Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
14. říj 2009

Mari,určo zkus den nebo jak před hrozící vyvolávačkou,o to přece jde,ne?Buď a nebo...

petja
autor
14. říj 2009

Taky můžeš masírovat denně bradavky třeba 4dny před hrozící vyvolávačkou

marinka
15. říj 2009

🙂 Peti, určitě ten nápoj zkusím, den před termínem by to už fakt zabrat mohlo 🙂

jagus
15. říj 2009

Ahoj, ráda bych přispěla svou zkušeností s ricinovým nápojem, který jsem požila na základě doporučení kamarádky a vaší diskuse večer před dnem, kdy jsem měla nastoupit k vyvolání porodu, byla jsem 41+2 nebo 41+5, dala jsem jen dvě lžičky ohřátého oleje (Saloos ze zdravé výživy), meruňkový džus a půl deci vodky. Po 19. hod jsem začala s popíjením (jsem opatrný strašpitel), v devět večer jsem měla nápoj v sobě, ve 23. hod se rozběhly silné kontrakce po 5 minutách, kolem čtvrté ráno jsem si nechala v porodnici dát klystýr, protože jsem se nechtěla pokadit na sále, po klystýru mě přešly stahy, ač to bývá prý přesně naopak (no jo, asi se vyplavil ricin), ale pak zase nastoupily a ráno jsem měla porod za sebou. Jediné, co bylo nepříjemné, že jsem se na sále přecejen ještě pokadila ☹, ricin a klystýr je parádní "ředidlo". Takže za pokus tahle "babská" rada podle mě každopádně stojí.

verkay
19. říj 2009

Ahojky,jsem tu nová ale už mám nakoupené vše co potrebuji k ric.koktejlu a zkusim to zitra dopoledne vypít nebot uz mám po druhém termínu a furt nic a dnes ráno jdu na kontrolu a mame se domluvit na vyvolavačce tak to zkusima vypit a uvidim co se bude dit.Když jsem to ríkala kamarádce tak mi řekla že tím nemužu nic zkazit a pak napísi co se dělo a když to zafunguje tak budu jen ráda a doporučim to dál.Tak mi držte pesti aby mi to vyšlo zatim papa 🙂

petja
autor
20. říj 2009

Držíme Verkay 😉

verkay
20. říj 2009

Ahojky petja,chtela jsem se jen zeptat ty jsi ten ric.olej kupovala v lekarne vid.tam mi dnes rekli ze je to za studena lis. to vadi nebo ne? jak jsem prijela od doktora tak jsem si udela ten koktejl nebot mi rekl ze kdyz do patku neporodim tak mam prijit v sobotu na 7 hod rano na nemocnici a vyvolaji mi porod.Tak jsem fakt nastvana.Koktejl jem vypila dnes v pul desate tak jsem zvedava co to semnou udela.Prominte ze pisi bez hacku a carek ale pro me je to rychlejsi.Tak zatim holky papa a jeste pisnu

petja
autor
20. říj 2009

Verkay,já měla olej ze Salusu,v lékárně bych to s nima vůbec neřešila.Jo dnes je úterý,tak když nic,leda zkusit ještě čtvrtek odpoledne

dalmationka
20. říj 2009

Jsem zatím 40+1 na začátku přenášení. Až půjde do tuhýho, tak budu chtít určitě vyzkoušet ten zázračný nápoj. Zatím se snažím domlouvat mimi, ať už jde ven. Taky se vás vaše okolí pořád vyptává, jestli už nejste v porodnici? Dokáže to lézt docela na palici. Nejlepší, když volá máma z práce: "tak co už rodíš??" Dneska jsem se byla objednat do rizikové poradny, čeká mě to tento pátek v pravé poledne. Chci se aspoň vyptat, kolik mi dají času, než se budou snažit vyvolávat. Prťous v břiše na večer už docela vyvádí, to už není takový to nevinný šťouchání. Už aby byl venku....

verkay
20. říj 2009

Dekuji ale uz asi nebudu napoj pit nebot od 12hod.beham jen na zachod a uz si myslim ze pujdou ven i streva.No jak se rika nikdy nerikej nikdy ze?uvidim jak mi bude ve stredu a ve ctvrtek a mozna to zkusim znova no uvidim ja pak dam vedet co a jak.
dalmationka: nic si ztoho nedelej ja stim okolim a s mati to mam to same a to uz jsem zacatek 42 tak neves hlavu a zacni to poradne ignorovat a jen doufam ze do soboty porodim nedot mi to pak budou vyvolavat.tak se zatim mejte a ja si pujdu nachvilku lehnout tedy jestli mi to streva dovoli.tak papa

verkay
21. říj 2009

Ahojky devcata tak stale nic uz mi je dobre tak ve ctvrtek do toho pujdu znova a uvidim jestli malej pujde ven,prinejhorsim se zase jen po..tak uvidime ja pak pisnu co a jak ju zatim se mejte krasne a drzim vsem pesti ktery ko chteji vyzkouset.tak papa
🙂

petja
autor
21. říj 2009

...no je divný,jak v poslední době nápoj holky prohání!To máte všechny olej z lékárny?

dalmationka
21. říj 2009

verkay:Držím ti pěsti, ať ti to klapne a nebudeš lítat na ten záchod zbytečně...Co že ten prťous nechce ven? Asi máš extra konfortní prostředí v břiše. Už tě taky tolik kope?

verkay
21. říj 2009

Ahojky holky,tak snad to zitra vyzkousim,Ale dnes uz mi odesla ta hlenova zatka tak to snad uz bude k porodu.uvidim jak se budu citit zitra a kdyby nahodou tak si udelam ten napoj znova a pak vam pisnu.
Dalmationka: jo asi tam ma super prostredi,kope jako blazen a ja mu stale vysvetluji ze kdyby vylezl na svet tak by se tu mohl roztahovat jak bude chtit a ze tu bude mit vic mista nez ma ted tam ume v brisku.uz i nase mala mu domlouva a tuka mi na brisko jako na dvere a rika mu Pato pojd ven.Je to roztomile.Tak jsem na zitra a nebo i kdyby na patek zvedava.ja pak jeste pisnu .Drzim vsem pesti aby meli stesti.papa

dalmationka
23. říj 2009

verkay: ty se máš, že tě nechávájí přenášet tak dlouho, mě už předběžně objednali na vyvolávačku na 30.10. to budu teprve 41+3 ☹ Snad do té doby porodím a nebo seberu odvahu na nápoj 🙂

petja
autor
23. říj 2009

holky podpořte to i tou masáží bradavek.Já myslím,že to má hodně do sebe.

jankanej
26. říj 2009

Ahoj holky jsem tu nová ale už se sem koukám delší dobu a chci zkusit ten ricinový zázrak...namíchala jsem si (doufám že správné množství) ten nápoj tak dám vědět a jestli to zabere tak dám vědět. První dítko jsem přenášela a zatím vypadá že ta druhá cácora se taky nějak strojí tak to nechci zažít znova, navíc mi celé těhu je fakt blbě takže jdu do toho... 😉 🙂 🙂 jen doufám že to stihnu na wc už tak mám bez ničeho 4 dny průjem... 😖 😖

lenises26
28. říj 2009

Ahojky,jsem tu nová a od začátku pročítám tuto diskuzi jedním dechem.Čekám čtvrté dítě a všechny předchozí porody mi vyvolávaly tabletkou.Termín mám 16.11. a včera jsem byla v poradně,kde mi paní doktorka řekla,že se Páťa ven rozhodně nechystá a že v termínu určitě neporodím.Tak jsem se ptala,jak bych tomu mohla pomoci a doporučila mi poskakovat,chodit po schodech,pít čaj z maliníku a zapíjet 1x denně tabletku pupalkového oleje.Ten prý podle "babských rad" pomáhá otevírání před porodem.Ale až budu v termínu,tak určitě vyzkouším tento zázračný koktejl.

JANKANEJ : Taky jsi už porodila,že jsi už nenapsala,co s tebou ten zázrak udělal?Moc by mě zajímalo,jestli ti pomohl a už máš svoje miminko u sebe.Tak dej vědět.Zatím papa.

petja
autor
28. říj 2009

Čauky Lenises,je spousta možností,jak se snažit porodu přiblížit přirozenou cestou.Jak jsi reagovala na tabletku na vyvolání? 4děti,to je úžasný! Jo,do 16.11. se toho ještě může stát 😉

jankanej
28. říj 2009

Ahoj Lenises26, neměla jsem časík napsat, v pondělí jsem vyzkoušela koktejlík a asi za 5 hodin se dostavily silné kontrakce po 3minutách to trvalo asi hodku a pak po dvou2hodiny. Jelikož mám dlouho poslíčky a v neděli mě vrátili z porodnice domů (i když jsem měla příznaky že mám každou chvíli rodit) tak jsem si řekla že ještě nikam nepojedem jak se to bude vyvíjet... nakonec po těch dvou hodkách po 2 min to ustalo a dodnes nic...mímu se prostě nechce..a to mám do 2.TP 4 dny..každej mi říká že to už musí být každou chvíli už týden v kuse mi odchází hlenová zátka, asi to budu nosit dlouho jak slonice 😀
denně si i masíruju bradavky, dnes jsem sekala trávu, snažím se dělat neobvyklé věci ale asi mi to platné nebude 😒 😒
ale určo to nezkoušej dříve než po termínu nestojí za to mít zbytečně bolesti navíc i tak ten porod je náročnej, já sice po temínu měla ale každýmu to působí jinak, držím palečky 😉

amandab
29. říj 2009

Ahojky,tuto diskuzi pročítám už nějaký pátek, protože mi paní doktorka vyhrožovala, že mimču se na svět nechce a taky ne, dnes mám termín a stále jsem ve vydání 2v1 a zatím se to prý ani nechystá. Vím, že už tady bylo mockrát napsáno, že nápoj nedoporučujete pít dřív, než před plánovanou vyvolávačkou, ale já už mám pocit, že pokud budu ještě pár dní přenášet, nebudu mít sílu ani porodit. Bolí mě strašně klouby a každý den přibírám 1kg. Tak jsem se rozhodla, že to přece jenom vyzkouším už teď, ale jelikož sem prvorodička, tak mám strach, abych poznala jestli opravdu začínám rodit, nebo jde jen o bolestivé poslíčky, jak tady některé píšete, že vám je nápoj přivolal.Nerada bych jela do porodnice zbytečně otravovat. Ale hlavně jsem se chtěla zeptat, jak je to s tím olejíčkem z lékárny, ve zdravé výživě jsem ho nesehnala, jen ten z lékárny a na tom je napsáno, že se nesmí používat vnitřně, některá jste tady o tom už psala, ale nenapsali jste jestli se smí tedy použít nebo ne. Já ho ještě převařila a teď mám strach jestli jsem ho nějak neznehodnotila, aby to vůbec fungovalo. 😒

Jinak děkuju Petja za tuhle diskuzi, i když mi nápoj třeba vůbec nepomůže(já doufám,že ano 🙂 ) je fajn moc si aspoň přečíst o tom co člověka trápí a že v tom není sám. 😉

A všem budoucím maminkám přeji ať mají své milované uzlíčky brzy ve své náruči a prožívají jen hezké chvíle. 🙂

jankanej
29. říj 2009

ahoj amandab, tak ti řeknu svou zkušenost...sice mi nápoj přivolal bolestivé poslíčky ALE...k něčemu to bylo 😎 dnes jsem byla v poradně a sice na CTG nic nebylo tak jsem mu říkala že jsem měla tříhodinové bolesti...vyšetřil mě a ten nápoj mi zřejmě pomohl se více otevřít, říkal že to je už nález k porodu že to může být každou chvíli a krásně už nahmatal hlavičku jak jsem otevřená. Take nezoufej něco na tom opravdu bude 😉 chtěla bych ten koktejlík vyzkoušet ještě jednou - zítra, tak písnu jak jsem dopadla a jak to fungovalo na mě, četla jsem i že pomáhá skořice- olejíček dát do aromalampy, že to zklidnuje a tlumí trochu bolest při porodu, tak to třeba taky nebude marný...držím palečky 🙂 🙂 🙂

jankanej
29. říj 2009

amandab ještě jednu věc...lepší přijít do nemocnice dvakrát zbytečně nežli jednou pozdě za to to nestojí...od toho tam ten personál je aby ti pomohl a nejsi ani první ani poslední, já rodím podruhé a už jsem tam taky zavítala (každý těhu je jiný) takže neměj strach a pokud by na tebe někdo byl zlej tak si z toho nic nedělej a klidně se i braň...nkdo není všechno a každá maminka má naprosto jiné těhotenství, jen si mudráci škatulkují všechny porody do jednoho jak by to mělo vypadat 😎

amandab
29. říj 2009

jankanej-Děkuju za povzbuzení, právě že jsem z malého města a na porodnici jsou supr lékaři, ale se sestřičkama je to už horší, tak mám strach, kdybych tam jela otravovat, aby na mě nebyli potom až to přijde už naostro 🙂 nepříjemné 😒 , ale máš pravdu, že lepší je jít tam, i kdyby to měl být planý poplach, než něco zanedbat!
Já už sem vyzkoušela kde co,dlouhé procházky,sexík,horkou koupel a nic, asi se mimču do té zimy za náma ještě nechce.Tak počkám do zítra, to jdu na kontrolu a pak se vrhnu na ten nápoj. Určitě písni jak si dopadla. Ale třeba budeš mít štěstí a rozjede se ti to samo, když máš už pěknej nález, moc ti to přeju a aby jsi měla rychlý a v rámci možností pohodový porod 🙂

jankanej
29. říj 2009

Amandab já myslím že už můžeš zkusit koktejlík, oni by tě stejně už moc dlouho nenechali, protože už přestává být kvalitní funkce placenty tak aby mimko nestrádalo. a ono heled spousta mudrů ti řekne že to nevypadá na porod a mamča se pak do večera rozrodí ani neví jak takže nezoufej, já už toho mám taky dost, mám dvouletou cácoru a nenechá mě moc odpočinout o to hůř, jsem už na ní často zlá protože mi není dobře a pak to odnáší neviný 😢 až je mi to líto ale to je asi normální...hlavu vzhůru a at vše dopadne v pořádku 😉

lenises26
29. říj 2009

Ahoj Petja:U prvního porodu mi zavedli hned celou a snad do 10ti minut jsem měla silné bolesti,porod trval 13,5 hodiny.Hrůza.U druhého mi dali taky celou tabletku,ale z té jsem měla jen takové slabé bolesti jako při menstruaci,ještě jsem si dala kapucino z automatu před porodnicí,protože mi ani nepraskla voda.Když jsem ho vypila,tak mě poslali na sál,prý jen na vyšetření,ale už si mě tam nechali.Prdli mi vodu a za 2 hodinky byl Denisek na světě.To jsem měla pořád takové pohodové bolesti,že jsem ani netušila,že to půjde tak rychle.No a při Toníčkovi mi dali jen 1/2 tabletky,ale asi nechtěně mi při tom zavádění praskli rukou vodu.Jenže bolesti žádný 😒 ,jen ta voda mi odkapávala,tak mi odpoledne dali tu druhou půlku a to už jen co jsem slezla z kozy mě přepadly silné bolesti.Ty jsem měla celkem cca 6 hodin.Ale teď už bych si moc přála,aby to přišlo přirozeně,protože když maminka ví,že jí to vyvolají,tak je nervózní a to na psychice si myslím moc nepřidá 😢 .takhle to přijde samo a je to.No a ty máš termín kdy?

Ahojky Jankanej,koktejl bych určitě vyzkoušela až po termínu,do té doby budu dělat jen to,co mi radí lékařka.Tím mám na mysli ten maliník a pupalku.Mám jen poslíčky,ale už dlouho.Na monitoru jsem neměla ani náznak kontrakce,jen rovnou čárku.Budeš si dělat ještě ten koktejl?Chtěla jsem se na něj zeptat doktorky,ale nenašla jsem odvahu,aby mi třeba nevynadala 😒 To čekání je už dlouhé,jsem pořád unavená,v noci se mi o porodu zdá,že mi odešla hlenová zátka,že se mi narodila holčička(přitom čekám chlapečka 😀 ),že přítel k porodu nestihl přijet,atd.Hrozně mě bolí záda a funím jak lokomotiva 😠 A jak to snášíš ty?

andrea12737
29. říj 2009

Ahojte, tak ja mam termin o 2tt, tak ale dnes som si vas tu precitala a nedalo mi to vsetko si hned zabezpecit. 😀 Samozrejme riadim sa podla vasich rad, tak pockam si pekne az budem mat termin a potom to vyskusam. Zasa viem ze neodporucujete to skor, ja len ze mna vlastne nenechaju prenasat-kvoli rizikovemu tehotenstvu, tak si myslim, ze ak mi v den terminu nenastupia bolesti tak ma zoberu hned na prijem a a budu mi ho vyvolavat-som teda v nevyhode a neistote ci stihne napoj dovtedy vypit...rada by som to vobec vyskusala uz ked nic ine..som pre tento napoj uplne nadchnuta 😵 a vyvolavacke sa chcem vyhnut ☹

jankanej
29. říj 2009

Lenises26 já to zkoušela až po termínu po tom prvním ted mám ještě druhý po neděli, takže mimko už je tak jak má být...jinak já mám posly už taky dlouho cca 4 týdny z toho už jsem třikrát chtěla jet jednou už jela (ted v sobotu) už týden mi odchází hlenová zátka, každej mi pořád říká že těch známek blížícího se porodu mám už dost aby začal a furt jsem celá.Dnes mi sice doktor řekl že jsem víc otvřená, ale myslím že tomu dost ten koktejl pomohl - sice mimko nebylo ještě připravené ale pomohlo to přiblížit, myslím si já...
V jednu hodinu jsem se nakonec rozhodla zkusit ještě vzít ten nápoj tak čekám jestli to bude působit už přímo na samotný porod, dám určo vědět jak jsem dopadla 🙂 po té první dávce jsem začla mít kontrakce přesně za 5 hodin...taky mám noční můry jak jsem měla ty kontrakce (a dost silné) tak jsem se modlila at to mám za sebou a ono ještě prd 😵 😵 😵 zase si říkám že když už jsem protrpěla (od krvácení, přes nevolnosti, křeče v celém těhu atd)tak dlouhou dobu, tak těch pár hodin za ten krásnej uzlíček stojí 😎 ale taky se bojím bolesti jsem srágora 😅

andrea12737
29. říj 2009

jankanej, urcite nie si ziadny sragora, je to uplne prirodzene...tiez mam jeden porod za sebou kde som si tych bolesti uzila az-az, a opat sa bojim a ked si predstavim ze ozaj zasa si to treba vytrpiet v tych brutalnych bolestiach 😖 tak ale kazda ozaj uzna ze za ten pocit, ze cochvila budete mat to svoje babenko pri sebe je na nezaplatenie 😎 Drzim ti prsty aby ti to uz vyslo a prebehlo to co najrychlejsie a co najmenej bolestne 😉 😀

jankanej
29. říj 2009

andrea12737 díky za povzbuzení 🙂
oznamuji že se začíná něco dít...zatím jen menstruační bolesti (v jednu jsem vypila koktejl) tak to třeba ještě přijde, že by už?? 😎 uff to je vyčerpávající to čekání...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru