Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

rejdzi
1. zář 2011

@karol84 - myslíš jako víc chodit,aby pomohla gravitace?
TP je 12.9. - zatím je ještě čas,ale já se zatím jen ptám - třeba do té doby hlavička sestoupí.
Já jen,že jsem chtěla rodit opravdu do termínu - pak u nás opravujou nemocnici a jinam
se mě nechce 😒

karol84
1. zář 2011

@rejdzi to docela chápu, že nechceš přenášet - já přenášela nakonec podle ultrazvuku 18 dní a nebylo to nic moc... dodnes nechápu, jak mě mohli nechat,
a s tou gravitací to myslím přesně tak - co nejvíc být ve vzpřímené poloze - známé třeba doporučovali co nejvíc posedávat a poskakovat na balónu
ale času máš ještě docela dost - mimčo může náhle sestoupit jeden den a druhý den budeš mít porod za sebou 🙂

rejdzi
1. zář 2011

@karol84 - vyzkouším to 🙂 díky moc
ty br´do tolik dní přenášet? 😒 to asi není moc dobrý 😒 to bych opravdu nechtěla 😒
Hlavně,že je Kubíček v pořádku 🙂
jo a známé to pomohlo???

karol84
1. zář 2011

@rejdzi jak se to vezme - hlavička sice poklesla a začala naléhat, ale pak se stejně něco zvrtlo a museli na císaře.
no a my též ☹ ale hlavně, že jsou mimča v pořádku. Vůbec se mi zdá, že těch císařů teď všude kolem dělá hodně, tak přeju, ať je všechno v pořádku a dopadne to dobře (a rychle a ať to pak co nejméně bolí)

rejdzi
1. zář 2011

@karol84 - jo jo přesně tak,hlavně ať jsou mimča v pořádku - ať už přirozenou cestou a nebo císařem.
Jo taky bych řekla,že je dost císařů - a někdo si ho i přeje - třeba většina celebrit...

karol84
1. zář 2011

@rejdzi no po svých zkušenostech bych si císař dobrovolně nikdy nepřála (ale nechtěla jsem ho ani předtím)

rejdzi
1. zář 2011

@karol84 - to já ještě nebyla těhotná a vždy se bála porodu a vždy jsem si přála císaře....
Ale teď bych chtěla asi rodit přirozeně.Měla jsi spinál?Takže říkáš hrůza,jo?

karol84
1. zář 2011

@rejdzi akutní císař, takže celková anestezie
a porodu jsem se nebála, naopak jsem se na něj těšila a takto to dopadlo. ale hlavně, že je mimčo v pořádku

bocinka
1. zář 2011

@rejdzi já skákala a pomohlo to, fitbalon je super, strávila jsem na něm celou první dobu porodní.... 😉

rejdzi
2. zář 2011

@karol84 - jo jo někdy to tak dopadne.....hlavně,že je mimčo ok 🙂

@bocinka - opravdu pomohl?tos mě udělala radost 🙂 a mimčo sestoupilo dřív a nebo až při porodu???

bocinka
2. zář 2011

@rejdzi já měla malou dole už v 36tt, pak šla zpátky nahoru, nejdřív hrozili předčasným porodem a nakonec přenášením, že jsem prý "zabetonovaná", zkusila jsem ricinový nápoj, každej večer skákala na balónu a za tři dny byla malá dole, naléhala a já byla prostupná pro prst.... 😉 😉 😉 sestoupila tedy dřív a pak u porodu jsem skákala málem dva metry do vzduchu.... 😀 😀 😀

petka152
3. zář 2011

tak ja som koktejl do seba pred chvilou kopla, som zvedava ci pomoze

aliziaa
5. zář 2011

Ahoj, tak už máme doma krásno a velkou holčičku 🙂 Měla neuvěřitelných 4,310kg! Nápoji můžu jen blahořečit, protože i když to tak už nevypadalo, nakonec jsem rodila přirozeně a nemuseli nic vyvolávat 🙂 Dala jsem si ho v 18:00, cca za 4hod neuvěřitelnej průjem, který trval až aspoň do 3 do rána, a kontrakce od půlnoci. Do porodky jsme přijeli v 2:00 a to už jsem byla otevřená na 4-5cm! Pak se ale otvíraní zastavilo na 8cm, tak mi píchli plodovku, ale malá byla stále vysoko, tak mi dali oxytocin a to už pak jelo jako po másle a malá se narodila 8:13. Jak vylezla, tak hned bylo jasné, proč se jí tak špatně posouvalo dolů - byla totiž veliká 😀 Jsem moc ráda, že jsem tuto alternativní metodu vyzkoušela a obešla se nepřirozenému vyvolávání..takže kdo je na pochybách, myslím, že se nemá čeho bát 🙂

mirax
5. zář 2011

@alizia veliká gratulace! A váha miminka tedy úctyhodná! 🙂 Jsi pašák! 🙂

petja
autor
5. zář 2011

@aliziaa Gratulace,jsi statečná! Moje holčí měla 4020 a při tlačení mi dala zabrat,ty sis musela taky máknout a posbírat zbytek sil! Obdiv!
A co @petka152,žádné zprávy už,tak doufám,že nápoj zafungoval!!!

lilianka77
7. zář 2011

ahojky, tak chci po manželovi, aby mi skočil do lékárny a raději dopředu mi olej sehnal a on se mi směje, že pak nebudu vědět kterou dírkou to bude dřív 😀 😀 😀 😀

petka152
8. zář 2011

ahoj holky! sme doma doma z porodnice, mame krasnu holcicku Elu, 2850g, 48cm. napoj zabral a dakujem velmi pekne sa za tuto temu. Kopla som to do seba o tretej, do pol deisatej sa nedialo vobec nic ani ma neprehnalo, akurat mi tvrdlo brucho a o pol desiatej do pol jedenastej sa dostavili kontrakcie po 5min, prujem stale nikde tak som nevedala ci to nieje plany poplch, pre istotu sme sli. 23:20 nas prijali do porodnice, to som uz bola na 5cm otvorena a Ela bola 00:45 na svete po dvoch zatlaceniach. bol to prekrasny porod a som velmi stastna! a prujem som mala tri hodiny po porodu 😀

mirax
8. zář 2011

@petka125
moc gratuluju! Vybrali jste krásné jméno 😀 , naše Ela se snad narodí příští úterý, kdy jdu na Hamiltona - ten na mě zabírá spolehlivě.
a kdyby nezabral, zkusím nápoj🙂

Já mám dost strach z toho průjmu...nějak si neumím představit kontrakce + průjem dohromady (jasně, že každý to má jinak)...

petja
autor
8. zář 2011

@petka152 MOC gratuluju! Myslela sem na vás

petka152
8. zář 2011

@mirax
@petja

diky moc. ja jsom prave ten prujem vobec nemala pred porodom ani pri, mala som ho az po, sa mi to zdalo nejake divne. vacsinou co holky pisali tak mali najprv prujem a potom az kontrakce, ten prujem im ako keby nastartoval samotny porod

petka152
8. zář 2011

@mirax drzm palce, mne robili v utorok hamiltona, vo stvrtok mi odisla zatka a v sobotu sa rodilo

petja
autor
8. zář 2011

@petka152 nápoj buď nastartuje dělohu,nebo nejdřív střeva a ty potom dělohu

petja
autor
8. zář 2011

@petka152 já jsem průjem neměla ani jednou

kosik02
9. zář 2011

Ahojky,mě by zajímalo jak se mají brát ty homeopatika...jestli stačí brát jen Arnicu montanu 10 dní před porodem na přípravu porodních cest nebo i Acteu Racemosu 10 dní před porodem?
Našla jsem tenhle předpis na emiminu
Ahojky, vrchní sestra z porodnice nám na předporodník kurzu dala tento seznam, prý s tím mají dobré zkušenosti. Nejspíš ti je budou muset v lékárně objednat, většinou je normálně nemaj.

HOMEOPATICKÁ PRVNÍ POMOC PŘED PORODEM

• *ARNICA MONTANA 15CH 5 granulí 1× denně 10 dní před porodem
Připraví porodní cesty, harmonizuje cévní řečiště, je prevencí cévních komplikací, podává se u zvýšené únavnosti a na posílení organismu

• *ACTEA RACEMOSA 15CH 5 granulí 1 x denně 10 dní před porodem
Příprava porodních cest k porodu, působí u žen s velkým strachem z porodu, prevence žilních komplikací

• STAPHASAGRIA 15CH 5 granulí 2 x denně preventivně měsíc před porodem
Psychické i fyzické zvládnutí porodu bez přirozeného hormonálního startu (indukce porodu), podpora hojení řezných ran – episioomie, op. rány při císařském řezu

• CAULLOPHALLUM 9CH 5 granulí 1 – 2 x denně 10 ní před porodem
Při nezralém hrdle děložním s blízkým TP, nepřipravené porodní cesty

HOMEOPATICKÁ PRVNÍ POMOC BĚHEM PORODU

• *ACTEA RACEMOSA 9CH 1 dávka + *ARNICA MONTANA 9CH
1 dávka rozpustit v 0,5l vody, střídat v popíjení se zvlášť naředěnou Caullophyllou + • *CAULLOPHYLLUM 9CH 1 dávka naředit do 0,5 l láhve
Odtok plod. vody, kdy nedochází ke kontrakcím. Koktejl z těchto přípravků působí na branku děložní a harmonizaci děložních stahů. Také u nepravidelných bolestivých křečovitých bolestí vystřelujících do děložní branky, močového měchýře a dolních končetin, u prvorodiček.

HOMEOPATICKÁ PRVNÍ POMOC PO PORODU

• *ARNICA MONTANA 15CH + *SEPIA 15CH 5 + 5 granulí 1 x denně po celé šestinedělí
po vaginálním porodu na rekonvalescenci

• ARNICA MONTANA 15CH + STAPHASAGRIA 15CH 5 + 5 granulí 1 x denně po celé šestinedělí
rekonvalescence po císařském řezu

• *ARNICA MONTANA 15CH + *CHINA 9CH + *VERATRUM ALBUM 9CH 5+5+5 granulí 2 x denně
Elixír na zotavení po porodu, při dehydrataci organismu, vyčerpání, na hojení poporodních poranění, při únavě

• BELLIS PERENIS 15CH 5 granulí 2 x denně po dobu 7 – 10 dnů
při rozsáhlých poraněních, u hematomů hráze

• PYROGENIUM 9CH 5 granulí 1 x denně
při infekci a špatném hojení porodního poranění, preventivně u diabetiček

MAGNESIA PHOSPHORICA 9CH nebo CUPRUM METALLICUM 9CH 5 granulí několikrát denně vždy před kojením
prevence poporodních bolestivých stahů dělohy při kojení u vícerodiček

*RICINUS COMMUNIS 5CH 5 granulí 3 x denně před a po kojení
na podporu a rozvoj laktace

Mast CASTOR EQUI mast na lokální použití
na praskliny bradavky, na svědění a pálení trhlin na bradavce

NITRICUM ACIDUM 9CH 5 granulí 2× denně
Na bolestivé krvácející praskliny

Přípravky značené * jsou vhodné pro všechny maminky a po každém porodu.

kosik02
9. zář 2011

@bocinka můžu se zeptat ty balóny mají v akždé porodce? 😉

helcenka
9. zář 2011

@kosik02 - já myslím, že je mají už snad všude, ale mně to např. u prvního porodu bylo hrozně nepříjemné, navíc porod 18 hodin, už jsem neměla ani sílu a u druhého jsem to ani nestihla vyzkoušet, protože pro příjezdu do porodnice a monitoru jsem šupala hned rodit bez přípravy beze všeho...

Držím palce všem.

petja
autor
9. zář 2011

@kosik02 homeopatika se užívají až na daný,konkrétní problém,je docela nesmysl užívat troje homeopatika před porodem,když ani nevíš,jak tvůj porod bude vypadat.Prostě homeopatika vyburcují tvoji obranyschopnost,vnitřní sílu,sebeuzdravné schopnosti tvého těla k sebeuzdravení a nastolení harmonie,která byla tím daným problémem,komplikací narušena.Caulophylum jsem měla nachystané,co kdyby,ale nakonec nepoužila,arnicu jsem si vzala když jsem začala docela krvácet po porodu placenty a neustávalo to a pak chinu ze začátkem kojení a nástupem probdělých nocí...

bocinka
10. zář 2011

@kosik02 já myslím, že dneska už stoprocentně.... 🙂 🙂

kosik02
10. zář 2011

Takže by bylo asi lepší ty homeopatika zkonzultovat s homeopatem..Však uvidím jak to bude se mnou vypadat,ale myslím si,že se tím nic nezkazí..že je to přirozenější příprava na porod než ten riciňák.Ten bych zkusila asi až leda po tom,kdybych tak týden po termínu byla furt 2 v 1.A to caulophylum je myslím dobrý mít pro řpípad,kdybych se při porodu neotvírala..co tak čtu tak takových případů je spousta a fakt si hodně vytrpí..A doktoři to místo nějaké přirozené léčby ještě zhoršují oxytocinem atd..

jenye
10. zář 2011

Ahoj holky,

můžu se zeptat, kde jste koupily ten ricinový olej? Já už 7 až 10 dní přenáším a už mě to nebaví...ani ne tak kvůli sobě, ale bojím se o miminko, navíc mám těhu cukrovku, tak bych tomu chtěla trochu pomoct. Úklid, masáž bradavek, vana ani chození do schodů nezabírá ☹ Teď jsem volala do lékárny a řekli mi, že je jen na předpis a ten si jen tak asi neseženu, zvlášť o víkendu. Nemáte teda nějaký tip? Jsem z Prahy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru