Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
8. lis 2009

cudli, jsem se rozhodla, že asi vyhraješ, já budu rodit až po 28. listopadu, kdy jdu na ples... 😀 Taky čučím na Superstar a jsem tu... 😵

bocinka
8. lis 2009

Janka - já jo... sám se mě ptal, jestli může, když už prý vydržel ty moje počáteční výbuchy a nervy... prý jsem byla do 4 měsíce protivná jak osina v zadku... 😀 Kecá....

davlu
8. lis 2009

Janka, tak já bych bez manžela ani snad neporodila (si teda myslím)...bez pocitu, že je u mě a blízko, netlačím, nespolupracuju a odcházím domů... 😀 😀 😀

Tak Leni už asi fakt jela rodit... 🙂

Boci, to jsou těhu hormony. To chlap nemůže pochopit... 😀

Holky, kupovala jste některá riciňák po netu?

bocinka
8. lis 2009

davlu - to je hezký přístup..... když byl u zasetí, tak ať je i u sklízení... 😀 😀 😀
asi to nechápal, každopádně to zažil a věří tomu... 😀 stál chudáček ve dvě ráno u dvěří jen v ponožkách a trenclích... 😀 😀 😀 asi jsem byla fakt sviňa... ale říkal, že už je to dobrý... tak nevím, jestli si jen zvykl, nebo jsem fakt lepší.... 😉

davlu
8. lis 2009

Boci, přesně s tím sklízením a zaséváním.... 😀 😀 😀 počkej on tě po porodu samou láskou sežere... 😀

bocinka
8. lis 2009

davlu, jak to???

jankanej
8. lis 2009

to je dobře jen at to vidí že to není sranda...můj jde už podruhý a vyloženě si to nechce nechat ujít.byl víc utahanej než já ale moc mi to pomohlo, i když jsem ho moc nevnímala až po tom co mě nas...na sále při tlačení (tlemil se mi že jsem jak rajče)
tyjo tak ta lenises fakt už asi rodííí....já se na to vybodnu
asi si zítra objednám olej bojím se tý vyvolávačky i když mi i říkaly že to nemusí být tak hrozný...jsem ale srágora
davlu na netu jsem ho našla též ale za jak dlouho by přišel...aby mi nepřišel ve středu odpo kdy už bych měla mít odrodíno 😅

bocinka
8. lis 2009

Janka, jistější by bylo ho někde koupit, protože když ho zítra objednáš, tak nevím, jestli do středy přijde... zkoušíš kořeněný čaj???

cudlinka22
8. lis 2009

Jani, to Ti asi nestihne dojít. Škoda, že Ti neudělali Hamiltona, ten zabírá, když se dobře udělá, obzvlášť když jsou porodní cesty už nachystaný a ještě rodíš podruhé.

davlu
8. lis 2009

Janka, máme stejný problém. V lékárnách není k sehnání a po netu dojde určitě pozdě. Všude píšou 3 dny expedice + 2 dny dodání. Tak to je nejdřív čtvrtek pátek... ☹

bocinka
8. lis 2009

holky, tak to asi nestihnete... 😒 tak zkuste aspoň ten kořeněný čaj, to prý taky pomáhá... 🙂

Jinak dobrou noc... jdu dát koupel a hajíííí...

teamforever
8. lis 2009

Ahoj děvčata. Chci poděkovat za tuhle diskusi a podělit se s Vámi o moji zkušenost. Asi měsíc před termínem porodu jsem na každé kontrole u gyndařky slyšela, že to bude dříve, že už se to chystá... Poslední týden mudra otočila, že to ještě nevypadá k porodu... Byla už jsem nervní, poslíčky dost bolestivé asi 3 týdny, čekání nekonečné. Den po termínu porodu už jsem byla fakt hodně nervózní a narazila jsem na netu na tuto diskusi. Druhý den, t.j 2 dny po TP jsem si k snídani i obědu dala kořeněný čaj ze skořice, hřebíčku, zázvoru a sporýše, odpoledne jsem koupila ricínový olej a meruňkový kompot a doma jsem oznámila, že dnes v noci pojedeme 🙂 . Muž už mě nebral moc vážně, protože jsem to říkala už 14 dní- poslíčky jsem měla pravidelně každý večer a dost bolestivé. V půl sedmé jsem dopila tenhle zázračný letkvar...dlouho se nic nedělo...v půl dvanácté jsem zjistila, že "poslíčci" jsou nějak moc pravidelní (po 5 minutách) a že to už asi jsou porodní bolesti. Byli sice pravidelné, ale nikterak silné. Nebyla jsem si jistá, jestli to už je k porodu či ne a měla jsem strach, aby mě nevrátili z poro zas domů. Vzhledem k tomu, že jsem rodila podruhé a po roce od prvního dítka, tak jsem měla strach, abych vyrazila včas- všichni mě varovali, že to bude rychlejšío než při prvním. Ve dvě jsme odvezli dcerku k rodičům a vyrazili do poro...to už jsem nepochybovala, že to je k porodu. Dorazili jsme tam ve tři hodiny. Otevřená jsem byla na 3 cm, vak blan byl již vyklenutý ven, hlavička však ještě vysoko. Malej se narodil ve 3/4 na 10. Prožila jsem krásný, přirozený porod. Moc Vám maminky přeji, aby i ten Váš proběhl přirozeně a pohodově a Vy již měli své uzlíčky u sebe 🙂 držim všem palce.

cirrusa
9. lis 2009

Teamforever: 😵 😵 😵 krásné, hned mi to vlilo zase chuť do žil 😵 gratuluji

Já objednávlala olejíek z Brány, přišel cca až za 14 dní po objednávce, už jsem myslela, že se to ani nestihne 🙄

U nás nic, navícmi břicho ne a ne a ne klesnout, dole mám volno a nahoře kouli (hned pod prsama), navečer se mi zdáže to trošku klesne, ale ráno je to zpět. Včera jsem myslela, že si nemocnici přeci jen střihnu, ale ne kvůli porodu - večer jsem měla šíleně oteklé nohy, já je mám teda pořád, ale tohle už bylo moc i na manžela. Nakonec jsem dala ledovou sprchu a trošku to pomohlo,ale vypadalo to ošklivě a od odjzedu nás odrazovalo jen to, že jsem se do žádných bot nevlezla 😅

bocinka
9. lis 2009

Teamforever... Tak doufám, že nebudu jako Ty... Teď mi MUDr říká, že to bude dřív, tak aby pak neotočila... 😀

Cirri - ty nohy znám... 🙄 nejde pak ani chodit.... 😢

jankanej
9. lis 2009

jééé to byl hezkej příběh...no my naštěstí máme dobrou lékárnu a když to tedka objednám tak odpo to budu mít, ale furt váhám abych neměla zas jen ty posly ale snad už ne...asi to ještě risknu
cirru já už myslela že jsi jela!jak jsi dlouho neodpovídala tak jsem si říkala že další štastná už rodí 😉
boci ten kořeněný čaj jsem si udělala jednou a bylo to pálivý a byl to takový hnus že jsem jen čuchla a vylila, nebyla bych schopná to do sebe nasoukat...
holky já jsem něco slyšela že vyvolání porodu nemusí být jen přes tu tabletu, možná že by mi třeba jen píchli vodu nebo udělali toho hamiltona když už jsem připravená k porodu ne?když se tabletce bdu bránit tak to přece musí respektovat ne

bocinka
9. lis 2009

Janka, s tou vodou nevím... 😒 prý se to nedělá....

cudlinka22
9. lis 2009

Jani, porod se vyvolava tabletkama, nekdy staci jedna, u nekoho se musi dat dve. Voda se muze pustit az mas kontrakce, jinak se to jen zkomplikuje.

cirrusa
9. lis 2009

Nemusíto být tabletka, může to být gel. a ve vstřícné nemocnici ti udělají nejdříve zátěžák, když na něj budeš dobře reagovat, zkusí to popohnat čímkoliv jiným (třeba tou vodou, pokud ale uznají za vhodné, že ti to pomůže) Myslím, že jen tak ti ji neprasknou. Ale myslím, že když je požádáš při kontrole o Hamiltona, tak že to udělají.

Cudli, teď mne napadá, to "22" za nickem, to je tvůj věk? Já jen že se holky bavily o tom kolik jim je, tak že bys mezi ně krásně zapadla 😵

cudlinka22
9. lis 2009

Ne ne, 22 jsem tam hodila jen tak, je mi 26 🙂

bocinka
9. lis 2009

cudli, i tak zapadáš..... 😀

teamforever
9. lis 2009

Holky, to bych nedělala dobrovolně ani za nic- nechat si prasknout vodu před tím, než je porod pořádně rozjetej.... Mnohonásobně to zintenzivní kontrakce a pokud nebudete dost otevřené , tak si užijete 😒 , ten hamilton je asi lepší volba - i když vlastní zkušenost nemám...

cirrusa
9. lis 2009

Já hlavně myslím, že pokud není porod rozjetej, tak tu vodu ani ti doktoři neprasknou 😉 (to je to co jsem myslela tím, že pokud uznají za vhodné, že to pomůže)

davlu
9. lis 2009

Dobré dopoledníčko. Koukám, že jsem pogratulovala Team k porodu na porod. Hořo., přelezu sem k vám a ona je i tady. 🙂 Team, řekla jsi jim, že jsi to popohnala? 😉

Tak kdo bude roditi dnes? 😉

jankanej
9. lis 2009

no právě mě napadla ta voda proto že jsem naší první přenášela, byla jsem otevřená jen na dva prsty a oni mi vodu píchli...od tý doby jsem měla kontrakce snesitelný 1hodinu po 8 minn.další hod.po 3 ale dalo se to a pak 5 hodin po 2minutách to bylo sice silný ale ke konci už to nebylo tak šílený a malou jsem celkově měla od píchnutí vody venku za 7 a půl hodiny...proto mě to napadlo a překvapilo mě že jí nepíchaj páč ve slaném to dělají běžně když je třeba rodička otevřená na 4 prsty tak jí píchnou...

bocinka
9. lis 2009

Janka, u nás to prý jentak nepíchnou, nechají tě i dva dny.... ☹

jankanej
9. lis 2009

jenže mě by už neměli nechat přenášet právě, tak jsem zvědavá co mi teda daj jako chemii až poslední, myslím že by ten hamilton mohl vyjít...

cudlinka22
9. lis 2009

V každé porodnici to chodí jinak. Někde se ještě pár dní před indukcí udělá Hamilton a buď a nebo, většinou když se Hamilton udělá dopoledne, tak to začne večer nebo v noci.

jankanej
9. lis 2009

já už to chci mít za sebou už jsem zlámaná a protivná jak při přechodu, no děsný, už i sama sobě jsem protivná...furt si říkám že už jeden den to už vydržím ale vůbec mi nedošlo že mi ho nemusej vyvolávat hned jak tam dorazím, což je děsný pomyšlení, už bych to chtěla mít za sebou a při mý smůle tambude rodit minimálně jedna takže mě odloží a nechaj si mě až bude klid 😖 😖 😢 😢

bekoska
9. lis 2009

Ahoj holky , dneska jsem se dověděla,že mám jít zítra ráno na vyvolání porodu. Už přenáším 7 dní ☹ včera jsem se dočetla o nápoji z ricinu ,tak ho chci dneska cca za hodinku vyzkoušet . Doufám,že to zabere a porod se rozjede sám. Mám šílelný strach z příjmu ,protože bych měla být zítra jen připravována a ve středu teprv začnou vyvolávat , mám doma malou školačku a ta to se mnou moc prožívá ,takže jsem celkem ve stresu !!!!!! Držte prosím palečky Soňa

marselina
9. lis 2009

ahojky,tak držíme moc moc pěstičky,já jsem ho už témeř před rokem vypila a ještě ten den jsme jeli 😀 snad budeš mít i ty takové štěstíčko 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru