Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

danyseq
19. srp 2010

9ka - dekuji chystam se do lekarny pro olejik a tak sem zvedava

kklosky
19. srp 2010

@9ka Druhý termín podle MS mám v sobotu, ale doktorka mi řekla, že porodní cesty mám zcela připravené, že k ním mám zajet v pátek do nemocnice na hospitalizaci a že do neděle to vyvoláme. Malá bude totiž asi pěkný koblůížek, tak proto říkala, že to vyvoláme. Jinak mi neříkala na kolik jsem otevřená a průkazky to asi nezjistím, viď?

kklosky
19. srp 2010

@danyseq Tak pak dej vědět, jak si dopadla ty.

danyseq
19. srp 2010

jj to urcite dam 😉

9ka
19. srp 2010

@danyseq tak v lékárně neříkej na co to chceš, kdyby se tě ptali, řekni, že to chceš na masku na vlasy, nebo na suchou kůži. Jinak ti to nemusí prodat. Mně řekla, že mi odlije, pak se podívala na ten můj buben a pak mi řekla, že jim došel... ☹

@kklosky tak když ti řekla, že to máš přichystané, tak by ti to mělo zabrat. mně to taky do průkazky nepíše, aspoň to po něm nepřečtu... 😒 Jen mi říkal, že jsem na prst.

kklosky
19. srp 2010

@9ka Já to po ní také totiž vůbec nepřečtu, ale chce mě tam zítra, tak uvidíme. Na jednu stránku se těším, že to budu mít možná za sebou ale na druhou stránku vůbec nevím co mě čeká... Mě ten olejíček prodala úplně normálně...

9ka
19. srp 2010

Tak to zkus ještě dneska vypít. Třeba se ti to rozjede samo.. 🙂
To vyvolání většinou probíhá tak, že ti dají tabletu do čípku, když se nic nestane, tak ti dají druhý den další a pak píchnou oxytocin a po něm se to už většinou rozjede. Když ne, tak udělají císaře. Alespoň takhle to postupovalo u mě - až na toho císaře - když už říkal doktor, že ho do hodiny udělá, tak si to malá rozmyslela a začala spolupracovat... 🙂
Nerada bych to zažila znovu. 😝

kklosky
19. srp 2010

Holky zítra tedy nejspíš nastupuju, tak mi držte palce, ať to tam vše zvládnu. Pak dám vědět, jak jsem dopadla. Možná mě ještě na víkend pustí domů....

9ka
19. srp 2010

@kklosky tak držím palce - a nebudeš ještě zkoušet ten koktejl? někomu to napodruhý pomohlo...

danyseq
19. srp 2010

ahoj holky, tak pisu s neporizenou byla sem v lekarne a tam mi rekly ze to maji zakazany prodavat ale neak se mi to nezda protoze to rekla tak nejiste ze si spis myslim ze kecala. Tak sem zkusila druhou lekarnu ale tam uz bohuzel mely zavreno tak uvidime, rano mam byt v 8 na kontrole v porodnici tak pokud nic obehnu zdejsi lekarny a snad mi to nekde prodaji, taky sem premyslela ze pro to poslu pritele aby nevidely ze sem tehu :D 😉 😀

9ka
19. srp 2010

@danyseq pošli přítele nebo zkus nějakou zdravou výživu 😉 , tam jsem to nakonec koupila já - taky se na mě v lékárně divně dívala... 😖

luuciee83
19. srp 2010

mě ricinový olej prodala jedna známá paní bez problémů, ale taky jsem radši řekla, že to chci na masku... 😝 tak držím palce, ať vám to pomůže a máte miminka brzy u sebe! 😉

kklosky
20. srp 2010

Ahojte, stále jsem tu. Nene, už jsem ten nápoj nezkoušela, protože jsem neměla džus ani kompot, a nahradit to ničím asi nejde.Dneska tam mám přijet kolem 4 hod, tak uvidíme...

9ka
20. srp 2010

@kklosky Jestli jsi nachystaná, tak třeba zabere ta první tableta... mně když to vyvolávali, tak jsem byla jen na špičku prstu a malá strašně vysoko. Držím palce. 🙂

kklosky
20. srp 2010

@9ka A v kolikátém týdnu si byla, když ti to vyvolávaly? A myslíš, že se ten měruňkový džus dá něčím nahradit a nebo můžete mi tu někdo poradit?

9ka
20. srp 2010

@kklosky byla jsem ve 39tt, praskla mi voda a porod nepostupoval. Meruňkový džus nebo kompot můžeš snad nahradit jiným projímavým - třeba švestkovým nebo jablečným, co jsem četla, tak tu používaly holky i pomerančový. Někde jsem ten recept našla v angličtině a tam byl zrovna pomerančový - podle mě jde o tu vlákninu... jen vím, že hrušky se nedoporučují v těhu, protože oslabují děložní svalstvo...

kklosky
20. srp 2010

Tak já zkusím ten pomerančový, protože už doma nic jiného nemám. Mám jen pak jablečný džus, ale to asi težko....

ninouche
20. srp 2010

@kklosky já teď koukám do knížky od I. Stadelmann, která tam ten koktejl popisuje, a tam je napsáno toto: "...nějaký alkohol, protože jinak se olej v džusu nerozpustí. A meruňkový džus je důležitý, jinak totiž hrozí ztráta draslíku, která by mohla způsobit protržení amniového vaku. Vypije-li se dostatečné množství meruňkového džusu a nepřekročí se dávka ricinového oleje (20-30ml; sklenice džusu, hlt kořalky), má koktejl spíše mírný projímací efekt. Během tří až šesti hodin se téměř vždy dostaví silné porodní bolesti."
Nejsem ale odborník a nevím, jestli meruňky zrovna obsahují nějak výrazně víc draslíku než třeba pomeranče 😕

kklosky
20. srp 2010

Zkusila jsem to s pomerančem. Tak uvidíme. S meruňkama mi to nepomohlo... Doufám, že to dnes vyjde a já budu mít malou brzo u sebe...

9ka
20. srp 2010

@kklosky meloun má taky hodně draslíku, tak to s ním zajez, to Tě taky prožene... 😀

natalieo
20. srp 2010

Ahojky, pustíte mě mezi sebe? 🙂 První termín mám zítra a druhý ( oficiální ) až 30.8. Ale už jsem 14 dní otevřená volně pro prst, údajně bez čípku a hlavička naléhá. Ale co je problém, že placentu mám od ukončeného 36. týdne zralou. Tak mi doktoři stále opakují, že by bylo dobré kdyby se to rozjelo. Protože malá už má i né zcela výborné ozvy srdíčka. Tak jsem zkoušela snad všechno a nic ☹ Ricinový nápoj jsem už taky zkoušela, ale musím se přiznat, že bez kořalky ☹ tak jsem si dala jen půl panáka oleje a dopila jsem to velkým množstvím meruňkového oleje. A jedině co se dostavilo, byl nehorázný průjem. Ale jinak nic :( A teď koukám na příspěvěk od ninouche, že meruňkový džus je důležitý aby se neprotrhl amniový vak ( teda pokud to chápu dobře ) jenomže o to nám jde, aby nám odtekla voda a jely jsme :D tak jsem z toho docela jelen 😀 co myslíte?

petja
autor
20. srp 2010

No já bych vsadila spíš na broskve,co se draslíku týká,než pomeranče,tam myslím není 😕

kklosky
20. srp 2010

Už to nechám být. Po 3 hod budem odjíždět do porodky, tak uvidíme co mi tam řeknou... Snad je samé dobré zprávy... 🙂 Pak vám dám vědět... Buď přijedem už spolu a nebo ještě ne... Tak si to tu ještě užíte a já si jdu pořádně dobalit kufr...

9ka
20. srp 2010

@kklosky určitě Tě to aspoň připravilo - přeji rychlý porod. 🙂

danyseq
20. srp 2010

ahojky, u mně pořád nic už mě nebaví lítat po lékárnách tak to zkusim jeste v pondeli znovu dneska mi zjistili bilkoviny v moci (Opet) tak uz vazne newim protoze uz je to asi po treti docela se bojim co by to mohlo byt...

lucielp
20. srp 2010

@danyseq mě to neprodali. Jde to objednat z intrnetu. http://www.saloos-shop.cz

9ka
20. srp 2010

@danyseq a nemáte tam nějakou zdravou výživu nebo bylinkářství? tam ho mívají.

kklosky
20. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem opět tu. Doktorka nás pustila domu a říkala, že to nemá cenu vyvolávat, že jsem pěkně nachystaná a že to přijde samo a možná ještě dneska věčer, tak uvidíme... Jsem ráda, že si mě tam nenechaly. Kontrakce jsem měla kolem 50 ( nevím čeho ) 😀 a otevřená jsem na 2 prsty, tak to je asi dobrá vyhlídka né?

kklosky
20. srp 2010

@danyseq Tak s tím ti opravdu neporadím, protože jsem byla vždy ok, zkus se juknout na net, co to znamená....Držím palce, ať jste zdravý...

ninouche
20. srp 2010

@natalieo No ono podle I. S. není cílem, aby praskla voda, ale aby začaly kontrakce. Podle ní v ideálním případě začnou během tří až šesti hodin silné porodní bolesti. Takže tak 😉
Já jsem dnes nakoupila ingredience na "těhotenský skořicový čaj" a taky na ricinový koktejl a asi budu zkoušet nejdřív popíjet čaj - dnes, možná zítra - a pokud nezabere, tak asi v neděli přijde na řadu koktejl jako "těžší kalibr"...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru