Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

sandule
30. lis 2009

Já teda nevím zda jsou to poslíčci ale asi jo bolí mě to jako bych to měla dostat ..trošku víc teda než když to mám dostat...a bolí to třeba 20 minut v kuse někdy 10 minut...a pak třeba hodinu nic a zase....☹ty jsi zkoušela ten ricinák?já do něj půjdu asi v neděli pokud se mu nebude chtít... 😖

nursik
30. lis 2009

Sandule, no v podstatě u mě asi sehrála velkou roli psychika, ty věci nebyla zas tak nic hroznýho, ale já už prostě nějak nemám důvěru k nim 😒 Dneska jsem se domluvila v porodnici, kde jsem rodila poprvý a personál byl absolutně super. Ve čtvrtek se tam jedu domluvit co a jak a v pátek zřejmě nástup na vyvolání, protože zítra to je týden po termínu. Dneska jsem si koupila koření, takže zkouším ten kořeněný nápoj + maliník a zítra nebo ve středu asi zkusím ricíňák.

lucie777
30. lis 2009

Tak riciňák na mě nezafungoval vůbec, ani na záchodě sem nebyla, v noci mě teda bolelo břicho a pak záda a kyčle, to bylo docela krutý, ale pak to přešlo a sem zas úplně v pohodě.. 😕

sandule
30. lis 2009

Nursik...tak držím palečky aby ji byla spokojená já už to měnit nebudu jelikož sotva chodím a představa že bych musela někde lítat mě děsí☹ale děkuju za info🙂
Lucíí:to je v pytli a já myslela že je fakt účinný☹a jakej si dávala poměr?

darrcy
30. lis 2009

sanudule: taky nevím, jak přesně poslíčky vypadají..ale ty, co jsem měla jednou, jsem se kroutila..a taky mi to přišlo jako před menzesem, ale tak 10x tolik.. 🙂 ricinák jsem zkoušela včera kolem 17h... 🙂 a nic.. jenom jsem se bála, že kdyby náhodou, tak ze mě bude cítit ta slivka..
Luci: se mnou to taky ani nehlo, tak jsem to zkoušela na kámošce, co není těhotná, jestli ji to aspon prožene, protože partner mi řekl něco ve stylu, že se nemůžu divit, že potom, co všechno sním je na to můj žaludek odolnej.. ale ani s ní to nic neudělalo...ani ten blbej záchod na kterej jsem se tak těšila...a ona mimochodem taky.. 😀 😀 😀

sandule
30. lis 2009

darrcy ...aha no já jsem si dávala naději s tím ricinákem a koukám že vůbec nic ani ty ani kamarádka a ani Lucík☹

darrcy
30. lis 2009

😉 sandule... možná to na každého působí jinak.. za zkoušku nic nedáš... někomu to zabralo... stejně někde na začátku holky píšou, že pokud tělo, ani miminko není připravené, nic se nestane.. tak asi se tomu ještě nechce..a miminkům je u maminek dobře.. 🙂 i když by jsme je raději měly už venku...🙂

lucie777
30. lis 2009

Sand, dávala sem asi tak 3 lžíce riciňáku (byla to větší malý lahvičky, ale nevím, kolik ml měla, každopádně riciňáku bylo o hodně víc než minule, a to sem šla aspoň na záchod), jedna rozmačkaná meruňka a džus, celkem toho bylo tak 2dcl, a zapíjela sem to ještě zamotným meruň.džusem, páč to bylo dost mastný, tak abych náhodou nevrhla, ale nebylo to nijak hnusný, ale jistota je jistota.. 😀

Darr, já si taky říkám, že se mimčům prostě ještě nechce, ale maximálně za týden mi jí stejně budou vyvolávat, takže už by se měla připravit, protože jí nic jinýho, než vylézt, nezbyde.. 😅

Ale někomu to fakt pomohlo, ale u nich se spíš už něco dělo, poslíčci a tak, což u mě není..

lucie777
30. lis 2009

Darr, no možná že na to trefila tvá polovička, já taky sežeru všechno a míchám pátý přes devátý, takže žaludek je odolnej.. 😀 😀 😀

sandule
30. lis 2009

Lucíí a slivovici jsi tam nedala?

bocinka
30. lis 2009

darr, san, tak to mám za sebou... 😒 žádná slast, ale říkal, že je to lepší - no nevím, ale když to říka... 🙄

bocinka
30. lis 2009

darr, je to taky na tom, jaký olejík si měla, někdy ho totiž v lékárnách dost ředí... 😖

darrcy
30. lis 2009

bocinka: 😕 to jsi teda statečná.. já teda nevím.. olej byl prostě hustej a hnusnej.. 😖
Luci:já jsem si dala půl velkého panáka..(ten má necelou deci) a druhou půlku slivky..a stejně nic.. no, mě čeká ještě 10dní, pokud nebpůjde sám..tak nějak tajně doufám, že si to rozmyslí a půjde..🙂 🙄 už je to i únavné...a do toho vánoce a dárky a partner je prostě chlap a takovýchto radostí e raději vzdá..🙂

bocinka
30. lis 2009

Darr, statečná???? ani ne.... slíbila jsem doktorovi, že příště přijdu se psem, že ho to taky bude bolet... 😀 😀 😀 chlámal se... ví, že mám yorkšírka... 😀 Olej má být tak hustej, že skoro neteče... 😖

majda1979
30. lis 2009

ahoj, přidávám se se svými zkušenostmi. Tuto diskuzi jsem si celou pročetla. Ricinový olej s meruňkovým džusem a malým panákem jsem před necelými 14 dny vypila cca v poledne. Asi do hodiny přišly bolesti břicha, jako spíše bolesti při průjmu. Stále stupnovaly. Po 2 hodinách to už bylo k nevydžení a manžel mě odvezl do nemocnice, tam mi naměřili kontrakce po 2 minutách. Po 13,5 hodinách jsem porodila krásného a zdravého chlapečka. Nevím jak moc tomu pomohl ricinový olej, ale myslím si, že díky tomu jsem měla velmi silné kontrakce a asi bych ho příště už nepožila. Byli jsme 1 den po termínu. Naštěstí náš syn je zdravý a krásně prospívá, tudíž jsem už na veškerou bolest zapomněla a myslím, že brzo začneme plánovat druhé dítko. Ale už bez ric. oleje.

majda1979
30. lis 2009

ještě jsem zapomněla... celou dobu (asi od 35 týdne) také jsem pila maliníkový čaj a jedla lněné semínko.... bez účinku 😒 Asi je to individuální, no.

bocinka
30. lis 2009

majda, myslíš, že bys neměla silné kontrakce bez oleje??? já si myslím, že když máš silné kontrakce, tak je porod rychlejší a lepší než po vyvolání, ne??? neslyšela jsem, že by porod s olejem byl bolestivější.... 😒 snad ne, protože já nechci a nemůžu přenášet, takže do toho jdu... kdyby něco...

kaleilah
30. lis 2009

boci, z vlastní zkušenosti i co mi říkala dula, fakt kontra hooodně velký, silný jak prase, bylo to víc bolestivý, ale zase většina co tak čtu měla porod právě díky těmhle silným kontrakcím hodně rychlý. Já taky, přijde mi že po oleji se hrozně rychle otevírá. Já byla ze 2cm na 10 za hodinu a čtvrt, a spoustu holek to mělo podobně 😉

jinak vše nej k narozkám 😉

bocinka
30. lis 2009

kali, díky za přání.... a jinak nevím... ještě jsem nerodila, ale raději budu trpět silnýma bolestma 5 hodin, než mít slabší, ale taky bolestivé kontrakce dva dny... 😝

sandule
30. lis 2009

Bocinko tak to jsem ráda doufám že jsi moc netrpěla ☹
Boci kdy jsi říkala že jdeš do toho oleje?koukám že máme stejný termín porodu tak si to dáme spolu ne?? 😀

sarinkaa
30. lis 2009

holky tak já je měla šílený, fakt to byl masakr, pro mě stejný ve srovnání s porodem vyvolávaným,který jsem měla jako první, ale zase jsem porodila docela rychle
ale je pravda ,že mi dávali i oxytocin takže to tomu taky napomohlo

bocinka
30. lis 2009

sandu, proč ne, já jsem říkala, že do toho půjdu hned po 13.... 😝

bocinka
30. lis 2009

sari, je to asi o člověku a o pocitech.... hlavní je, že to máš už za sebou... 😀

sandule
30. lis 2009

Boci...no já jsme myslela že bych to zkusila příští týden ....

nursik
30. lis 2009

Holky, já do toho jdu ve čtvrtek, v pátek pravděpodobně nastupuju na vyvolání 😠 Dneska jsem si udělala ten kořeněný čaj a je to hnus fialovej, ale vypila jsem to, večer jsme dali s manželem sexík, zkusím ještě ten olej a děj se vůle Boží 😀

sarinkaa
30. lis 2009

Boci tím jsem nechtěla strašit nic, vyvolávaný porod byl 1OOkrát horší, ale taky to bylo docela síla.Ale to nejspíš bylo i tím oxytocinem
-klidně bych si to zopakovala, protože oproti mému prvnímu klešťovému porodu to byl nakonec kráásný zážitek

takže snad Vám to taky pomůže a bude to rychlovka 😉

sarinkaa
30. lis 2009

Kaleilah vidím, že máš prcky taky hodně malinko od sebe a to dost
já mám rok a půl 🙂
jak to zvládáš?Malá má teprve 15dní takže ta ještě spinká hodně ,uvidíme až se začne projevovat 🙂

sandule
30. lis 2009

Sárinko a můžu se zeptat jaký jsi dělala poměr toho koktejlu ty?a vkolikátým tt.jsi byla?

kaleilah
30. lis 2009

sari, dneska jsem poprvé od porodu žehlila 😀 mám doma ještě dvouletou, takže docela záhul, adrianka má hlavně ted růstový spurt a pořád jen kojim nebo chovám, ale jde to. Jen měla hodně obrácený režim, dneska poprvé od devíti spí, jinak večery od sedmi do tří do rána koukala 😀 a hpérší bylo, že musela ýt u prsa nebo na rukách, jinak byla dost plačtivá 😉 ale bude líp. 🙂 a co ty po porodu všechno ok?

sarinkaa
30. lis 2009

Sandule já jsem rozmixovala meruňkový kompot ten měl tuším 250ml, dala jsem dokonce 3lžíce oleje a malej panák slivovice- fuj, hnus.
Byla jsem podle druhého TP na začátku 38tt.ale za 4 dny jsem měla jít na vyvolání stejně jako u malýho, kvůli nestabilní poloze plodu-mám anomálii dělohy
-což jsem už nechtěla riskovat, protože první porod dopadl špatně jak docela pro mě tak pro mýho chlapečka, kterýho oživovali -naštěstí vše dopadlo dobře,ale pořád má člověk strach jestli ho to nepoznamená
Od rána jsem ale měla docela dobrý poslíčky tak jsem si řekla, že uvidíme jestli je to opravdu nachystané a bylo

Kaleilah tak to musí být pěkná hoňka ,co?To před Tebou teda klobouk dolů a to myslím úpřimně,ale oni ti to potom vynahradí ,jak si spolu vyhrají.
Malá zatím hodně spinká, měla žloutenku tak se ji mírně ještě drží,proto je spavější a nebo mám narozdíl od malýho fakt andílka.
A bráška?Ten začal trošku víc zlobit ,ale pořád se to dá.No ale myslím, že bude veseleji až malá dá o sobě trochu víc vědět
Ty se hlavně drž, budeš to mít hodně náročný 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru