Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

capricorn
16. čer 2010

Tak holky, pěkně mě to prohnalo 😀
Po 4h ráno mě začalo tvrdnout a bolet břicho... Taky jsem měla strašné tlaky na spodek... 😕
A po 6h mi to celkem přešlo, jen mi tvrdne bříško. Jo a teď mi asi odešla hlen,zátka.. takže snad se ještě neco bude dít! 😵 😵 😵

jajik25
16. čer 2010

@capricorn Pokud ti odešla zátka tak zkuste lehký sexík.Mě to pomohlo.

flenco
16. čer 2010

capricon muzes pak napisat zda ti to zabralo?ja to uz dne vypila dvakrat a zatim jen tvrdne brusko nic☹ nevite nekdo do jake doby to muze zacit zabirat?🙂

capricorn
16. čer 2010

flenco - mě to nezabralo, teda zatím ne, akorád mi odešla zátka 😉 prohnalo mě to a tvrdlo mi dost břicho s bolestma (dřív mi tvrdlo taky trochu, ale bez bolestí...) 😵 Tak nevím, jestli se to třeba ještě hne... 😕

bocinka
16. čer 2010

@kaleilah ahojka, no jo, nějak se míjíme.... 🙂 my se máme fajn... rosteme a rosteme.... 🙂 A co Vy???? 😉

@capricorn tak to máš jako já... jen takovou přípravu na porod.... 😵 😵

kaleilah
16. čer 2010

@flenco v 16 hod jsem vypila koktejl, v devět tvrdnutí a v deset večer se rozjeli pořádný kontrakce...do 6 hodin by se mělo něco dít

capricorn
17. čer 2010

No tak koktejl mi způsobil jen to, že mi odešla zátka a mám silnější bolesti když mi tvrdne břicho... 😅

nice202
17. čer 2010

musim tu napisat este raz. ja som si ten koktejl robila aj po termine a nic mi z neho nebolo akurat zas strasne zle od zaludka. ziadne kontrakcie ani nic podobne. nakoniec aj tak musel byt cisarsky rez

tessie79
19. čer 2010

Já musím napsat, že koktejlu nejspíš vděčím za svůj rychlý, krásný, přirozený porod. Vypila jsem ho den před termínem umělého vyvolání v 16:00. Nic moc jsem od toho nečekala. Během 2 hod mě to 2x zahnalo na WC. V 18:30 jsem najednou ucítila bolest jako menstruační, ale nebylo to nic hrozného, za 4 min další a ta už byla horší, pak se opakovaly po 2 - 3 min a stupňovali se. A pak už to šlo rychle:
19:00 telefonát do porodnice
19:22 odjezd do porodnice (během celé cesty mi odtéká plodová voda)
19:50 příjem
20:00 - 20: 20 monitor a PA zjištuje, že je branka zašlá, volá další sestru, at´ urychleně připraví sál, že budeme rodit
20:50 Emma je na světě (3,77 kg, 50 cm) A díky pomůcce Epi-No bez nástřihu hráze.
Takže tímto bych moc chtěla poděkovat Petje, že založila toto téma a téma EPI-NO. Jinak bych vůbec netušila, že něco takového existuje.

petja
autor
19. čer 2010

@tessie79 Jsem upřímně dojatá z tvého jistě nádherného zážitku,až do příjmu se naše časy skoro shodovaly 😀 pak to u tebe šlo daleko rychleji,přesto hladce,vidím,že váha holčičky už by mohla leckomu činit potíže,blahopřeju!!!! Hodně zdraví!

zdeniii
20. čer 2010

@tessie79 taky moc moc blahopřeju!!! a přeju hodně štěstíčka a zdaví!!! Koukám že jí byl taky kus! A jsem ráda žes měla takový pohodový porod i bez nástřihu stejně tak jako já ;)

veruni
21. čer 2010

ahoj holky, třetí den pročítám diskusi a jsem rozhodnutá jít do toho, díky petji za alespoň nějakou naději a pokud to klapne budu nejštˇastnější člověk pod sluncem. 🙂 jsem des přesně 41tt a pořád nic, málá je prý ještě dost vysoko a hrdlo je úplně uzavřené, nicméně na vyvolávačku nechci za žádnou cenu, už jsem si to zkusila při prvním a bylo to peklo ☹ ,kontrkce po 3min. asi 8hod. nakonec jsem ho porodila už jak v mrákotách a ležel 3 dny v inkubátoru.Nechci nikoho strašit,ale myslím si že nápoj proti chem,vyvolávačce je daleko k oboum šetrnější. Zítra jdu na KO. a po cestě domů koupím ingredience a odpo. jdu do toho. I to datum 23.6. je přívětivé 😀 , tak doufám, že to klapne, jinak mě asi naženou do 3dnů od kontoly na vyvolání 😖 . Budu informovat... Není tu ještě někdo s termínem 14tého nebo kolem??? 😕

janar12
21. čer 2010

@veruni ja mela termin podle MS 12.6. a podle UTZ 15.6. A zitra nastup do porodnice na vyvolavacku. Takze dneska jdu do koktejlu a doufam, ze zabere, ale moc tomu neverim. Uz jsem si ho jednou delala a bylo mi z nej akorat spatne od zaludku, nakonec jsem zvarcela, ale jinak nic. Ani jediny poslicek ☹

@tessie79 moc gratuluju!!! Kez by to u me probehlo aspon podobne jak u tebe 🙂 Epino mam taky, mam nacviceno 31 cm, tak snad to bude stacit. Cekame holcicku, tak snad jo, byvaji o chlopek mensi nez kluci. No ale hlavne bych se rada vyhnula vyvolavani...

tessie79
21. čer 2010

@janar12 Držím moc pěstičky, aby Ti to vyšlo. Hlavně pozitivní přístup. Musíš si věřit a nepřipouštět si, že by to mohlo dopadnou jinak než super krásným, rychlým a hlavně přirozeným porodem 🙂 A ten nápoj jsem si taky dala 2x. Poprvé 2 dny před termínem, protože mi MUDr. řekl, že je krásně nachystaná a že to může být každým okamžikem. Nevyšlo to, prostě se jí ještě nechtělo. A den před vyvolávačkou jsem si ho dala znovu a to už vyšlo.

janar12
21. čer 2010

@tessie79 díky moc za podporu 🙂 Už ho mám v sobě, vypila jsem ho v 11. Zatím se teda nic neděje. Ale narozdíl od prvního pokusu mi není ani špatně od žaludku 🙂 Ale už to jsou tři hodiny, tak nevím. Budu čekat a uvidím, jak se to bude dál vyvíjet 🙂

tessie79
21. čer 2010

A už Tě to aspoň zahnalo na WC? 😀 😀

janar12
21. čer 2010

@tessie79 pořád nic. Ani náznak kontrakcí, ani průjem, ani mi není špatně, nic. Nevím, za jak dlouho to ještě může zafungovat, ale už se pomalu chystám na zítřejší nástup :-/

tessie79
22. čer 2010

@janar12 Tak snad Ti to nakonec zabralo a už máš porod úspěšně za sebou 🙂 🙂

veruni
22. čer 2010

dnes jsem odjela s kontroly úplně zděšená, čípek ani mudr. nenašla,vůbec to na porod nevypadá,ve čtvrtek mám jít na vyvolávačku 😖 . Takže dnešní odpo. jsem ztrávila sháněním riciňáku, (na etiketě neužívat vnitřně) mě trochu zarazilo,ale jdu do toho. Rozmixované meruňky už čekají, jen váhám kolik toho riciňáku,štamprdle je budˇmalá nebo velká, tak zkusím více jak půlku malé cca.0,03 a vodky stejně. Dívala jsem se, že holky co to tu naposled zkoušely se pak už neozvaly, tak snad to dopadlo dobře, držím palečky všem i sobě 🙂 . Pozn. Od firmy Saloous je na etiketě psané, že je možno užívat i vnitřně, tak nevím, jaký je rozdíl mezi lékárenským a tímto.. 😕

veruni
22. čer 2010

takže hlásím vypito v 16:20, není vůbec špatný ,to dělají meruňky 😀 . Po dietním dni by to mohlo zabrat 😎 , nevíte někdo jestli je na to je dobré jíst nebo po jaké době??

mona12071
22. čer 2010

@veruni drzim palce 🙂

capricorn
22. čer 2010

Ahoj tak 18.6. se nám narodil chlapeček 🙂 4200g/52cm 😎
Po koktejlu sice 4den, ale myslím, že mě připravil, odešla mi zátka hned ten den, pak jsem měla častější tvrdnutí a pak i bolestivější.
17.6 jsem měla celý den kontrakce po 10 a méně minutách, 18.6. ve 3h ráno mi začaly po 5 a méně a v půl 6 jsme odjížděli do porodky, v půl 8 jsem byla na sále, v půl 10 mi rupli vodu a začaly šílené kotrakce. Otvírala jsem se rychle, v 10 už mi zbýval 0,5cm, ale můj obřík se nemohl srovnat hlavičkou, takže po větším trápení jsem porodila v 11:55h.
😉

veruni
22. čer 2010

capricon - moc gratuluji k chlapečkovi 🙂

veruni
22. čer 2010

@mona12071 díky,snad se něco bude dít, zatím sem se jen pěkne po.... 😀 , tvrdne mi břicho a to je vše, tak uvidím co v noci a zítra. Ještě na večer srkám maliníkový čaj. áááách jo, strašně se bojim té vyvolávačky ☹ , už vím co to je...

veruni
23. čer 2010

noc byla v bolestech, které jak rychle začali, tak taky skončili 😠 ,dítko se drží co může.. jinak ještě dopoledne mi bylo zle, dnes už jsem koktejl nedala. Zítra nástup 8:00 na vyvolávačku. 😢

veruni
23. čer 2010

@janar12 tak jsme dopadli asi stejně bezúspěšně, že to nezabralo s tím rozdílem, že ty už mimčo po vyvolávačce v tuhle dobu asi držíš v náruči a mě to teprve čeká. Pak písni, jak to probíhalo...

sluvko
24. čer 2010

ahoj holky, sice nejsem po termínu, jsem teď 38t +2, ale zkusila jsem to taky před pěti minutama jsem si dala ten zázrak, tak jsem zvědavá.
Asi se ptáte proč? Protože mám doma 4- letého klučinku a ten pojede s babičkou a dědou k moři a já nechci být zrovna v porodnici. Chci se s ním pěkně rozloučit. a za těch 14 dni co bude pryč se dát dohromady, abych zase pro něj byla máma na plný úvazek, a ne jen chodící protivná koule.
CS mám 5.

Všem přeju hodně štěstí a ať to vyjde !!!

sluvko
24. čer 2010

po dvou hodinách stále nic, jen je mi tak nějak divně. uvidíme jak to bude vypadat později.

marinka
24. čer 2010

sluvko, tak držím palce, ať to klapne jako mně 😉 Dvě hodiny je ještě brzo..

sluvko
24. čer 2010

marinko a jak dlouho?
teď je to tři hodiny, trošku mě pobolívají záda, dvakrát jsem byla na wc... už bych moc chtěla rodit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru