Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

lenises26
16. črc 2010

@bocinka My chceme taky ještě...holčičku,tak snad se konečně povede,ale taky tak za tři,čtyři roky 😀

lenises26
16. črc 2010

@nikka.vo Pardón 😵

bocinka
16. črc 2010

@lenises26 jako u nás... jen Mira chce toho kluka.... já raději ještě holčičku.... ale abychom neodbočovaly... 😀 😀 olej byl hnusnej, ale pomohl mi se připravit na krásnej porod - tedy pokud takový existuje... 😅

petja
autor
17. črc 2010

Já tam chuť oleje nevnímala,nicméně konzistenci jo,nebylo to nejhorší,mě obecně olej nevadí.No a taky sem to vypila jakoby najednou

lenises26
23. črc 2010

Šmankote,já si na ten olej vzpomenu a je mi zle,ale kdybych byla těhotná znovu,tak vím jistě,že už bych olej nedala 🤐

petja
autor
23. črc 2010

@lenises26 Tak to já si olejík vyzvedávám příští týden ve zdravé výživě 😉

kaceenka81
23. črc 2010

ahoj všichni já se chystám lej vypít 8,8 to budu 39+0 nemůžu čekat do termínu protože pak by mi to už vyvolali nenechají mě přenášet ☹
chci se zeptrat je nějaká šance že to zabare před termínem?asi ale musí být mimčo nachystané co?nechci zase na vyvolání chjo 😔
a ještě dotázek někdo tady psal že si dal půl decového panáka to jako bych ten olej musela lupnout celý protože ten můj má 50ml 😕

bocinka
23. črc 2010

@petja toto uteklo, že??? 😵 😵 😵

@kaceenka81 holky, to tady luply.... 50 ml je si myslím akorát.... 🙂

petja
autor
23. črc 2010

@kaceenka81 Zkusily i před TP,někomu vyšlo někomu ne. Já jsem dávala půl panáka oleje...

petja
autor
23. črc 2010

@bocinka No mi povídej,s jedním prckem v závěsu to letí jednou tolik 😵

bocinka
23. črc 2010

@petja to asi jo.... nemám možnost srovnat... 🙂 napíšu Ti tak za tři roky... 😀 😀 😀

marinka
23. črc 2010

@kaceenka81 Kači, může zabrat, mě zabral první den 39 tt 😉 A nachystaná na porod jsem nebyla 😉

kaceenka81
23. črc 2010

aha díky no zkusit to můžu maximálně se po...ru,segra to vypila v den termínu a porodila.jenomže byla připravená mě dr.říká že se zatím vůbec nic neděje.ale zkusím to 🙂

marinka
23. črc 2010

@petja Peti, ty se ho chystáš zkoušet kdy? Jsem hrozně zvědavá, jestli na tebe zabere i podruhé 🙂

kaceenka81
23. črc 2010

MARINKA-ne?já myslela že to musí být aspon trochu nachystané.tak to jsem ráda že mám aspon nějakou naději.třeba mě to aspon připraví i dcera byla v termínu vyvolávaná a byla jsem nepřipravená rodila jsem s kapačkama úděsných 17h a ještě to skončilo kleštěma takže nikdy více.

marinka
23. črc 2010

@kaceenka81 Tak to ti moc držím palce, ať to zabere!! U mě byla malá akrorát dost nízko, ale ještě jsem měla čípek a neotvírala jsem se..Ale už jsem měla špatnou placentu, tak to možná zabralo kvůli tomu, že tělo vědělo, že by už Leli měla jít ven..

kaceenka81
23. črc 2010

nebo že bych to zkusila už příští víkend v 38+0 at se to trošku pohne a pak v tom 39+0 ještě jednou ?já nevííím 😕
ale celou diskuzi jsem přečetla četla jsem to 2 dny 😀 vím že to někomu zabralo před ale nevím jak na tom byly s nálezem a tak.každopádně po tom co to vyzkoušela segra a ten den jela tak tomu věřím a doufám že to zabere i na mě

marinka
23. črc 2010

@kaceenka81 Zkusit to můžeš, se mnou to zkoušela ve stejný den holka, co byla taky na začátku 39 tt a taky jí to zabralo. Ale určitě je šance menší, než kolem termínu.. 😉

kaceenka81
23. črc 2010

jj vás si pamatuju to jsem četla 😀
třeba se ke mně někdo přidá přece jen aspon ve dvou je to lepší 🙂
jinak malý má už ted 3,20 takže to nebude problém ale já mám asi talent na velké děti dcera měla taky 4kg

kaceenka81
23. črc 2010

ted koukám že starší děti máme stejně staré 😉

petja
autor
23. črc 2010

@marinka Mári,já ho kupuji pro sichr,třebas ani nepoužiju,já jsem hrozně zvědavá,jak se mimi ohlásí tentokrát 😵 Jinak,až jak mi dají nůž na krk s vyvolávačkou...

marinka
23. črc 2010

@kaceenka81 Fakt že jo 😀

@petja Tak snad nebude tentokrát riciňák ani potřeba a půjde prcek ven dřív, jak to často u druhých porodů bývá 😉

vorllinka
24. črc 2010

Ahoj holky, ahoj @marinka
já jsem v pátek začala 41tt, byla jsem na ko v porodnici a tam mi řekli, že se mimi ještě nechystá a že mu dávají 10 dní. Takže já si chci v pondělí koupit riciňák a jestli se nic nestane, tak nejpozději v neděli 1.8. vyzkouším nápoj 😉 Tak kdybys chtěla @kaceenka81 tak to můžeme vyzkoušet spolu 😉

Já už jsem ho tedy jednou zkoušela, to bylo někdy asi 38+4 a to mě to jenom prohnalo, ale to přiznávám, že vzhledem k tomu, že to na porod ještě vůbec nevypadalo, takže to bylo brzy..

lenises26
25. črc 2010

@petja Tak to tě obdivuju a zároveň moc držím palce,aby vše vyšlo tak jak má. 🙂

petja
autor
25. črc 2010

@lenises26 Vyvolávačka byl můj strašák a jak mi dali nůž na krk šla jsem do nápoje.Jinak mi bylo v těhu ještě dobře,ale prý už jsemměla málo plodovky,což byl ve skutečnosti taky omyl.Chuť toho nápoje šla nějak mimo mě,soustředila sem se na věci příští 😉 myslím,že není co obdivovat a děkuji!!!

marcela73
26. črc 2010

Ahoj holky,od brzkého rána tu pročítám tuto diskuzi. Teď už jsem zaregistrovaná a zítra jdu kupovat olej a honem na to vletím 😉 TP jsem měla již minulý týden a MUDr říkal,že se ještě k ničemu neschyluje. Z vyvolávání porodu mám panickou hrůzu...... Dalo to tolik "práce",než se mimi vůbec usadilo a tak při představě samé chemie,kterou by do mě cpali.....brrrr...

vorllinka
26. črc 2010

@marcela73 marcel, tak dej určitě vědět, jak to na tebe zafunguje 😉 Jsem zvědavá 😎

kaceenka81
26. črc 2010

taky jsem zvědavá 🙂

kaceenka81
26. črc 2010

@vorllinka to bysme mohly ale ty máš už po termínu u mě je malá šance.ale zase si říkám že by mě to třeba aspon připravilo aby když mi to v termínu vyvolají to zas netrvalo tak strašně dlouho 😒

vorllinka
26. črc 2010

@kaceenka81 Kači, no já jsem to taky zkoušela dřív (jak jsem psala) a nevím, jestli mě to připravilo.. Zatím jsem pořád zavřená a na porod to vůbec nevypadá.. Riciňák jsem si dneska koupila, ale když nic nebude, tak ho vyzkouším nejspíš až v neděli. Uvidím, co mi řeknou ve čtvrtek v poradně.. 😉 Kdyžtak se tu v neděli sejdem 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru