Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
12. zář 2011

@kosik02 tak já osobně než se pro něco rozhodnu tak si seženu max info.Ano,homeopatie je duchovní mediciína,holistická,nikoliv klasická medicina,to je základ.Jde o přístup k věci, k životu.Pokud nevíš co si o tom myslet,buď sedni k netu a čti a čti,nebo to nech na dobu až k tomu budeš otevřenější.Já bych preventivně žádná homeo nebrala,toť vše.Směs těhu čaje,kde byl aji maliník já piju celé těhu,lněné semínko též super

loafeer
12. zář 2011

Tak po 4 hodinách od užití jedna rychlejší návštěva wc...ale jinak nic

loafeer
12. zář 2011

Tak asi nic...ještě 3x na wc, žádné bolesti, ani nepravidelné. A to jsem si myslela, že to klapne, podle poslední kontroly hrdlo měkké, volně pro prst, přední klenba snížená, hlava dole, CS 7...tak budˇje to 50:50 jestli to klapne, nebo jsem zabetonovaná a imunní proti všemu...nj, Prostin čeká...

jenye
12. zář 2011

Tak mně včerejší koktejl opravdu nepomohl ☹ Ve středu nastupuju na vyvolávačku. Zítra odpoledne ale zkusím ještě jednu dávku. Dnes jsem si sehnala ricinový olej od Solusu (je i k vnitřnímu užití, tak snad bude vhodnější než ten z lékárny). No a uvidíme...

zdeniii
12. zář 2011

@jenye jesli můžu poradit, tak koktejl vypij večer po 21 hodině. Je to nejvhodnější doba na jeho užití... Věřím, že vše dopadne tak jak má...

zdeniii
12. zář 2011

Mimochodem holky, ten ricinový olej z lékárny a od salusu je naprosto to samé složení... 😀

jenye
12. zář 2011

@zdeniii díky za tip, zkusím. Taky jsem někde vyčetla, že je lepší to vypít na noc...

jenye
12. zář 2011

@zdeniii Je teda ale zvláštní, že na tom výtvoru z lékárny je výslovně uvedeno "neužívat vnitřně" a na tom od Salusu zase "i k vnitřnímu užití". Bphužel na tom z lékátrny není vůbec složení uvedeno...

jenye
12. zář 2011

Jo a ještě jsem se někde dočetla, jak se tady někdo ptal, na co je tam ten alkohol, tak prej proto, aby se olej rozpustil a ten meruňkový džus zase proto, aby nepraskl nějaký amniový vak (to ale nevím, jestli píšu přesně). Prostě všechny tři složky tam jsou z nějakého dúvodu a neměly by se zaměňovat.

zdeniii
13. zář 2011

@jenye zvláštní to je, ale jsou naprosto stejné, mluvila jsem o tom s lékárnicí.
Vynechávat by se nic nemělo, ten alkohol je jakýsi spouštěč dá se říci, popsala bych to podrobnejí přesně ze semináře Ingeborg, ale nemlhu to najít...

jajina87
15. zář 2011

@petja moc to s tim neumim, a zakládala jsem si ten účet nedávno..a nemam moc čas to nějak řešit 😉

loafeer
16. zář 2011

Holky, po 4. dnech jsem zpět a PROPUŠTĚNÁ Z PORODNICE :o)....jak jsem uvedla výše, nápoj jsme vypila 12.9. v 10 hod...poprvé jsem se z něj poto ve 14, pak asi do 18 hod jsem byla na wc snad ještě 5x a dost důkladně....ale víc nic se nedělo. No a ve 20:00 spont. odtok čiré plodové vody, tak už jsme jeli:o)....Byla jsem ale pořád bez bolestí, takže mě na sále nechali vyspat ( silné slovo, spala jsem asi hodinku, sem tam naké nepravidelné stahy, ale mírné, takže nic..) Ráno v 8 nálev a nic, pořád bez bolestí. V 9 hodin jsem se mohla rozhodnout, zda budem čekat, nebo tam šupnem kousek Prostinu na vyvolání. Zvolila jsem Prostin. Za 20 minut bolesti jako prase, bylo mi při nich zle, takže jsem po 10 hod dostala epidurál. ( chvála pánu bohu za něj )...a ve 12:05 se nám narodil Vašík:o)......ale chci říct, že u mě bylo vše už nachytané ( podle poslední kontroly hrdlo měkké, volně pro prst, přední klenba snížená, hlava dole, CS 7...)...takže...kdo ví:o)

marketahajek
16. zář 2011

Hurá, konečně jsem se dostala k tomu, podělit se s vámi o mou zkušenost s koktejlem. Před porodem jsem tady vše pečlivě četla a teď, i když už je to 6 měsíců (a malá je v naprostém pořádku), konečně něco přihodím 🙂
Termín porodu jsem měla 25.2.2011, manžel musel obejít tak 3 lékárny, než konečně sehnal ricinový olej a vrátil se domů docela pozdě, než se nadál namýchala jsem 1decku ricinového oleje s půl (malým) panákem slivovice a dolila rozmixovaným meruňkovým kompotem a čekala co bude 🙂 šli jsme spát - nic se nedělo (žádné křeče ani návštěva WC...) a pak, 7 hodin od vypití, jsem najednou vyskočila z postele - praskla mi plodová voda. V naprostém klidu jsme se stihli vypravit do porodnice, tam na mě mrkli a s tím, že je čas mě poslali na pokoj a tam se to začalo rozjíždět, kontrakce provázené zvracením a průjmem - totální očista. Od těchto pořádných kontrakcí byla malá ani ne za 4 hod. na světě, byl to foft, i doktoři se nestačili divit, stačilo jen 2x pořádně zatlačit a máme užasnou, šikovnou a zdravou holčičku 😀

petja
autor
17. zář 2011

@loafeer Tak u tebe asi nápoj nezafungoval,možná jsi mohla s prostinem počkat a rozjelo by se to samo,už tím,že stejně nezabral.No,porodní cesty připravené na 100% nebyly,to bych řekla tím,že sice praskla voda,ale jinak nic..a čirá plodová voda je super, to může být mamča i 24h jen bez zásahu sledována a je velká možnost,že porodí bez zásahu.
No,co se neudá za 4dny,co?Hlavně že ste zdraví a snad i spokojení

@marketahajek no a ty sis s nápojem zažila to samý co já během prvního porodu,akorát,že mi od nápoje praskla voda za 2h,ale jinak očista probíhala taky tak
Druhej porod jsem celou první dobu byla doma,do porodky jsem jela už jen na tlačení 😀

catty2010
20. zář 2011

Ahojte babenky, no tak ja mam dnes termin, ale malej sa von asi este nechce. Takze dnes posielam vyslanca na nakup ricinoveho oleja, dufam,ze ho v lekarni budu mat. Napoj si urobim asi tak za dva dni, ked to nepride samo. Dovtedy budem pit zazvorovy caj a caj z maliny ostruzinovej. a od dnes si do caju alebo slabuckej kavicky 3 v 1 pridavam aj škoricu. Vraj tieto koreniny pomahaju na spustenie kontrakcii.

loafeer
20. zář 2011

No aha, tak ja to brala tak, ze napoj zabral, kdyz mi odtejkla voda :o(...no to je jedno...JJ, pockat jsem mohla, ale udelala jsem dobre ze ne, maly mel obrovsky poporodni hematom, jak tam byl chudak narvany a bez vody...

aaajaaanina
20. zář 2011

ahojte,tak i já Vám sem přidám mou zkušennost s riciňákem 😉 .....koktejl vypit v 8večer....v deset slabé bolesti....které byly pravidelné 😵 ....horká koupel kolem 11 večer....ve 4ráno mi rupla voda 😵 😵 a v 9.20 byl Táďa na světě.....porod šel jako po másle a věřím,že pomohl nápoj....je to tedy pěkný humus,poslední lok jsem div nevyvrátila,ale stálo to za to 😉

lilianka77
23. zář 2011

Ahoj holky, tak já tedy ještě termín nemám, ale pro jistotu jsem si ricinový olej pořídila dopředu (pak můžu využít na něco, co tam píší 😀). V Brně se na mě koukali - jako co po nás chcete ??? A ještě těhotná. Tak jsem si to raději objednala přes net, obětovala 100,-- poštovného, ale mám ho doma a je i na vnitřní použití od firmy Sallos. Tak pak napíšu, kdy vyzkouším. Všem držím pěsti, abyste měly rychlý a v rámci možností "bezbolestný" porod. 😉

zdeniii
26. zář 2011

Ahoj holky, přidávám sem přesný recept na koktejl 🙂 Přeju hodně stěstí!!!

RICINOVÝ KOKTEJL (recept z knihy Zdravé těhotenství přirozený porod od I.S.)
ricinový olej 20-30ml
sklenice meruňkového džusu
hlt čiré hořalky nebo malý panák, možno použít whisky nebo šampaňské
- všechno smíchat dohromady a vypít

Cituji přímo Ingeborg Stadelmann:
Je důležité aby tam ten alkohol byl, protože jinak se olej v džusu nerozpustí. Meruňkový džus je důležitý, jinak totiž hrozí ztráta draslíku, která by mohla způsobit protržení amniového vaku. Vypije-li se dostatečné množství džusu a nepřekročí se dávka ricinového oleje, má koktejl spíše mírný projímací efekt. Během tří až šesti hodin se téměř vždy dostaví porodní bolesti.
Koktejl působí zejména večer, protože v noci pracuje parasympatikus, který podporuje stahy.
Pokud ricinový koktejl nezabírá, musí vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.

werunka20
27. zář 2011

ahojky chtěla bych se také podělit o zkušenost s tímto zázračným koktejlem..Byla jsem už v naprostým zoufalství,3 dny jsem přenášela a strašili mě vyvoláním porodu, co bylo pro mě naprosto nepřípustný..Tak jsem zasedla k internetu až jsem našla tuhle stránku s návodem na koktejl..Neváhala jsem a šla koupit do lékárny olej, bohužel u nás ho neměli tak jsem ho sehnala na Bulovce v lékárn kde mi ho bez problémů prodali..13.9.2011 v 16:00 jsem koktejl vypila v 20:00 jsem se dívala ještě s přítelem na televizi a pak už to pomalu přicházelo, jenom tak slabě a až v 22:00 mě přítel vezl do porodnice, byla jsem otevřená jen na 2 cm, takže mi řekli že tu zustanu přes noc ale že porodim až tak druhý den večer..no a o půlnoci už jsem byla otevřená na 5 cm, kontrakce jsem měla od začatku hned po 2 minutách a ve v 1:15 mě praskla plodová voda a ve 2:00 byla malá na světě, takže to šlo opravdu rychle🙂) je to skvělý recept a myslím si, že když tomu člověk opravdu věří a tělo je na to připravené tak není rozhodně co řešit🙂)

tinuszka1
27. zář 2011

ahoj... natrefila jsem na tyto stranky....vcera jsem mela termin, mala celkem dost roste v brisku tak se bojim aby nebyla moc velika pri porodu tak sem se taky rozhodla jestli tomu trosku nepomuzu...a hlavne chceme stihnout porod kvuli meho tatky, ktereho pak zavrou do nemocnice v pondeli a byl by moc rad kdyby jeste stihnul porod vnucky....
mno...ted jsem si uvarila ten koreneny caj z hrebicku , skorice apod....tak uvidime...zitra jdem slavit jmeniny od tatky a pokud se porad nebude nic dit tak vecer jdu do ricinoveho koktejlu...jen musim sehnat merunkovy dzus 🙂 vsechno ostatni uz mam....tak mi drzte palce....dam pak echo jak to dopadlo.....

tinuszka1
28. zář 2011

tak jsem vcera zkusila vecer ten caj aromaticky....to byla hruza...zacalo me hrozne bolet bricho, mela jsem krece...ten zazvor mi asi vubec nesednul....tak jsem na zachode nevedela jestli mam driv zvracet nebo jit na velkou...bylo to strasne....
dneska zkusim ten ricinovy napoj, snad to vyvola to co ma....

zdeniii
28. zář 2011

@tinuszka1 držím palce!

tinuszka1
29. zář 2011

tak zase nic ☹ akorat jsem si paradne procistila streva...jeste ted me bricho boli.... ach jo, zacinam byt zoufala.....dneska si dam pauzu a zitra koktejl zkusim zase.......

weryss
29. zář 2011

@tinuszka1 ahoj, určitě se ti to podaří, já jsem ho zkusila třikrát a na potřetí zabraln a byla to rychlovka 😉

tinuszka1
29. zář 2011

asi je lepši si dát jeden pauzu co...?

lucy56
29. zář 2011

ahoj baby ja som si precitala uz skoro celu diskusiu a tiez chcem vyskusat tento receptik, lebo mi hrozia vyvolavanim,mam tehu cukrovku aj vyssi tlak, termin 10.10. a doktor chce vyvolavat buduci tt,otvorena som na 1cm,hlavicku vraj uz citit ,len este nemam doma ricinovy olej, ani som ho nesla do lekarne pytat som si ho objednala cez net a pride asi az buduci tt, a tesne pred vyvolavackou by som ho skusila a dufam ze zaberie

zdeniii
29. zář 2011

@tinuszka1 jestli chceš zesílit jeho účinek tak přidej pár kapek verbeny...

tinuszka1
1. říj 2011

ta včera jsem si uděala zase ten koktejl, a kromě dobré úlevy mých střev se zase nic jiného nedělo...a to jsem si už fakt myslela, že by to přijít mohlo...celý den mě bolelo v křížích a v podbřišku, otevřená jsem prý na 2 cm...ale pořád nic ☹ ach jo....

lucy56
2. říj 2011

tak mne olej uz prisiel ,zajtra mam poradnu, uvidim co mi povie ,hadam mi da nejaky termin na vyvolavanie, lebo veru vseliake myslienky ma napadaju uz, maly sa malo hybe tak ja rozmyslam ci nemam uz placentu prezretu koli tehu cukrovke, mavam velmi silny vytok to si zas myslim ze mi odteka plodovka ,tak ked mi da nejaky termin den predtym skusim napoj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru