Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

kaleilah
17. únor 2010

konsa tu není, tak že by? 🙂

majatob
17. únor 2010

heleee, nesmejte se mi 😀 😀 😀 vsak pristi tyden uz tam budu mit 40tt, to je na porod akorat 😀 😀 😀

tereza.starobova
17. únor 2010

Kdepak Konsa je furt doma a celá 🙂

kaleilah
17. únor 2010

maji a už se cejtíš v poho?

beisis
17. únor 2010

Takže děvčata po dnešnim testu, kterej mě fakt akorát naštval protože mi to nahodilo kontrakce po pěti minutách a stále jsem zavřená. No a potom co mi pan doktor řekl, že mám v pěti minutových pauzách odpočívat a zkoušet spát jsem si dojela pro ricíňák koktejl mám namíchanej a jdu ho vypít. Protože jinak mě čekaj v pátek vyvolávačky. Mám celejch doktorů po krk teda :/

majatob
17. únor 2010

kali, me je naprosto skvele, fyzicky aj psychicky 😀 mozna az moc 😀 😀 😀 cim vic se to blizi tim vic su klidnejsi, ze to bude tentokrat lepsi 😵
bei, drzim palce at zabere 🙂 🙂 🙂

kaleilah
17. únor 2010

beisis tak piš jak to s tebou vypadá 😉

beisis
17. únor 2010

Jasný budu informovat, když se zítra neozvu, tak už ležim v nemocnici 🙂

valinka025
17. únor 2010

terez: No, bylo to teda něco!!! Všichni věděli že je velký a nechali mě tak trpět zbytečně. Malý z toho měl pak otok i na hlavičce jak jsem se snažila tlačit zbytečně.
petjo: Termín porodu jsem měla vypočítaný na 7.7 a 8.7. Taky si nemyslím že by to bylo tím koktejlem, ale takový porod jsem opravdu nečekala. ☹ Měla jsem strašné bolesti a pořád se neotvírala, a až jsem se otevřela tak malý zase nesestupoval. To že jsem si mezitím vyřvala epidurál, který nezabral, protože mi ho podali pozdě a s neochotou to už radši neřešim. Naštěstí se malému nic nestalo, kromě otoku na hlavičce.

lendik1983
17. únor 2010

Bei, taky držím pěsti a jsem moc zvědavá na zprávy od tebe 🙂 I mně se už den, kdy chci ricin vyzkoušet blíží 😀

Majatob - jsem na tom jako ty 😀 čím víc se to blíží, tím jsem klidnější a v naději - "Tentokrát to bude rychlejší a lepší!!!" 😎 😀 No, naděje umírá poslední... Jen spíš řeším, že mi bude smutno po Lexikovi 😒 Nejsem zvyklá být bez něj...

petja
autor
17. únor 2010

Bei,taky držím pěstičky,ať je s tebou v náručí už maličký!!! 😉

Vali,psychika je velká věc!Tys ji měla bohužel díky personálu značně ovlivněnou,to jde bohužel ruku v ruce!

petja
autor
17. únor 2010

A navíc,jestli jsi už pak ani nevěděla,co ti koluje v krvi,ty lékařské zásahy(medikace) mohou porod spíše komplikovat,páč podle mě to vše dojde až k miminku a ovlivňuje ho to.Mám z okolí spousty maminek se stejnými příběhy,jako ty.

valinka025
17. únor 2010

petjo, to jsem teda nevěděla co všechno do mě napichali. Bylo mi to popravdě už jedno, hlavně jsem si říkala ať už to skončí a jestli mi řekli co mi to dávají, tak mi to jedním uchem šlo dovnitř a druhým ven. 😒 Všechny maminy co znám takové problémy neměly. Myslím si,že to hodně ovlivnila i porodnice (špatný přístup).
No nic, hlavně přeji všem budoucím mamčám na těchto stránkách bezbolestný a rychlý porod!!! 😉

petja
autor
18. únor 2010

A to vypadá že snad Bei už porodila 😵

lucie777
18. únor 2010

Vali, do mě taky rvali, co se dalo, sama pořádně nevím, 3 dny mi porod vyvolávali, nakonec se naštěstí podařilo, ale bylo to šílený, já měla nervy v háji, byla sem naprosto hysterická, takže se Karolínce ani nedivím, že se jí nechtělo ven ke svý psychopatický matce, už sem ty doktory měla fakt chuť zavraždit.. 😅 Ale tak hrozný jako ty sem to samozřejmě neměla, pak už to šlo rychle, asi v 9 ráno sem byla na 3 prsty a ve 12:40 se malá narodila, ale ty dny předtím, děs..

valinka025
18. únor 2010

lucie, já už na ně řvala že na ně podám žalobu. Dodnes mám z porodu trauma.Když mi řekla doktorka co mi dělala císaře, že mi ho chtěla udělat už dřív, ale že primář nechtěl, tak by se ve mně krve nedořezal!! 😠
Dokonce mám pocit že z toho má malý trauma. Vůbec se nesměje, když se usměje tak jen minimálně a to už musím ze sebe dělat totálního blbce, aby se zasmál. Myslím že po tom co mě slyšel tak neustále řvát dva dny, tak se mu taky nechtělo na svět a navíc na něm bylo vidět jak toho má dost. Fakt to nikomu nepřeji!! Jo, taky jsem měla stavy, že jsem se chtěla sbalit a odejít - kam to nevim, to mi bylo jedno.

lendik1983
19. únor 2010

Vali, běhá mi mráz po zádech, z toho, jaké máš za sebou trápení ☹ Na doktory mám už delší dobu pořádnou "pifku" - kdyby se kurnik jednalo přímo o ně, hned by všechno řešili rychle, bezbolestně.... Taky za sebou mám tří denní porod - z toho ale nejhorších, příšerných, posledních asi 12 hodin.. 😖 Ženská, když musí, zvládne opravdu všechno.

Zítra, nejpozději v neděli se na koktejlík chystám - snad zabereeeeeeeeeee 🙂

petja
autor
19. únor 2010

Přesně tak,nechápu,proč když zkušený porodník vidí,že přirozeně to nepůjde,proč primář mučí maminu 3 dny na vyvolávačkách apod! Furt se oháníjou bezpečím a jak není císař záchrana života a když jej mají uplatnit ´´nerizikové ´´ mamince,tak to je obr problém!
Na primáře bych naběhla každopádně

A Vali,to víš,že malý je naprosto v pořádku,dýl si to přebírá,mozeček a nervovou soustavu nemá ještě zralou,jako všechny miminka,to je tak do 3 let. Ty jsi určitě jinak milující maminka a přes případné trauma ho přeneseš! Choď s ním mezi ostatní děti,hodně ven,na procházky.Čeká nás léto a to bude malý zpracovávat spoustu pozitivních zážitků!!!

daisy.k
19. únor 2010

Ahojte holky,můžete mi napsat recept na ten ricinový koktejl?A hlavně i množství,kolik jste toho dali a jak často to pily.
Vím,že se u porodu natrápím,mám málo hormonu oxitocynu,tak to chci urychlit.
Předem díky

kaleilah
19. únor 2010

daisy.k receptů je tu několik, většinou se píše dvě lžíce ricinovýho oleje-ale to mi nezabralo, neměla jsem ani průjem a dula mi říkala celou deci!!, já jsem si dala 5 lřic ricinovýho oleje, hlt metaxy-kořalky, my doma nic jinýho neměli a dolila jsem to meruňkovým džusem, seženeš i v lékárně nebo drogerce od hippu ten pro děti od 4. měsíce, takže
5lžic oleje
hlt kořalky
2-3 deci meruňkovýho džusu 😉

pije se jen jednou, za asi 3 hodiny by měl začít průjem a pak kontrakce. 😉

petja
autor
20. únor 2010

Podle mě by teda průjem začít neměl! To přece není pravidlo. 3-6 hodin po vypití se dostaví porodní bolesti,mě praskla plodová voda.Já si myslím,že na perilstatiku to vliv má,ale ne ve formě průjmu globálně.Já neměla průjme za celou dobu

tereza.starobova
20. únor 2010

Olej je olej... ten je prostě projímavý, za všechno mluví, kolik z nás to vyzkoušelo a kolik z nás ten průjem mělo

lendik1983
21. únor 2010

Tak jsem to vypila - asi před hodinkou a čekám, jaký účinek, to na mě bude mít... jestli vůbec nějaký 🙂 Dali jsme tam slivovici - ta pro mě byla úplně nejhorší, abych to polkla.. nejsem moc na alkohol 😅

Hezkou neděli 🙂

lucie777
21. únor 2010

Lendik, tak nás koukej informovat, jak to pokračuje! 😉 Držím palce, ať to zabere!

lucie777
21. únor 2010

Poprvý sem měla křeče jak sviňa a průjem, ale podruhý vůbec nic.. U každýho to funguje fakt jinak..

lendik1983
21. únor 2010

Zatím nic 🙂 A to vůbec... ani průjem, ani křeče... A to nemůžu říct, že by ingrediencí dala moje maminka málo - oleje hooodně 🙂 Možná se naší malé ještě ven nechce, uvidíme 🙂

petja
autor
21. únor 2010

Já až na prasknutí vody po 3hodinách naprosto bez příznaků

musilka
21. únor 2010

lendik čekám a sleduju tak písej 😅 já ho chci vyzkouet ve čtvrtek po kontrole

lendik1983
21. únor 2010

Poooooořád nic.. poslední 3 dny mi tvrdne břicho a tak od poledne je to častější a víc bolestivější, to je vše 😝 Nechce se jí, nechce 🙂

tereza.starobova
21. únor 2010

Lendik má ještě 2 týdny čas...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru