Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

trexx25
17. zář 2010

Ahojky, tak já zatím s koktejlem počkám. Na dnešní kontrole mi řekli, že jsem teprv na 1 prst, tak si myslím, že by mi stejnak asi ani nezabral. Malé se prostě na svět ještě nechce a jelikož má ještě čas, tak nechám ještě ten týden přírodu pracovat a pak se budu rozhodovat znova. 😉

romisek77
20. zář 2010

@javyb ahoj,chystám,bohužel všechny jiné babské rady byli k ničemu,ve středu mě daj datum indukce,tak má na to prtavice dva dny,ale jako neděje se vůbec nic,ani náznak ☹

bocinka
23. zář 2010

@romisek77 chodím koukat jak jsi dopadla??? včera byla středa... 😉

romisek77
23. zář 2010

@bocinka zítra jsem měla mít nástup na indukci,ale ukecala jsem to na neděli,aby měla prdola ještě trochu času,zítra ještě monitor,tak nevím,jestli dám huhu dnes,nebo až zítra.Je to lepší,ráno,odpo.nebo na noc?chjoo ☹

bocinka
23. zář 2010

@romisek77 já jsem pro pozdní odpoledne... ale to proto, že jsem si tak počítala, že by se pak mimi narodilo v noci, což jsem fakt chtěla... nebo aspoň po tmě, což mi vyšlo i po vyvolávačce... 🙄 😅

marinka
23. zář 2010

@romisek77 Já jsem dala koktejl o půl 4 a malá se narodila o půl třetí a přišlo mi to fajn, malou mi už ráno dali k sobě, stejně jsem vůbec nespala 🙂 Starší cácorka se narodila v osm večer a přišlo mi to do rána úplně konečné 😀

romisek77
23. zář 2010

@bocinka
@marinka tak já ho dám zítra,až přijedem z monitoru,akorát blbý,že přítel jede v 5 do práce...takže budu v noci sama...ale tak bude na telefonu. 🙄

javyb
24. zář 2010

@romisek77 Ahoj, tak držím palec, naše malá už je od pondělí na světě🙂 Nakonec jsem huhu nepila a dobře jsem udělala, měla špatně rotovanou hlavičku, skončila jsem na sále, takže by mi stejně nepomohl... Přeju a´t všechno dobře dopadne🙂

bocinka
29. zář 2010

@romisek77 tak co mimi??? 🙂

lamarika
6. říj 2010

Ahoj, jak se tenhle nápoj a hlavně z čeho připravuje?

dzahila
7. říj 2010

Lamariko,připravuje se:půl malýho panáka ricinového oleje,stejné množství čistého alkoholu a dolít do trojky meruňkovým džusem.Je potřeba 100% džus,ale ten nemají,takže se kupuje 40% a domixovat do něj meruňkový kompot.Kdy ho chceš vyzkoušet?Taky o něm dost silně uvažuji,ale já mám termín ještě za dlouho.

lamarika
7. říj 2010

@dzahila moc děkuju 🙂 Já bych ho vyzkoušela v 39. týdnu. Včera jsem o něm ale četla, že vyvolává dost silné kontrakce, takže u mě nepřipadá v úvahu, protože jsem po CR ☹ Mám asi smůlu ☹
Snad to vyjde alespoň tobě 😉

estrellita
7. říj 2010

ja jsem ho zkusila den pred terminem a jedine, co udelal, ze jsem se hezky vyprazdnila a hodne mi tvrdlo bricho, pobolival trochu podbrisek a jak vidite, jsem stale tu, takze nezabral 😅 😅

whoknows
8. říj 2010

Já jsem to zkusila dvakrát...prvně jsem měla jen strašný průjem a podruhé příšerné bolesti a kontrakce, které ovšem k porodu nevedly a jediné co zabralo, byla po xx hodinách vyvolávačka, která po 43 hodinách bolestí byla spásou. Opravdu, zlatá vyvolávačka oproti tomuto "koktejlu" . Znova bych do toho nikdy nešla a ještě dnes když si vzpomenu na podivný pach tohoto oleje, je mi silně nevolno.

romisek77
10. říj 2010

@bocinka ahojik,Nikolka se rozmyslela 24.9.....původní den indukce a vylezla sama a bez kokteilu...panáka do sebe kopnul přítel,džus do porodnice a olej je neotevřený 😀 Porod trval 26 minut...jsem to doma prodlužovala,až jsme to málem nestihli,ale jsme v pořádku a zdravý 🙂

estrellita
10. říj 2010

@romisek77 😀 😀 😀 hezky jste si ty ingredience rozdelili 😀

bocinka
10. říj 2010

@romisek77 jeee, to je hezké... já to taky chtěla doma protahovat... ale nevyšlo to.... 😅 a tvoje dcerka má krásné jméno... po mě.... 😀 😀

777110789
11. říj 2010

Ahoj holky, moc prosím o radu. Kdybych přenášela chystám se zkusit i tento koktejl. Zajímalo by mě dávkování, vím, že má být olej a džus 1:1. Ale kolik jste si toho dávaly vy? Kamarádka říkala, že 2dcl oleje+2dlc džusu. Zdá se mi to trochu moc, na druhou stranu já vždycky spíš trpěla na zácpy a třeba mastné z pečené kachny můžu jíst po lžicích a nic to se mnou neudělá. Pokud byste poradily, budu moc ráda. Vím, že to v diskuzi třeba někde je, ale 104stránek - to bych měla tak do toho porodu 🙂

kaleilah
11. říj 2010

nee, tolik ne!!!!!!!!!!!!!!! oleje tak velkej panák a džusu tak 2 deci

jess3
13. říj 2010

Ahoj holky,už pár dní pročítám tuhle diskuzi,jen jsem se chtěla zeptat na ten kořeněnej nápoj,jak se to svařuje,to naházím skořici,hřebíček,zázvor a toho sporýše do 1.l vody a povařím? Jak dlouho se to má vařit?Děkuju

estrellita
13. říj 2010

@jess3 ja jsem nemela ten psorys, takze jsem to delala bez nej a taky mi to nepomohlo, ale bylo to chutove moc moc dobre 🙂 varila jsem v pul litru a hodila jsem tam pa r hrebicku od oka 😉 ale klidne to nahazej do litru, var cca 15 minut, pak to krasne zacne vonet, slej a upijej cely den 🙂

jess3
13. říj 2010

Estri děkuju moc 🙂 A to se pije až při přenášení,nebo můžu začít nějak příští týden ?

will81
18. říj 2010

Ahoj holky,jsem tady nová,narazila jsem na vaší diskuzi a velice mě zujala,chodíte sem ještě někdo ? 🙂

will81
18. říj 2010

Chtěla by jsem dneska zkusit ten zázračný nápoj,třeba mi pomůže k porodu,ale já by jsem ho hlavně potřebovala kvůli zácpě,která mě strašně trápí,myslíte že koktejlek můžu použít i na to? 🙂

Nebudete některá z vás v nejbližšší době taky popíjet? 😀

romisek77
19. říj 2010

@will81 ahojky,na tu zácpu bych si koupila v lekárně Lactulosu,taky jsem ji užívala a v porodnici ti ji po porodu taky nabídnou.Kokteil bych nechala,až když by ti dali termín na vyvolání.Já taky měla vše nakoupeno a čekala jsem do poslední chvíle a miminačka si to rozmyslela sama 😉

lamarika
20. říj 2010

Zkoušela jste některá tenhle koktejlek i když jste neměla připravené porodní cesty?

petja
autor
21. říj 2010

@lamarika Ano,zkoušela a za 2h mi praskla voda,pak se to rozjelo,co hodinu 2cm,bomba.Porod krásný,rychlý,bez zásahu.

veveruska0504
21. říj 2010

@petja hezkyyyyy a prosím tě, kde se to dá koupit, nebo jak se to přpravuje??? Ať vím do budoucna cca za 3 týdny 😀

petja
autor
21. říj 2010

@veveruska0504 Ricinovej olej mám od sallos ze szravé výživy na objednávku,nebo přes net a jinak
6. Ricinový koktejl

Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti. Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.

veveruska0504
21. říj 2010

@petja ok 🙂 , beru na vědomí, jen doufám, že nebudu přenášet, páč pít to každý den po termínu, mohl by být z malé solidní alkoholik 😀 . Pak vyzkoušíme a uvidíme 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru