Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
21. pro 2010

@mlsdlisaci týýý brďo, to je fofr teda... ale mě se to líbí, proč se nervovat v nemocnici, když je doma větší klid a pohoda.... samo, jen pokud je vše v pohodě....

@shermen CS je i měknutí čípku, zkracování, naléhání hlavičky dítěte.... není to, že CS 1 jsi otevřená, CS 2 jsi víc otevřená, CS 1 je zkrácení čípku, CS 3 je naléhání hlavičky dítěte, aspoň tak nějak mi vysvětlovala MUDra....

shermen
21. pro 2010

@bocinka Díky za info,tak jsem si to myslela správně 😉 .No mě teda už minulej týden říkala,že čípek mám měkký.Ale v průkazce žádnej záznam nemám ☹ .

marmla
21. pro 2010

@bocinka Mně doktor říkal, že Jsem otevřená na dva prsty a do průkazky to psal jako to CS, čípek mám měkej a krátkej už celkem dlouho. Tak teda nevim

marmla
21. pro 2010

Jen jsem zjistila, že doktor to postupy ☹

aaajaaanina
21. pro 2010

no tak to jsem z toho jelen taky tedy 😅 ...tak já tam mám dilatace hrdla 1
zkrácení čípku 1
kontence 1
celkem/kritická hodnota 3
Dr. mi to vysvětloval a řekl to tak,že jsem odpověděla akorád"jo aha 😀...a nevím z toho nic 😀 😅

marmla
21. pro 2010

@aaajaaanina a pak babo raď. Jak říkám co doktor to jinej postup 🙂

el267
21. pro 2010

Ahoj holky, občas sem zavítám a čtu si jak ten nápoj na koho zabírá. Při prvním těhu jsem neměla o nápoji ani tucha. jinak bych do něj šla. porod jsem měla indukovanej a skončil sekcí 11 dní po TP. Neotevřela jsem se vůbec. K porodu jsem šla s CS 0.
Teď to vypadá nadějně, že bych mohla normálně porodit. Teda jestli se mi malá přetočí. Mám KP příčně 😖

Jinak k tomu CS. Já už mám 4 týdny CS 3. Ale doktor při prohlídce vždy zahlásí: čípek je zavřený.
Nevyptávala jsem se ho. Ale chápu to tak, že asi nějaké změny probýhají a začínám se připravovat.
K tomu oleji. V lékárně jsem se ještě neptala, ale vyděla jsem prodávat v prodejně se zdrav. výživou nějaký ricinový olej od Salosu. je to ten správný?
Mám ještě spoustu času, ale už jsem rozhodnutá do toho nápoje jít 😉

marmla
21. pro 2010

@el267 holky ho hodně doporučujou. Moc ho v lékarně nechtějí prodávat ☹
Koukám, že hodně z Vás má zkušenosti z vyvolávaným porodem, já jsem teda ráda, že jsem nebyla na císaři, ale boj to byl než se kluci narodili

el267
21. pro 2010

@marmla No já myslím, že kdyby mě nechali normálně se pohybovat, třeba bych porodila normálně. Mě kontrakce přišli až po 2. tabletě a to hned řádně po 3 min. Pak píchli vodu(byla zelená), následovalo klyzma, epidurál a pak jsem celou dobu ležela na koze s kapačkou oxitocinu a pásy na břiše. To vše asi během 9hod.Bolesti jsem měla řádný a stejně jsem se neotevřela, ani čípek mki nezašel a tak mi nabídli císaře ☹

marmla
21. pro 2010

@el267 To je dost smutný jak to píšeš. Mně u prvního vyvolávání stačil halmitnův hmat, asi po 18 hodinách mi odtekla voda, ale rodila jsem za dalších 20 hodin. U druhého mi dali ten čípek, začli mi kontrakce ty jsem měla od ráno od 7:30 do 23 hodin. Vyčerpáním jsem se neotvírala, dala jsem si epidurál 4 hodiny prospala a vzbudila jsem se otevřená, takže pak jsem jen párkrát zatlačila a syn byl venku, ten závěr byl super, ale do té doby to stálo za prd. Tak třetí porod bych si přála bez vyvolávačky

venysha
21. pro 2010

Ahojky holky 😉 Všechno jsem pročetla..a po dlouhém váhání zašla taky na ricinový olej 😀 Podle vašich zkušeností jsem ani do lékarny nezkoušela! Našla jsem jej ve zdravé výživě. V pátek 17.12. jsem měla termín..dr. mi řekla..tak tady to na porod nevypadá,čímž mě pěkně naštvala 😉 (vím,že ona za to nemůže). Jinak CS jsem měla 4 už na KO před 14 dny. Tak jsem v pondělí ve 3 vypila nápoj..až v 7 jsem začala pociťovat křeče a bolesti v podbříšku..nic mě tedy neprohnalo 🙂..tohle trvalo asi do 9...Večer jsem šla normálně spát..ve 12 mě tyhle bolesti vzbudily opět ☹ to už bylo docela nepříjemné..jelikož jsem je zaháněla tím,že jsem několikrát vstala z postele a šla do horké vody..ustalo vše až kolem 4!! Takže jsem byla jako po flámu 😀 po té úžasné noci. No a od té doby se nic neděje..Zítra jdu ale na KO,tak jsem napjatá,jestli pak se něco aspoň změnilo 😵

mlsdlisaci
21. pro 2010

ahoj ženy 😀 tak hlásím že mám naplánovaný nápoj na 25 protože mám v porodnici mudrce až do 27 tak mi držte pěstičky mám číslo na Marmlu tak kdyžtak dá vědět tedy jestli neporodí dřív po tom úklidu a nákupech 😀 😀 nebo budeme po telefonu závodit která dřív 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale moje kamarádka PA mi ještě poradila dát si ho lolem 18 hod že tělo je nejvíc nabuzené a má největší spalování a prohřívání.Takže přes den se vyspat v podvečer vypítkoktejl a hlavně do vypít dohromady né zvlášť a pak sednout nohy na horu a vyčkávat
Držím pěsti všem co do toho půjdou

marmla
22. pro 2010

@mlsdlisaci Tak uvidíme jak se zadaří. Manžel říkal ať si na ten nákupní maraton zítra vezmu i tašku do porodnice, že to spojíme 😀 . Držím pěstičky aby se povedlo

shermen
22. pro 2010

Ahojky,tak já to mám naplánovaný na 26,27 že si lektvárek taky uvařím 😉 tak uvidíme jestli to pomůže 😒 .Teď jen doufám,aby jsme do pátku nejeli ☹ .

shermen
22. pro 2010

@shira_ Tak jak to u tebe vypadá?Koukám že se nějak neozýváš?Že by jste byli už v porodnici 😉 ?

pacakovanada
22. pro 2010

ahoj holky,minulý týden jsem koktejl vyzkoušela 2krát,po druhé mě jen protáhl ale nic...dnes jsem už 40 týden a mrňouskovi se nechce ven,ach jo.Mám nehorázně oteklé nohy,už jsem stratila i cit v konečcích prstů u rukou.Doktorka mě dala doporučení na prohlídku na sobotu ráno na porodnici popřípadě vyvolání porodu.Jen máme momentálně v Jablonci stop stav příjmů,mame totálně narvanou porodnici,tak se modlím,aby se to do soboty trochu uvolnilo...Tak si ne me prosim nekdo vzpomente...Krásný vánoce vám přeju.

mlsdlisaci
22. pro 2010

baby tady to nějak vázne kde jste?že by jste rodily?já byla dnes na pásch a máme v nem novou mladou mudrcku a tamioznámila že už čípek není tak kdoví jestli budu mít alespoň toho kapříka a jesli budeme nápoj nakonec potřebovat 😲

shermen
23. pro 2010

@pacakovanada Ahojky,tak jestli čekáš první mimi,tak to máte čas.To většinou bývá na termín nebo až po termínu 🙂 .Mě už taky otíkají nohy,teda nejvíc je to vidět na levé,nevím proč,ale jakmile stojím půl hodiny u linky tak mám nohu jak papuču ☹ .Určitě si vzpomenu.Já už teď doufám,že zůstaneme celý do soboty,pak už je to zas jedno 😉 .

shermen
23. pro 2010

@mlsdlisaci No tak u tebe je to opravdu kdo ví jestli 😒 😀 .Ty to můžeš čekat každým dnem 😉 .Přece jenom 4 dítě,to už půjde rychle 😉 .Já už se teď modlím,ať vydržíme celý do soboty,pak už je mě to zase jedno 😉 .

shira_
24. pro 2010

@shermen ahojte holky, tak porod sa rozbiehal 3 dni, na 4 deň som konečne porodila 😝 po ťažkom boji ale stálo to zato, Tomáš mal 3900g a 53cm. Je úžasný, super pocit.

shermen
24. pro 2010

@shira_ Ahojky,no já si to myslela že jste v porodnici 😉 .Tak že MOOOOOC gratuluji a ať jste zdraví 🙂 😉 .Krásné vánoce 🙂 .

bocinka
24. pro 2010

@shira_ super super super.... až budeš mít čas, napiš podrobnosti... 😉 😉 VELKÁÁÁÁ GRATULACE....

marmla
24. pro 2010

@shira_ Gratuluju to je super, hodně zdravíčka Tomáškovi 😀 je to kus chlapa
@pacakovanada To s tou porodkou není dobrá zpráva, pokud mně to chytne, tak to budeme mít asi co dělat, aby jsme se dostali do porodnice, jbc mám nejblíže. Jinak přeju hodně rychlí a pohodový porod

marmla
24. pro 2010

Všem přeju krásné Vánoce plné klidu, pohody 😅

mlsdlisaci
25. pro 2010

@shira_ moc gratuluji k Tomáškovi
@shermen ha ha vánočka nakynula a já jí také jedla a jsem celá před 10min jsem vyzunkla první nápoj a uvidíme ale myslím že se jen po.... 😀 😀 😀
za jak dlouho jste měly běhavku??? 😎

luckar
25. pro 2010

Ahoj holky, hlásím, že nápoj jse vypila v 17 hodiny 20.12. a v 1:30 21.12. mi po předchozím dokonalém 😀 vyprázdnění praskla voda. Malá se narodila 21.12. ve 14:49 a měla 3060g a 46 cm. Takže to bude asi tím nápojem...nevím no.

mlsdlisaci
25. pro 2010

@luckar gratuluji já ho vypila dnes a za jak dlouho jsi se pročistila???

luckar
25. pro 2010

@mlsdlisaci mám pocit, že jsem byla asi 2x vždycky zhruba po 2,5 hodinách 🙂

mlsdlisaci
25. pro 2010

@luckar no mě to zatím protáhlo po 25minutách a teď čekám co bude dál 😲

kacetka0304
25. pro 2010

Holky hlásím,že už to mám úspěšně za sebou .... rodila jsem v neděli a malou jsme si přivezli včera domů ..... dala jsem si v sobotu riciňák,potom jsem se naložila do vany a stimulovala bradavky a v 5 áno na mě přišli stahy prvni po 5min a pak už to šlo 🙂 tak asi něco na tom bude 🙂 držím vám všem pěstičky,aby vám to taky tak vyšlo jako mě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru