Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

ladenka
12. bře 2012

já měla vodku a ani jsem jí v tom necítila, horší byl ten olej, ale přesné dávky si už nepamatuju

capricorn
12. bře 2012

@denousek taky piju malíník 😉 no tak ještě jeden hlt a je to ve mě 😝

capricorn
12. bře 2012

@ladenka tak ten olej mi zase tak nevadí, jako ten smrad z té slivovice... 😅

denousek
12. bře 2012

@capricorn ja to kopnu na ex kdyz na to dojde 😀 to jsem fakt zvedava co to s tebou udela...

denousek
12. bře 2012

@capricorn tak co??snad uz si nejela 🙂

capricorn
13. bře 2012

Mam to za sebou, v 19h vypit koktejl, ve 21h kontra po 4min + prujmy, kolem 22h horka vana, ve vane pogoda, pak kontra po 2-4min a zacalo se to zkraccovat.
V 0:09h prijezd do porodky, sileny kontra po mene nez minute.
Adamek vylezl na svet v 1:50h.Oproti brachovi je prcek 😀 3440g/50cm.
sita nejsem 😉 a prdolu mam u sebe

denousek
13. bře 2012

@capricorn panebozee!!! no nekcej!!ja jsem na tebe tak myslela to snad neni pravda!!a ak dlouho si mela ty prujmy?to me desi prujmy do kontrakcí..ale bylo to rychle a v poradku rikas jo.. 🙂 v nemocnici uz si prujem nemela ze ne... tak je maly zdravi gratuluju!!

snajecka
13. bře 2012

@capricorn No tak to je psycho 😅 😀 Gratulace k mimču ... jsem o tom nápoji ani nevěděla ...

capricorn
13. bře 2012

@denousek no mela jsem prujem hlavne kolem te 9-10h. pak lepsi, ale zase po 1h jsem na zachod musela, anii nedelala klystyr, takze jsem se vypraznila a pomohlo to k dalsimu uvolneni...

ale je to mazec jak rychle to zacalo fungovat 😀

bocinka
13. bře 2012

@capricorn téda, moc gratuluju, tomu se říká rychlovka.... 😉 😉

snajecka
13. bře 2012

@capricorn no ty jo 🙂 ... a co říkají doktoři na to že se ten olej používá jako přísada do paliva pro motorky, nátěry dřeva a pod ... neodsuzuju to, spíš jestli jste to už tady neřešily jak to viděj lékaři? Páč to jediné bych měla asi strach, co to vlastně s tím tělem udělá 😉 🙂

angetha
14. bře 2012

Tak i já se přidám se zkušeností...nějak nám termín vycházel na dobu, když je tatínek pryč ( 400 km), tak jsem doufala, že mi koktejl pomůže - první dítě jsem rodila také týden před termínem, CS jsem teď měla 6
2 večery jsem si dala ten hruškový koktejl s olivovým olejem a nic, 3. večer okolo 20. hodiny jsem zkusila ricinový ( 7 dní do prvního termínu), na záchod jsem šla úplně normálně, dala jsem si vanu, masáž bradavek a mačkala jsem si body na nohou..v 11 jsem šla spát, ve 2 se vzbudila dcera, já si došla opět normálně na záchod ale začalo mě pobolívat břicho, už jsem neusnula..pořád jsem nevěděla, zda to jsou jen bolavá střeva nebo kontrakce..Ve 3 hodiny jsem začala měřit, bolesti po 3 minutách, pak po 2 minutách, ve vaně nepřešly..v 6 jsme konečně vyrazili, v 6:10 příjem, v 6:35 mi píchli vodu ( už jsem byla otevřená na 8), v 6:45 se nám chlapeček narodil..
U mě to asi zabralo 🙂
Gratuluju ostatním maminkám, co mají také miminka už u sebe 🙂

andela9
15. bře 2012

Zdravím vás dámy,jsem 36tt dle PM,ale mimi je o dva týdny větší.Já jsem si téměř jistá ,že jsedm o 2 týdny dýl. Čtu tady o vyvolání porodu a jdu do toho.Od cca 6 měsíce mám bolesti celého spodku,sotva chodím,ležela jsem v nemocnici s krvácením,tak toho mám už dost. Jsem prvorodička,tak se těším až to přijde a budu o.k. a na druhou stranu se i trochu bojím neznámého. Jak tu píšete o maliníku,ten má taky takové účinky?

ladie
15. bře 2012

@andela9 maliník porod nevyvolává jako nápoj podle IS.
Kuk sem http://zena-in.cz/clanek/malinik-pro-snadnejsi-...

chaplinka
15. bře 2012

Ahojky holčiny.. Od rána si tady študuju vaše přízpěvky.. A výsledek je ten, že jsem si tento lektvar také připravila.. :D jsem strašně zvědavá... ale napadlo mě, jestli to není spíš placebo? řeknu Vám že při pohledu na tu sklenici, je mi už zle:(

bocinka
15. bře 2012

@chaplinka myslím, že placebo to určitě není 😉 😉 A dávej info, miluju to sledování a už se těším na nějaké další moje.... možná....

chaplinka
15. bře 2012

No teď je 18:05 a zatím nic.. žádný bolesti, žádný ,,běhání,,na záchod 🙂 ani zvracení, jak tu taky někdo psal.. tak uvidíme do zítra 😉 Ale zatím to ještě neodpískávám.. 😉

denousek
15. bře 2012

@chaplinka a uz si to vypila?to me teda taky zajima jak to dopadne 🙂

denousek
15. bře 2012

@chaplinka ted jsme se minulyy 😀 tak uvidis co v noci... 🙂

chaplinka
15. bře 2012

denousek jj vypila jsem to zhruba v půl 4 odpoledne 😉 četla jsem že to trvá ten nástup 3-6 hodin, nebo i dýl, tak uvidíme.. neboj, dám o sobě vědět, jak se to vyvyjí 😀

ugu
15. bře 2012

Ahoj, dneska jsem to taky zkusila. Vypila jsem to ve 4 a zatím nic. dala jsem si vanu a trošku mě začíná pobolívat v podbříšku. tak zítra napíšu co a jak, jestli teda v noci nepojedem🙂

tyrisa
15. bře 2012

Holky,jak velký objednáváte ten ricínový olej ze saloosu? Stačí 125ml?

petja
autor
15. bře 2012

@tyrisa 50ml,ještě mám půlu doma v lednici

tyrisa
15. bře 2012

@petja děkuji,já už jsem to objednala,protože mamka chtěla na řasy kupovat v lékárně...ještě jsem vzala na masáž hráze.....takže budu mít dost.Už aby to bylo,jak to tu čtu,těším se jak malá,až to vyzkouším 🙂

denousek
15. bře 2012

@tyrisa co bys s tim chtela delat tam staci pul panaka 😀 vic ne jinak te to zabije 😀
@ugu tak co??

@chaplinka a co ty??

holky vy beztak rodíte 😀

tyrisa
15. bře 2012

@denousek njn,jsem si to v tu chvíli nějak nedokázala vypočítat 😝

denousek
16. bře 2012

@chaplinka
@ugu tak holky nevim nevim ale nejspis jste jasne no jestli se dneska neozvete tak určitě 😵 😵 😵

chaplinka
16. bře 2012

Ahojky, Já se ozývám 😒 Popis včerejšího dne... měla jsem ten ricin.olej namíchaný z lékárny 50ml. Vypila jsem ho asi 4polívkový lžíce,malí panák slívky, a kompotový broskve zhruba v půl 4odpol. ..mám ani ne 60kg, tak jsem si říkala že by to mělo stačit.. 😀 Do 8hodin nic, pak mě začalo bolet v podbříšku ale spíš ze zácpy a bylo mi na zvracení. v noci se mi špatně spalo.. ☹ až teď jsem si došla konečně na velkou a strašná úleva 😝 celý den a ani v noci jsem necítila pohyby malý v bříšku, tak jsem měla strašný strach jestli nejsme přiotrávený,protože itak jsem si připadala, malátná ospalá a bylo mi zle... ☹ teď už je mi dobře a cítím jak se malá vrtí.. 😅 Jdu na kontrolu na gyn. tak uvidíme co mi řekne doktor, ale rozhodně už bych do toho nešla.. 😨 Ten strach o malou, když už jsme došli tak daleko byl strašnej ... vyčítám si teď že jsem tak nezodpovědná 🤐 Tak pro všechny bych to shrnula, každá podle svého svědomí a rozhodně myslete na to že nejste sami ale rozhodujete za malího tvorečka, který musí tak nebo tak ven a a jestli tohle je pro něj zrovna vhodná cesta ven.. Držím palečky 😝

petja
autor
16. bře 2012

@chaplinka Jo? Myslíš,že jsi nezodpovědná,žes chtěla na svět dítě přivést jinak? Přiotrávená jsi neměla být z čeho,ale nejdřív sis měla přečíst celou diskuzi než budeš nás,co jsem po nápoji porodily nazývat nezodpovědnými 😝

chaplinka
16. bře 2012

@petja Heeej no počkej.. Tohle je přece diskuze... 🙂 Já jsem nazvala nezodpovědnou jen sebe.. A přidala jsem sem svou zkušenost... Diskuzi jsem četla né teda všech 172 stranek, ale určitě přes 20str jo. .. Neřekla jsem ani že tomu nevěřím, že to nefunkuje, ale na mě prostě ne, tak promiň že jsem neporodila a nenapsala jsem ti sem jen kladné ohlasy, jak by jsi si určitě přála. 😉 Prostě to na každýho funkuje jinak a malí se ven po tomhle koktejli nechce.... 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru