Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

shermen
27. pro 2010

@marmla Tak z mýho pohledu porod úplně super 🙂 ani u prvního ani u druhýho jsem neměla žádný bolesti,vždycky mě jen odtekla voda a pak už se šlo rodit,tak že pohodička 😉 .Akorát šli obě děti dost rychle,tak že pak následovalo šití a to teda nic moc ☹ .Říkala jsem klidně 100 porodů,ale ne šití ☹ .Tak jsem zvědavá jak to bude probíhat teď.Jeslti si u třetího zažiju bolesti a vše okolo 😒 .

marmla
27. pro 2010

@shermen Mně na porodu vadilo, zase že se mi moc táhli. U Krise mně nastřihli, takže šití nic moc. U Dominika Jsem se jen natrhla na jeden steh, ale hned po porodu jsem mohla sedět a neměla problémy. Tak teď by bylo super, když bych se ani nenatrhla a fungovala dobře jako u Domči

kinsli
27. pro 2010

@marmla No jo nějak ty malé děti neumíme ☹
ale mě dr. říkala, že co bych jako chtěla já jsem velká, přítel velký a u přítele v rodině jsou 5 kg novorozenci.
což ty naše do 40tt by o moc míň neměli. Mě se velký děti líbí, třeba 2,5 kg bych ani nechtěla, ale 5 kg taky ne, to už není novorozenec ale tak 2 měsíční dítě. Já to zase až tak neprožívám jak by se mohlo zdát, Pokud se něčeho bojím
tak to jen kvůli dceři ☹ Chci být akční, v pořádku né někde provzdychat šestinedělí v posteli 😠
No snad to proběhne trochu v klidu, nebo při nejhorším říznou, Kačka měla zlomenou klíční kost, do 6 týdnů prášky na nervy ( měla poporodní třes ) Takže ono ten porod pro ty prcky asi taky nejjednodušší není 😔

marmla
27. pro 2010

@kinsli Určitě to pro dětičky je dost náročný dostat se ven. U nás zase všichni maj menší děti, ale řekla bych že kluky jsem měla dost spokojené a nebyli uplakané jako od dalšího příbuzenstva. My v rodině máme zase samé dvoumetrové lidičky, takže taky máme dobrej základ 😀
Taky se těším až vyrazíme s kočárkem a budu fungovat, navíc žádná co máme doma děti si nemůže dovolit si ležet. To by se asi manžel zbláznil, kdyby všechno bylo na něm 😠

kinsli
27. pro 2010

@marmla Je to přesně jak píšeš, ty větší dětičky jsou fakt mnohem spokojenější, já můžu z vlastní zkušenosti potvrdit. Do minimálně 3 měsíce jsem vůbec nevěděla, že nějaké dítě mám. Kačka jen jedla, spala, jedla a spala 😀
na jídlo se budila po 4h + jeden x denně po 7h. Dlouhou pauzu měla přes den a ne v noci, ale u ní to bylo jedno, když usnula pomalu ještě dřív než dojedla 😀

lojzi
27. pro 2010

ahojte, jsem tu dnes poprvé. Velmi mě zaujal ten koktej ale jediná věc mi trochu vadí jestli je opravdu nutné tam dávat ten alkohol. Jsem totiž uplný abstinent a bojím se co by to s mým tělem udělalo nedalo by se to něčím nahradit.Neměli byjste pro mě radu ☹ poslala jsem manžele ať jde schánět olej tak snad pochodí.Ještě jestli by jste mi mohly poradit ten nejlepší poměr ať mě to neporazí. Díky 😉

silerovav
27. pro 2010

@shermen - aháá, jojo, s Radkem se známe, nevím teda přesně kde bydlí, ale jeho manželka má e-shop s tou kosmetikou a podobnýma srandama...vidíš, to mi vůbec nedošlo, že by se dal sehnat tam... 😖
@kinsli - takovéhle já mívam poslíčky. Už jsem jednou byla v porodnici - po osmihodinových kontrakcích po sedmi minutách. Unavená z bolesti, naštvaná z toho, že se to nikam neposunuje... 😢 Zítra jdu zase na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi řeknou. Když se ještě vrátím domů, seženu ten olej a dám si nápoj taky. Včera jsem zkoušela kořeněný svařák (některé PA doporučují - skořice a hřebíček stimulují dělohu, víno prokrvuje...) no a nic. Akorát jsem usnula.

Máme váhový odhad 3,8kg (dcerka měla 3,18), mám třetí den po termínu a pokud se nic nestane, tak mi to určitě vyvolají až po Novém roce. Takže ani to porodný nebude... 😒 Neřešila bych to, rozhodně dítě "nestojí" na 13 tisících, ale kvůli přenášení už mám strach...aby nebyla zkažená plodovka a abych já zvládla porod a poranění po něm....

silerovav
27. pro 2010

@lojzi já myslím, že je... olej se v alkoholu rozpouští... je to ale hlt, myslím že to s Tebou nijak nezamává... a jestli se máš jen pročistit, tak to půjde ještě líp. 😉

kinsli
27. pro 2010

@lojzi jsem taky abtinet a slivovice byla pro mě peklo, ale zase to není až takové množství.

dělala jsem půl lahvičky oleje ( je to necelý malý panák ) pak jsem vzala zavařené meruňky slila vodu
+ přidala cca 8 půlek meruněk a ty rozmixovala, nakonec jsem dala necelou polovinu malého panáku slivovice.
mě to smrdělo, ale přítel říkal, že alhohol v tom cejtit není jen, že je to mastný 😀

@silerovav Je to přesně jak říkáš, jen o tom nikdo nemluví, ale je jasné, proč se všichni shánějí po receptu na konci roku, protože nikdo nechce kvůli třeba týdnu přijít o porodné. Je jasné, že kvůli 13000,- si dítě nepořizuješ, ale i tak se určitě budou hodit.

shermen
27. pro 2010

@marmla No tak to já teda měla to šití hrozný ☹ .Nesedla jsem si ještě týden po porodu ☹ .Tak jsem si taky říkala,že teď už by šití nemuselo být,jenže to nikdo neví 😒 .No pro mě je teď nejdůležitější ať už jedem směr porodnice 😉 .

shermen
27. pro 2010

@silerovav Tak že v tom Slavkově je to jen nákup přes internet ☹ .

shermen
27. pro 2010

@lojzi Ahojky,no už jsem tu četla,že právě ten alkohol tam aspoň trochu být musí,aby se to dobře smíchalo,tak nevím jeslti by to šlo něčím nahradit 😒 .Ale jak tu píší holky,není to zas takový množství 🙂 .

shermen
27. pro 2010

@kinsli Přesně tak nejde o porodný,ale já mám termín 30.12. nebo 31.12. a jestli se malej narodí 1.1.2011 tak to je teda fakt akrorát smůla ☹ .To je tak blbý,když se narodí 31.12 ve 23.55h dostanem 13 tisíc a když 1.1. 00.20 tak jsme mínus 13 tisíc ☹ .Je to blbý,ale na druhou stranu co naděláme,hlavně že budeme zdraví ať už s 13 tisícama nebo bez.Tak že u mě to není o nějakej týden ale jen o den dva ☹ .No necháme se překvapit jak to dopadne 😒 .

silerovav
27. pro 2010

@shermen jéé, a nechtějí vám vyhovět abyste si pro to osobně přijeli? To je škoda... 😒
Kde budeš rodit?

silerovav
27. pro 2010

To jsem ještě k tomu porodnýmu četla, že ani na úřadech sami ještě neví jak to bude, takže pro absolutní jistotu je dobré dát tam žádost o porodné do konce roku. Manžel ji tady má nachystanou, jen doplnit údaje o malé a odnést to tam. I tak si myslím, že to se do Nového roku nestíhá - než se vyřídí záležitosti a přidělení RČ na matrice...taky pochybuju, že tam mezi svátkama nějak extra pracují....

kinsli
27. pro 2010

@shermen třeba Ti koktejl pomůže, já si nechala koupit ještě ananasový kompot a anansový juice 🙂
na tu mezidobu po vypití koktejlu. Teď už to mám nazkoušené, že kontrakce přicházejí po 5h od vypití, tak
si dám koktejl nějak brzy ráno a domluvím se se sousedkou aby byla doma, že ji přivedu nějak dopoledne Kačenku.
Snad to bude rychlý a přítel si ji brzy vyzvedne 🙂

kinsli
27. pro 2010

@silerovav To si myslím, že ne důležité je datum porodu. Vím, že holky žádaly třeba až 3 měsíce po porodu.

silerovav
27. pro 2010

@kinsli joo, já taky žádala s malou až později, ale mylsím,že stát chce co nejvíc šetřit, tak budou dělat trošku problémy...nevím jak u vás na SSP, ale tady ty paní neví s prominutím ani prd...
Určitě je nejhlavnější - nejlogičtější datum porodu, no uvidíme až to bude aktuální... 😎

kinsli
27. pro 2010

@silerovav Přesně tak 😉 já doufám, že když ten riciňák vyvolává kontrakce tak, že to bude rychlé. Horší by asi byla prasklá voda bez kontrakcí 😉

silerovav
27. pro 2010

@kinsli Nebo kontrakce bez otevírání, že? 🙄 Už i z toho fakt hrabe, vždycky hodinu stopuju, pak zjistím, že to nezesiluje, kašlu na to... chjo... ☹

sarka242
27. pro 2010

@shermen Ahoj holky tak se hlásím.Ještě večer 19.12.jsme odjeli do porodnice a 20.12. ve 2.30.jsem držela našeho Tomáška v náručí. Měl 2940kg a 49cm.Porod byl rychlí a bez nástřihu.Můžu říct,že krásný porod🙂. Den před Vánocemi nás pustili domů. Takže ricinový olej FUNGUJE🙂)

shermen
27. pro 2010

@silerovav Chtěla jsem jít rodit do Bohunic,byla jsem tam už 2x,ale bohužel když jsem tam volala že se chcu objednat na monitor,tak řekli že je plno ☹ .A prej kdybych jela k porodu tak ať si nejdřív zavolám.Jinak mě odeslali na Obilňák.Od kamošek jsem zas zjistila že spíž než Obilňák jsou lepší Milosrdní,tak že na zítra jsem objednaná tam na monitor.Tak uvidím jak to bude až na to příjde,zkusím zavolat do Bohunic a jinak Milosrdní 🙂 .Jinak riciňák už mám sehnanej,můj ho koupil v Brně 🙂 😉 .

shermen
27. pro 2010

Přítel už mi ho veze,tak že já jdu dnes do toho 😉 uvařím lektvárek a snad to zabere 😒 .Jsem na to zvědavá jak to na mě zapůsobí 😒 .Kééééééééžby jsme už dnes odjeli 🙂 .

shermen
27. pro 2010

@sarka242 Velká gratulace 🙂 ať jste oba zdraví a malej pěkně roste 😉 .

shermen
27. pro 2010

Tak já mám lektvárek namíchanej a jdu to teda vypít,tak jsem zvědavá co to se mnou provede 😒 .

kacetka0304
27. pro 2010

@shermen držím pěstičky,abyto vyšlo ...

bocinka
27. pro 2010

@shermen piš podrobnosti, jsme s TEbou, přeji, ať to dopadne, jak si přeješ.... 😵

el267
27. pro 2010

@shermen taky ti fandím 😉

shermen
27. pro 2010

Jste hodný 🙂 ,mám to v sobě a teď teda budeme čekat co to se mnou udělá 😒 😀 .

shermen
27. pro 2010

Teď jsem vylezla z vany,tak zatím nic nového 😒 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru