Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
8. led 2009

Ještě bych tu zmínila jednu radu,která se odvozuje od názoru Gedren.Rozhodně bych nápoj nepila před termínem,nebo proto,že už je mi těhu nepohodlné,že už toho mám dost!!!! Já ho pila den před tím,než jsem měla nastoupit na vyolávačku,dřív by mě to rozhodně nenapadlo,protože,kdyby mě doktoři nehnali,nechala bych to na svým těle,páč mimčo asi nejlíp ví,kdy je jeho čas! Proto vás prosím,neberte tento nápoj ,jako něco co vám zaručí porod do pár hodin!!!! Pokud mimčo nechce,nápoj fungovat nebude!!!!

petinka11
8. led 2009

petja ano to som uz zistila,,,,,,,,,,,,,sice som neporodila ale verim ze keby som ho pouzila v termine urcite porodim,je to dost sila,a kontrakcie sa naozaj dostavia!!!!!a ty ked si ho vypila ake si mala po nom priznaky???ako si vedela ze je to ztu a ides rodit?????

petja
autor
13. led 2009

Petinka,u mě nebylo s čím si to myslim splést. Já nápoj vypila asi o půl čvrté odpo a v šest mi praskla voda.Na 19 sme dojeli do porodky,kde si vzali vložku co sem si doma dala a potvrdila se plodová voda...Nejdřív mi nikdo nevěřil,že budu ještě tu noc rodit,páč sem byla otevřená sotva na prst a pak se to rozjelo.Asi od 22 hod byli dost silné kontrakce a malý se narodil před půl druhou ráno. Porod byl úžasný,žádný farmaka,žádný nástřih,malý krásně vyjel,ani neplakal,myslím,že sme mu příchod na svět umožnili,jak jen to šlo!!!

kft
29. led 2009

Ahoj, mám termín za týden, ale prý to spíš vypadá, jako bych měla rodit v dubnu. Co se týče toho zázračného ricinoveho koktejlu, myslíte, že to musí být zrovna meruňkový džus? A máte někdo zkušenost, pokud to nezkombinuje v poměru 1:1? pokud bych si dala deci džusu, tak deci oleje mi fakt přijde dost 🙂))

kam
23. únor 2009

není tu ještě některá co by zkusila tenhle nápoj? zajímalo by mě více zkušeností...dr. mě nenechá přenášet kvůli cukrovky, tak to chci vyzkoušet.....ale zatím času dost... 🙂

sayast
23. únor 2009

ahojky,
v pripade ze bych mela prenaset a jit na vyvolani, tak mam v planu vyzkouset 🙂
Bavila jsem se o tom s porodni asistentkou a ta pani co ten napoj vymyslela (nebo jak to nazvat) je opravdu uznavana odbornice ve svem remesle, tak pry neni ceho se bat 😉

jania82
26. únor 2009

Ahojky, už týden si tuto diskuzy pročítám a dneska jsem se rozhodla nejen napsat, ale i si jít pořídit všechny ingredience na přípravu lektvarů. Jsem sice terpve (podle lékařů teprve) den po termínu a asi to jak jsem tady četla některým příjde, jako uspěchání nčeho, co má svůj čas, ale jsou i situace, kdy se něco musí dát do pohybu chce nechce. Určitě bych si ráda lenošila doma a počkala, až se prcek rozhodne sám, i ty bolesti, který mám už 14 dní bych přežila, jenže mám už 4 letou princeznu a rodinu z mé i mužovi strany nejblíže 150 km. Přestěhovali jsme z velkoměsta do hor a tím přišli o možnost hlídání babiček kdykoliv je třeba. A dcerka už je týden u babičky v Ostravě a chce jít už domů. Tak já pádím do města nakoupit, co je třeba na nápoj z koření a ricinový koktejl a pak napíšu, jak to dopadlo. A ještě jsem chtěla přidat zkušenost, kterou jsem si vyslechla včera v porodnici, kdy mi maminka už tří kluků povídala, že ricinový nápoj zkusila v den termínu, kdy byla už několik dní otevřená jen na jeden prst, měla velké bolesti a čípek měla pořád moc tuchý, takže to na porod nevypadalo a po vypití porodila během chvilinky krásnou holčičku . Porod měla bez problémů a dokonce už měla zkaženou plodovku, tak vlastně udělala moc dobře. 😵

larakroft
26. únor 2009

jania82: Já porodila po kořeněném nálevu (do 3/4 hodiny praskla voda, porod samotný na sebe pravda nechal ještě skoro dva dny čekat, ale už se alespoň "něco" dělo.
Držím palce!

jania82
26. únor 2009

Tak jsem dorazila z nákupu. Největší problém byl sehnat ricinový olej a Sporýš nať, ale nakonec jsem sehnala lékárnu, kde mi na přání nalili 30 ml toho oleje (23,-) a Sporýš jsem objevila v bylinkářství. Tak jdu s taťkou vařit lektvary a pak napíšu, jaký to má účinek. 😉

petja
autor
3. bře 2009

Jania,tvůj postoj plně chápu a uspěchání něčeho co má svůj čas se určitě netýká tvojí osoby,pokud dle doktorů přenáší už nějaký den,tak je možnost nápoj vyzkoušet,šlo spíš o maminy,které si dají 14 dní před termínem 3x za sebou nápoj a pak se diví,že kromě šílených nepravidelných kontrakcí nedosáhly ničeho.Tento postup a postoj kk sobě samé i děcku je hloupý a takové maminy s nápojem nikdy neporodí

jania82
3. bře 2009

Máš pravdu Petjo. Sice mi ani jeden z těch lektvárků nepomohl, 😖 ale i tak věřím, že to může fungovat, když už je mimčo nachystané. Hodně nerada, ale musela jsem souhlasit se zítřejším vyvoláváním. Je mě z toho smutno. Snad to všechno dobře dopadne 😢

cattleya
5. bře 2009

Ahoj holky, bohužel jsem i já dospěla do stadia, kdy budu shánět ricíňák.... Přenáším už 5 dní, doktoři mě nechají max. 10 dní, takže pokud do ukončeného 7. dne po termínu neporodím, vyrobím si lektvar. Pořád lepší než vyvolávání v porodnici...

petja
autor
5. bře 2009

Jania,podle toho kdy jsi ten nápoj zkoušela,vidim,že nebyl ještě ten správný čas,mám pár známých,kterým nápoj nezabral a v porodce pak dlouho dlouho rodily,nezabíraly ani vyvolávačky uměle! Jsem přesvědčena o tom,že byl špatně vypočítaný TP.Jestli jsi měla jít 4.3 na vyvolávačku,nápoj jsi měla vyzkoušet ještě toho 3.3. Každopádně doufám,že dnes už držíš ten nádherný uzlíček v náručí a jsi přešťastná mamina!

vikulda
10. bře 2009

Arlette, skořice, hřebíček, zázvor na nápoj chápu, ale co je prosím tebe sporýš?
To slyším upřímně poprvé...

jania82
14. bře 2009

Ahojky, tak už jsme na světě. Nakonec mi 4.3. porod vyvolali (v den mých narozenin) a během pár hodin jsem měla berušku v náručí. Nejhezčí narozeninový dáreček 🙂 . Ale už bych nikdy nepodstoupila tohle chemické tažení. Odradilo mě to od dalšího potomka. ☹

keckemet
21. bře 2009

Dobry den, vsechny zde zdravim......Vyzkousela jsem Vas napoj k vyvolani porodu a opravdu zabral!!!! Byla jsem uz 42tt del posledni MS a 41+6dle utz.Napoj jsem tedy vyzkousela v patek a porod se rozbehl jeste ten vecer. kontrakce nepravidelne celou noc a sobotu, v nedeli jsme odjeli do porodnice a synacek se narodil 20:03 hod!!!Dekuji za zachranu pred indukci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Porod byl nadherny, prirozeny, bez epiziotomie a porodniho poraneni!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Dekujeme!!!!

wsmoulinkaa
21. bře 2009

ahoj tak tu tak hltám vaše zážitky a zaujalo mě to 😀
jen se chci zeptat co na to dr?? říkáte jim to?? 😕

bertica.h
21. bře 2009

baby no som v šoku.pre mna by to bolo úúúžasné takto mať napl.porod,aby som mala hned po ruke neikoho,kto bude s Viktrokou..no ešte si niečo preštudujem a možno do toho pojdeme.

kaleilah
24. bře 2009

ahojky všem čekacím těhulkám, já mám půlročního syna a ted čekám druhé miminko-jsem v 7tt, první mimčo se narodilo v termínu, nádherný přirozený porod s manželem a dulou na CAPu, ale jako prvorodička jsem si moc neuvědomovala jaké jsem měla vlastně štěstí a o to víc se bojím druhého porodu, chtěla bych ho prožít stejně a tak jsem ráda, že jsem si mohla přečíst vaše "hokusy pokusy" 😀 a uklidnit se že pořád je tu nějaká možnost, jak se nedat jen do rukou cizím doktorům, kteří ani neznají vaše jméno...a o datu početí ani nemluvim 🙂 takže přeju úspěšné pokusy a když bude nejhůř, tak v listopadu napíšu jak jsem dopadla já

p.s.:maminky, prosíííím, neberte to jako že si můžete naplánovat porod, vždyt tak to vůbec není..... 😔

petja
autor
26. bře 2009

Opět musím dát za pravdu slovům Kaleilah!Nejde o nápoj všehospasení a záruka přirozeného porodu! Je to možnost,jak dítěti maximálně ulehčit příchod na svět! V první řadě jde o miminko! Já měla taky úžasný porod,ale to hlavně celkovému přístupu,nápoj už pak byl jen třešnička na dortu 🙂)) A

Keckemet!Jsem mooooc šťastná za tebe a tvoje spokojené miminko! Není nic krásnějšího než přirozeně a bez zásahu přivést svoje děťátko na svět!
Doktorům nic neříkám,nic jim do toho není ! A kdyby nastal problém,určitě by to hodili na vás,přitom nápoj absolutně nijak negativně zasáhnout do porodu nemůže!

lidddka
5. kvě 2009

Ahojky holky, pročítám vaše názory a jsem rozhodnutá 🙂, už popíjím ricinový nápoj - tak drte palce. Není to tak hrozný na chu´t, udělala jsem si ho přesně podle Petji, tak budu informovat. pa pa

lidddka
5. kvě 2009

Koukám, že holky odrodili a už nikdo nediskutuje ☹.....a já jsem tak zvědavá jestli to nikomu teď zabralo, nebo někdo zrovna neexperimentuje - rána bych v tom nebyla sama 😎 . Jinak na tom oleji od salusu, co jsem úplně v pohodě koupila v bylinkách - je vhodné i k vnitřnímu užití! Takže není co řešit 🙂.

sparka
5. kvě 2009

lidddka:ahojky já se chystám tento nápoj zkusit ve čtvrtek večer...a co ty? 😉

lidddka
5. kvě 2009

Já si ho dala ve 12:30 - zatím proběhl jen ten záchod 😀 , ale ještě je brzy. Je mi tak divně....tak že by. Mám dva dny po termínu, tak už to chci mít za sebou - pořád mě honí jen na ozvy do nemocnice, tak budu informovat. Teda tu slivku cítím pořád a to jsem s ní fakt šetřila 😝.

petja
autor
5. kvě 2009

Ahojky Lidddka: Určitě jsem moc zvědavá,jak u tebe nápoj zafungoval,vypadá to,že jsi na porod nachystaná.Snad to tak cítí i malý prcínek a vše proběhne v pohodě.Těším se na zážitky!

Sparka,ty máš rodit dříve?

sparka
6. kvě 2009

Tak lidko kdepak jsi ze by to fakt zabralo a jela si?

Jinak ja uz mam porodni cesty nachystane ceka se jen na podnet ve ctvrtek jdu na kontrolu no podle uz mam termin 12.5 potrebuju porodit v patek chlap je doma nikdo nam nemuze malou ohlidat je ji 21mesicu.takze tak zkusit to muzu nic tim nezkazim teda samozrejmne az uvidim co mi rekne dr. Na kontrole zitra

wsmoulinkaa
6. kvě 2009

ahojky píšeš že nemáte hlídání....prý v porodnici můžou napsat manžovi papír na opatrovnictví po dobu pobytu v porodnici..... jinak přeju příjemný porod 😵

bertica.h
6. kvě 2009

asi sa buduci týžden do tohoto pustím.. 😅 😅

konja
6. kvě 2009

sparka: přesně jak píše wsmoulinkaa - tatínkovi přímo v porodnici napíší ošetřovačku na dny co budeš v porodnici aby on mohl pečovat o malou a až přijdeš z porodnice, tak si manžel může zajít k tvému obvodnímu lékaři nebo na gynekologii, kde mu ošetřovačku prodlouží. Celkově má nárok na devět pracovních dní. Sparka hodně lidí to neví, dřív to tak nebylo, ale využijte toho, ubyde vám hodně starostí. Stejně tak hodně lidí neví, že pokud bude tvoje starší dcera nemocná, tak si opět může tatínek požát o ošetřování a být s váma doma ikdyž ty budeš s miminkem na mateřské. Otec nemůže žádat ošetřování pouze na dítě s kterým jsi na mateřské, ale pokud se ošetřování týká druhého dítěte na které se tvoje mateřská nevztahuje, tak s tím doma zůstat může. Tohle je novinka, většina lidí to neví a nevěděla to ani naše dr. Musela si volat na sociálku kde ji to potvrdili. 😉

lidddka
7. kvě 2009

Ahojky holky, nechala jsem si do porodnice přinést počítač - protože mi je jasný, že čekáte, jak jsem dopadla 🙂 . A teď u je to jasný! Než začnu povídat průběh, chci Petje strašně moc poděkovat, že rozjela tuhle diskuzi a hlavně si tenhle zázrak nenechala pro sebe 😉 , opravdu mooooc děkuji!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru