Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

mikyska
26. črc 2016

Tak jsemho dnes v 19:00 vypila a jsem zvědavá, co se bude dít. Jinak jsem 40+2 a doufám, že se malému bude chtít ven. Podle pondělní kontroly v porodnici se nic moc nechystá.

beachlovercz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martiniquest
28. črc 2016

@mikyska Tak co, zabralo to? 🙂

mikyska
29. črc 2016

Tak jsem si ho dala kolem sedmé večer, následně jsem celou noc proseděla na záchodě a měla bolesti, ráno kolem desáté jsme jeli do porodnice, byla jsem šíleně vysílená a bolesti po 5 minutách. V porodnici mi udělali křivku a nic na ní nebylo a otevřená jen na jeden prst. Tak nám dali na výběr buď jet domů nebo zůstat a čekat. Jeli jsme domů a tam jsem do teď 2v1 a krom dalších probděných nocí v bolestech a odeteklé zátky se nic neděje. Jsem 40+5 a už chci rodit, pomoooc.

pacie
1. srp 2016

@mikyska Mě pomohla kombinace horké vany, v ní tenhle koktejlík a po ní sex :D Malej to už nevydežel a ráno se dal na pochod z břicha :D

aja_
4. srp 2016

Tak jsem pročetla celou diskuzi, odhodlala se jít do toho a akorát jsem se krásně pročistila. Zpočátku to vypadalo na mírné tuhnutí břicha, ale přešlo to a po 12h je zase vše jako dřív. Jsem 40+2 a taky už jenom čekám.

vercasindel
5. srp 2016

Taky stále čekám😒ten zázračný nápoj na mě nefunguje a mám strach si dát třeba deci oleje.

pacie
5. srp 2016

@vercasindel Nám porodní asistentka řekla, že funguje tehdy, když jsou již porodní cesty připravené ☹ Tak je asi potřeba ještě počkat

vercasindel
7. srp 2016

Hlasim zmenu,jsem mamca😊vecer svarak s hodne hrebickem a hodinu pote koktej,o pul 4 rano praskla voda a v 8 bylo po vsem😊preji hodne uspechu😊

aja_
8. srp 2016

A ja jsem taky mama 🙂 5.8. se nam den po vypiti narodila.

aja_
8. srp 2016

Podotykam ze jsme byly 40+2, prej nachystane a vse slo dobre, bez komplikaci, bez nastrihu a siti. A ted frcim na euf.hormonech stale.

mikyska
8. srp 2016

Gratuluji, já porodila 30.7. V devět ráno mi dali vyvolávačku a v 11 byl malý venku, dva kosmetické vnitřní stehy. Jestli to koktejl trochu popohnal nemohu posoudil, asi ne.

martiniquest
9. srp 2016

Tak hlásím, že jsem si včera dala riciňák - ve 20:45. Ve 23:45 jsem se vzbudila s plným močákem a říkala si, že jsem vůči tomu nejspíš imunní. Ale jak jsem se pohla, okamžitě se mi vzbouřily střeva a půl hodiny jsem seděla na wc. Pak znova v půl 4. V 8 jsem letěla zase...Střeva mi to vyčistilo dokonale, ovšem kontrakce žádné. Trochu mě bolelo břicho, ale zatím se to nerozjelo. Zkusím to ještě zítra odpoledne (protože dneska budu radši odpočívat, nemám sílu si to dát znova) a pokud nezabere, ve čtvrtek ráno nastupuju do porodnice na indukci. Něco to dělá, ale ten náš živočich se nechce nechat vypudit 😖

martiniquest
9. srp 2016

@aja_ Kéž by i u mě se to rozjelo. Moc gratuluju k mimču a hladkému průběhu porodu! 🙂

mikyska
9. srp 2016

Nebojte, to přijde.

oteckosamka
3. říj 2016

Ako cerstvy otecko naseho Samka pozdravujem vsetky mamicky. Pred narodenim som si povedal ze ak vsetko dobre dopadne a koktejl ako nasa posledna sanca nam porod vyvola, tak urcite napisem nasu skusenost na toto forum.
Narodil sa nam 1.10. o 10:10 koncom panvovym, je zdravy a krasny. Skor ako rozpisem nasu skusenost s ricinovym koktejlom,
by som chcel s obrovskou pokorou a obdivom vzdat hold vsetkym mamickam (aj buducim). Som velmi hrdy na maminku aj Samka ze porod velmi statocne zvladli.
Nas maly mal termin 19.9., takze v tu noc kedy sa vypytal na svet to bola pre neho "posledna" moznost ako sa vypytat na svet prirodzene. Rodili sme vo Vyskove, lebo sme zo Slovenska a u nas sa KP rodia sekciou comu sme sa chceli vyhnut pokial to bude mozne a nebude v ohrozeni maminka alebo maly.
Tyzden pred narodenim sme skusali cokolvek a tym myslim uplne vsetko co mozu rodicia spravit aby prirodz.porod popohnali kedze uz bol najvyssi cas.
(Skoricovo-zazvorovo-klincekovy caj, schody, prechadzky kazdy den, milovanie kazdy den aj viackrat, stiml.bradaviek, tepla vana, viackrat chilli, varene vinko, masaze hradze, masaze noh, akupresurne body na vyvolanie porodu, aniball od 36tt, klystir, kazdodenne rozhovory otecka aj maminky s malym aby uz prisiel na svet, ze to bude pre neho najlepsie, posledne dni sme skusili homeopatika, dlhodobejsie pitie caju z listov maliny, relaxacie, vizualizacie, no skratka asi vsetko co sme mohli) posledny tyzden bol pre nas dost psych.narocny kedze z kazdej strany uz najblizsi ocakavali radostnu novinu a maly stale nic, kazdy druhy den monitor, ktoty bol bez problemov, ale cas sa po termine uz predlzoval a my sme sa coraz castejsie dostavali z predporodnej pohodicky, ktora bola pre maleho pred porodom rovnako dolezita.
Partnerka uz pocitovala poslickov (hlavne par dni po termine) ale nic co by naznacovalo realne kontrakcie.
Takze som si cele 2 dni studoval co je to ten koktejl za "zazrak" ci to nemoze uskodit babatku alebo maminke, a prislo mi najvhodnejsie citat si skusenosti mamiciek a ich reakcie po vypiti. Najhorsi mozny scenar na ktory som partnerku pripravil bola "crevna ocista", na moje pocudovanie neprislo ani to.
V Piatok 15:15 namiesany koktejl
(2pol.lyzice oleja, 0,25dl slivovice a 3dl marhuloveho dzusu), po vypiti sme nechceli nikam chodit aby sme neboli prekvapeni jeho prehanacimi ucinkami🙂 tak sme si urobili pohodicku pri filme. Obas pocity tlaku v podbrusku ako pri menstruacii (to len citujem🙂 ale pre mna to bol velmi pozitivny signal lebo po vsetkej tej snahe sa vyskytlo aspon nieco navodzujuce pocit dalsich poslickov.
Uz pocas filmu zacali bolesti, cca po 3hodinach, 3x na zachod bez hnacky, no a potom sa to spustilo ( o 19:30) bolesti s ktorymi sa nedal dopozerat film a nasledovali dlhe rozdychavania.
Kvoli lepsej kontrole pravidelnosti kontrakcii sme si stopovali cas v jednej aplikacii na mobile (pre mna ako pozorovatela ktory cakal prave na tieto signaly to boli velmi pozitivne pocity) pretoze sa konecne zacali aspon nejake zmeny, ktore mamicky po termine tak nedockavo ocakavaju.
Chvilkami som mal vycitky ci som nespustil takychto intenzivnych poslickov ktory by nakoniec k nicomu neviedli, preto som medzi kontrakciami nasiel chvilku a ospravedlnil sa vopred ak by to k nicomu neviedlo. Na to som ale samozrejme upozornoval este pred vypitim.
O 22:00 to uz boli z mojho pohladu velni velke bolesti s roznym intervalom (kontrakcie vzdy cca 1min., pauzy 2,3,5 min.) ked sa uz po 5krat na mobile ukazala vystrazna ikonka ze treba balit veci a vyrazit do nem., tak som to aj partnerke navrhol aby sme nic neriskovali a isli na kontrolu,na ktorej nam pri najhorsom povedia ze su falosne.
Opak bol ale pravdou, velmi rychlo sa to spustilo a chvilkami som myslel ze sa maly narodi mozno este v ten den. O cca 3tej zacali kontr.ustupovat a po kontrole po ktorej doktor povedal ze to nepostupuje sme znervozneli, pricom kontrakcie stale pocitovala, nie ale v takej intenzite a pravidelnosti ako by bolo na porod KP potrebne. O 4tej ked som na partnerke videl vyraz maximalnej unavy od bolesti sme uz zvazovali vsetko (aj oxitocin, aj sekciu, ktoru nam doktor opakoval asi 3x, lebo na posl. ultrazvuku, v ten den mal maly 3640g)
Povedali sme si, ze aj ked kontrakcie niesu pravidelne a maly ma dobre ozvy, budeme cakat a medzi kontr.si skusi vzdy trochu oddychnut a takto sme cakali (rano o 7mej doktor povedal ze je to stale rovnake- dost demotivujuce pre nas oboch) do 9tej kedy uz boli vymenene smeny. Vedeli sme ze porody kp su zdlhavejsie a je pre babatka lepsie ked sa im da cas a porod sa nevyvola alebo neurychli.
Doktor po kontrole povedal ze babo zostupilo nizsie co mna potesilo a vedel som ze to partnerka v tomto stadiu nesmie vzdat, sekcia v tomto stadiu by bola vraj riskantnejsia. Od 9:00 Oxitocin pri KP bol v tomto momente potrebny, partnerka na konci so silami a kontrakcie nepravidelne (pri neustalom monitore maleho) 10:00 zacal porod, 10:10 prisiel na svet prekrasny cloviecik! Samko 3540g. Pocity po narodeni neopisatelne, touto cestou chcem podakovat za tu moznost byt pri partnerke pocas celeho porodu, v takychto momentoch si clovek opat raz uvedomi aka vzacna je podpora a dovera dvoch (troch) ludi. A viem ze pre mna ako otecka to bol zivotny zazitok a nedokazem si predstavit ze by som pri nom nemohol byt.

Dakujem maminka za prekrasneho synceka!
Milujem vas!

vercasindel
9. říj 2016

To je krasne napsane😊ja kokzejl mela nekolikrat,ale zabral az byly cesty opravdu pripravene😊

aja_
10. říj 2016

Mě zůstala půlka oleje (namíchaný v lékárně) doma, je to do 20.12. tak kdyby někdo v okolí Dobřichovic či nádraží Smíchov sháněl, můžu darovat.

milanski
29. říj 2016

Přidám naši zkušenost. Přenášeli jsme cca 8 dní po termínu, i přes veškeré intenzivní snahy vyvolat porod "babskýma" radama (vycházky, sex, masáž hráze, fyz. námaha,malinník,...) se porod neblížil. Zkusili jsme po konzultaci s PA odpoledne ricinový nápoj (2cl ricinový olej, 1cl vodky, dolít do 3dcl meruňkového džusu). Po cca 5 hodinách průjem, který spustil kontrakce + vytekla zátka. Kontrakce ale nakonec odezněly - planý poplach. Ráno na pravidelné kontrole nicméně říkali, že oproti minule pokrok a že se to uz chystá. No a ten den odpoledne to už pomalu začínalo - soustavná bolest v podbřišku, v 11 vecer zacly slabší kontrakce, v 6 jsme přijeli do porodnice a v 10:18 bylo hotovo 🙂 Myslím, že minimálně to tomu napomohlo. Toť naše zkusenost + bych chtěl poděkovat za tuto obsáhlou diskuzi - pomohla nám v rozhodování. Hodně štěstí všem, kdo to budou zkoušet.

petrababicka
24. led 2017

Ahojky holky tak jsem vcera byla 39+6 a zkusila jsem ricinovy koktejl k vyvolani porodu uz jsem to chtela mit za sebou. A musim rict ze to vazne zabira vypila jsem ho v sest v devet prisli kontrakce o pul noci jsme vyrazily smer porodnoce a v 5:21 se nam narodil kluk jeko buk 😀. Tak mohu doporucit

verusky
24. led 2017

@petrababicka gratulace velika 🙂 budte zdrave a stastne! a koktejl taky doporucuju...

janca0007
5. dub 2017

Tak i ja mam doma jiz ricinove detatko 🙂 ... prenasela jsem 8 dni, zadne jine babske rady nepomahaly, takze jsem 5. den po terminu vyzkousela ricinovy koktejl (ale nasla jsem recept, kde byla jen jedna lzice ricinoveho oleje, misto dvou), ktery mne jen prohnal. Procitala jsem ale diskuze o ricinovem koktejlu dal a nasla recept, kde byly 2 lzice ricinoveho oleje a tak jsem to 8. den vyzkousela znovu a zabralo to 🙂 .... asi hodinu a pul po veceri jsem vypila koktejl (2 lzice ricinoveho oleje, pul frtanu slivovice a cele jsem to zalila do 300 ml merunkovym dzusem). V 01:00 hod mne to dvakrat prohnalo a ve 03:00 hod rano mne vzbudili pravidelne kontrakce po 2:45 minutach, vzbudila jsem tedy manzela a odjeli jsme do porodnice. Maly se narodil za 5 hodin 🙂 ... Dekuji za recept!

kobliha20
16. dub 2017

Chci se zeptat jaky alkohol tam mohu dat ? Mam tu jen rum :D a tam pisou whisky nebo sampanske

mikyska
16. dub 2017

@kobliha20 mně chlap koupil tequilu 😂 takže je to asi jedno 😃

petrababicka
16. dub 2017

@kobliha20 je to jedno alkohol tam je jen proto aby se ten olej v dzusu poradne rozpustil 🙂

kobliha20
19. dub 2017

Holky ten ricinovy olej sem sehnala ale musi to bejt merunkovy dzus? Nikde ho nemaj mam tu jen pomeranc :/ a musi se to pit vecer? :D nebo mohu I odpoledne? Dekuju

mr_falko
19. dub 2017

ja jsem to mela bez alkoholu, jsem abstinent....a fungovalo to uplne stejne 🙂

kobliha20
19. dub 2017

@mr_falko a mela ste merunkovy dzus? Ja ho nikde nesehnala :(

mr_falko
19. dub 2017

@kobliha20 kupovala jsem ho v albertu, zkuste se podivat tam

kobliha20
19. dub 2017

Aha tak albert mam daleko :/ vadil by pomerancovy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru