Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

lidddka
7. kvě 2009

Takže, jak jsem psala - koktejl jsem dopila v 12:30. Znovu uvádím poměr, malý panák ricinového oleje (0,02), meruňkový džus (0,33) a opravdu hlt - tak náprstek - slivovice. Poměr je opravdu snesitelný, vůbec nebyl problém to vypít. Byla jsem asi 3x na záchodě, pěkně mě to prohnalo a nic....tak jsem si říkala, že ještě nebudu připravená...i tak jsem vyčištění ocenila 🙂. Ještě v 18:00 jsem smažila řízky a pak jsme si s přítelem pustili filmy a váleli se. Občas jsem něco pocítila, ale míň než když to máte dostat, žádné kontrakce. V 21.15 jsme se rozhodli jít spát a já se zvedla a praskla mi voda...pak to šlo ráz naráz. Okamitě kontrakce po 5min. a dost silné, do porodnice jsem dorazili v 22.15, to už byly kontrakce po 3min. a já otevřená na 5cm!!!! Což je půlka. V 23.53 byl malej na světě, takže jsme stihli naše vysněné datum 5.5.!!! Přítel který se bál nakonec díky rychlému porodu i asistoval, co jsme neměli v plánu - ale když to šlo tak fajn. Všichni kroutili hlavou nad rychlým porodem prvorodičky 😎, ale já radši nic neřekla - znáte doktory. Porodní asistentka říkala, že takhle by si přála rodit 🙂....prostě na to jak je porod náročný, to bylo veliké ulehčení. Ještě jednou díky a holky nebojte se a jděte do toho!!!!! Jen jsem se díky rychlosti jakou malej vyletěl potrhala, ale to se stává i u pomalých porodů a rozhodně to stojí za to 😉 . Ale za to jsem si mohla sama, jak jsem rychle tlačila do půlnoci - aby měl hezký datum. Tak vyletěl jak dělová koule 😀 , ale je náhernej a dělá nám zatím jen radost!

petja
autor
7. kvě 2009

Liddka! Jsem šťastná a tvůj´´ porod ve zkratce´´ jsem pročetla se slzami štěstí v očích! Je to nádhera,pokud už potom držíš ten svůj uzlíček v náručí! Já si tak neustále připomínám svůj porod,tvému dost podobnýmvčetně toho předtím. Nástřihu by se dalo předejít zase jinou vychytávkou,totiž Epi-nem,o kterém jsem taky založila diskuzi v témě Těhotenství.To můžeš využít při druhém miminku třeba 😉 Každopádně bych ti ráda doporučila homeopatika Arnica montana v ředění 9CH,která jeúžasná při hojení nástřihu a poranění po porodu.Pokud máš čas a chuť můžeš se na netu mrknout na homeopatie,je tam spoustu odkazů na toto téma,nebo kdybys chtěla ráda ti o tom napíšu víc.Jednoduše užívat granulky aspoň 15 min před jídlem a 15 po jídle pití.Vynechat aromatické látky a potraviny,kávu,cigarety,vše v odstupu aspoň 15 min.Užíváme třeba co 15 min až do nástupu účinku,potom přestaneme.Konkrétně arnica je homeopaticky naředěná rostlina Arnika montana,nemusíš mít žádné obavy v případě kojení a celkově,homeopatika jsou absolutně bez vedlejších účinků,nejsou to žádná léčiva a můžou je úžívat i miminka. Tak se opatruj a ať jsi šťastná,vyrovnaná a klidná mamina! Kdyby něco,klidně piš do IP...

lidddka
8. kvě 2009

Petjo, moc děkuju za rady - ráda si nechám poradit a hned jdu zkouknout, co se dozvím a kde pořídím homeopatika na netu. Mrzí mě, že se o těchto věcech těhotné automaticky neinformujou - já jsem na tebe narazila náhodou a jak jsi mi pomohla 🙂 . Taky se opatruj a pokud si nebudu vědět rady, jsem ráda, že se na tebe můžu obrátit - děkuju!!!

petja
autor
9. kvě 2009

Liddka,homeo buď na netu,nebo i v mnoha lékárnách,podle toho kde bydlíš...pa 🙂

sparka
9. kvě 2009

tak jsem si udělala nápoj ve čtvrtek v 19:30hod,vypila sem ho a v 21hod mi začali bolesti po 5ti minutách a dost silné tak sme ve dvě ráno jeli do porodky natočili mi monitor a kontra po dvou min. sestra nepříjemná zlá viz téma porodnice benešov,no dali mi utlumováky a šli sme domů,ale možná že kdybych si dala dávku toho nápoje jak má být tak sem porodila,dala jsem si jednu lžíci ricin.oleje půlku lžičky slivky a 300ml džusu,takže kdyžtak do toho příští čtvrtek jdu zbova a s pořádnou dávkou...co myslíš petja?

bertica.h
9. kvě 2009

SPARKA..DRŽÍM PALCEEEEEEEEEEEEEEEE 😵 😵

petja
autor
9. kvě 2009

jejda to je ale divný,že se to tak zastavilo!Myslím sestra k tomu přispěla ze 100% !!! Určo si dej nápoj jak má být,já jsem si dala toho ricin.oleje myslim i víc,kamoška taky,čekala dvojčatka a hrozně na ni tlačili! Moc na tebe myslím!

petja
autor
9. kvě 2009

jo teď jsem tu hrůzu četla,Sparky!Oni ti ten porod utli chemkama,jo?! Každopádně sis prožila svoje!!!V Přerově,kde jsem rodila teda uvítali,že jsem při porodu ve formě,copak žena má rodit zákonitě polomrtvá?!!! Sakra

sparka
9. kvě 2009

No bylo to strašný fakt děs nejradši bych tam ani nešla rodit...no uvidím ve čtvrtek podle nálezu,no jo utli mi to magneskem a nákou sra*kou no hrůza tak myslíš že když si dám ten nápoj silnější tak to klapne?jak přesně sis to udělala ty?

petja
autor
9. kvě 2009

Sparka,hlavně nevyfasovat takový potvory neurvalý! Já jsem si dala hlt kořalky+ většího půl panáka oleje a do 3dcl dolila meruňkovým džusem.Je to fakt nefyziologický takhle utlumovat porod.Mimčo v poho?

sparka
9. kvě 2009

Petja myslis si ze uz je mrne nachystany kdyz sem mela pravidelny bolesti po 5ti a pak po dvou minitach?ale to uz by ptece nezastavili kdyby to uz bylo poradne rozjety ne?rekni mi svuj nazor a abych rekla pravdu bojim se to uz po druhy vypit abych zase takhle netrpela a zbytecneco myslis ?

petja
autor
10. kvě 2009

Ahojky Sparka,po pravdě si myslím,že ti ten porod nechutně zastavili,zachovali se hrozně neodborně!Pořád na to musím myslet.Vždyť to,že jsi nepřijela už s prasklou plodovou vodou,nebo nedejbože krvácením,jak říkaly neznamená,že se porod rozběhl.Škoda,že jsi na tom netrvala,protože myslím,že nápoj udělal své.Já nevím,jak ta farmaka přesně působí a na jak dlouho ti to mohli pozastavit.Tobě vyvolávačkou nehrozili?

petja
autor
10. kvě 2009

Že se porod nerozběhl,samozřejmě. Omlouvám se za chyby z rozčílení 😠

petja
autor
10. kvě 2009

Jo a co se nápoje týče,pokud mu už nevěříš,tak ho určitě nepij.Mimčo ale už po něm ven chtělo,to ses přesvědčila.Porod zmařili v porodnici,bych řekla.

sparka
10. kvě 2009

nápoji věřím ale bojím se abych nedopadla stejně...udělám si nákou mega dávku a snad už to nezastaví.... ☹

simbro
10. kvě 2009

petja: chtěla jsem se zeptat, jestli je to tenhle olej? díky

írodní ricinový olej 50ml-urychluje hojení jizev
VÝROBCE > SALUS
CENA 56,00 Kč
Objednat ks
Vhodný na suchou pokožku, působí hojivě na pooperační jizvy, pomáhá odstranit některé druhy bradavic, podporuje regeneraci pokožky. V kosmetice se doporučuje ředit jej řidšími oleji, např. hroznovým. Účinné jsou rovněž obklady z teplého ricinového oleje přiloženého na bolestivé svaly a klouby. Má výrazné projímavé účinky, proto je nutné dbát na opatrné dávkování a je lepší poradit se s dietologem.

Jedná se o čistě přírodní olej nejvyšší kvality lisovaný za studena.

bertica.h
10. kvě 2009

ahojte baby 🙂 🙂

Ja furt premýšľam,či sa do toho v nedelu pustím..ale bojím sa.
Aj manžel tomu moc nieje naklonený,aby som si potom niečo nevyčítala,alebo tak.
Lebo je pravda,že malá si sama vyberie..a toto tiež nieje fyziologické.. 😔

Všetkým Vám držím palce a sledujem Vás tu 😵 😵

petja
autor
12. kvě 2009

Čauky Simbro,tento olej jsem měla i já.
Bertica.h. Můj názor je ten,že miminko v tomto stadiu je možné ohrozit už jen nedostatkem kyslíku při porodu,vždyť kolik postižení z toho vychází! Zatím skoro každá maminka,která zkusila úspěšně nápoj, měla porod spíše rychlejší,což je k tomuto prevencí,nemyslíš?Samože mimčo může přijít na svět úplně fyziologicky a to bez zásahu lékařů,takto jsi měla třeba první porod i ty,už pozitivní přístup dělá hodně,ale nemyslím,že by sis měla kvůli nápoji něco vyčítat!Není to žádný utrejcht,uznává je i nekolik PA u nás i ve světě.
To,že si malá sama vybere je pravda,ale potom už to nemusí být jednoduché.Nápoj se osvědčil i jako jakýsi nápoj proti bolesti

krista
12. kvě 2009

Ahojky holky,
tak vás nějakou dobu pročítám, mám teda ještě čas, ale hodilo by se mi trošku si porod naplánovat 😅 manžel jezdí, takže se bojim že by to nemusel stihnout, navíc nevím co bych udělala s dcerou kdybych musela na rychlo nečekaně odjet. Neříkám že bych se pokoušela vyvolat si porod hodně před termínem, neohrozim dítě kvůli své pohodlnosti, ale třeba kdybych do termínu neporodila nebo o víkendu před termínem by se to vážně hodilo, taky se mi líbí ta myšlenka že by to mohlo být rychlé (můj první porod příšerných a nezapomenutelných 29h 😅). Tak doufám, že kladné zkušenosti budou přibývat 🙂

bertica.h
12. kvě 2009

petja..neprovokuj..asi sa do toho pustím 🙂

simbro
12. kvě 2009

díky, po čtvrteční ko uvidíme a vyzkouším 🙂

kaleilah
12. kvě 2009

ahojky, tak si vás tu pročítám a už jsem dopředu domluvená se svojí dulou že kdyby se páni doktoři rozhodli, že mimčo má jít ven v jinou dobu než si bude myslet ono samo, tak to vyzkoušim. Na vyvolání bych dobrovolně nešla, hlavně po porodu jsem měla menses jen dvakrát, pak jsem otěhulkovala znova, takže si myslím že mám vypočítanej špatnej termín porodu a mimochodem, pan doktor u nás v ložnici nebyl 😎 tak neví co kdy jak 😀 Jinak všem nastávajícím maminkám přeju hodně štěstí

bertica.h
12. kvě 2009

baby..a ako to vypadá?vypijete to a potom asi stále chodíte na veľkú potrebu..nie?? 😅 😅

bertica.h
12. kvě 2009

cchela som si prečíta´t všetky príspevky,ale už nevládzem 😀 😀 😀 😀

ako sa robí ten korenený nápoj??viete niekto?asi som nečítala pozorne,alebo už neviem...díky🙂

petja
autor
13. kvě 2009

Bertica, já vypila nápoj v předvečer následujícího plánovaného vyvolání porodu,v cca 15:30,počkala jsem než dorazí manžel z práce.Ještě jsem si chvilku masírovala bradavky(též výborné k tomu,dát miminku vědět,ať se chystá 🙂 ) a za chvilli mi praskla voda.Na sedm jsme dojeli do porodky a než jsem asi ve 22 dostala klystýr,na velkou jsem nebyla ani jednou.Tak ani nevim,zda by mě nápoj vůbec prohnal,nebyt klystyru. Jinak s tím manželem.Je dobré ho do nápoje zasvětit,chlapi jsou rádi,když jsou pány situace.Nebo si to aspoň myslí.Manža taky dříve nebyl tak alternativní jako teď 😵

bertica.h
13. kvě 2009

petja..vieš..manžel je doktro..takže na takéto veci sa pozerá mierne s nadhľadom..a bojí sa dosť.
teraz sa chystá byť od soboty 6tt doma,rozmýšľam,že v nedelu to skusim.
okolo obeda.to budem 39tt..snád nieje skoro...
len musím ten olej zohnať. 😅

simbro
13. kvě 2009

holky prosím, nemáte někdo tip, kde v jaké prodejně popř, lékárně po Praze olej koupit? manže objel 4 lékárny na P4 a nikde ho nemaj? díky za rady 😉

petja
autor
13. kvě 2009

Bertica,nechala bych tomu volný průběh,nápoj bych vypila fakt až by hrozili vyvolávačkou.Však ještě máš docela čas...
Simbro,olej buď přes net,nebo spíše nechat přes lékarnu objednat,nebo nějaké prodejny s esenc.oleji,zdravou výživou apod.

sparka
13. kvě 2009

Petja hlasim sme ja svete ve ctvrtek mi to zastavili teda v patek v noci a vcera sem porodila rupla mi voda bez napoje a byl to prekorny Porod..ndjdriv nic a pak behem 10ti min. Z 5ti na 10cm a branka zasla a dr ani nestihl prijit takze me odrodila sanitarka...🙂 ale verim ze se porodni cesty diky napoji pripravily

bertica.h
13. kvě 2009

sparka.. 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru