Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

marmla
11. led 2011

Hodně holek tu nebylo připravených vůbec a taky jim to vyšlo. Podle mně záleží na tom, jak je děloha aktivní. Doktor mi říkal, že když se jednou přenáší, tak se to většinou opakuje, což potvrzuji a nepomohlo by prakticky nic z babských rad

el267
11. led 2011

@marmla s tím opakovaným přenášením jsi mě moc nepotěšila 😉 snad budu vyjímka 😉
já měla do včerejška KP a na poradně mi řekla, že je malá přetočená. Ale je prý v poloze,že se může ještě točit. Tak mě minulej tejden poslala do nemocnice a jsem objednaná na příští pátek na císaře.Mám vybyvený už i předoperační vyšetření. Ale myslím, že mě pošlou domů i když kvůli průběhu minulého porodu, kdy byla neúspěšná indukce po termínu v 42tt, která zkončila císařem, prý mi to možná udělají. Tak zvažuju, že ten riciňák zkusím o víkendu.
Třeba mě to připravý a začnu se otevírat a mohla bych porodit normálně 🙂

marmla
11. led 2011

@el267 popravdě já o tom nikdy moc nepřemýšlela, ale teď ke konci jsem dost četla o přenášení a je to většinou bohužel tak. Budu Ti držet pěstičky, aby šlo miminko ven normálně, ale každopádně mysli na to, aby jste byli oba v pořádku a zdraví, nic jiného není důležitější 😉

koira
11. led 2011

ahojte holky, chtěla jsem se zeptat- pred 3,5 h jsem vypila ten ricinový koktejl...efekt zatim zadny-je to normální?cekala jsem že se aspon pos....ale vubec nic.A to mi doktor v pondeli rekl ze jsem otevrena n a2 prsty..takže připravena bych mela byt.Nas prcek uz ma 4kila tak se to snazim trochu uspisit..diky za odpovedi

rachomejtle
11. led 2011

@koira ahoj celkem to tu sleduju a jestli si dobře pamatuju tak účinek by se měl dostavit po 4 až 6ti hodinách..Ale u někoho to nezafungovalo ani projímavě..vydrž 🙂

lenag
11. led 2011

Ahoj holky tak dneska si zkusím dát ten ricinový olej,tak uvidím co to semnou udělá,chci se vás zeptat nemůže to ublížit miminku,jo a jak si to ředíte,mám toho oleje jenom 30 ml,mohli by jste my napsat ten recept.Děkuji

petja
autor
11. led 2011

@lenag sedni a pročti první strany diskuze a dozvíš se vše

rachomejtle
11. led 2011

@petja celou dobu si řikám ,jak si trpělivá a každě to tu dokola píšeš...Víš jak to čtení děsně zdržuje to je lehčí se přece zeptat ! 😀

koira
11. led 2011

Tak jsem se nakonec(asi po 5ti hod) taky pos...ikdyz jsem cekala ze to bude vetsí...no kazdopadne je to zatim to jediny co to se mnou udelalo☹(uz je to 6 hod co jsem to vypila...takze pomalu ale jiste se smiruji s tim ze jdu zitra na vyvolání☹(

olga777
11. led 2011

@petja možná by stálo za to ten poměr zapsat do názvu diskuze, aby se pak každá jen mrkla nahoru a měla jasno 🙂 Jinak já jsem dnes ricinový olej koupila v lékárně v hořovické porodnici, kde mi ho namíchali. Sice mě upozorňovali, že to může vyvolat porod, tak jsem říkala, že to vím a o to mi jde, ALE že jsem se vším obeznámená a bla, bla, bla .... Pak jsem paní magistru uklidnila, že se nechystám k žádnému kamikaze. Tak mi řekla, že o ničem neví a doporučila mi, že kdyby mi zbylo, tak se s tím i dobře čistí kožený nábytek 😀 Tak kdybyste to tam některá poptávala, klidně řekněte, že to chcete na pohovku 😀 😀

lenag
11. led 2011

Holky tak jsem ten nápoj teďka vypila tak jsem zvědavá co to semnou udělá.Je to hnusné vypít,ale co naděláme.
Olgo a ty už si ten nápoj zkusila?

lavazza
11. led 2011

já ten nápoj vypila před hodinou a čekám co to udělá, no uvidíme 😉

rachomejtle
11. led 2011

@koira to je mi líto...taky mám strach,že se akorát pos..a nic.Ale ještě mám čas,tak právě čtu komu to zabralo...

olga777
11. led 2011

@lenag já ještě ne. Chystám se na to až někdy po 20.lednu.Já mám termín 19. a další 24.1.

koira
11. led 2011

@rachomejtle ...no ikdyz mam pocit ze me zacina bricho nejak vic tvrdnout..tak treba se to jeste rozjede..ale moc tomu neverim..snad ti to zabere, ale ona takova vnitrni ocista taky neni na skodu..aspon se nebudu zitra moc vyprazdnovat..prece jenom doma je doma

plysak0608
11. led 2011

@imzadi mě po prvním pokusu druhý den odešla zátka a po druhém jsme začali rodit

plysak0608
11. led 2011

@koira takhle nam to zacalo taky pak cca po 20 min lehke bolesti pak byla s přítelem láska a už jsme jeli 😀 😀

plysak0608
11. led 2011

@lenag v 38tt

koira
11. led 2011

@plysak0608 -no uvidime..laska byla vcera asi 3krat, tak to jeste dnesak zkusime....mam pocit ze driv znovu otehotnim nez porodim 🙂)

plysak0608
11. led 2011

@koira 😀 😀 😀 to pujde neboj, me prave jak zacalo tvrdnout brisko tak pak to slo. Budu ti drzet pesticky a jestli to nevyjde nezoufej uz to mas za par 😀

koira
11. led 2011

@plysak0608 -diky moc, no jeste pujdu asi znasilnit manzela a pak dej s evule bozi..ja jsem udelala myslim maximum, ted se musi snazit prcek🙂)

olga777
11. led 2011

@plysak0608 ahoj, prosím, jak to vypadá, když ti odejde zátka? To je nějaký hlen?

plysak0608
12. led 2011

@olga777 - Ahoj Oli prosím tě vypadá to jak čirý hlen ( pomalu jak z vajíčka tužší bílek) Říkají že může být i lehce nažloutlý nebo s příměsí krve, já ho měla úplně čirý a neboj určitě to poznáš že je to ono 😀 nedá se to splést .-)

rachomejtle
12. led 2011

Ted sem přišla a musím vám napsat zkušenost ze srážky s blbcem...Byla sem ve městě no a že když už sem tam ,stavím se v bylinkářství pro Sporýše do zásoby,kdyby zas hrozilo přenášení.Abych ho mohla vyzkoušet...Pán v obchodě začal usilovně hledat ,že ho určitě někde má.A v tom sem se ho zeptala,jestli by nebylo něco na vyvolání porodu a to sem neměla dělat....Začal to rozebírat..a proč a jestli sem o tom mluvila s doktorem a že toho by se bál a at to nechám,, přírodě,,!!No a já na to že to sem právě chtěla udělat ...vyvolat to,,přírodně ,,bylinkama a ne to zas nechat do nemocnice na ty chemický blivajzy...No ve finále mi řekl že mi nedá ani toho Sporýše,že by z toho neměl dobrý pocit,že bych ho určitě neuváženě brala a bůhví s čím kombinovala!A že mám pít maliník ten to prý podpoří dost(joo díky za rady a co dělám poslední tři týdny??!!)...No že sem nedržela hubu,mohla sem mít aspon Sporýše,takle mám prd...Takže nejen zatloukat Ricinový olej ale i bylinky!!!To sme to dopadly,sem si připadala,jak kdybych chtěla spáchat sebevraždu...Kretén!!!

olga777
12. led 2011

@plysak0608 tak díky 😉
ještě se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s vyvoláním porodu tímto nápojem a jizvou po císaři?

olga777
12. led 2011

@lenag a kde je lenag? už jsi porodila?? 😉

lenag
12. led 2011

@olga777 Ahojky,tak včera večer o půl šesté jsem vypila koktejl,no a kolem 22 h my začali kontrakce,myslela jsem že už by to mohlo být tady,pak jsem šla z toho 3 krát na záchod a hodila sprchu,trvalo to tak do půl noci,pak jsem se pokoušela usnout,no tak na chvilku jsem zabrala,pak mě zase vzbudila bolest,trvalo to tak ani né hodinku,no a pak jsem nemohla ani zabrat,a od rána mám bolesti v zádech i někdy břicho tvrdne,myslíš že by se už ve mě něco mohlo pohnout.Může to zabrat i za dva dny,anebo se prostě nechce mimču ven!A co ty už si zkoušela ten nápoj.Měj se krásně.

rachomejtle
12. led 2011

@lenag řeknu vám,že to tady čtu,jak seriál...pořád čekám kdo kdy bude rodit 😀 to je nervák!

olga777
12. led 2011

@lenag No tak to funguje 🙂 Holky tady psaly, že je také bolely záda a pak porodily (mě u prvního porodu strašně bolely). Jestli to může zabrat až za dva dny, to nevím. Ale myslím si, že spíš ne. Pochopila jsem, že když tvé tělo není připraveno k porodu, tak se nic nestane. Ale ty už příznaky máš. Koukala jsem, že máš termín za týden. Tak bych to být tebou (kdyby teď nic) zkusila ještě za ten týden. To už určitě zabere 😉
Já ho budu zkoušet až později. Termín mám19. a podle mens 24.1., ale že nejsem připravená vím od mudr. Tak hodně štěstí

lenag
12. led 2011

@olga777 Děkuji,asi to zkusím ten další týden,jestli vydržím do pondělka,v pondělí mám přijít na poradnu tak jsem zvědavá co my doktor řekne,jestli se něco změnilo,jo a chtěla jsem se zeptat nemůže to ublížit miminku?Tak to máme stejný termín toho 19.Jo a to už je moje třetí dítě a to jsem si myslela že bude spíš,ale asi ne.No uvidíme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru