poradnou co jsem měla v nemocnici jinak jsem taky byla docela v pohodě a večer padala za vlast 🙂 🙂 🙂 už se těším až si lehnu na břicho 🙂

bekoska
9. lis 2009

Janko mám v tom u tebe trošku zmatek 🙂 to co popisuješ bylo u prvního dítka? Ted při druhém už jsi vypila ten lektvárek nebo ne? 🙂

bocinka
9. lis 2009

Beko, na to se těším nejvíc, hají na bříšku, po tom jediném se mi stýská... Jo a taky po normálním vylízání z vany, teďka lezu jak vorvaň....

erinka83
9. lis 2009

Já jsem byla na konci 39. týdne, doktor řekl, že je vše nachystaný k porodu a nějak jsem se dopátrala kořeněného nápoje, ale sporýš se mi shánět něchtělo, tak jsem si v úterý uvařila jen skořici a hřebíček, v noci odešla hlenová zátka, ve středu relativně nic, jen pocit jak na MS bolesti, ale zas jsem vařila no a ve čt ráno jsem si to uvařila zas, o půl 1 začla odtíkat voda 🙂 Ale protože mám pozitivního streptokoka, a kontrakce byly slabé, dostala jsem tabletku do čípku, kolem 6 mi úplně nechali odtéct vodu a 19:10 byla malá na světě... Tak těžko říct, jestli se to rozběhlo samo, nebo pomohl nápoj a přírodní prostaglandiny! 😀

bocinka
9. lis 2009

erinka, já chci taky prostaglandinyyyyy.... ☹

bekoska
9. lis 2009

Erinka kde jsi rodila?

bekoska
9. lis 2009

🙂 boci o té vaně ani nemluv představa,že zítra nebo pozítří už budu o nějakých 1o kg lehčí to si ani neumím představit 🙂

bekoska
9. lis 2009

Holky jdu si lehnou a koukat na House ,tak se loučím ....................krásné sny ,kdyby něco tak napíšu pokud budu moc ..............díky mějete se krásně 🙂

bocinka
9. lis 2009

beko, o 10??? myslíš??? 😒 já myslela, že to nejde tak rychle... ale jestli jo, tak je to jen dobře...

cudlinka22
9. lis 2009

Boci, když si spočítáš, co všechno máš teď navíc a necháš hned na porodním sále, tak to tak 6 kilo dá 🙂

cudlinka22
9. lis 2009

No ne hned na porodním sále, ale v porodnici 🙂

bocinka
9. lis 2009

beko - dobrou...

cudli - mimi 3-4, placenta 1, voda 1... Energie 15.... jééééé, budu jako laňka.... 😀 😀 😀

cudlinka22
9. lis 2009

To jo, já si říkám, že budu hubenější než před porodem 😅

bocinka
9. lis 2009

cudli, já taky chci, prosím.... 🙂

vanitka
9. lis 2009

ahoj, tehulky! s napatim citam tuto diskusiu a premyslam, kde zozeniem ricinovy olej 😉 zatial mam este cas, ale ak drobca nepresvedcim, aby vyliezol sam, pojdem pod noz a tomu by som sa rada vyhla 😀 takze zatial citam, inspirujem sa a tesim sa zo vsetkych uspechov tejto gebuzinky 😝

jajik25
10. lis 2009

Dobré ránko holky
ten nápoj určitě zkusím ale asi až tak zítra nebo ve čtvrtek odpoledne.Pak dám určitě vědět co to se mnou dělá.
Rozebíráte tady kila po porodu.Já než poprvé otěhotněla tak jsem měla 48 kilo,během těhotenství jsem přibrala 13 kilo.Kluk se narodil dopoledne a když jsem se ten večer vážila tak jsem měla o 11 kilo míň.Než jsem otěhotněla znovu tak jsem vážila ještě míň než u prvního dítěte a zatím jsem přibrala 12 kilo.
Takže podle mě je to u každýho jiný,někdo schodí hned po porodu,někdo během pobytu v porodnici a někdo ještě později.Tak se tu zatím mějte.

bocinka
10. lis 2009

Dobré ránko....

jajik, 48 kilo??? 😀 to jsem měla tak v páte třídě na základce... 😉 Jo, člověci jsou divní tvoři.... 😀

erinka83
10. lis 2009

Bekoska: Chěla jsem rodit ve Vítkovicích, ale měli zrovna STOP stav ☹ Tak jsme jeli do Fifejd, kam jsem původně ani za boha nechtěla 😀 Ale nakonec spokojenost, personál super, porodka poloprázdná, tak na 3lůžkovém pokoji jsem byla sama 🙂 Ale nedovedu si představit, že by porodka byla nacvakaná ☹

cirrusa
10. lis 2009

Bekosko, kde jstev OVě sehnali ten olej v lékarně??

Fuj tajcl, tak už musím do porodky taky, teď jsem tam volala a já tak doufala,že se tomu martiriu s ježděním do porodky na kontroly vyhnu 🙄

erinka83
10. lis 2009

cirru a ty máš nějaký problém? Jako až do Krnova?

mamina
10. lis 2009

Ahoj,holky.Ricinovej olej neznám,ale já u dvou dětí pila čaj z maliníkového listí a můžu říct,že jsem byla naprosto v pohodě,bolesti menší,ale účinnější.Obě holky se narodili s úsměvem za vyprávění vtipů,bez nástřihu a bez jediného stehu.Jedna měla 3495g a druhá 4100g.Když zapátráte po diskuzi,možná to někde ještě dohledáte.Fakt pomáhá a navíc je dobrej-i hořkej.(Jen se pak nesmí dělat moc silnej..)Přeju krásný zdravý miminka a pohodovej porod všem. 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru