Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

elfka11
2. srp 2010

@cudlinka22 :Ted jsem mluvila se svým gynekologem,bude se to snažit neprotahovat,ale moc se to urychlit nedá, nejdříve zátěžový test a potom vyvolávání to bude prý tak do středy ☹

cudlinka22
2. srp 2010

@elfka11 elfi, hlavu vzhůru 🙂 Ten zátěžový test se dělá pokud to na indukci není nachystaný. Tak uvidíš zítra, jaký bude cervix score. A někdy se ten porod rozběhne sám i po tom zátěžáku 🙂 A kdyžtak 4.8. je taky pěkný datum 🙂

marlan
6. srp 2010

@petja - tak předem bych chtěla poděkovat Tobě za založení této diskuze a hned poté kamarádce simlence, která mi o ní pověděla 😉
a teď bych se ráda podělila o svou zkušenost
TP dle poslední menstruace 24.7., dle UTZ 27.7. - vzhledem k tomu, že doma mám už jednoho špunta (2r), přeci jen se mi některé dny "hodily" pro porod více než jiné, zrovna toho 24. bylo fajn, protože malý byl s babičkou na chalupě a měl se vracet následující den (chtěla jsem, aby měl možnost seznámit se se sestřičkou ještě v porodnici a né jako s "vetřelcem" až doma), dle dr. byly porodní cesty připravené, CS 6, hlavička těsně naléhající, otevřená na prst.......tak jsem prubla koktejl a nestalo se nic (ani na záchod jsem si nedošla 😉 ), malé se prostě ještě nechtělo
o týden později 41+0 jsem se rozhodla "akci" zopakovat s druhou dávkou oleje (synek na víkend u druhé babičky)
vypila jsem ho v 19hod, ve 21:30 šla spát, pravidelně chodila akorát čůrat jinak nic. jsem si říkala, že ani tentokrát to nezabralo, ve 2:30 jsem se vzbudila s bolestmi po 5 min, ale docela to šlo (první porod mi začal prasknutím vody, takže kontrakce jsem neznala) ovšem na spaní už to nebylo, ve 3:30 jsem probudala manžu, že jedeme a možná, že nás zase pošlou domů 😉 , 3:50-4:15 monitor (nejhorší část porodu pro kontrakce v leže), prohlídka dr. s nálezem zašlé branky a tudíž šupky dupky bez klystýru (doma před odjezdem jsem alespoň jedno WC stihla) antibiotik (pozitiv streptokok) na sál, kupodivu na porodním lehátku byly kontrakce téměř bezbolestivé a já tlačila skoro spíš intuitivně, každopádně na 4-5 kontra byl ten náš drobek (4240g a 51cm) venku a já naprosto happy mohla klidně rodit znovu, nástřih byl - nevím, jestli nutný, ale dr. si ho udělal "predem" v očekávání většího mimča (to bych viděla jako drobné mínus), z porodnice nás propustili dokonce o den dříve 🙂
takže za sebe můžu jen doporučit a uklidnit ty, které mají olej z lékárny s nápisem "neužívat vnitřně", že se opravdu nemusí bát ho vypít 🙂

petja
autor
6. srp 2010

@marlan 😉 Jinak fakt kousek baby vykouklo na svět.Jen ty preventivní nástřihy jsou mi proti srsti.Ale z tebe číší spokojenost,takže to je hlavní!

marlan
6. srp 2010

@petja - to mě taky, o tom nástřihu nevěděla ani PA, protože se ho ptala po porodu "a bez nástřihu?".........kdyby nebylo toho, tak jsem v naprosté euforii, takhle bohužel o porodu stále vím při každém posazení se a vstávání ze židle atd. atd., pokud by někdy došlo na 3. dítko, tak si to "ohlídám"

petja
autor
6. srp 2010

Zkus si pořídit homeopatika Arnica montana a Staphysagria,pomohou ti moc!!!

9ka
6. srp 2010

Po porodu přirozenou cestou je lepší kombinace Arnica a Sepia. Staphysagria se doporučuje po císaři. 😎

Jinak zdravím - přečetla jsem celou diskuzi poctivě - bylo napínavé sledovat porody online, kam se hrabe Nemocnice na kraji města... 😀
Já mám zatím na olejíček času dost, ale jelikož jsem si zkusila první porod vyvolávaný - po prasknutí vody nepostupující, tak postupně 2 tablety, pak celá kapačka oxytocinu - celkově 36h, tak to bych nerada zažila znovu 😝 A to jsem poctivě pila maliník...
Tak jsem vděčna za tuto diskuzi - nejdřív zkusím ty jemnější metody (čajík a bradavky 😉).... Ten ricinový koktejl až jako poslední variantu. 😉

petja
autor
6. srp 2010

@9ka Já radím Staphy hlavně na nástřih hráze 😉

9ka
6. srp 2010

@petja já nejsem odborník, jen tu mám takovou chytrou knížečku o homeo pro nastávající maminky.... 🙂

bocinka
6. srp 2010

@marlan mě třeba ani nenastřihli a šitá jsem byla do aleluja... Sofi měla taky 4 kila... vnější stehy jen dva, ale u vnitřních jsem prý ani neměla chtít vědět kolik jich bylo... 😅 😅 😅 ale v pohodě... homeo vyzkoušej, mě zabrala.... 😵

marlan
7. srp 2010

@petja - děkuju, Arnicu mám, tak zkusím ještě Staphysagrii

janiska01
9. srp 2010

Ahoj holky. Jsem dnes přesně 38+0. Takže se začínám poohlížet po nějakých metodách na vyvolávání porodu. Hlavně také proto, že jsem diabetička a přenášet mě nenechají. Při poslední návštěvě jsem musela na monitor 4x než byl dost dobrý a pan doktor se vyjádřil ve smyslu, že už by to chtělo porodit. A navíc malý měl minulý týden už 3,5kg. Koupila jsem včera vše na ten Váš koktejl ve středu jdu na kontrolu. A pak se uvidí co se bude dít. Tak jsem se s Vámi chtěla podělit i o případně mou zkušenost.......

musica
13. srp 2010

Ahoj, to jsem si početla 🙂 Já jsem teď 36+3 a přepadl mě šílenej ekzém. Gynekoložka mi řekla ať se zkusím na kožním domluvit, jestli by mi dali doporučení na vyvolání porodu po ukončeném 37. Když jsem se na to zeptala, kožařka mi vynadala, že jako pro svoje pohodlí chci dřívější porod, tak jsem na ni zírala jak ve snách. Když jsem jí pak řekla, že se ptám na doporučení jiného lékaře, bylo mi řečeno, ža paní doktorka to jistě myslí dobře, ale ekzém není život ohrožující. Sice se šíření zastaví až po porodu a léky v těhotenství jsou velmi omezeny, ale ona se o tom bavit nebude. To je sice krásný, ale mám to už na polovoně těla a v tomhle vedru a s 3 letým klukem, kdy se člověk nezastaví je to šílený. Tak jsem se rozhodla, že do toho super koktejlu po ukončeným 37 půjdu. Syn se narodil 37+3 a byl úplně v pohodě. Budu doufat, že to bude prospěšný nám všem....

eveluska
13. srp 2010

@musica no teda 😲 a co jina dr? a tvoje gyn. ti to doporucit nemuze?

bocinka
13. srp 2010

@musica týýýý jo... to je blbý... a myslíš, že to zabere tak brzo??? 😒

bocinka
13. srp 2010

@musica i při kojení jsou omezené léky, tak jak to budeš řešit pak??? nebo jako po porodu to samo zmizí??? 😕 ale nedivím se ti... musí to být hrozný.... 😖

janiska01
14. srp 2010

holky tak jsem to zkusila včera a akorát jsem se hodinu a půl po požití pěkně pokákla. A ráno pak znovu takže to byl celý efekt. Dnes jsem 38+5 a na vyvolávačku půjdu nejspíše příští čtvrtek tak to zkusím ještě před. Ve středu mám jít na zátěžový test s nějakou kapačkou tak uvidím. Dám vědět. Jinak ten kořeněný nápoj už jsem zkoušela 2x a nic.....

bocinka
14. srp 2010

@janiska01 kořeněný nápoj se má popíjet každý den, po nějakou dobu - myslím... 😉 😅 😅 😅

eveluska
15. srp 2010

ten kořeněný nápoj - jak je v něm hřebíček, skořice apod. ... jak moc důležitý je ten sporýš lékařský? jak to vypadá a kde jste ho sehnaly?

9ka
15. srp 2010

@eveluska nevím jak moc je důležitý - podporuje činnost dělohy, tak asi nějakou funkci tam má... já jsem ho koupila v Arnice - prodejně s bylinama... vypadá jako sušená tráva... 50g za 35 Kč. 🙂

eveluska
15. srp 2010

@9ka diky 🙂 a ty uz ho pijes? jak moc a jak dlouho? u dcery ti pomoh?

musica
15. srp 2010

Eveluska: musím se s gyn ještě domluvit, jdu tamv úterý. snad na něco přijde...
Bocinka: mě už zastavovali porod v 32. tt a říkali, že teď to vlastně může být kdykoliv, takže si myslím, že to by neměl být zas takový problém. Co se týká léků, tak kortikoidy obsažené v mastech nejsou tak škodlivé při kojení, jako v těhotenství. Navíc mi bylo řečeno, že by se to mělo upravovat o mnoho rychleji jenom díky tomu, že těhotenské hormony přestanou hrát prim 🙂 Doufám, že to bude pravda. Co doktor, to jiný názor...

9ka
15. srp 2010

@eveluska Já jsem začátečník - dneska jsem měla první termosku... 🙂
první termín mám zítra a poslední příští neděli, tak doufám že někdy během příštího týdne to zabere... 😉
U první dcery jsem pila maliník a vůbec to nepomohlo - spíš naopak - ve 39tt mi praskla voda a dál se nic nedělo - museli mi to vyvolat 😝 Tak doufám, že tohle bude lepší 🙂
Chuť teda není nic moc - značně jsem to vyladila cukrem a smetánkou... 😀

bocinka
15. srp 2010

@musica tak to jo.... to Ti přeju, ať to máte rychle a v pohodě za sebou... 😉

janiska01
16. srp 2010

Holky podle receptů se ten kořeněný nápoj pije 1 litr celý den. Nic o tom, že se má pít více dnů tam není. Jinak sporýš jsem koupila v bylinkářství na Karláku. vyvolávačku taky znám od prvního porodu mě se dcera narodila ve 34. týdnu s tím, že mi praskla avoda a dále se nic nedělo. Takže bych se jí chtěla vyhnout ale zatím to nevypadá.

lucielp
16. srp 2010

Ahoj holky, nepísla byste mi prosím některá recept na ten koktejl? Moc děkuji

petja
autor
16. srp 2010

@lucielp půl až 3/4 panáka ricin.oleje,hlt čiré kořalky a dolít do 3dcl meruňkovým džusem


Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti. Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.
@lucielp

lucielp
16. srp 2010

@petja moc moc děkuji. Tak uvidíme. Již druhý týden mi říkají jak už to bude a pořád nic.

petja
autor
16. srp 2010

@lucielp 38tt času dost,ne?

lucielp
16. srp 2010

@petja tojá zkoumám dopředu kdyby to nepřicházelo. Jsem jen nervózní protože jsem měla jednu dobu klidovej režim, pak že se už na další návštěvě neuvidíme a nakonec to budou vyvolávat.... tak koukám co a jak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru