Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

mataharyy
24. bře 2011

@beisis No jestli to zabere a bude to rychlejší než u prvního tak za tři hodinky je po porodu 😎 😀

beisis
24. bře 2011

@mataharyy Tak ty seš šťastná žena.

mataharyy
24. bře 2011

@beisis doufám že do konce týdne budu ještě šťastnější 😀

beisis
24. bře 2011

@mataharyy budeme držet palce s prckama 🙂

mataharyy
24. bře 2011

@beisis No když se během pátečního dne/večera neozvu, tak to zabralo a rodím 😀 Každopádně jen co to půjde napíšu zkušenosti 🙂 (snad kladné a už tu budu ťukat s miminem v ruce 😀 )

helcenka
24. bře 2011

@mataharyy - co tu ještě děláš? Kdy do toho půjdeš?

Já včera ochutnala u kamarádky ten kořeněný nápoj a myslela jsem, že se (napíšu to slušně, ale ve skutečnosti bych použila úplně jiný výraz) pozvracím 😝 . A to jsem měla dva loky. A ono se toho má vypít litr. Jsem chtěla vědět, jestli si ho později mám taky připravit...
Je tu někdo, kdo ho pil a chutnalo mu to?

karol84
24. bře 2011

@helcenka ahoj, ja jsem ho vypila a celkem chutnal - ale udelala jsem si malou inovaci - pridavam do nej pytlik silneho ovocneho caje

helcenka
24. bře 2011

@karol84 - tak to tě obdivuju, ale možná to bylo tím ovocným čajem. Mně se všechno sevřelo, záklopka zafungovala bezpečně a další lok už jsem musela vyplivnout a ještě dalších pět minut jsem nevěděla, jestli nepoletím na WC. Takže jestli si za nějaký týden dodám odvahy, možná zkusím taky přidat ovocný čaj. Při nejhorším to vyleju...
Zlatej maliník... 🙂

mataharyy
24. bře 2011

@helcenka Já do něj dala med a i tak mi to teda rozhodně nechutnalo a ani nezabralo 😠 Jináč co tu dělám, straším už nic jiného dělat nemůžu... 😀 Riciňák bude buď dnes k véče, nebo zítra k snídani 😎

karol84
24. bře 2011

@mataharyy med by taky nemusel byt spatny... to by pak mohlo byt docela dobre piti. jen kdyby to tak jeste pomohlo...

cibettka
24. bře 2011

Kořeněný nápoj jsem pila dvakrát, docela mi chutnal po přidání medu a citronu...ale bohužel nezabral, jen mě pak celý večer pobolívalo břicho. Dneska odpo se chystám na riciňák, tak jsem zvědavá =o)

karol84
24. bře 2011

@cibettka a v kolikátém týdnu jsi?

cibettka
24. bře 2011

@karol84 Dneska jsem 40+4 a rodila bych, až bych brečela. Zrovna jsem domíchala koktejl. Nevypadá to moc lákavě, ale jdu na to. Snad to přežiju =o)

karol84
24. bře 2011

@cibettka tak to držím palce. já raději budu vařit 3× denně ten kořeněný...

beisis
24. bře 2011

@cibettka Přežili jiné přežiješ taky 🙂

lili_k
24. bře 2011

Ahoj 🙂 Me ricinak minule zabral, tak jsem zvedava zda zabere i tentokrat, docela s tim pocitam 😵

eriana
25. bře 2011

Ahooj, teda jste se rozjely 😀
@mataharyy Tak co, už jsi v porodnici a prcka máš u sebe, že jo, že jo? 😀 😀

@helcenka Mě teda kořeněný nápoj chutnal - dobrý prase všechno spase 😅

mataharyy
25. bře 2011

@cibettka tak jak??
@eriana tak jdu na to... Vejdi a neuškoď, pokud nic, tak se zítra ozvu 😀

beisis
25. bře 2011

@mataharyy Držim palce ať to klapne 🙂

helcenka
25. bře 2011

@mataharyy - tak šup šup a v noci do porodnice. To jsi si ještě chtěla dneska užít sluníčka viď? A zítra už má pršet, tak se mimís může klíďo vyklubat. 😀
Jinak po dnešní kontrole holky všechno v pořádku, jen mám míň železa, tak jsem ho hned vyfásla.
Na porod se nic nepřipravuje, to jsem umyla včera okno, teda jenom jedno, na víc už jsem neměla sílu. Piju pořád ten maliník, jím lněné semínko a přidám asi tu pupalku, protože do toho nápoje zřejmě nepůjdu.
Tak uvidíme, jak to bude, protože dnes mi dr. řekl, že přenášet mě rozhodně nenechá. ☹
Jo a byla na prvním monitoru a mimís celou dobu škytal, to byla fakt sranda, bylo to šíleně slyšet a sestřička se tomu pořád smála.

beisis
25. bře 2011

To jenom moje dítě všude vypadá, že ho trápim hlady, když si na ultrazvuku div nespolklo ruku. Hned jsem dostala otázku, kdy jsem naposledy jedla, že to dítě vypadá vyloženě hladově 🙂

eriana
25. bře 2011

@mataharyy A já už myslela, že jsi po porodu a Ty tu ještě strašíš 😀 Tak držím palce, průběžně informuj, co se děje, jsme zvědavý 😵

@helcenka Já teda nevim, ale mě fakt připadá, že máš ještě fůru času, vždyť máš termín jako já... Tak proč se stresovat už teď, šílet bych začala týden před termínem, že se nic neděje. I když to je taky těžko určitelný, říkala mi Dr. v porodce, že se to nedá říct, že se "nic neděje". Že ráno tam měla maminy na poradně, hrdlo zavřené, vše ok a večer přijely rodit...

A mě riciňák voní, leje se to do veteránů motorek a i do modelů letadel. Nevím teda jak v původním stavu, ale spálený voní 😀 A do toho utrejchu taky budu dávat vodku místo slivovice, akorát já piju jedině Absolutku, se mi to trošku prodraží 😀 😀

mataharyy
25. bře 2011

@beisis
@helcenka
@eriana
Tak já nevím riciňák mi přijde bez vůně, či zápachu a více méně bez chuti... Takže nevím čím to je, jestli tím že jsem si rozmixovala kompot (u nás meruňkovej džus prostě neexistuje, či co), nebo že jsem tam toho kompotu dala trochu víc, aby to teklo 😀 ale nijak hrozný mi to nepřišlo, až bych řekla celkem chutné 😎 Čímž teda hlásám mám to za sebou a teď jsem jen zvědavá co se bude dít v následujících hodinách, ale myslím že i bez toho mi dnes kleslo břicho, celej den mi trvrdlo a teď jak jsme byli venku tak proběhlo i pár kontrakcí, tak by to hádám mělo zabrat a do rána by jsem mohli být čtyři 😵

mataharyy
25. bře 2011

Jináč ano, chtěla jsem si užít poslední sluníčko a malému tatínek opravil kolo, tak premierově jel na kole, byl zlatej, tak důležitej 😀

helcenka
25. bře 2011

@eriana - já byla relativně v klidu, dokud nezačal mimís hrozně přibírat a mě se vidina přirozeného porodu fakt vzdálila. Do 28. týdne bylo mímo vždy o pár dnů "menší". A potom pravidelně o 2 týdny větší. Tak to mě fakt klidnou nenechalo. I když dneska dr. říkal, že se trochu zbrzdilo a tolik už nepřibírá - vždyť ono přibíralo každý týden 300g... A přenášet mě nenechá, takže být klidnou - to asi nehrozí. A týden před termínem už budu asi šílet.
Já nechci porodit teď, ale třeba kdyby to přišlo za dva týdny, tak bych se nezlobila.

A do toho kořeněného nápoje spíš nepůjdu, to bych se asi pěkně pozvracela no a do riciňáku, to si ještě rozmyslím, možná jako krajní řešení pár dní před termínem, ale to uvidím. 😉

helcenka
25. bře 2011

@mataharyy - tak super, držím palce. Já myslím, že ten riciňák nemusí být na chuť špatný - zvlášť, když je tam ten kompot nebo džus. Jen někomu může vadit olej jako takový, ale to množství v poměru s džusem se tam musí ztratit.

beisis
25. bře 2011

@mataharyy Já měla teda džus a když jsem to vypila, tak je fakt že tak hrozný to nebylo mě spíš byl nepříjemný ten olej protože to jakože ztvrdlo. Ale na dvakrát jsem to do sebe kopla a taky čekala co se bude dít. Vždy do hodiny mi nastoupili kontrakce a pak už jsem jen počítala a dávala si sprchu jestli to nejsou poslíčci. Když nepřešli, tak jsme jeli 🙂 Jsem zvědavá, jak to u tebe dopadne tak informuj dokud tu budeš 🙂

marinka
25. bře 2011

Mně teda v riciňáku hrozně vadil ten olej, on sice nemá skoro žádnou chuť, ale přišlo mi to jako pít stolní olej přímo z flašky, brrr 😝

beisis
25. bře 2011

Mě spíš vadilo že i když jsem to furt míchala, tak zůstal nahoře takže první várka co šla do mě byl skoro jenom ten olej, pak honem zapít tim zbytkem a už se jenom čekalo. Ale husina mi z toho riciňáku naskákala solidně 😀

mataharyy
25. bře 2011

@helcenka No právě, mě to celkem chutnalo, je fakt že to má takovej "ocas" ale není to nic hrozného, navíc jsem asi fakt dala toho džuso/kompotu víc, takže ani vodka nebyla moc cítit (chvála bohu), tak jen aby to zabralo, pokud ne tak mám ještě půl panáka vodky, riciňák i kompot a ráno bych prubla ještě jednou, ale hádám nebude třeba... 😅
@beisis je to nepříjemné spíš tím jak se to tahá jak hlen, ale když se to dobře rozkvrdlá tak to jde 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru