Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
10. zář 2011

@kosik02 No,když nedopřejí v porodnici mamince dostatek klidu a času,na oxytocinu skončí,což je u nás ještě pořád hodně případů,jednak velký počet maminek v jednu dobu třeba,jednak neochota.Ricinový nápoj jak píšeš se doporučuje až při přenášení přes TP a v tomhle případě mi přijde opravdu přirozenější než cokoliv,u mě to tak zafungovalo 2x,podruhé věřím,že mi i značně urychlil porod,celou první dobu porodní jsembyla doma a od prvních pravidelných kontra byla malá do 2h na světě.
Homeopatika jsou skvělá věc,ale ne jako prevence,ale když přijde jejich ´´čas´´ mají nezastupitelnou roli.Caulophylum jsem měla taky v porodní tašce,ale o nepostupujícím porodu u mě nemohla být řeč 😀

petja
autor
10. zář 2011

@jenye přes intrnet,firma sallos(salus) atok,nobilis tilia.tos měla smůlu v lékárně,někdy to prodají akorá se třeba zeptají na co,zábal vlasů,babičce na zácpu apod 😅

loafeer
10. zář 2011

a je ten sallos k vnitřnímu užití|? já ho videla ve zdravé výžive, ale na masáže...jinak v lékárně jsem ho taky nesehnala:o((((

petja
autor
10. zář 2011

@loafeer myslim že na masáže a píšou že má projímavé účinky.Pokud je ve složení ricinový olej,je to on

mimys
10. zář 2011

@jenye oni te nechaji prenášet s cukrovkou? to snad nee!!! ??? mě říkali že s cukrovkou se vyvolava nekdy až 14 dnů před termínem!! ale přenášet se prý nesmí! to jsem blázen... kam chodíš do poradny??

loafeer
10. zář 2011

aha, tak to jsem husa, ze jsem si ho nekoupila...ted cekat az do pondeli:o(((...myslíš ten sallos v takové skleničce, má žlutou barvu,...? abych se ještě neotrávila:o)

loafeer
10. zář 2011

Urychluje hojení jizev. Vhodný na suchou pokožku, působí hojivě na pooperační jizvy, pomáhá odstranit některé druhy bradavic, podporuje regeneraci pokožky. V kosmetice se doporučuje ředit jej řidšími oleji, např. hroznovým. Účinné jsou rovněž obklady z teplého ricinového oleje přiloženého na bolestivé svaly a klouby. ....toto o něm píšou...a že jde o ricinový olej lisovaný za studena....je to ono?

petja
autor
10. zář 2011

@loafeer tenhle
http://pletove-oleje.heureka.cz/salus-ricinovy-...
jinak o ricinovým oleji jako takovým sme tu už mockrát vedly debatu a není se čeho bát

jenye
10. zář 2011

Tak jsem nakonec volala do lékárny na Flóře a tam se paní divila, proč jako na recept. Jen chce vědět, kolik toho chci, aby mi to pak odměřili, takže asi tam zajedem a vyzkouším...ale mám z toho děsný strach, abych neublížila maličké...ale když to tolika holkám pomohlo, tak snad to pomůže i mně a už brzy ji budu mít v náručí 🙂

petja
autor
10. zář 2011

@jenye určitě neublíží ale pokud ty máš takový strach,asi bych ho nekupovala

loafeer
10. zář 2011

no to je přesne on, co jsem mylslela taky...tak fajn, vědět to minulý týden, že to může být i tento:o) tak dík:o)...Strach pramení pouze z nevědomosti:o)

jenye
10. zář 2011

Jinak s tou cukrovkou chodím k Apolináři, kde je na to i zvláštní poradna. Měla jsem ji jen trochu, výsůledky většinou OK, i když jsem dietu moc nedržela, až pak se mi zhoršil ten dlouhodobý cukr. Teď už nemám ani glukometr, abych se kontrolovala, tak jsem z toho nervózní. Mimčo mělo tak před deseti dny odhad 3500g, což se jim zdálo naprosto podle tabulek, takže to nějak speciálně neřeší. Možná ty porody vyvolávají jen těm, co skončí na inzulinu. Taky jsem si původně myslela, že mě přenášet nenechají...ale až v pondělí mám jít na zátěžový test a podle toho se uvidí, asi pak vyvolávačka ve středu...no a tomu bych se ráda vyhnula. Hlavně jsem si já naivní myslela, že když vím přesné datum otěhotnění, že přenášet nebudu, že přenáší jen ty, co jim špatně vypočetli termín ☹

jenye
10. zář 2011

No je to můj první porod, takže absolutně netuším, co mě čeká. Celé těhu naprosto bez problémů (až na tu cukrovku), ani to břicho mě nějak neobtěžuje a vím, že se mi po něm bude i stýskat...ale fakt se bojím, aby nebyla zkažená plodovka nebo třeba stará placenta...no a pak rodit dítě nad 4kg taky asi není žádná sláva. Ale strach a respekt z porodu mám, to bych kecala, že ne...

jenye
10. zář 2011

Jo a můžete mi ještě napsat, jak přesně jste si nápoj míchali? Koupila jsem meruňkový kompot a pak mám domácí slivovici. Díky.

petja
autor
10. zář 2011

nejhorší je stresovat se dopředu.já před prvním porodem neměla strach vůbec,spíš zvědavost,měla jsem hodně načtené,ale žádné příběhy,zážitky,ale spíše odborné věci,přidávalo mi to na sebevědomí.Kdo je připraven,není překvapen a může si svůj porod řídit sám!

petja
autor
10. zář 2011

@jenye já dávala půl panáku oleje,hlt slivovice a dolít do 3dcl džusem,ale já jsem kopla alko jako první,nedělá mi v nápojích dobře

jajina87
10. zář 2011

@jenye také jsem při prvním porodu použila nápoj a zabral🙂 měla jsem teda dva dny před termínem.... a dávkovala jsem to tak že jsem dala malýho panáka oleje, malýho panáka vodky a zamíchala to do meruňkovýho džusu (zhruba 2 - 3dcl)

petja
autor
10. zář 2011

@jajina87 čauky proč nemáš dítko v pasu?

jenye
10. zář 2011

Díky holky! Ricinový olej už mám, koupila jsem v lékárně, kde mi ho museli teda připravit podle toho, kolik jsem chtěla. Koupila jsem teda rovnou 100g, abych pak měla ještě na strie 🙂 Takže jdu asi do toho a uvidíme.

jajina87
10. zář 2011

@petja v pasu??? teď vůbec nerozumim co tím myslíš???:-O

petja
autor
10. zář 2011

@jajina87 v tomhle pasu na koňovi,jak máš údaje o sobě

jenye
11. zář 2011

Tak jsem právě dopila koktejl 🙂 (25ml oleje, 25 ml slivovice a 250ml džusu), tak jsem zvědavá, co bude...když tak se asi v nejhorším vys... z podoby 😀 Včera večer jsem do toho už nešla, abych se ještě dneska naposledy vyspala a případně měla sílu na to vše. Tak držte palce, dám vědět, jak to na mě účinkovalo!

petja
autor
11. zář 2011

@jenye Myslim na tebe i miminko

jenye
11. zář 2011

Tak hlásím, že zatím mě to po čytřech hodinách pěkně prohnalo, jinak nic...ale to už jsem taky potřebovala 😀 No uvidíme, jestli to bylo všechno nebo to bude mít ještě nějaký vývoj.

bocinka
11. zář 2011

@jenye taky koukám..... 🙂

jenye
11. zář 2011

Tak holky zatím nic kromě toho vyprazdňování...asi to u mě fungovat nebude...ach jo. Nevím,jestli jsem neměla sehnat ten olej od Salusu, ten z lékárny nebyl k vnitřnímu užití, tak snad jsem neublížila miminku. Ale jinak mi nic není, jen ráno ta slivovice (po osmi měsících abstinence) se mnou docela zamávala 😀 No uvidíme, třeba se to rozjede ještě v noci. Jinak zítra zátěžový test...

petja
autor
11. zář 2011

@jenye no neklesej na mysli,šak někoho vyprázdní,rodit můžeš začít zítra

loafeer
12. zář 2011

10:OO....ricinový nápoj ve mně...bojim bojim:o)

kosik02
12. zář 2011

@petja Tak myslíš že např.kdyby to týden před TP. vůbec nevypadalo na porod,tak bych neměla brát tu Arnicu nebo Acteu jak všude píšou 10 dní před porodem na přípravu porodních cest?Jinak mám v plánu i tak tři týdny před porodem pít čaj z maliníku.Nějak nevím,co si mám o těch homeopatikách myslet ☹ Ted sem zase slyšela mluvit kamarádku,že prej ty homeopatika mají nějaký duchovní podtext či co..něco jako magie..tak su z toho jelen..Jako že ten zakladatel homeopatie byl nějaký duchovní...

karol84
12. zář 2011

@kosik02 čaj z maliníku můžeš začít pít i dříve a přidat k tomu i pojídání lněnného semínka, prý by to také mohlo pomoct

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru