Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

verunka89
24. zář 2009

Ahoj holky, jsem tu dnes poprvé, odpoledne jsem přečetla celou diskuzi poprosila tchýni aby nakoupila ingredience a v sedum večer jsem vypila koktejlík..už jsem byla 4x na záchodě docela dřina 😝 a tvrdne mi břicho jinak zatim žádný bolesti tak čekám..Jsem tři dny po termínu a poslíčky už mám týden a furt nic ach jo musim zas letět.... 😲

sabina1
24. zář 2009

No já ho vypila dnes poprvé asi před 3mi hodinami a zatím teda nic... tak uvidíme co to do rána udělá... jsem týden po termínu a už mě to fakt nebaví ☹ snad se to pohne zítra jdu na monitor, tak třeba něco natočí 😀 ...

Veru schválně napiš pak zda to s tebou něco udělalo .. pa S.

verunka89
25. zář 2009

Sabi tak hlásim že od 1 ráno nepravidelný ale hrozný bolesti do toho jsem měla děsný nutkání furt chodit na velkou ale samozřejmě už nebylo co a bolesti doteďka neustoupily a je mi blbý jet jen sbolestma do nemocnice tak budu čekat a trpět holt no.. 😒

kaleilah
25. zář 2009

Veru, chodím to sem sledovat abych viděla jak nápoj na oho zabírá a máš pořád olesti? a s čím bys prosím tě chtěla jet doporodky, když ne s bolestma? 😉

sabina1
25. zář 2009

Ahoj,
Tak doufám, že jsi Veru pořídila líp než já ☹ .. Mě chytli šílené bolesti a do rána se to změnilo v pravidelné intervaly.. Nicméně na monitoru nenatočili ani čárku.. Podle pani doktorky jsou to jen poslíčci.. No a teď už nemám ani to.. Prostě to odeznělo samo od sebe.. Chjo obávám, se že opravdu skončím příští týden na vyvolávačce nebo císaři chjo ☹ ☹

verunka89
25. zář 2009

kaleilah ještě že jsem nejela určitě to jsou jen poslíčci pomalu to odeznívá, už to bolí jen jak při menzes takže nic, teď spíš čekat na plodovku nebo až vyjde ta hlenová zátka..je to otrava holky co 😝

Sabi to jsme měli podobný, prostě se mimi nechce ven a taky si lítala furt na záchod???

sabina1
25. zář 2009

Ne já jsem byla jen jednou ... Pak nejdřív fest bolesti, ale ustupovali a teď už nic .. nebo sem tam jen lehce něco, ale třeba jednou za hodinku... Tak nevím zda to zkusit ještě v neděli třeba jednou nebo počkat do středy...

Jinak mě neodešla ani zátka nic prostě jak kdybych nebyla už týden po termínu 😠 A to ho mám spočtený dobře, protože jsem se snažili tak vím kdy co a jak.. Jo a mimi roste a vypadá to na čtyřkilčo 😒

kaleilah
25. zář 2009

veru, zase nespolíhala bych na zátku a plodovku, jestli se to bude stupňavat, mě zátka neodešla a vodami praskla asi 10minut před samotným tlačením 😉

verunka89
25. zář 2009

ono je to fakt individuální.. já to ještě zkusim v neděli než půjdu v pondělí do poradny, pokud to na mě o víkendu nepříjde..to můj malej je maličkej zatim má 3300g jen bych ho chtěla už mít u sebe ale to každá..holky držim vám palečky!ještě písnu kdyby se něco změnilo 😉

sabina1
25. zář 2009

No to já asi možná taky prubnu uvidím jak mi bude o víkendu.. Já jdu do poradny až ve středu, protože v pondělí je prý státní svátek tak mě objednali až na středu ☹ ale chodím už do rizikovky tak snad tam nebude moc narváno...

sabina1
28. zář 2009

Tak jen hlásím, že u nás pořád nic. Včéra jsem nápoj vypila a jediné co se stalo, že jsem si dobře došla na záchod. Žádné příznaky ani poslíčci , bolesti prostě nic... Holt mi je asi souzeno jít si ve středu pro ortel 😢 😢 Tak hlavně aby bylo mimi ok. Pá a doufám Veru, že jsi dopadla lépe než já ....

petja
autor
28. zář 2009

sabi,no nemáš to jednoduché! Snad věci ještě dostanou spád samy...

sabina1
28. zář 2009

no mám na to ještě dva dny ☹ tak snad jo.. Ale tak musím doufat, že i když se bude vyvolávat tak to vše proběhne ok. pro mimi ( císaře doufám nebudu muset podstoupit ).. Verunka se neozvala tak třeba u ní zabral 😅

maicky
29. zář 2009

Ahojky holky 🙂 Tak i já se přidávam... Zatim jsem ten recept nevyzkoušela, mam z toho trochu obavu, aby nezklamal jako všechno ostatní... Dneska přenášim pátej den, zejtra jdu na kontrolu a v pátek kdyžtak na vyvolání. Jsem těhu po druhý. První jsem porodila pátej den přenášení, tak doufam, že se malej taky rozhoupe a vykoukne sám.

verunka89
30. zář 2009

Ahoj holky, tak dneska ráno v půl pátý se nám narodil malej Samík,po dvou dnech pravidelnejch kontrakcí( prej poslíčci) když mě poslali včera ráno domů z poradny a večer prdla voda. v neděli jsem si dávala nápoj naposled no a spustily se mi děsný bolesti ale fakt jsem se ty dva dny natrápila až jsem měla na ten nápoj vztek..ale teď jsem ráda, že mám prcka u sebe a Vám všem držim palečky 😀

petja
autor
30. zář 2009

Verunka,blahopřeji!Tvůj porod ale určitě nápoj nespustil.Hodně zdraví!

sabina1
30. zář 2009

Veru gratuluji , já stále nic.. Dali mi čas do pátku pak nastupuji na víkend kdy to zkusíme vyvolat a když nic tak mě čeká kudla.. teda ale paní doktorka kroutila hlavou neb mám prý stále čípek 3 cm dlouhý a to při takovémhle přenášení prý ještě neviděla.. Ale mimi je už hodně velké tak se nemůže už moc dlouho otálet...

lenule225
7. říj 2009

no já teda nevím, ale docela souhlasím s riou a zuzíkem. Sice mě to už taky štve, přenáším a nejraději bych to měla už za sebou, taky hledám nějaký dobrý recept na vyvolání, ale přesně jak říkají zuzík a ria, některé způsoby asi nejsou zrovna nejlepší.
1) ricinový olej - zrychluje, ale né porod, ale krok... používá se do projímadel, ale požití většího množství může přivodit i otravu,
2) kořeněný nápoj - Sporýš lékařský se nedoporučuje těhotným,
asi bude lepší si nejdříve v atlasu bylin přečíst jednotlivé složky těchto " zázračných nápojů! "
3)navíc ještě panáka? no nevim nevim, zvláště když mi mají před porodem píchat antibiotika!

nejlepší je asi ten sex, ( pro ty co můžou )

petja
autor
8. říj 2009

LENULE! Již poněkolikáté!Přečti si pořádně kolik toho alkoholu!!! Není to panákale hlt. A ricinový olej na trhu je převařený,nemůže být toxický!

marcela22
12. říj 2009

Ahojte tak som postupne prečítala bez dychu celú diskusiu🙂 A už niekoľko dní sa snažím zohnať ricínový olej, zatiaľ neúspešne. v jednej lekárni to vyzeralo nádejne, taká mladá kočka sa hneď začala "hrabať" pod pultom že sa pozrie či ešte majú, ale taká stará nesympoška jej niečo zamumlala a ona mi potom povedala že už nemajú...a v ´dalšej lekárni mi hneď až s hnevom povedala "nemáme" 😠 Až som dostala strach z tej pani 😀 Ale ja sa nevzdám, ešte mám dosť času, nsá´d zoženiem...a sestra pobehá v ich meste predajne so zdravou výživou, tak snáď niekde budú mať...
K marhuľovému džúsu - napadlo ma že by to mohla byť napr. Hipp šťava pre mimčá, nie? Tie s avyrábajú aj marhuľové...pretože džúsy čo som našla pbsahujú tak 10-20% marhuľovej šťavy ostatné je ovda a spol a to s ami zdá aj zbytočné tam dávať v takej koncentrácii...to skôr ten mixovaný kompót.
Tiež neberiem tragicky toho "panáka" v nápoji, veď to je len troška a ak by aj hneď dávali pri pôrode nejaké lieky, nápoj predsa pôrod vyvolá až do niekoľkých hodín+než prídete do pôrodnice a tak...takže alkohol už je dááávno vyprchaný...skôr sa mi zdá že sa niekto silou - mocou snaží odradiť holky od toho aby to skúsili...mám za sebou jeden vyvolaný pôrod a bol to taký des, že spravím čo sa bude dať aby sa to už neopakovalo...

betelgeuzz
12. říj 2009

V některých státech dělají to, že rodička po příchodu do porodky dostane panáka, aby se jí roztáhly cévy 😀
Lenule, možná by sis měla přečíst ty, proč se sporýš nedoporučuje - podporuje totiž stahy, což v půlce těhotenství není moc dobré, ale před porodem naopak ano. 😉

marcela22
12. říj 2009

Ahoj Betelgeuzz vidím že nás zaujímajú rovnaké témy 😀 Ak bude treba skúsiš ten nápoj? Ja teda začnem tým korenistým a ak nezaberie tak sa dám na ten ricínový...ak teda zoženiem ten olej 😠

petja
autor
13. říj 2009

Marcela,objednej si olej bez nervů na netu...

kvakulka
13. říj 2009
marcela22
13. říj 2009

Baby veľmi pekne ďakujem za radu aj odkaz, dnes mi ale sestra volala že mi ho zohnala, v tej najstaršej lekárni od najstaršej lekárničky čo tam majú 😀 Odliala mi z ich zásob, zajtra už ho budem mať...potom už len čakať či ho bude treba 😉
Kvakulka aj Ty sa chystáš vyskúšať ak by sa to nechcelo rozbehnúť?

betelgeuzz
13. říj 2009

Marcelo, já bych se toho nebála. Četla jsem celou knížku od Stadelmann a její rady jsou velmi praktické, takže proč nezkusit i tento nápoj, když bude potřeba?

marcela22
13. říj 2009

Betel my si ten nápoj asi budeme dávať naraz, keďže máme rovnaký termín pôrodu...aj ja mám oficiálne 27.10. 🙂
Ak bude treba tak sa ho určite nebudem báť, práve naopak budem rada že môžem ešte niečo spraviť pre prirodzený pôrod... 😉

marinka
14. říj 2009

Marcelko, ahóój 😵 Já do toho nápoje určitě taky půjdu, pokud se nebude rodit dřív 😉
Holky, myslíte, že je možné ho zkoušet už tak týden před termínem, tak 40 +..Dr. mě chce totiž poslat na vyvolání už v den termínu, nenechá mě přenášet ani den..Ale nevím, jestli to může už tak brzo zabrat? Nebo fakt až na ten termín?

betelgeuzz
14. říj 2009

Marinko, zkusit můžeš, ale když jsem tady četla dřív nějaké zkušenosti, tak to holkám moc nezabíralo. Asi to pomůže v případě, že tělo už je nachystané a chybí nějaký poslední krůček. A proč chce doktor vyvolávat v den termínu? Máš nějaké problémy? Vždyť ten termín nemusí být ani dobře spočítaný. S vyvoláním musíš dát souhlas, takže pokud by se ti to nelíbilo, tak prostě řekni, že vyvolávat zatím nechceš.

marinka
14. říj 2009

betel, ono to bude asi jako se sexíkem, co? Ten jsme taky zkoušeli dřív a zabral až den před termínem, dřív ne.. No zatím myslím nejsou problémy takové, abych kvůli nim nemohla přenášet, zatím mě spíš dr. straší, že porodím dřív, protože se hodně zkrátil čípek a mimčo už je natlačené v pánvi..Možná teda kvůli tomu, že část placenty tvoří nevstřebaný hematon a možná se bojí, že by už mimčo nemuselo být po termínu dostatečně vyživované, ale konkrétně jsme se o tom nebavily. Jen jsem se ptala, jak dlouho mě nechá přenášet, kdybych neporodila do termínu a řekla mi, že ani den. Termín porodu vím, že sedí přesně, ovulace a sexík byly úplně přesně v půlce cyklu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru